callanetics - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Pokaż wyniki sondy:
0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-19, 17:22   #3331
summeryvonne
Raczkowanie
 
Avatar summeryvonne
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 119
GG do summeryvonne
Dot.: callanetics

Konwalia, ja maialam naprawde ladny brzuszek w ciazy (nie chwalac sie), napiety, tak jakby miesnie wlasnie mi go trzymaly. Moj synek wazyl 3800g, w pasie doszlam do 100cm pod koniec ciazy (to chyba malo bo inne kolezanki mialy ok 20cm wiecej), pielegniarki mowily mi ze dziecko bedzie male!!najwyzej 3k a tu taka niespodzianka.
Wiem ze to nie jest watek do callana ale moge wstawic brzuszek w 30 i 33 tyg a to w ubraniu to 37tyd
Po urodzeniu szybko mi sie brzuch wciagnal, rozstepow nie mam zadnych ogolnie jak napne brzuch to mam bardzo silne miesnie mimo ze nie cwicze.

Pisalam ze callanetics zaczelam ok 15 lat temu, ale ja nie cwiczylam regularnie tzn robilam czasem bardzo duze przerwy. Z wyjatkiem studiow gdzie cwiczylam przez 2 lata 2 razy w tygdoniu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg week30.jpg (11,8 KB, 93 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg week33c.jpg (13,7 KB, 77 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 563.jpg (15,9 KB, 79 załadowań)

Edytowane przez summeryvonne
Czas edycji: 2011-12-19 o 17:28
summeryvonne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 18:53   #3332
Konwalia11
Zadomowienie
 
Avatar Konwalia11
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 238
Dot.: callanetics

summeryvonne - O rety! Wiec to nie legenda, takie kobiety istnieja na serio. Gratulacje, brzuch po prostu marzenie (i w trakcie i po ciazy - widzialam w innym watku).
Jak dla mnie Twoje zdjecia sa swietna motywacja do pracy nad soba, w prawdzie nie mam do dyspozycji 15 lat praktyki ale tak czy inaczej chce cwiczyc. Jestes kolejna osoba, ktora utwierdzila mnie w moim przekonaniu o sensie wykonywania tych cwiczen i za to wielkie dzieki
even_number - fakt, troche malo w tym ekspresji, ja sobie chyba wlacze wlasna muzyke bo ta z filmiku to...
__________________


Be the change you want to see in the world!
Konwalia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 12:41   #3333
summeryvonne
Raczkowanie
 
Avatar summeryvonne
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 119
GG do summeryvonne
Dot.: callanetics

Cytat:
Napisane przez Konwalia11 Pokaż wiadomość
summeryvonne - O rety! Wiec to nie legenda, takie kobiety istnieja na serio. Gratulacje, brzuch po prostu marzenie (i w trakcie i po ciazy - widzialam w innym watku).
Jak dla mnie Twoje zdjecia sa swietna motywacja do pracy nad soba, w prawdzie nie mam do dyspozycji 15 lat praktyki ale tak czy inaczej chce cwiczyc. Jestes kolejna osoba, ktora utwierdzila mnie w moim przekonaniu o sensie wykonywania tych cwiczen i za to wielkie dzieki
even_number - fakt, troche malo w tym ekspresji, ja sobie chyba wlacze wlasna muzyke bo ta z filmiku to...
Dziekuje konwalia za komplementy
Dobrze jest sobie wzmocnic miesnie brzucha przed ciaza JA mam o tyle dobrze, ze pamietam cwiczenia i moge sobie ogladac filmy cwiczac , plytka jest dobra zeby zobaczyc jak prawidlowo wykonywac poszczegolne cwiczenia. Zamierzam sobie kupic super callanetics.
Fakt, 15 lat do duzo, ale jak pisalam wczesniej czasem mialam naprawde duze przerwy

Wydaje mi sie, ze wiekszosc cwiczen , ktore sa wykonywane z prawidlowa postawa cwicza miesnie brzucha....niekoniecznie cwiczenia na brzuch
summeryvonne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 19:13   #3334
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: callanetics

Cytat:
Napisane przez summeryvonne Pokaż wiadomość
Jeszcze dodam, ze w tym artykule nie sa pokazane wszystkie cwiczenia i drugie cwiczenie na brzuch pokazane w wersji bardzo uproszczonej, takze efekty tez beda inne. Jak ktos zaczyna to lepiej sobie zakupic plytke z pokazanymi i wytlumaczonymi cwiczeniami

zaraz sobie obejrze link z zaawansowanym callanem
a mogłabyś podać stronę gdzie są wszystkie ćwiczenia ?

