Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-05-05, 07:56   #211
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez betig1975 Pokaż wiadomość
Witam
Jestem początkująca, mam olej tamanu i kokosowy. Mieszam je z żelem HA.
Wczoraj przeglądałam stronę Naturalne Piękno i zastanawiam się nad zakupem następnych. Może polecicie jakieś do cery mieszanej trądzikowej? Wpadł mi w oko olej z kminku.
Jeszcze mam pytanie - jak nakładacie oleje? Na wilgotną twarz czy suchą? I jeszcze czy mieszacie je z czymś? Bo np. czytałam, że niektóre oleje można używać w stężeniu np. 20% tzn. mieszać je z innymi olejami, z żelem HA?
na temat olei dla trądzikowej się nie wypowiem, bom niedoświadczona w tej materii

oleje nakładam w zależności od widzimisię, na suchą, na mokrą, solo albo mix rożnych olei, w postaci serum expres czyli z HA
na ostatnie pytanie odp brzmi tak
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-05, 08:47   #212
bachab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 54
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Witam wszystkich
i mam pytanie do dziewczyn które mają nowy olej z czarnej porzeczki z mazideł. Jak wydobyć to diabelstwo z buteleczki
W tym przypadku zdecydowanie lepsza byłaby buteleczka z ZSK.

Edytowane przez bachab
Czas edycji: 2011-06-17 o 13:33
bachab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-05, 08:50   #213
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez bachab Pokaż wiadomość
Witam wszystkich
i mam pytanie do dziewczyn które mają nowy olej z czarnej porzeczki z mazideł. Jak wydobyć to diabelstwo z buteleczki
W tym przypadku zdecydowanie lepsza byłaby buteleczka z ZSK.
Dłuuuuuuugo czekać, aż kropelki zaczną spływać.
Poczatkowo myślałam, że może zapomnieli oleju do buteleczki nalać :cPP, ale po jakimś czasie zaczęło kapać.
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-05, 13:10   #214
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Witam wszystkich
no musiałam w końcu tu dotrzeć .
Dzisiaj doszła moja paczka z mazideł i dostałam próbke oleju z truskawki, a że wcześniej miałam próbke z ZSK to sobie porównałam. Dla mnie one są całkowicie inne. Mazidlana truskawa o wiele intensywniej pachnie i sprawia wrażenie cieższej, i chociaż obydwie wchłaniają się do matu to jednak po mazidlanej odczuwam większy efekt nawilżenia. Jak jest u Was?


ps. czytując ten wątek nikt nie jest odpowiedzialny .....dla portfela i lodówki
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-06, 17:37   #215
faa
Zakorzenienie
 
Avatar faa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8 795
GG do faa
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

dziewczyny mam oleje:
z ogórecznika lekarskiego
jojoba water clear
lniany
tamanu
jojoba
czarnuszki siewnej
żurawinowy
z truskawki surowy
ze śliwki
z pachnotki
który mogę używać pod oczy dziś próbowałam z truskawki surowy ale długo się wchłaniał i smaruję się samym olejem bez dodatków pod oczy
__________________
"Dobrze wiem, że czasem bardzo trudno mnie kochać. Ale chyba łatwo zobaczyć miłość w moich oczach..."
Płomień 81 - Trudno mnie kochać

https://www.instagram.com/izka_em/
faa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-06, 17:50   #216
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez betig1975 Pokaż wiadomość
Witam
Jestem początkująca, mam olej tamanu i kokosowy. Mieszam je z żelem HA.
Wczoraj przeglądałam stronę Naturalne Piękno i zastanawiam się nad zakupem następnych. Może polecicie jakieś do cery mieszanej trądzikowej? Wpadł mi w oko olej z kminku.
Jeszcze mam pytanie - jak nakładacie oleje? Na wilgotną twarz czy suchą? I jeszcze czy mieszacie je z czymś? Bo np. czytałam, że niektóre oleje można używać w stężeniu np. 20% tzn. mieszać je z innymi olejami, z żelem HA?
......
jeżeli masz cerę mieszaną/trądzikową to przede wszystkim zrezygnuj z oleju kokosowego do stosowania na twarz,jest bardzo komogenny i cieżki,potrafi niezle zapchać..stosuje sie go raczej do włosów i pielęgnacji ciała.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-06, 18:52   #217
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez madziamaria Pokaż wiadomość
Witam wszystkich
no musiałam w końcu tu dotrzeć .
Dzisiaj doszła moja paczka z mazideł i dostałam próbke oleju z truskawki, a że wcześniej miałam próbke z ZSK to sobie porównałam. Dla mnie one są całkowicie inne. Mazidlana truskawa o wiele intensywniej pachnie i sprawia wrażenie cieższej, i chociaż obydwie wchłaniają się do matu to jednak po mazidlanej odczuwam większy efekt nawilżenia. Jak jest u Was?
Domyślam się , że miałaś z zysku tą wcześniejszą truskawke . Teraz jest już z opisu taka sama jak na mazidłach .
Przymierzam się do kupna truskawki i wolałabym tą pachnącą i gęściejszą i nie wiem teraz z którego sklepu zamówić .
Ktoś już próbował nową zyskową i ma porównanie do mazidłowej?
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-07, 08:06   #218
betig1975
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 595
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
na temat olei dla trądzikowej się nie wypowiem, bom niedoświadczona w tej materii

