Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-18, 15:55   #421
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Mnie hydrolaty wciąż służą, zwłaszcza przy tych upałach.
Mam to samo W czasie tych okropnych upałów na dzień smaruję się tylko hydrolatami - co kilka godzin, dla odświeżenia. Nie jestem w stanie nałożyć nawet odrobiny oleju, bo przy tej wilgotności wcale mi się nie wchłania. Ratuje mnie hydrolat miętowy z ZSK - daje naprawdę fajne wrażenie świeżości, przynajmniej na jakiś czas.
Za to na noc odkryłam fantastyczną mieszankę frakcji sojowej i oleju porzeczkowego z Mazideł - cudo! Jest lekkie, więc dobrze się wchłania (razem z HA, rzecz jasna), na taką pogodę w sam raz. No i nie budzę się z tłustą twarzą, bo mi się ostatnio zdarzało przy olejku BHA z domieszką tamanu.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-18, 18:58   #422
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Oj wilgotno niestety. Kwas laktobionowy zamienia się w kamień .
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 06:55   #423
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

pomoze mi ktos z moimi pytania? bardzo prosze
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 08:55   #424
Bezcielesna
Rozeznanie
 
Avatar Bezcielesna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 811
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Oj wilgotno niestety. Kwas laktobionowy zamienia się w kamień .
A ten kamień nadaje się do użycia czy już tylko do wyrzucenia? bo mam 3gr takiego kamienia
Bezcielesna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 10:00   #425
Viridian
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 213
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez dusiaaa Pokaż wiadomość
mam cere mieszana, sklonna do wypryskow i zaskurnikow oraz tluszczenia w strefie T wiec te chyba beda odpowiednie. nie wiem jednak jakie oleje wybrac. wiem ze sa schnace, polschnace i nieschnace ale skad mam wiedziec ktore sa ktore :| i ktore beda odpowiednie do mojej cery :| pomozecie?
Przy cerze tłustej ze skłonnością do wyprysków lepiej kierować się zdolnością olejów do zapychania porów; niektóre olejki naturalne nie nadają się z tego względu do cery tłustej i mieszanej, np. olej kokosowy (także masło kokosowe i masło kakaowe), olej z nasion bawełny, kiełków pszenicy, lniany, sojowy.
Viridian jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 12:02   #426
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

dzieki wielkie a gdzie taka skłonnosc do zapychania mozna sprawdzic?jest gdzies moze jakas tabela czy cos czy pozostaje metoda prob i bledow
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 14:20   #427
Viridian
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 213
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez dusiaaa Pokaż wiadomość
dzieki wielkie a gdzie taka skłonnosc do zapychania mozna sprawdzic?jest gdzies moze jakas tabela czy cos czy pozostaje metoda prob i bledow
Tabel w necie jest mnóstwo, ale trzeba podchodzić do nich z rozwagą; często towarzyszą temu bowiem reklamy własnych kosmetyków.

Niemniej jednak przy cerze trądzikowej warto zwracać uwagę na obecność silnych zapychaczy.

np. http://beautifulwithbrains.com/2009/...e-comedogenic/
Viridian jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-19, 14:43   #428
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez dusiaaa Pokaż wiadomość
dzieki wielkie a gdzie taka skłonnosc do zapychania mozna sprawdzic?jest gdzies moze jakas tabela czy cos czy pozostaje metoda prob i bledow
W poprzedniej części wątku o BU była podawana taka tabela.
O ile się nie mylę to im więcej kwasu oleinowego w oleju tym większe ryzyko zapychania.Natomiast im więcej kwasu linolowego tym lepiej.
Tu link do tabelki:
http://docs.google.com/View?docid=dc...ion=_published
__________________



Edytowane przez katty86
Czas edycji: 2009-07-19 o 14:48
katty86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 14:58   #429
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

super dziewczyny, bardzo dziekuje a jak to jest z tymi darmowymi probkami z mazidel? ile takich probek dorzucaja do zakupu i czy musi byc okreslona kwota zakupow zeby je dostac?
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 15:21   #430
karamari
Rozeznanie
 