---------- Dopisano o 20:13 ---------- Poprzedni post napisano o 20:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Konwalia11 Pokaż wiadomość
Wow, widze w takim razie, ze Ty nalezysz do zaawansowanych w tej materii, szacun Ja w sumie zaczynam od zera akurat w tym zakresie (bo takie ogolne wysportowanie to mam). Ale wiem, ze nie dam rady zrobic tych cwiczen od razu wszystkich dobrze i to jeszcze codziennie, mysle tak co drugi dzien bedzie ok. Niektorych cwiczen nie umiem tez zrobic po 100 razy, mysle ze zaczne od 40 i potem bede dodawac po 10. No i cieszy mnie to "wysmuklajace" i rozciagajace dzialanie, o to mi chodzilo.
jak na chwilę obecną nie wytrzymuję tylu powtórzeń i robię tak samo jak Ty powiem wam, że u mnie nastąpiło też delikatne polepszenie kondycji, która jest w opłakanym stanie
i mam jeszcze pytanie-czy wykonując ćwiczenia na brzuch czujecie rozciągające się mięśnie pleców czy tylko czujecie mięśnie brzucha ?
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 22:16   #3335
summeryvonne
Raczkowanie
 
Avatar summeryvonne
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 119
GG do summeryvonne
Dot.: callanetics

Ja nie wiem gdzie mozna dostac pelna wersje za darmo, znam cwiczenia na pamiec dlatego mowie ,ze nie wszystkie sa tam pokazane i na brzuch nie ma trudniejszej wersji. Chociaz patrzylam na super callanetics i tam jest to cwiczenie w trudniejszej wersji. Z drugiej strony jak ktos w ogole nie cwiczyl callana to ta trudniejsza wersja bedzie za trudna

A ja cwicze od kilku dni i mimo, iz nie cwiczylam ponad 3 lata to moge zrobic 100 powtorzen. Nie powinno sie czuc rozciagajacych miesni plecow, powinny tylko pracowac miesnie brzucha, miesnie nog i posladkow rozluznione.

Ja wlasnie znalazlam Callanetics Evolution i cardio callanetics, kurcze nawet nie wiedzialam, ze jest tyle wersji . Zamierzam zakupic evolution niedlugo
summeryvonne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 08:20   #3336
Konwalia11
Zadomowienie
 
Avatar Konwalia11
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 238
Dot.: callanetics

Cytat:
Napisane przez summeryvonne Pokaż wiadomość
Dziekuje konwalia za komplementy
Dobrze jest sobie wzmocnic miesnie brzucha przed ciaza JA mam o tyle dobrze, ze pamietam cwiczenia i moge sobie ogladac filmy cwiczac , plytka jest dobra zeby zobaczyc jak prawidlowo wykonywac poszczegolne cwiczenia. Zamierzam sobie kupic super callanetics.
Fakt, 15 lat do duzo, ale jak pisalam wczesniej czasem mialam naprawde duze przerwy

Wydaje mi sie, ze wiekszosc cwiczen , ktore sa wykonywane z prawidlowa postawa cwicza miesnie brzucha....niekoniecznie cwiczenia na brzuch
Mam pytanie: czy zawsze cwiczylas sama czy chodzilas tez na jakies kursy i cwiczylas w grupie? Boje sie, ze motywacja mi spadnie w samotnosci...
Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość

---------- Dopisano o 20:13 ---------- Poprzedni post napisano o 20:05 ----------


jak na chwilę obecną nie wytrzymuję tylu powtórzeń i robię tak samo jak Ty powiem wam, że u mnie nastąpiło też delikatne polepszenie kondycji, która jest w opłakanym stanie
i mam jeszcze pytanie-czy wykonując ćwiczenia na brzuch czujecie rozciągające się mięśnie pleców czy tylko czujecie mięśnie brzucha ?
Ja raczej czuje brzuch tylko w trakcie cwiczen, moze "kolyszesz" sie za bardzo? To ma byc ruch doslownie kilka centymetrow, bardzo malutki, dlatego jest taki meczacy! Ale pewnie i tak wszystko pracuje, dzis mam nastepujace zakwasy: kark, ramiona, barki, biodra i wnetrza ud Cwiczenia uaktywnily mi miesnie, o ktorych istnieniu nie mialam pojecia!
Cytat:
Napisane przez summeryvonne Pokaż wiadomość
Ja wlasnie znalazlam Callanetics Evolution i cardio callanetics, kurcze nawet nie wiedzialam, ze jest tyle wersji . Zamierzam zakupic evolution niedlugo
Ciekawe, jakie sa te inne wersje. Ale ja na pewno zostane przy podstawie i to na dlugie miesiace. Zastanawiam sie, czy nie zrobic sobie zdjec przed rozpoczeciem cwiczen i po oraz sie zmierzyc. Chyba tak zrobie, bedzie latwiej porownac rezultaty...
__________________


Be the change you want to see in the world!
Konwalia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 10:16   #3337
even_number
Raczkowanie
 
Avatar even_number
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Edinburgh
Wiadomości: 188
Dot.: callanetics

oczywiście, że zrób!!
przynajmniej nikt Ci nie wmówi, że nie ma rezultatów

a poza tym, ja biegałam w kółko ze szczęścia po domu, jak się okazało, że 3cm w biodrach ubyło
even_number jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-21, 12:03   #3338
summeryvonne
Raczkowanie
 
Avatar summeryvonne
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 119
GG do summeryvonne
Dot.: callanetics

Cytat:
Napisane przez Konwalia11 Pokaż wiadomość
Mam pytanie: czy zawsze cwiczylas sama czy chodzilas tez na jakies kursy i cwiczylas w grupie? Boje sie, ze motywacja mi spadnie w samotnosci...

