bezpłatne praktyki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-22, 18:37   #1
eelmirka
Zadomowienie
 
Avatar eelmirka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 791

bezpłatne praktyki


czy któraś z was odbyła/odbywa takie praktyki? jak to wygląda w rzeczywistości? czy faktycznie nic nie otrzymuje się za pracę?

znalazłam fajną ofertę i w tytule stoi że praktyki są bezpłatne ale interesujące dla mnie, ale nie chce robić za frajer trochę czytałam i można się umówić na wynagrodzenie ale czy to nie ryzykowne?
eelmirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 21:40   #2
tadzykistan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3
Dot.: bezpłatne praktyki

jak piszą już w tytule, że bezpłatne, to raczej bym się nie łudziła...mogą dać Ci ewentualnie szansę na zatrudnienie po okresie praktyk.
tadzykistan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 08:45   #3
studi
Zakorzenienie
 
Avatar studi
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: żółty domek
Wiadomości: 9 336
Dot.: bezpłatne praktyki

Napisali,że są bezpłatne więc są, nie ma co kombinować
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
studi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 08:56   #4
eelmirka
Zadomowienie
 
Avatar eelmirka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 791
Dot.: bezpłatne praktyki

yhyy chyba macie rację. To sobie odpuszczę
eelmirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 20:49   #5
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: bezpłatne praktyki

ale przeciez to praktyki - dają Ci cenne doświadczenie.
ja teraz specjalnie zaczynam praktyki tylko po fajny wpis w cv, zobaczenie jak wyglada w branzy [finanse] a jestem po pierwszym roku.
i uwazam, ze warto, bo nikt mi teraz nie zaplaci za moj brak wyksztalcenia i doswiadczenia, wrecz raczej wiele rzeczy sie naucze - za darmo
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-24, 08:17   #6
eelmirka
Zadomowienie
 
Avatar eelmirka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 791
Dot.: bezpłatne praktyki

no ale ja już mam wyższe wykształcenie i jakąś praktykę więc wolę się rozejrzeć za czymś lepszym, bo jednak to jest praca a za pracę powinno otrzymywać się za wynagrodzenie
eelmirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-24, 11:04   #7
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: bezpłatne praktyki

Cytat:
Napisane przez eelmirka Pokaż wiadomość
no ale ja już mam wyższe wykształcenie i jakąś praktykę więc wolę się rozejrzeć za czymś lepszym, bo jednak to jest praca a za pracę powinno otrzymywać się za wynagrodzenie
no chyba ze tak
ja teraz bede miec praktyki i watpie, ze to bedzie praca, raczej przeszkadzanie bo mam sie uczyc analiz finansowych, a zaznaczam ze jeszcze nic z tego nie umiem
a kurs bylby drogi


w takim razie powodzenia w szukaniu
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-31, 10:15   #8
frytkigratis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 30
Dot.: bezpłatne praktyki

W naszej firmie prowadzimy od kilku lat program bezpłatnych prakty/staży, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród studentów i absolwentów. Staże są elementem rekrutacji, ponieważ najlepsze osoby mogą liczyć na ofertę pracy.
frytkigratis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 11:10   #9
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: bezpłatne praktyki

Cytat:
Napisane przez frytkigratis Pokaż wiadomość
W naszej firmie prowadzimy od kilku lat program bezpłatnych prakty/staży, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród studentów i absolwentów. Staże są elementem rekrutacji, ponieważ najlepsze osoby mogą liczyć na ofertę pracy.
Czyli gdzie?
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 11:54   #10
frytkigratis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 30
Dot.: bezpłatne praktyki

W krakowskiej agencji marketingu zintegrowanego. Oferty staży można znaleźć na naszej stronie grupa-adweb.pl w dziale "kariera".
frytkigratis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 12:26   #11
eelmirka
Zadomowienie
 
Avatar eelmirka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 791
Dot.: bezpłatne praktyki

Cytat:
Napisane przez frytkigratis Pokaż wiadomość
W naszej firmie prowadzimy od kilku lat program bezpłatnych prakty/staży, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród studentów i absolwentów. Staże są elementem rekrutacji, ponieważ najlepsze osoby mogą liczyć na ofertę pracy.
a ile trwają? i czy są w pełnym wymiarze godzin?
eelmirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 12:27   #12
anetka_m
Zadomowienie
 
Avatar anetka_m
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 378
Dot.: bezpłatne praktyki