Avatar karamari
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 836
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
nawet dla dorosłych jest polecany w stężeniu do 20%
jeszcze niezły jest ryż, jojoba
Dziękuję! Ponoć jeszcze masło karite jest tradycyjnie stosowane w Afryce dla ciężarnych i noworodków Chciałabym znaleźć wiarygodne źródło informacji z wszystkimi olejami, bo na razie zbieram szczątkowe informacje...
karamari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 16:13   #431
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

dziewczyny a czy wiecie gdzie dostanę olej z opuncji figowej? szukałam na BU i mazidłach ale nic z tego
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-19, 17:00   #432
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Viridian, akurat oleje: lniany i sojowy są jak najbardziej polecane do cery tłustej i z zaskórnikami. Natomiast faktycznie im więcej kwasu oleinowego, tym mniej olej pomaga tłuścioszkom.

Dusiu, nie ma chyba określonej liczby próbek, jakie możesz dostać na Mazidłach, ani kwoty, od której wysyła się próbki. Jeśli kupujesz pierwszy raz, pewnie dostaniesz coś na zachętę Zdecydowanie powinnaś poprosić o konkretne próbki.

Olko, opuncja figowa (macerat) jest w Biolanderze:
http://www.biolander.com/index.php?m...ndex&cPath=401
Kiedyś by tam też olej z ziarenek, ale pd jakiegoś czasu zniknął.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 20:12   #433
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość

Olko, opuncja figowa (macerat) jest w Biolanderze:
http://www.biolander.com/index.php?m...ndex&cPath=401
Kiedyś by tam też olej z ziarenek, ale pd jakiegoś czasu zniknął.
kurcze ja właśnie oleju szukam, bo macerat bedzie mial wodna konsystencję zdaje sie??
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 20:48   #434
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
kurcze ja właśnie oleju szukam, bo macerat bedzie mial wodna konsystencję zdaje sie??
Nie, dlaczego? To wyciąg z opuncji figowej na bazie oleju słonecznikowego, więc ma konsystencję normalnego oleju.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 20:56   #435
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

niezamienna bardzo Ci dziekuje zamowie hydrolaty i probki olejow a ktore z mazidel bys mi polecila? cera tradzikowa, pare zaskornikow tłusta strefa T
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 21:16   #436
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Bezcielesna Pokaż wiadomość
A ten kamień nadaje się do użycia czy już tylko do wyrzucenia? bo mam 3gr takiego kamienia
Myślę, że spokojnie rozpuści się w wodzie, tylko jakbyś chciała mniej odmierzyć, to musisz go rozbić. Kwas laktobionowy jest pieruńsko higroskopijny. Nie wiem, którędy wilgoć się dostaje, ale się dostaje - kamyczek się robi i w pudełku i w szczelnie zamkniętym woreczku. Przy upałach po otwarciu opakowania proszek twardnieje dosłownie w oczach.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 21:25   #437
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Myślę, że spokojnie rozpuści się w wodzie, tylko jakbyś chciała mniej odmierzyć, to musisz go rozbić. Kwas laktobionowy jest pieruńsko higroskopijny. Nie wiem, którędy wilgoć się dostaje, ale się dostaje - kamyczek się robi i w pudełku i w szczelnie zamkniętym woreczku. Przy upałach po otwarciu opakowania proszek twardnieje dosłownie w oczach.
Niestety też się niedawno o tym przekonałam
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 22:13   #438
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez dusiaaa Pokaż wiadomość
niezamienna bardzo Ci dziekuje zamowie hydrolaty i probki olejow a ktore z mazidel bys mi polecila? cera tradzikowa, pare zaskornikow tłusta strefa T
Dusiu, mam to samo. W walce z niedoskonałościami cery bardzo sobie chwalę olejek 2% BHA, który robię mniej więcej według mazidlanego przepisu z jakiegoś maceratu na oleju słonecznikowym (fajny jest brzozowy) z kwasem salicylowym i dodatkiem tamanu albo czarnuszki. Trzeba jednak pamiętać, że kwas salicylowy jest dobry tylko dla nie-ciężarnych i nie-karmiących.
Kiedyś kręciłam serum z trikenolem i było fajne, ale jakoś mi się odechciało. W sumie teraz stosuję tylko oleje (na noc z BHA, na dzień z olejową witaminą c i koenzymem Q10) i hydrolaty. Z olejów warto zaprzyjaźnić się z różą, jojobą, żurawiną, truskawką, ja lubię też mazidłowe tamanu i porzeczkę, choć ta ostatnia jest bardzo specyficzna. Jeśli masz zamiar używać olejów, polecam kwas hialuronowy do ekspresowych serów - to zdecydowany niezbędnik. No i toniki kwasowe - tylko tu trudno coś polecić, bo każdy lubi co innego...
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 06:19   #439
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