Ciekawe, jakie sa te inne wersje. Ale ja na pewno zostane przy podstawie i to na dlugie miesiace. Zastanawiam sie, czy nie zrobic sobie zdjec przed rozpoczeciem cwiczen i po oraz sie zmierzyc. Chyba tak zrobie, bedzie latwiej porownac rezultaty...
Ja cwiczylam w grupie przez 2 lata ,ale tylko na studiach, 2 razy w tygodniu. A tak to sama niestety. Probowalam znalezc zajecia grupowe w londynie, ale callanetics jest tylko w 3 miejscach i chyba prowadzony przez jedna osobe. Fajnie byloby sobie zrobic kurs instruktora tylko nie wiem gdzie na internecie jest malo informacji na ten temat....
Masz racje, lepiej zostac przy podstawowej wersji, a potem jak juz opanujesz podstawy to latwiej bedzie przejsc do innych zaawansowanych cwiczen. Ja nie robie wymiarow bo raczej nie chce schudnac, tylko rozciagnac i wzmocnic miesnie.

Cytat:
Napisane przez even_number Pokaż wiadomość
oczywiście, że zrób!!
przynajmniej nikt Ci nie wmówi, że nie ma rezultatów

a poza tym, ja biegałam w kółko ze szczęścia po domu, jak się okazało, że 3cm w biodrach ubyło
Even, super rezultat, 3cm to sporo cwiczenia te ladnie wplywaja na posladki- praktycznie przy kazdym cwiczeniu musza byc napiete, a potem przy odpowiednich cwiczeniach na posladki robisz duzo powtorzen. Ja staram sie robic po 100 na kazda strone.
summeryvonne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 18:46   #3339
Konwalia11
Zadomowienie
 
Avatar Konwalia11
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 238
Dot.: callanetics

Cytat:
Napisane przez summeryvonne Pokaż wiadomość
Ja cwiczylam w grupie przez 2 lata ,ale tylko na studiach, 2 razy w tygodniu. A tak to sama niestety. Probowalam znalezc zajecia grupowe w londynie, ale callanetics jest tylko w 3 miejscach i chyba prowadzony przez jedna osobe. Fajnie byloby sobie zrobic kurs instruktora tylko nie wiem gdzie na internecie jest malo informacji na ten temat....
To niesamowite, z reka na sercu przysiegam, ze chcialam Cie dzis zapytac, czy nie myslisz o zrobieniu instruktora! Rob kobieto i na nikogo sie nie ogladaj. Nie moge Ci pomoc odnosnie Anglii (mieszkam w Niemczech) ale tutaj wyglada to tak, ze jesli nie studiowalas wychowania fizycznego to robi sie wlasnie taki kurs. Te kursy mozesz zrobic kompaktowo, nawet w kilka dni (zalezy co), ale sa i takie, ktore trwaja np. 2 lata. Tylko ja tu mowie ogolnie o roznych dyscyplinach sportu, na temat Callanetics nie wiem wiele, mam za to znajoma, ktora jest instruktorka yogi (kundalini). Ona brala udzial w warsztatach 2-tygodniowych i to wystarczylo, ale ona zdaje sie miala jakies przygotowanie zawodowe.
Wiesz co, ja tak o tym dzisiaj myslalam, ze moooze kiedys, jak nabiore formy, to pomysle o tym, zeby polaczyc pasje z... pieniedzmi. Czy istnieje lepsza mozliwosc? Przyjemne z pozytecznym!
A Ty na prawde sie nie wahaj, biegnij do pierwszej szkoly w poblizu i zapytaj o warunki Masz super wiedze, wysportowana jestes, teraz zamien hobby na zawod! A w miedzyczasie mozesz nas tutaj instruowac na tym watku.

Cytat:
Napisane przez even_number Pokaż wiadomość
oczywiście, że zrób!!
przynajmniej nikt Ci nie wmówi, że nie ma rezultatów

a poza tym, ja biegałam w kółko ze szczęścia po domu, jak się okazało, że 3cm w biodrach ubyło
Dobrze prawisz, zmierze sie pstrykne fotki. Gratuluje tych 3 cm, super rezultat!
__________________


Be the change you want to see in the world!
Konwalia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 22:17   #3340
summeryvonne
Raczkowanie
 
Avatar summeryvonne
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 119
GG do summeryvonne
Dot.: callanetics

Konwalia, ja chcialabym zrobic taki porzadny kurs, nie 2 tygodnie a kilka miesiecy i zawsze sie szkolic w tym kierunku. Pamietam,ze na studiach czasem prowadzialm zajecia jak instruktorka musiala gdzies wyjsc. Jezeli chodzi o londyn to sama nie wiem czy robia takie kursy, raczej nie. Az dziwne mi sie to wydaje, ale na internecie nie ma zadnych informacji o kursach. Jest tylko jedna osoba ktora prowadzi callanetics w trzech miejscach. Z innymi formamy cwiczen jak Pilates czy joga nie ma problemu. Wyobraz sobie, ze mozna zrobic sobie kurs online

http://www.callanetics.com/teach.php

ale takie cos to raczej mnie nie interesuje
summeryvonne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 11:32   #3341
even_number
Raczkowanie
 
Avatar even_number
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Edinburgh
Wiadomości: 188
Dot.: callanetics

czego się nie robi dla tych mężczyzn, a szczególnie dla samych iebie też.

w Edynburgu jest to całe centrum callan, nie wiem, czy ta babka jeszcze tam uczy/ żyje, ale w każdym razie tam to powstało

mój chłopak tam mieszka, strasznie mu zazdroszczę, a on nawet nie wie o co chodzi z tym;p
even_number jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-22, 13:31   #3342
Konwalia11
Zadomowienie
 
Avatar Konwalia11
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 238
Dot.: callanetics

