do Zło - problemy "inne" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne forum

Notka

Techniczne forum Forum techniczne - obszar całe forum. Tutaj można zgłaszać uwagi techniczne, problemy dotyczące całego forum, problemy z hasłem i dostępem i inne…

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-09-03, 08:49   #1
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039

do Zło - problemy "inne"



Miły Zło, ponieważ jestem laikiem w kwestii komputera a mam jeden związany z nim problemik, postanowiłam zwrócić się z tym problemem do fachowca, czyli do Ciebie. Chodzi o to, że korzystam sobie z internetu, a tu nagle pojawia się komunikat, że system zaraz sie zamknie, bo są jakieś błedy. Mam pozamykać wszystkie programy, bo zaczyna sie odliczanie. No i komputerek się resetuje . Jaka może być tego przyczyna. Zło, pomóż proszę.
Ukłony
homyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-03, 09:32   #2
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: do Zło - problemy "inne"

Nie mam pojecia, dopiero jak spiszesz mi z ekranu to, co jest tam napisane w trakcie takiego przymusowego restartu, to bede w stanie cos wymyslec. Nie zapomnij rowniez napisac jaki masz system operacyjny...

Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-03, 10:03   #3
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Re: do Zło - problemy "inne"

Wielkie dzięki za szybką reakcję! Teraz jestem w pracy, a problem dotyczy komputera domowego. Jak mi się to zdarzy znowu zanotuję komunikat i dam znać.
Zapomniałam zaznaczyć, a być może to również ma znaczenie, że nie mam żadnego stałego łącza, ani czegoś podobnego. Łączę się za każdym razem przez nr dostępowy.
Przy komputerze głównie gmera mój dziesięcioletni synek. Wiem, że on zainstalował tam różne różności (gierki, dema...). Na jednym dysku mamy Windows 98 (i głównie tu te różności są zainstalowane), na drugim XP (wersja w j. angielskim). Przez Win 98 nie mogę połączyć się z internetem, bo swego czasu sam zainstalował się tam dialer, który przekierowywał połączenia na 0-700 (rachunek telefoniczny przyprawił mnie o ból głowy). Zleciłam blokadę połączeń z 0-700 i teraz nie łączy się wogóle z internetem. Jak chcę pobuszować w internecie włączam XP.
Odezwę się na pewno, więc proszę o cierpliwość
Ukłonki
homyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-04, 09:41   #4
Wiki40
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 40
Re: do Zło - problemy "inne"

http://forum.o2.pl/temat.php?id_p=1102274&id_f=16 może to pomoże... Z tego co wiem to problem dotyczy tylko windowsa XP i jest już powszechnie znany.
Wiki40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-04, 09:51   #5
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Re: do Zło - problemy "inne"



Wiktoria napisał(a):
> http://forum.o2.pl/temat.php?id_p=1102274&id_f=16 może to pomoże... Z tego co wiem to problem dotyczy tylko windowsa XP i jest już powszechnie znany.

Wiktoria, wielkie dzięki za zainteresowanie. 100 x
homyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-04, 09:51   #6
Wiki40
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 40
Re: do Zło - problemy "inne"

A jeszcze tak mi przyszło do głowy, że ten win 98 też powinien łaczyć z netem. Może trzeba tylko zrobić nowe połączenie w dial up'ie i wpisać odpowiedni numer dostawcy internetu. Skoro 0 700 jest zablokowane, to nie ma strachu, że przekieruje . Radziłabym jednak jeszcze zablokować połączenia miedzynarodowe, bo mozna złapać dialera z zagranicznych stronek, a te już nie zaczynają się od 0 700. Ja tak zrobiłam (na wszeliki wypadek) i teraz sobie spokojnie "fruwam" po całym necie
Wiki40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-04, 09:57   #7
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Re: do Zło - problemy "inne"

Wiktoria napisał(a):
Radziłabym jednak jeszcze zablokować połączenia miedzynarodowe, bo mozna złapać dialera z zagranicznych stronek, a te już nie zaczynają się od 0 700. Ja tak zrobiłam (na wszeliki wypadek) i teraz sobie spokojnie "fruwam" po całym necie

A nie wiesz przypadkiem, czy można zrobić taką blokadę numerów międzynarodowych, ale z wyłączeniem np. dwóch, czy trzech numerów zagranicznych, z których się korzysta?
homyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-09-04, 10:50   #8
Wiki40
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 40
Re: do Zło - problemy "inne"

Naprawdę nie wiem, ale to chyba może byc trudne. Musisz się dowiedzieć u dostawcy Internetu. Moim dostawcą jest Dialog(dostępny w kilku miastach) i wiem, że jeśli chciałabym dzwonić za granicę, to mogę telefonicznie odblokować, ale nie wiem, czy to tylko na dany numer, czy na wszystkie wyjścia międzynarodowe. Tak się składa, że od czasu jak przeszłam do Dialogu nie miałam jeszcze potrzeby dzwonić za granicę .
Wiki40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne forum


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:11.