Może dowiedz się ile trwają takie praktyki? Jeżeli 1 msc z możliwością przedłużenia np. na umowę zlecenie (ja tak miałam podczas studiów lic.), to może warto się nad taka ofertą zastanowić? Tym bardziej, że jak piszesz, jest to dla Ciebie bardzo interesujaca oferta.
__________________
Tam, gdzie wszyscy myślą podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele...
anetka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 12:47   #13
eelmirka
Zadomowienie
 
Avatar eelmirka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 791
Dot.: bezpłatne praktyki

też tak pomyślałam i wysłałam cv
eelmirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 12:47   #14
frytkigratis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 30
Dot.: bezpłatne praktyki

Cytat:
Napisane przez eelmirka Pokaż wiadomość
a ile trwają? i czy są w pełnym wymiarze godzin?
Trwają 160 godzin. Czy jest to "cały etat" czy "pół" jest już kwestią indywidualnego uzgodnienia.
frytkigratis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 14:46   #15
Edytkaaa
Raczkowanie
 
Avatar Edytkaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 268
Dot.: bezpłatne praktyki

Owszem na praktykach mozna sie czegos nauczyc, ale sadze, ze to nie jest sprawiedliwe, ze sa bezplatne. Np u mnie na uczelni sa obowiazkowe. A co z ludzmi, ktorzy sami sie utrzymuja???? Sa na studiach dziennych??? Znam przypadki, ze czlowiek sam sie utrzymuje caly rok, dostaje socjalne wiec wiec jakos w roku akademickim daje rade. A co ma zrobic, gdy nie dostaje stypendium socjalnego przez okres wakacji.Rzucic dotychczasowa prace i isc na bezplatne 6 tygodniowe praktyki???????? A kto zaplaci rachunki, da na jedzenie i dojazdy na te praktyki????????????????? Jak dla mnie paranoja i wykorzystywanie studentow, ktorzy czesto wykonuja normalna prace A i niesprawiedliwe, ze w jednych szkolach sa w innych nie ma. A praktyk to sie chyba w cv wogole nie umieszcza, jak cos to staz, ale praktyki..? Wogole kto to wymyslil, ze bezplatne.Powinno byc chociaz jakies minimalne wynagrodzenie.Czesto taki student wie wiecej niz niejeden pracownik i jest wykorzystywany.
__________________
Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy.
Éric-Emmanuel Schmitt

Edytowane przez Edytkaaa
Czas edycji: 2009-07-31 o 14:50
Edytkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 18:18   #16
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: bezpłatne praktyki

Moijm zdaniem praktyki na uczelni nie powinny być obowiązkowe . Czasami trzeba mieć np 4 miesiące praktyk (na licencjacie) i nie wyobrażam sobie żeby ktoś śmigał 4miechy za darmo .. To powinna być decyzja indywidualna czy chce się zdobywać doświadczenie i mieć jakieś staże i praktyki .

Ja mam zamiar uczęszczać na różne praktyki , nawet te bezpłatne , ale ja mam ten komfort , że nie musze się martwić o kasę . Wydaje mi się , że jesli nie ma się możliwości w trakcie studiów zdobywać doswiadczenia - w pracy na etacie , to takie praktyki i staże , które nie koniecznie są 5 dni w tygodniu tylko np 2-3 razy , sprawią , że pracodawca spojrzy przychylniej na świeżo upieczonego absolwenta , niż na takiego , który ani nie pracował ani nie chodził na praktyki ( nie licząc tych obowiązkowych)
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 18:59   #17
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: bezpłatne praktyki

praktyki umieszcza się w CV
jako doświadczenie - zakres wyokonywanych obowiązków
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-02, 20:47   #18
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: bezpłatne praktyki

Może moje pytanie nie jest dokładnie odnośnie praktyk BEZPŁATNYCH ale ogółem zastanawia mnie jak wygląda rzecz z praktykami na studiach zaocznych gdy człowiek w tygodniu już sobie dorabia. Czy wtedy praktyki dalej go obowiązują, a jeśli tak to kiedy ma sobie znaleźć na nie czas skoro ma pracę w tygodniu a w weekendy uczelnie?
rozumiecie mój dylemat?
Słaba jestem jeszcze w te klocki ale chcę już wiedzieć by potem nie obudzić się z ręką w nocniku :P



Edytowane przez mmm3m
Czas edycji: 2009-08-02 o 20:49
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-02, 22:08   #19
Edytkaaa
Raczkowanie
 
Avatar Edytkaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 268
Dot.: bezpłatne praktyki