oleje nakładam w zależności od widzimisię, na suchą, na mokrą, solo albo mix rożnych olei, w postaci serum expres czyli z HA
na ostatnie pytanie odp brzmi tak
Dzięki, ja używałam na suchą skórę, to tak średnio byłam zadowolona, ale jak spróbowałam na wilgotną to jestem zachwycona

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
......
jeżeli masz cerę mieszaną/trądzikową to przede wszystkim zrezygnuj z oleju kokosowego do stosowania na twarz,jest bardzo komogenny i cieżki,potrafi niezle zapchać..stosuje sie go raczej do włosów i pielęgnacji ciała.
Tak czytałam o tym olejku, że może zapychać i nie używałam go na twarz. Ale jak mnie troszkę wysypało to stwierdziłam, że spróbuję i zachwycił mnie ten olej. Pięknie leczy wypryski, zmniejsza zaczerwienienia. Teraz wymioeszałam go z tamanu i żelem HA i jest super. Czytałam, że tolerancja na olej kokosowy jest sprawą indywidualną
betig1975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-07, 08:32   #219
bachab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 54
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez asa___ Pokaż wiadomość
Dłuuuuuuugo czekać, aż kropelki zaczną spływać.
Poczatkowo myślałam, że może zapomnieli oleju do buteleczki nalać :cPP, ale po jakimś czasie zaczęło kapać.
Wyciągnęłam zakraplacz i jest trochę lepiej ale naprawdę trzeba się uzbroić w cierpliwość. Za to olej super zapach zupełnie inny jak w poprzednim porzeczkowym, dla wrażliwszych nosów na pewno lepszy. Ja jednak trochę tęsknię za poprzednim, za zapachem też

Edytowane przez bachab
Czas edycji: 2011-06-17 o 13:32
bachab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-07, 17:52   #220
mysha25xx
Rozeznanie
 
Avatar mysha25xx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 774
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Przyszło do mnie wczoraj zamówienie z BU z 28.04-ale expres!!!oraz z NP-moje pierwsze. A jeszcze pokusiłam się na Mazidła, głownie różne opakowania oraz jedwab hydrolizowany i hydrolaty: z róży stulistnej i damasceńskiej, rumiankowy (bo zniknął z BU), właśnie napisali,że wysłane, czyli będzie w poniedziałek Z NP właśnie zdjęłam maskę algową peel-off, buzia jak u niemowlaka Uwielbiam te maski gumowe z alg, skóra jest potem taka mięciutka, gładka, jasna, chodziłam na taką do kosmetyczki, ale teraz skoro odkryłam pielęgnację z BU, NP i Mazideł, chyba nie będę musiala Glinka marokańska tez fajna, takie tłustawe błotko, ale fajnie oczyszcza i usuwa nadmiar sebum, nie ściąga i nie wysusza jak zwykłe glinki, dobra do cery mieszanej, suchej.Masło migdałowe wygląda jak kasza manna ugotowana na wodzie, tłuste, nie pachnie, jest takie trochę ziarniste, ale łatwo się naklada, dobrze rozprowadza i wchłania, wysmarowałam na noc usta, łokcie, kolana, stopy i ręce-rano skora gładziutka i nawilżona. Olej herbaciany bardzo delikatnie i ładnie pachnie herbatą, jest przezroczysto-zielonkawy i leciutki, błyskawicznie się wchłania. Poprosilam o próbkę oleju z pestek arbuza, dostałam 10ml, pachnie olejem, jest przezroczysty i bezbarwny, lekki i też szybko się wchłania. Proszek jedwabny zmieszałam z Finishing Dust i pudrem perłowym (z BU, mogłam wziąć z NP), nawet dobry primer mi wyszedł, jedwab daje na skórze iście jedwabne wykończenie, skóra taka przyjemnie jedwabista.Spróbuje jeszcze takiego mixa z Ryżowym EDM.Zadowolona jestem bardzo z moich zakupówAle to juz koniec na dłuższy czas, teraz zamawiać będę już tylko hydrolaty, olejek myjący i potrzebny mi bambus z BU.
mysha25xx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-07, 22:02   #221
buble
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Bojszowy
Wiadomości: 26
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