Cytat:
Napisane przez summeryvonne Pokaż wiadomość
Konwalia, ja chcialabym zrobic taki porzadny kurs, nie 2 tygodnie a kilka miesiecy i zawsze sie szkolic w tym kierunku. Pamietam,ze na studiach czasem prowadzialm zajecia jak instruktorka musiala gdzies wyjsc. Jezeli chodzi o londyn to sama nie wiem czy robia takie kursy, raczej nie. Az dziwne mi sie to wydaje, ale na internecie nie ma zadnych informacji o kursach. Jest tylko jedna osoba ktora prowadzi callanetics w trzech miejscach. Z innymi formamy cwiczen jak Pilates czy joga nie ma problemu. Wyobraz sobie, ze mozna zrobic sobie kurs online

http://www.callanetics.com/teach.php

ale takie cos to raczej mnie nie interesuje
Ja mam ogolnie wrazenie, ze pilates troche wyparl callanetics, z resza - ludzie coraz czesciej szukaja sezonowych nowinek, ktore bez wysilku maja w 2 dni zrobic z nich supermodeli Dlatego wiele nowych, egzotycznych dziedzin sportu pojawia sie jak grzyby po deszczu.
Co do tych kursow to wydaje mi sie, ze wiekszosc instruktorow robi szybki kurs weekendowy i heja - leci z zajeciami. Coz, co do jakosci takich kursow to mam powazne watpliwosci. Za to same kursy i certyfikaty sa tutaj potwornie drogie, chyba ze masz szczescie zalapac sie na jakis program dotowany przez panstwo No ale jesli ktos ma powazne zamiary to traktuje to nie jako wydatek ale jako inwestycje.
Cytat:
Napisane przez even_number Pokaż wiadomość
czego się nie robi dla tych mężczyzn, a szczególnie dla samych iebie też.
O nie , dla mezczyzn nie powinno sie takich rzeczy robic. To znaczy wiadomo, jest mi milo, jak moj TZ zauwazy czy pochwali moja sylwetke, ale to nie ze wzgledu na niego cwicze! Ja robie to dla siebie, tylko i wylacznie. Pragne byc dlugo zdrowa, sprawna i atrakcyjna i to jest moj cel i motywacja. Wiem, ze w przyszlosci wysilek sie zwroci. Jestem przeciwniczka katowania sie w jakikolwiek sposob dla naszych - i tak czesto rozpieszczonych przez zycie - mezczyzn...
__________________


Be the change you want to see in the world!
Konwalia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 10:33   #3343
even_number
Raczkowanie
 
Avatar even_number
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Edinburgh
Wiadomości: 188
Dot.: callanetics

dlatego też napisałam, że przede wszystkim dla siebie
even_number jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 12:07   #3344
summeryvonne
Raczkowanie
 
Avatar summeryvonne
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 119
GG do summeryvonne
Dot.: callanetics

Cytat:
Napisane przez even_number Pokaż wiadomość
czego się nie robi dla tych mężczyzn, a szczególnie dla samych iebie też.

w Edynburgu jest to całe centrum callan, nie wiem, czy ta babka jeszcze tam uczy/ żyje, ale w każdym razie tam to powstało

mój chłopak tam mieszka, strasznie mu zazdroszczę, a on nawet nie wie o co chodzi z tym;p
Z tego co wiem, to callanetics powstal w ameryce, chyba ze callan evolution
Nie czytalam za duzo na ten temat jeszcze, zamowilam 3 plytki. The secrets of Callanetics, Callanetics 10 years younger i Callanetics Evolution. Zamowilam je w wersji anglieskiej z Callan Pinckney. Z plytka cwiczylam 15 lat temu i musze sobie wszystko odswiezyc. Najwazniejsza jest postawa i odpowiednio wykonywane cwiczenia. Przez ostatnich kilka dni czytalam rozne opinie kobiet o callanetics, jedna z nich jest teraz instruktorka ma 7 dzieci i z osmym jest w ciazy Podobno ma ladniejszy brzuch i sielniejsze miesnie brzucha niz po pierwszym dziecku

Jakbym znalazla w Londynie jakis fajny porzadny kurs to cena nie gra roli...ale chyba trudno bedzie:rolleyes : Napisze po nowym roku do tej kobiey co prowadzi callanetics w londynie.

Edytowane przez summeryvonne
Czas edycji: 2011-12-23 o 12:09
summeryvonne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 12:03   #3345
habibiana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 26
GG do habibiana
Dot.: callanetics

[QUOTE=Konwalia11;31134672]Hej, ciesze sie, ze sie odezwalas, w sumie troche na to liczylam W szczegolnosci chcialam Cie zapytac o to swietne dzialanie "pociazowe", bo jestes juz kolejna dziewczyna, ktora wlasnie o tym mowi. Znam nawet kobiete, ktora twierdzila, ze callan zapobiega i rozstepom (?) poniewaz miesnie doskonale podtrzymuja skore brzucha, ktora po porodzie szybko wraca do "normy". Czy Ty zauwazylas cos takiego u siebie? Sorki, ze tak wypytuje, ale powoli wypada mi myslec o pierwszym dziecku i ciekawia mnie takie sprawy. Szczegolnie boje sie rozstepow, bo kiedys zrobily mi sie na posladkach i udach (okres dojrzewania) i zastanawiem sie, czy jest mozliwe, ze cwiczenia beda magly im zapobiec?