yhym czyli lekkie mieszanie składnikow mnie nie ominie cos sobie napewno wybiore. dzikuje za porady

na mazidłach sa 3 rodzaje hialura wielko czasteczkowy malo i roztwor ktory powinnam wziasc? a i jeszcze nie wiem o co chodzi z tymi ekologcznymi olejami? te sa lepsze czy zwykle?

Edytowane przez dusiaaa
Czas edycji: 2009-07-20 o 06:25
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-20, 11:08   #440
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez dusiaaa Pokaż wiadomość
na mazidłach sa 3 rodzaje hialura wielko czasteczkowy malo i roztwor ktory powinnam wziasc?
Kwasy: wielko- i małocząsteczkowy są w proszku. Jeśli chcesz sama robić roztwór bez konserwantów (na wodzie destylowanej albo hydrolacie), możesz je wziąć, z tym, że kwas wielkocząsteczkowy daje roztwór w postaci żelu, a małocząteczkowy nie . Najwygodniejszy w użyciu jest gotowy, lekko konserwowany roztwór kwasu wielkocząsteczkowego 1%. Można do niego dodać proszek małocząsteczkowy dla lepszego efektu nawilżenia

Cytat:
Napisane przez dusiaaa Pokaż wiadomość
a i jeszcze nie wiem o co chodzi z tymi ekologcznymi olejami? te sa lepsze czy zwykle?
Ekologiczne są pozyskiwane z upraw ekologicznych, bez pestycydów. Czy lepiej działają - nie wiem. Ich wybór to chyba po prostu kwestia nastawienia na ekologię. Zresztą w Mazidłach akurat nie ma wyboru między tym samym olejem w wersji normalnej i eko.
__________________
Niezamienna_już_na_nic

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2009-07-20 o 11:09
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 13:05   #441
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

no to juz wiem wszysko dziekuje bardzo za informacje
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 13:37   #442
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Nie, dlaczego? To wyciąg z opuncji figowej na bazie oleju słonecznikowego, więc ma konsystencję normalnego oleju.
ja myślałam że olej z opuncji figowej jest "czysty" i ma silne działania przeciwzmarszczkowe
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 14:53   #443
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
ja myślałam że olej z opuncji figowej jest "czysty" i ma silne działania przeciwzmarszczkowe
W jakim sensie "czysty"?
Olej i macerat to dwie różne rzeczy - olej jest wyciskany bezpośrednio z odpowiedniej części rośliny, a macerat uzyskuje się przez długotrwałe moczenie rośliny w oleju bazowym.
Olej z opuncji figowej ma własności przeciwzmarszczkowe, ale macerat także.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 16:54   #444
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
W jakim sensie "czysty"?
Olej i macerat to dwie różne rzeczy - olej jest wyciskany bezpośrednio z odpowiedniej części rośliny, a macerat uzyskuje się przez długotrwałe moczenie rośliny w oleju bazowym.
Olej z opuncji figowej ma własności przeciwzmarszczkowe, ale macerat także.
ja właśnie chciałabym olej wyciskany z opuncji. Nie wiem czy to w ogóle możliwe, bo nie dowiadywałam się tego. Może on wcale nie istnieje a wyciąg z opuncji występuje tylko w postaci maceratu?

Tylko kojarzy mi się że w którymś ze sklepów internetowych chyba go widziałam ale kosztował 100 czy 150 zł.