jestm nowa i mam takie "głupie" pytanko,
czy jeśli do oleju eterycznego dodam wodę mineralną niegazowaną to czy będzie miał podobne właściwości do hyrolatu??
pozdrawiam
buble jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-07, 22:52   #222
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez buble Pokaż wiadomość
jestm nowa i mam takie "głupie" pytanko,
czy jeśli do oleju eterycznego dodam wodę mineralną niegazowaną to czy będzie miał podobne właściwości do hyrolatu??
pozdrawiam
Nie , nie da się zrobić hydrolatu domowym sposobem
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-07, 23:21   #223
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Olejek eteryczny zastosowany na dużą powierzchnię mimo rozcieńczenia może podrażnić.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-08, 06:41   #224
buble
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Bojszowy
Wiadomości: 26
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziękuje za odpowiedzi
przymierzam się właśnie do I zakupu i mam jeszcze 1 pytanie
w jaki sposób można stosować olejek jojoba do włosów?
pozdrawiam
buble jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-08, 07:03   #225
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez buble Pokaż wiadomość
jestm nowa i mam takie "głupie" pytanko,
czy jeśli do oleju eterycznego dodam wodę mineralną niegazowaną to czy będzie miał podobne właściwości do hyrolatu??
pozdrawiam
Nie. Hydrolaty powstaja przez odparowanie, a nie przez zalanie "czegoś" wodą.
Musiałabyś mieć taką kolumienkę do destylacji (destylator) http://www.allegro.pl/item624759841_...estylacja.html

("bawiłam" sie w destylacje na laboratoriach z chemii w trakcie studiów)

Co do olejku jojoba - nakładasz na włosy - po prostu Na same końcówki, albo na większej długości.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2009-05-08 o 07:26
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-08, 14:50   #226
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Hosenka* - bawiłyśmy się na tych samych destylatorach na Ingardena
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-08, 15:27   #227
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Hosenka* - bawiłyśmy się na tych samych destylatorach na Ingardena
Oooo
Studiowałyśmy razem?
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-08, 15:43   #228
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Hosenka - Ech, ja chodziłam z Martą (i tu nazwa miesiąca w nazwisku) do klasy w liceum, a studiowałam biologię po sąsiedzku, chemii i laborek mieliśmy po uszy.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.

Edytowane przez Malla
Czas edycji: 2009-05-08 o 15:53
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-08, 15:49   #229
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Hosenka - Ech, ja chodziłam z Martą (i tu nazwa miesiąca w nazwisku do klasy w liceum, a studiowałam biologię po sąsiedzku, chemii i laborek mieliśmy po uszy.
Aaaaaa

A Ty może jesteś Iza?
EDYCJA: chyba nie ... bo ona chyba na AP (ups.. teraz UP) studiowała?
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2009-05-08 o 15:59
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-08, 18:31   #230
mysha25xx
Rozeznanie
 
Avatar mysha25xx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 774
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Jakoś podpadło mi BU-przede wszystkim za dlugie oczekiwanie na przesyłkę, porównałam tez ceny z Mazidłami i niestety tu też mały minusik. Miłością niezmienną darzę tylko olejek waniliowy Pomarańczowy mi podpadł, w butelece ładnie pachnie, ale juz na skórze i po zmyciu nie, mam tez wrażenie,że nie jest tak lagodny i troszkę może zapychać? Jak dostanie sie do oczu to lekko podraznia, po wanliowym nie miałam takich historii.Chyba zamówię coś z Mazideł i sama zrobię olejek myjący, myślę o wersji z Cromollientem-robił ktoś? Czy Cromollient nie zapycha skóry?
mysha25xx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-08, 18:43   #231
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Hosenka - Iza faktycznie jest po AP (UP mi się z Urzędem Pracy kojarzy...) i pracowała po studiach w szkole. Ja się z tą grupką raczej nie trzymałam, ale lubiłam te wariatki A na imię mam Magda.


Wyłączono ogrzewanie i olejek Monoi mi się utwardził, ale zapachu nadal nie czuję. Szkoda, bo dla niego go kupiłam, a mam jeszcze 2 buteleczki jedwabiu, którego konsystencja jest podobna...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 23:36   #232
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

dziewczyny mam takie pytanie... bede pierwszy raz zamawiac cos sama do zrobienia... z mazidel i z naturalne piękno. i juz mi wyszlo 200zl prawie i musze sie sporo odrzucic;/ale chcialam sobie zrobic taka fajna jakaś wode pachnącą jako perfumki, i wlasciwie zastnaiwiam sie czy woda kwiatowa i hydrolat to prawie to samo? czytalam opis ale hm.,. i tak nie rozumiem bo chcialam wode destylowaną wymieszac z polączeniem kilku hydrolatów z ''mazidel'' a teraz widze wody kwiatowe na ''naturalne piękno'', i ceny zblizone i niewiem cowybrac..
a moze to w ogóle glupie?