Ćwiczyłam callana przed pierwszą ciążą i to prawda ani jednego rozstępu na brzuchu Na biodrach mam ale to pozostałosci z okresu dojrzewania. teraz urodziłam drugie dziecko (bardzo krótka przerwa miedzy jednym dzieckiem a drugim 6 -msc) i tez super brzuszek.
Musze zacząć od nowa ćwiczyc ale mam lenia strasznego.
I nie pamietam juz tych cwiczeń. Czy moge prosic aby ktos mi wysłał na prv
__________________
*************HABIBIANA*** ******
habibiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 12:54   #3346
Konwalia11
Zadomowienie
 
Avatar Konwalia11
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 238
Dot.: callanetics

Cytat:
Napisane przez habibiana Pokaż wiadomość


Ćwiczyłam callana przed pierwszą ciążą i to prawda ani jednego rozstępu na brzuchu Na biodrach mam ale to pozostałosci z okresu dojrzewania. teraz urodziłam drugie dziecko (bardzo krótka przerwa miedzy jednym dzieckiem a drugim 6 -msc) i tez super brzuszek.
Musze zacząć od nowa ćwiczyc ale mam lenia strasznego.
I nie pamietam juz tych cwiczeń. Czy moge prosic aby ktos mi wysłał na prv
Dzieki za informacje zwrotna , bardzo pocieszajace to wiesci!
Sprawdz prv
__________________


Be the change you want to see in the world!
Konwalia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-01, 15:57   #3347
summeryvonne
Raczkowanie
 
Avatar summeryvonne
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 119
GG do summeryvonne
Dot.: callanetics

hey kobietki,
witam w nowym roku
Przez ostatnie 2 tygodnie nie cwiczylam regularnie, moze 2 razy w tyg zeby rozciagnac miesnie i pozbyc sie bolu miesni

Pisalam wczesniej , ze zamowilam Callanetics 10 years younger in 10 hours w wersji angielskiej z callan pinckney. Jestem bardzo zadowolona, cwiczenia sa bardzo doklandie pokazane i opisane. Szczerze mowiac to ja az tak bardzo sie nie wyciagalam i nie robilam tak wolno cwiczen jak sa pokazane- naprawde polecam plyte. na drugi dzien po plytce bolaly mnie miesnie nog, lydek i plecow- czulam ze sie bardzo rozciagnely- miesnie plecow po bokach. Miesnie brzucha mnie nie bolaly, gdyz cwiczylam je kilka dni wczesniej (choc po pierwszym dniu bolaly mnie miesnie

zamowilam sobie kolejne 3 plytki: quick callanetics stomach, quick callanetics hips and behind, quick callanetics legs . Kazda z nich po 20 min. Na poczatek chce cwiczyc 10 years younger in 10 hours 5 razy w tyg a potem na zmiane z plytami na konkretne partie.
summeryvonne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 15:43   #3348
Konwalia11
Zadomowienie
 
Avatar Konwalia11
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 238
Dot.: callanetics

Witam dziewczyny,
po pierwsze: zycze Wam i sobie wytrwania w noworocznych postanowieniach! Ja jestem wlasnie po godzinie cwiczen - coraz lepsze rezultaty osiagam, malymi kroczkami ale do przodu. Cwicze srednio te 2 razy w tygodniu, ale zamierzam wprowadzic jednak ten kwadrans dziennie Teraz, jak problem z zakwasmi zniknal na pewno sie zmotywuje. Martwi mnie tylko, ze bede musiala przestac w trakcie okresu. Czy Wy wtedy nie cwiczycie wcale, a moze omijacie miesnie brzucha wtedy? Czy nie stanowi to dla Was problemu?

Cytat:
Napisane przez summeryvonne Pokaż wiadomość


zamowilam sobie kolejne 3 plytki: quick callanetics stomach, quick callanetics hips and behind, quick callanetics legs . Kazda z nich po 20 min. Na poczatek chce cwiczyc 10 years younger in 10 hours 5 razy w tyg a potem na zmiane z plytami na konkretne partie.
Wow, ale zaszalalas, ale mam w ostatnich dniach taka sama szajbe na gromadzenie materialow dot. Callanetics. Dorwalam po okazyjnej cenie 2...ksiazki W sumie i tak cwicze z filmikiem, ale nie umialam sie oprzec W sumie przeszukalam ebaya w poszukiwaniu plyt ale... albo sa bardzo drogie albo jak sa tanie to sa to nagrania na.. kasetach video . Nie wiem, poki co skupiam sie na tym programie ktory mam, jak juz go opanuje, to wtedy dopero zamowie plytki. U mnie sa one o dziwo sprzedawane tylko w jakims dziwnym "pakiecie" i kosztuja... 190 €
__________________


Be the change you want to see in the world!
Konwalia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 18:49   #3349
summeryvonne
Raczkowanie
 
Avatar summeryvonne
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 119
GG do summeryvonne
Dot.: callanetics

Ja nawet wczoraj cwiczylam Chce sie porzadnie za to zabrac, bo czytalam naprawde super opinie o callanetics, ale to na angielskich stronach, na polskich jest ich malo. W maju chyba planuje kolejna ciaze wiec mam troche czasu zeby wzmocnic miesnie.