Czy ktoś wie coś więcej? Jak go nie będzie to zastanowię się jeszcze nad olejem arganowym ,ale na opuncji bardziej mi zalezy...
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 21:31   #445
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Pisałam już, że olej z opuncji był jakiś czas temu w Biolanderze. Zapytaj Elisabeth, czy jeszcze go sprowadzi.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 18:07   #446
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewczyny, mam pytanie Mianowicie zachecona cena w aptece internetowej skusiłam na olej ze slodkich migdalow firmy Profarm, tyle, ze teraz mam problem bo nie wiem czy moge go używać na twarz lub chociazby nogi tak jak te Zsk'owe itp?

Inci: prunus dulcis, tocopheryl acetate
Zastosowanie: olej bazowy do sporzadzania kompozycji z olejkow eterycznych.

Przepraszam za glupie pytanie, ale w biochemii wciaz raczkuję

Edytowane przez nAtaL!a
Czas edycji: 2009-07-21 o 18:08 Powód: edycja skopiowanego postu
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 18:10   #447
_Magdusia_
Raczkowanie
 
Avatar _Magdusia_
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 288
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewczyny pisze w tym wątku pierwszy raz. Przyznam ,ze nigdy nie stosowałam żadnych olejów. Weszłam na stronę , która podana jest w pierwszej części wątku.
Mam skórę tłustą z zaskórnikami i od czasu do czasu jakimiś niespodziankami , szczególnie w okolicach policzków, jednak trądzikiem tego nazwać nie można , troszeczkę przebarwień i jakieś malutkie blizenki po wyciskaniu .
Doradźcie mijak sprawdziłby się OLEJ TAMANU i Z RÓŻY PIŻMOWEJ ??
Proszę o rady , jeżeli uzywałyście.
__________________
W Niebie mnie nie chcą , a w Piekle boją się ,że nim zawładnę


_Magdusia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 22:27   #448
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Drogie Wizazanki
sorry za off topa ale uratowalam kotka malutkiego przed smiercią w silniku i wzielam go narazie do domu, ale mam juz dwa psy i kota, ktore go nie akceptują, wiec moze jakas łodzinka chcialaby przygarnąc kotka?
nie chce go oddac do schroniska bo pewnie go uspią...
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 23:02   #449
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

zrobiłam ten olejek myjący
http://www.zrobsobiekrem.pl/?244,ole...chnotka-migdal

nie jest zły , ale to nie to samo co olejki z BU . Mam uczucie jakbym się miodem myła . Wiem , że na BU używają do olejku - gliceryl cocoate.
Co mogłybyście mi polecić podobnego albo lepszego od gliceryl cocoate , może być też z innych sklepów .


PS. w sprawie uratowanego kotka może powinno się założyć osobny wątek , mam nadzieje że znajdzie się ktoś kto go weźmie , ja nie moge , bo mój pies goni koty
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 08:56   #450
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez nAtaL!a Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie Mianowicie zachecona cena w aptece internetowej skusiłam na olej ze slodkich migdalow firmy Profarm, tyle, ze teraz mam problem bo nie wiem czy moge go używać na twarz lub chociazby nogi tak jak te Zsk'owe itp?

Inci: prunus dulcis, tocopheryl acetate
Zastosowanie: olej bazowy do sporzadzania kompozycji z olejkow eterycznych.

Przepraszam za glupie pytanie, ale w biochemii wciaz raczkuję
Profarm jest bezpieczną firmą
możesz śmiało używać
jedyne czego nie wiem, to to czy jest rafinowany czy nie - ale tak czy siak jest ok
Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
zrobiłam ten olejek myjący
http://www.zrobsobiekrem.pl/?244,ole...chnotka-migdal

nie jest zły , ale to nie to samo co olejki z BU . Mam uczucie jakbym się miodem myła . Wiem , że na BU używają do olejku - gliceryl cocoate.
Co mogłybyście mi polecić podobnego albo lepszego od gliceryl cocoate , może być też z innych sklepów .


PS. w sprawie uratowanego kotka może powinno się założyć osobny wątek , mam nadzieje że znajdzie się ktoś kto go weźmie , ja nie moge , bo mój pies goni koty
ostatnio dziewczyny zachwalają olejek myjacy na bazie tego emulgatora
ja osobiście używałam go kiedyś jako koemulgatora w olejku do ciała
jak wykończę ZySK-owy to się skuszę na niego ponownie
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:01.