---------- Dopisano o 00:36 ---------- Poprzedni post napisano o 00:27 ----------

dotarlam jednak do tego ze to nie to samo tylko nadal nie wiem co by sie sprawdzilo jako perfumy? bo hydrolaty delikatnie pachną i moze nie bedzie ich czuc?nigdy nie mialam takiego hydrolata i nie mam pojecia jakie to jest. prawdziwej wody kwiatowej tez w sumie nigdy nie widzialm...
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/

Edytowane przez ultrafiolet88
Czas edycji: 2009-05-10 o 23:39 Powód: wielbłądy:)
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 00:58   #233
SweetPea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 269
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

ultrafiolet88 - zapachy hydrolatów są zbyt słabe, żeby stosować je jako perfumy. Jedyne mocne zapachy hydrolatów, jakie znam, to róża damasceńska i kwiat pomarańczy, ale i one pachną na skórze tylko kilka minut.
Niemniej jednak zachęcam Cie do kupna hydrolatów, bo ich właściwości są zdumiewające.
SweetPea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 06:21   #234
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Hydrolat jako perfumy raczej się nie sprawdzi - zapach szybko się ulatnia. Ale może spróbuj z olejkami eterycznymi?
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 07:08   #235
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Hosenka - Iza faktycznie jest po AP (UP mi się z Urzędem Pracy kojarzy...) i pracowała po studiach w szkole. Ja się z tą grupką raczej nie trzymałam, ale lubiłam te wariatki A na imię mam Magda.
AHA
Miło mi Cie zatem poznac, Magda

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość
dziewczyny mam takie pytanie... bede pierwszy raz zamawiac cos sama do zrobienia... z mazidel i z naturalne piękno. i juz mi wyszlo 200zl prawie i musze sie sporo odrzucic;/ale chcialam sobie zrobic taka fajna jakaś wode pachnącą jako perfumki, i wlasciwie zastnaiwiam sie czy woda kwiatowa i hydrolat to prawie to samo? czytalam opis ale hm.,. i tak nie rozumiem bo chcialam wode destylowaną wymieszac z polączeniem kilku hydrolatów z ''mazidel'' a teraz widze wody kwiatowe na ''naturalne piękno'', i ceny zblizone i niewiem cowybrac..
a moze to w ogóle glupie?

---------- Dopisano o 00:36 ---------- Poprzedni post napisano o 00:27 ----------

dotarlam jednak do tego ze to nie to samo tylko nadal nie wiem co by sie sprawdzilo jako perfumy? bo hydrolaty delikatnie pachną i moze nie bedzie ich czuc?nigdy nie mialam takiego hydrolata i nie mam pojecia jakie to jest. prawdziwej wody kwiatowej tez w sumie nigdy nie widzialm...
Cytat:
Napisane przez SweetPea Pokaż wiadomość
ultrafiolet88 - zapachy hydrolatów są zbyt słabe, żeby stosować je jako perfumy. Jedyne mocne zapachy hydrolatów, jakie znam, to róża damasceńska i kwiat pomarańczy, ale i one pachną na skórze tylko kilka minut.
Niemniej jednak zachęcam Cie do kupna hydrolatów, bo ich właściwości są zdumiewające.
Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Hydrolat jako perfumy raczej się nie sprawdzi - zapach szybko się ulatnia. Ale może spróbuj z olejkami eterycznymi?
Np. przy hydrolacie z pomarańczy jest napisane, ze można uzywać jako wodę do ciała: http://www.biochemiaurody.com/sklep/hydrolatneroli.html
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2009-05-11 o 08:21 Powód: literówka
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 07:15   #236
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
No. przy hydrolacie z pomarańczy jest napisane, ze można uzywać jako wodę do ciała: http://www.biochemiaurody.com/sklep/hydrolatneroli.html
Z pewnością Ale z mojego doświadczenia wynika, że jednak hydrolaty szybko się ulatniają. Wyjątek - spray do włosów, ale pod jednym warunkiem - włosy związane w kok. Po rozwinięciu koka zapach jest nadal wyczuwalny. Przy włosach latających luzem lub w kucyku - zapach tez wypada szybko
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 14:59   #237
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

witam
dziewczyny kupujące z mazideł ile kosztuje przesyłka
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 15:03   #238
Behemoth666
Rozeznanie
 
Avatar Behemoth666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 703
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

10 pln
Behemoth666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 15:05   #239
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

dziękuję
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 15:42   #240
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

acha, dzięki dziewczyny. to chyba zrezyngune z tych hydrolatów a w zamian wezmę moze jeden mocny, ten różany jak napisalyście ze mocny i jakis olejek do tego i wymieszam. moze tak być czy znow nie trafilam?
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:54.