Ja nie pamietam juz czy cwiczylam podczas okresu, ale raczej bym cwiczyla dla mnie to nie stanowi zadnego problemu.

te 3 plytki zaplacilam 46£ na ebay
http://www.ebay.co.uk/itm/ws/eBayISA...m=160705689511

Evolution i 10 years younger zamawialam z innej strony i kazda z tych plytek kosztuje 19.99£

Ciekawe co jest na tych 20 minutowkach. Na brzuch w 10 years younger in 10 hours mamy tylko 4 cwiczenia na brzuch.

Konwalia jakie ksiazki kupilas? zadowolona jestes?
W jakiej wersji masz plytke?
summeryvonne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-04, 11:10   #3350
Konwalia11
Zadomowienie
 
Avatar Konwalia11
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 238
Dot.: callanetics

Kurcze, taka fajna metoda a takie male zainteresowanie tematem. Ja nie wiem, bo moze to efekt placebo , ale poogladalam sie w lustrze - pierwsze efekty sa! Cialo wydaje sie smuklejsze i jedrniejsze. Jak tak dalej pojdzie, to bede latem faktycznie mogla wlozyc krotkie spodenki (mam kompleksy na punkcie ud).
Summeryvonne - oto moje nabytki:
1. http://www.ebay.de/itm/Callanetics-C...item3a6a784670
oraz
2. http://www.ebay.de/itm/New-Callaneti...item1c21de639c

Filmik mam za to z Bojarska poki co, bo nie chcialam na poczatek kupowac czegos i potem stwierdzic, ze to jednak nie dla mnie. Ta pierwsza ksiazka to jest kropka w kropke to, co robi Bojarska, program jest identyczny. Wzbogacony jest tylko cwiczeniami dla zaawansowanych oraz zdjeciami efektow przed i po cwiczeniach u uzestniczek grupy (super motywacja) no i ogolnie koncept jest poszerzony. Wada sa zdjecia czarno-biale oraz niektore propozycje cwiczen na... drabinkach (takich jakie sa na sali gimnastycznej).
Druga ksiazka jest za to slicznie kolorowa i zawiera nowe cwiczenia - przypuszczam, ze sa to te same, ktore Ty masz na tej plytce New Callanetics.
Ja i tak uwazam, ze praktyczniejsze sa plytki, ale warto sobie tez poczytac o samym koncepcie, czasem czlowiek wylapie bledy jakie robi. Nie da sie natomiast cwiczyc na podstawie samej ksiazki czy opisu absolutnie - trzeba to zobaczyc na zywo albo na plytce .
Pozdrawiam!
__________________


Be the change you want to see in the world!
Konwalia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 13:57   #3351
summeryvonne
Raczkowanie
 
Avatar summeryvonne
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 119
GG do summeryvonne
Dot.: callanetics

Konwalia, ja tez sie dziwie no ale nic sie z tym nie zrobi
Ja czytalam duzo opinii kobiet, ktore chodzily na silownie i nie widzialy takich efektow jak po callanetics. Z drugiej strony te cwiczenia moga wydawac sie monotonne. Musze sprawdzic ten evolution callanetics za jakis czas

Ja ksiazek nie mam, ale te co mi podalas sa po niemiecku , a ja niemieckiego nie znam
Jestem zadowolona z plytek (chodzi mi o te 20 minutowe) . Chociaz jak ktos nie ma za duzo kasy to nie polecam kupowac, bo cwiczenia praktycznie sa te same , nic nowego. Do kazdej plytki jest rozgrzewka- kazda plytka ma inna rozgrzewke ( przewaznie 2-3 cwiczenia). Cwiczenia za to sa super pokazane, wszystko ladnie wytlumaczone i ja musze sie przyznac , ze nie robilam ich poprawnie. Kiedys mialam plytke ale to bylo 15 lat temu i chyba nie wsluchiwam sie za bardzo co mowia Potem ksiazke z czarno bialymi obrazkami- jednak to nie to samo. Teraz jak robie cwiczenia poprawnie to czuje inne miesnie, ktore sie rozciagaja(wczesniej ich nie czulam) i sie poce.
Cwiczenia na brzuch robialm dobrze
summeryvonne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 20:20   #3352
Viranna
Raczkowanie
 
Avatar Viranna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 313
Dot.: callanetics

Witajcie,
zamierzam się spróbować z callaneticsem.
Do tej pory tego tego typu ćwiczeń nie wykonywałam. Owszem jest aktywna fizycznie, mam za sobą 45 dni z programem Shred Jillian Michaels, ostatnio przerzuciłam się na program Banish, jeżdżę regularnie na rowerku stacjonarnym, mam też urządzenie LegMagic. Ale takie spokojne rozciągające to dla mnie zupełna nowość.
W obecnym momencie nie mam potrzeby zbijania wagi, raczej utrzymania tylu kilogramów ile osiągnęłam tymi wymienionymi wyżej ćwiczeniami. Ale bardzo bym chciała zgubić jeszcze kilka centymetrów od pasa w dół Mam nadzieję, że callanetics w tym pomoże.
Mam 1,5 godzinny filmik instruktażowy z p.Bojarską. To będzie dobry program na dla początkującego?
Wczoraj włączyłam go po raz pierwszy i dotrwałam do ćwiczeń na pupę i biodra. Niestety później musiałam przerwać i szybko wyjść z domu ze względu na tzw. wypadki losowe. Dzisiaj dopiero wróciłam i obawiam się, że już nie zdążę nic poćwiczyć. Ale po wczorajszym gięciu się z p.Bojarską jednak czuję mięśnie. Radzicie jednak trochę się poruszać mimo zakwasów dzisiaj? Czy jednak nic na siłę i wykorzystać wolne na regenerację?
Niestety od dziecka jestem bardzo mało giętka, więc jak patrzę na te kobiety złożone w pół jak scyzoryki to już mnie wszystko boli Ale może po jakimś czasie będę nieco bardziej elastyczna.
Powiedzcie, czy to dobry plan by ćwiczyć 2 razy w tygodniu pełny program z p.Bojarską? Czy to nie jest za mało? W pozostałe dnie będę dalej kontynuować romans z Jillian i Banishem i innymi moimi ćwiczeniami siłowymi i aerobowymi.
Viranna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 22:17   #3353
summeryvonne
Raczkowanie
 
