problem z okresem zbyt często i zbyt obfity. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-25, 12:40   #1
merid
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2

problem z okresem zbyt często i zbyt obfity.


cześć dziewczyny, mam pewien problem : pierwszy okres dostałam w marcu i do sierpnia wszystko było ok tzn nieregularny był ale nie jakoś strasznie tak normalnie a w sierpniu dostałam na początku i trwał dwa tygodnie a później pod koniec miesiąca też dostałam i znowu trwał dwa tygodnie potem jakieś dwa dni przerwy i znowu potem następne trzy czy cztery dni przerwy i znowu w październiku tak samo i teraz też tak mam. trochę się martwię a do ginekologa boję się iść - tak wiem że to nic strasznego - ale mimo to pierwsza wizyta w wieku 14 lat jakoś za bardzo mi się nie uśmiecha. u lekarza zwykłego byłam z mamą i kazała mi jeszcze poczekać.nie boli mnie przy tym brzuch ani nic ale jest ten okres obfity. więc prosz o jakąś poradę.
merid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 12:42   #2
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: problem z okresem zbyt często i zbyt obfity.

Cytat:
Napisane przez merid Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny, mam pewien problem : pierwszy okres dostałam w marcu i do sierpnia wszystko było ok tzn nieregularny był ale nie jakoś strasznie tak normalnie a w sierpniu dostałam na początku i trwał dwa tygodnie a później pod koniec miesiąca też dostałam i znowu trwał dwa tygodnie potem jakieś dwa dni przerwy i znowu potem następne trzy czy cztery dni przerwy i znowu w październiku tak samo i teraz też tak mam. trochę się martwię a do ginekologa boję się iść - tak wiem że to nic strasznego - ale mimo to pierwsza wizyta w wieku 14 lat jakoś za bardzo mi się nie uśmiecha. u lekarza zwykłego byłam z mamą i kazała mi jeszcze poczekać.nie boli mnie przy tym brzuch ani nic ale jest ten okres obfity. więc prosz o jakąś poradę.
chyba żartujesz?
wykrwawiasz się i boisz się do gina isc?
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 12:43   #3
Ewelinka_00
Raczkowanie
 
Avatar Ewelinka_00
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 439
Dot.: problem z okresem zbyt często i zbyt obfity.

Skoro nie chcesz dla własnego dobra do gina iść, to się męcz...
Myślałaś, że co my ci poradzimy?
Ewelinka_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 12:51   #4
merid
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2
Dot.: problem z okresem zbyt często i zbyt obfity.

właśnie nie wiem czy się wykrwawiam bo hemoglobinę robiłam i mam 14,5 i pani doktor mi powiedziała że to by było niepokojące gdybym miała małą, a myślałam że ktoś miły mi tu pomoże ... ale jak widze mało tu "miłych" osób
merid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 12:53   #5
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: problem z okresem zbyt często i zbyt obfity.

Cytat:
Napisane przez merid Pokaż wiadomość
właśnie nie wiem czy się wykrwawiam bo hemoglobinę robiłam i mam 14,5 i pani doktor mi powiedziała że to by było niepokojące gdybym miała małą, a myślałam że ktoś miły mi tu pomoże ... ale jak widze mało tu "miłych" osób
spokojnie moja droga.

to ze wyniki masz dobre-to super.
ale sama sie domyslasz ze chyba to nienormalne zebys miala 2 tyg okres...
jesli chodzi o gina-to naprawde nie ma sie czego bac-da ci tabletki na wyregulowanie okresu i po bólu.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 12:58   #6
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: problem z okresem zbyt często i zbyt obfity.

Cytat:
Napisane przez merid Pokaż wiadomość
właśnie nie wiem czy się wykrwawiam bo hemoglobinę robiłam i mam 14,5 i pani doktor mi powiedziała że to by było niepokojące gdybym miała małą, a myślałam że ktoś miły mi tu pomoże ... ale jak widze mało tu "miłych" osób
No niestety masz tylko 2 opcje - czekac aż samo przejdzie albo iśc do ginekologa który wdroży leczenie hormonalne, ew.zmniejszające krwawienie. Jak chcesz czekac to zgłoś sie do rodzinnego niech ci za jakiś czas powtórzy morfologię.Żadnych domowych sposobów na Twoja przypadłośc nie ma i my tu niczego prócz wizyty u lekarza nie poradzimy.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 12:58   #7
Ewelinka_00
Raczkowanie
 
Avatar Ewelinka_00
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 439
Dot.: problem z okresem zbyt często i zbyt obfity.

Dokładnie, gienkolg będzie wiedział jak ci pomóc. Bo my, obce baby z forum przecież nie jesteśmy lekarzami i na odległość nic ci nie pomożemy...

Edytowane przez Ewelinka_00
Czas edycji: 2010-11-25 o 13:00
Ewelinka_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-25, 14:33   #8
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: problem z okresem zbyt często i zbyt obfity.

no i co z tego, że masz dopiero 14lat?
ja w tym wieku pierwszą wizytę miałam już za sobą
idźże do lekarza, on nie gryzie, a przynajmniej będziesz wiedziała co się dzieje.
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 13:08   #9
Kwiatecek
Zadomowienie
 
Avatar Kwiatecek
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Biala
Wiadomości: 1 003
GG do Kwiatecek
Dot.: problem z okresem zbyt często i zbyt obfity.

Ja mialam cos podobnego jak zaczelam miesiaczkowac, kupe lat juz minelo, ale mialam okres bolesny i obfity i co dwa tygodnie, mi do roku sie poprawilo, u lekarza wtedy z tym nie bylam, nie krzyczcie wiec na dziewczyne bo jest mloda i dla niej to problem, fakt nie jest dobrze tak czesto krwawic, wiec jak mocno staje to sie dokuczliwe to idz do lekarza moze on Ci pomoze.
__________________
Kwiatecek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 13:16   #10
k16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 15
Dot.: problem z okresem zbyt często i zbyt obfity.

IDZ SZYBKO DO GINEKOLOGA, miałam dokładnie to samo własciwie dopiero od niedawna wszystko jest juz ok. To podobno jest normalne, ale zeby to uregulowac dostałam tabletki antykoncepcyjne + przeciwkrwotoczne. I wcale nie byłam badana na wizycie więc nie masz sie co bać ginekologa. Nie zwlekaj bo może się to zle dla ciebie skonczyc.
k16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:33.