Ja nie mam pojecia jak to jest na studiach zaocznych, ale fakt, nie wyobrazam sobie, zeby ktos kto pracuje musial robic praktyki dodatkowo, a z drugiej strony, skoro sa na dziennych obowiazkowe to na zaocznych niby tez powinny byc. chociaz taki ktos i tak bedzie mial juz jakies doswiadczenie
__________________
Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy.
Éric-Emmanuel Schmitt
Edytkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-02, 23:27   #20
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: bezpłatne praktyki

To zalezy od uczelni . Ja na zaocznych nie muszę mieć praktyk , ale np znajomi z innych uczelni muszą i to nawet 4 miesiące!
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 06:43   #21
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: bezpłatne praktyki

Cytat:
Napisane przez AmericanGirl Pokaż wiadomość
To zalezy od uczelni . Ja na zaocznych nie muszę mieć praktyk , ale np znajomi z innych uczelni muszą i to nawet 4 miesiące!
4 miesiące i to jeszcze za darmo to już przesada... nie rozumiem kto to w ogóle wymyslił. U mnie na uczelni na licencjacie jest obowiązek zrobienia 4 tygodni praktyk, ja miałam 8 tygodni i musialam się nieźle nakombinowac żeby to pogodzić ze studiami dziennymi.
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 09:44   #22
anetka_m
Zadomowienie
 
Avatar anetka_m
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 378
Dot.: bezpłatne praktyki

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
Może moje pytanie nie jest dokładnie odnośnie praktyk BEZPŁATNYCH ale ogółem zastanawia mnie jak wygląda rzecz z praktykami na studiach zaocznych gdy człowiek w tygodniu już sobie dorabia. Czy wtedy praktyki dalej go obowiązują, a jeśli tak to kiedy ma sobie znaleźć na nie czas skoro ma pracę w tygodniu a w weekendy uczelnie?
rozumiecie mój dylemat?
Słaba jestem jeszcze w te klocki ale chcę już wiedzieć by potem nie obudzić się z ręką w nocniku :P


Jeżeli są wymagane na zaocznych, to przynosi się zaświadczenie o zatrudnieniu z aktualnej pracy i to z reguły wystarcza i zwalnia z praktyk.
Na zaocznych często studiują ludzie w średnim wieku, z ogromnym doświadczeniem i pracujących w rożnych instytucjach. Nonsensem by było gdyby wymagano od nich uczestnictwa w kilku tygodniowych praktykach
__________________
Tam, gdzie wszyscy myślą podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele...
anetka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 07:43   #23
weronikka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 151
Dot.: bezpłatne praktyki

Jeżeli chcesz odbyc staz i otrzymywac za to wynagrodzenie polecam program Pierwsza Praca w Urzędzie Pracy. Pracodawcy chetnie takie osoby przyjmyja poniewaz oni nie ponosza zadnych kosztow a Tobie bedzie placil Urzad Pracy (ochlapy, bo jakies 500 zl miesiecznie ale zawsze cos).

A co do praktyk na zaocznych, to wiem ze niektore uczelnie, jezeli przyniesie sie zaswiadczenie o zatrudnieniu uznaja prace za praktyke, ale tak bylo na mojej uczelni, nie wiem jak jest na innych. Warto sie zapytac w dziekanacie
weronikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 15:21   #24
tadzykistan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3
Dot.: bezpłatne praktyki

przecież jeśli się sama utrzymujesz i pracujesz, to jaki problem wziąć dzienniczek praktyk do pracy, niech Ci wypełnią?
tadzykistan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 18:03   #25
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: bezpłatne praktyki

Cytat:
Napisane przez tadzykistan Pokaż wiadomość
przecież jeśli się sama utrzymujesz i pracujesz, to jaki problem wziąć dzienniczek praktyk do pracy, niech Ci wypełnią?
Zależy jeszcze gdzie się pracuje, nie każda praca może być zaliczona jako praktyka zawodowa.
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 12:40   #26
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: bezpłatne praktyki

no właśnie, u mnie raczej moja praca chyba nie będzie się liczyć bo powoli dochodzę do informacji z mojej uczelni i tam chyba preferują pracę powiązaną z kierunkiem.. McDonald's chyba dużo nie ma wspólnego z historią sztuki ;p
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 19:10   #27
Marialii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3
Dot.: bezpłatne praktyki

Uważam, że warto odbyć bezpłatne praktyki na których jest możliwość nauki nowych rzeczy i zdobycia nowych umiejętności, chociażby tak cennej pracy zespołowej i zarządzania swoim czasem. Byłam w zeszłym roku na Letnich Praktykach Badawczych i polecam wszystkim tym którzy chcą się czegoś ciekawego nauczyć. Jak ktoś jest zainteresowany to rekrutacja jeszcze trwa, do 12 czerwca. Polecam
Marialii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:54.