Avatar summeryvonne
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 119
GG do summeryvonne
Dot.: callanetics

Witaj viranna
Ja znalazlam cos takiego, mam nadzieje, ze znasz angielski, bo po angielsku znajdziesz wiecej informacji.
How often should I work out to get fast results? It depends on your goals. If you have more than 15 pounds to lose or if you want to tone quickly for an upcoming event, we recommend 6 days per week; do 3 CardioCallanetics (30 minutes of cardio plus the 35 minutes of toning) programs Monday, Wednesday, Friday and then the Callanetics Evolution program (entire 65 minute toning program) on Tuesday, Thursday and Saturday and take Sunday off. Do this until you meet your goal size then you can maintain on one or two programs per week.


Is it safe to do everyday?
Yes, it is safe to do everyday but it is best to allow the body 1-2 days of rest per week. This enables your body to have more available energy on the days you work out.


tutaj jest link z pytaniami i odpowiedziami dot. callanetics

http://callanetics.com/faq.php

Edytowane przez summeryvonne
Czas edycji: 2012-01-05 o 22:44
summeryvonne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 12:55   #3354
mysiunia81
Raczkowanie
 
Avatar mysiunia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Magic World :D
Wiadomości: 363
Dot.: callanetics

hej mam pytanie, ściągnęłąm z megaupload Am callanetics z callan i próbowałam go scalić, ale wyszedł mi filmik który trwa 9 minut? to chyba coś źle zrobiłąm proszę o pomoc
mysiunia81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 13:05   #3355
Konwalia11
Zadomowienie
 
Avatar Konwalia11
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 238
Dot.: callanetics

Cytat:
Napisane przez Viranna Pokaż wiadomość
Mam 1,5 godzinny filmik instruktażowy z p.Bojarską. To będzie dobry program na dla początkującego?
Wczoraj włączyłam go po raz pierwszy i dotrwałam do ćwiczeń na pupę i biodra. Niestety później musiałam przerwać i szybko wyjść z domu ze względu na tzw. wypadki losowe. Dzisiaj dopiero wróciłam i obawiam się, że już nie zdążę nic poćwiczyć. Ale po wczorajszym gięciu się z p.Bojarską jednak czuję mięśnie. Radzicie jednak trochę się poruszać mimo zakwasów dzisiaj? Czy jednak nic na siłę i wykorzystać wolne na regenerację?
Niestety od dziecka jestem bardzo mało giętka, więc jak patrzę na te kobiety złożone w pół jak scyzoryki to już mnie wszystko boli Ale może po jakimś czasie będę nieco bardziej elastyczna.
Powiedzcie, czy to dobry plan by ćwiczyć 2 razy w tygodniu pełny program z p.Bojarską? Czy to nie jest za mało? W pozostałe dnie będę dalej kontynuować romans z Jillian i Banishem i innymi moimi ćwiczeniami siłowymi i aerobowymi.
Hej hej, mysle, ze Bojarska jest dobra na poczatek, chociaz ja nie zdolalam (i do tej pory nie umiem) zrobic 100 powtorzen przy niektorych cwiczeniach. Tez mialam zakwasy, minelo gdzies po 3. razie Ja cwicze 2-3 razy w tygodniu p godzinie, sama Callan pisze w swojej ksiazce, ze i ona wiecej nie cwiczy, ale poleca ten krotki 15 minutowy program na codzien.

Cytat:
Napisane przez mysiunia81 Pokaż wiadomość
hej mam pytanie, ściągnęłąm z megaupload Am callanetics z callan i próbowałam go scalić, ale wyszedł mi filmik który trwa 9 minut? to chyba coś źle zrobiłąm proszę o pomoc
Oj, 9 minut to stanowczo za krotko... A jak konkretnie moglybysmy Ci pomoc?
__________________


Be the change you want to see in the world!
Konwalia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 16:31   #3356
summeryvonne
Raczkowanie
 
Avatar summeryvonne
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 119
GG do summeryvonne
Dot.: callanetics

Callan pinckney cwiczy 2 razy bo tyle wystarczy jak sie osiagnie sylwetke z ktorej jest sie zadowolonym. Ja czytalam ze najlepiej na poczatku cwiczyc co najmniej 5 razy w tygodniu a potem jak juz cwiczenia nie beda sprawialy problemow, jest sie rozciagnietym i sylwetka wyglada o wiele lepiej to mozna cwiczyc 2 razy Dla osoby ktora nigdy nie cwiczyla callana, nie jest rozciagnieta, musi troche schudnac 2 razy raczej nie wystarczy.
summeryvonne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 15:00   #3357
aluniaa007
Wtajemniczenie
 
Avatar aluniaa007
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z krainy czarow ;)
Wiadomości: 2 162
Dot.: callanetics

ja sie zbieram i zbieram do callana i sie zabrac nie moge nie jestem przyzwyczajona do tego typu cwiczen,zawsze wolalam robic cos "konkretnego" niz cwiczenia na podlodze czy rozciagajace.ale slysze same ochy i achy,wiec chyba trzeba sie przelamac i zaczac cwiczyc
__________________
aluniaa007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 16:36   #3358
Konwalia11
Zadomowienie
 
Avatar Konwalia11
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 238
Dot.: callanetics

Cytat:
Napisane przez aluniaa007 Pokaż wiadomość
ja sie zbieram i zbieram do callana i sie zabrac nie moge nie jestem przyzwyczajona do tego typu cwiczen,zawsze wolalam robic cos "konkretnego" niz cwiczenia na podlodze czy rozciagajace.ale slysze same ochy i achy,wiec chyba trzeba sie przelamac i zaczac cwiczyc
Witaj
Ja wiem, ze to moze tak "niekonkretnie" wyglada, ale pozory myla. Nie wiem, moze ja ten typ cwiczen po prostu lubie (cwiczylam kiedys yoge ), ale mnie pociaga wlasnie taka koncentracja na wlasnym ciele, kiedy czuje sie kazdy miesien i dokladnie wie, co jak pracuje. Masz wtedy niesamowite poczucie kontroli nad cialem, przynajmnie ja to tak przezywam.
Ale wiem, ze to nie dla wszystkich, sa tacy, co umieraja z nudow i przestaja cwiczyc, bo sami wola np. dynamiczny aerobik. Tym bardziej, ze Callan, z tego co wyczytalam ostatnio, zaleca nawet cwiczenie bez muzyki (oczywiscie to nie obowiazek).
A wiec sprobuj, moze ten sport jest akurat stworzony dla Ciebie. Najwazniejsze to zaczac! Trzymam kciuki za dobry poczatek
__________________


Be the change you want to see in the world!
Konwalia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 17:38   #3359
aluniaa007
Wtajemniczenie
 
Avatar aluniaa007
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z krainy czarow ;)
Wiadomości: 2 162
Dot.: callanetics

wiesz w liceum uciekalam od takich zajec,bo mnie nie pociagaly...joga,pilates, to byla dla mnie meka...wolalam pojsc pobiegac,pograc w reczna czy w siatke.ale w tamtym roku kupilam na grouponie karnet na joge,zeby sprobowac i bardzo mi sie spodobalo zawsze bylam slabo rozciagnieta,sztywna.musz e cos z tym zrobic.wiec musze sprobowac callana.sprobuje to przeplatac z innymi sportami,zeby mi sie nie nudzilo.ale ostatnio brak mi systematycznosci i potrzebuje kopa do cwiczen posiadam rozne wersje callanow,ale ten callan evolution trwa chyba wiecej niz godz,a u mnie z czasem krucho...
3maj kciuki,zeby dzis dokonala pierwszego kroku

Cytat:
Napisane przez Konwalia11 Pokaż wiadomość
Witaj
Ja wiem, ze to moze tak "niekonkretnie" wyglada, ale pozory myla. Nie wiem, moze ja ten typ cwiczen po prostu lubie (cwiczylam kiedys yoge ), ale mnie pociaga wlasnie taka koncentracja na wlasnym ciele, kiedy czuje sie kazdy miesien i dokladnie wie, co jak pracuje. Masz wtedy niesamowite poczucie kontroli nad cialem, przynajmnie ja to tak przezywam.
Ale wiem, ze to nie dla wszystkich, sa tacy, co umieraja z nudow i przestaja cwiczyc, bo sami wola np. dynamiczny aerobik. Tym bardziej, ze Callan, z tego co wyczytalam ostatnio, zaleca nawet cwiczenie bez muzyki (oczywiscie to nie obowiazek).
A wiec sprobuj, moze ten sport jest akurat stworzony dla Ciebie. Najwazniejsze to zaczac! Trzymam kciuki za dobry poczatek
__________________
aluniaa007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 18:10   #3360
Konwalia11
Zadomowienie
 
Avatar Konwalia11
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 238
Dot.: callanetics

Cytat:
Napisane przez aluniaa007 Pokaż wiadomość
wiesz w liceum uciekalam od takich zajec,bo mnie nie pociagaly...joga,pilates, to byla dla mnie meka...wolalam pojsc pobiegac,pograc w reczna czy w siatke.ale w tamtym roku kupilam na grouponie karnet na joge,zeby sprobowac i bardzo mi sie spodobalo zawsze bylam slabo rozciagnieta,sztywna.musz e cos z tym zrobic.wiec musze sprobowac callana.sprobuje to przeplatac z innymi sportami,zeby mi sie nie nudzilo.ale ostatnio brak mi systematycznosci i potrzebuje kopa do cwiczen posiadam rozne wersje callanow,ale ten callan evolution trwa chyba wiecej niz godz,a u mnie z czasem krucho...
3maj kciuki,zeby dzis dokonala pierwszego kroku
Tak tylko wpadlam sprawdzic czy aluniaaa ladnie nam cwiczyla...
__________________


Be the change you want to see in the world!
Konwalia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-20 21:12:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:12.