Szkoła rodzenia za i przeciw ??? Proszę o pomoc :P - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-24, 09:06   #1
tyreczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 164

Szkoła rodzenia za i przeciw ??? Proszę o pomoc :P


Witam Was dziewczyny serdecznie, potrzebuję fachową opinie na temat szkoły rodzenia (piszę projekt na studia ). Ponieważ nie mam swoim gronie kolezanek które chodziły do takiej szkoły serdecznie proszę Was i pomoc !

Interesuje mnie to
1) Czy szkoła rodzenia dała Wam jakieś korzyści ( jeśli tak to jakie) ?
2) Czy chodzenie do szkoły rodzenia pomogły Wam przy porodzie ?
3) Czy poszłybyście jeszcze raz do takiej szkoły ?
4) Czy chodzili z Wami wasi męzowie/partnerzy i czy cos Wam to dało ?
5) Czy Waszym mężczyzną cos dało uczesniczenie w takim szkoleniu ?


Kochane mamusie będe bardzo wdzięczna za Wasze opinie pozdrawiam serdecznie
__________________
Kasia
tyreczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-24, 16:14   #2
Atiluj
Wtajemniczenie
 
Avatar Atiluj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 2 339
GG do Atiluj
Dot.: Szkoła rodzenia za i przeciw ??? Proszę o pomoc :P

Cytat:
Napisane przez tyreczka Pokaż wiadomość
Interesuje mnie to
1) Czy szkoła rodzenia dała Wam jakieś korzyści ( jeśli tak to jakie) ?
2) Czy chodzenie do szkoły rodzenia pomogły Wam przy porodzie ?
3) Czy poszłybyście jeszcze raz do takiej szkoły ?
4) Czy chodzili z Wami wasi męzowie/partnerzy i czy cos Wam to dało ?
5) Czy Waszym mężczyzną cos dało uczesniczenie w takim szkoleniu ?
Ad.1 Tak - kontakt z innymi ciężarówkami, możliwość wyjścia z domu , wiedzę o nowych produktach dla niemowląt, o sposobach pielęgnacji, opieki...
Ad.2 Tak
Ad.3 3 x Tak
Ad.4 Tak - dało nam to większe poczucie bycia razem, odpowiedzialności...
Ad.5 Tak - lepiej zrozumiał "przeżycia" i stany ciężarnej kobiety, "douczył się" na temat opieki i pielęgnacji dziecka, dowiedział się jak pomóc mi podczas porodu i po porodzie

Pozdrawiam

Ad.6 Szkoła rodzenia spełniła moje oczekiwania (choć jak dla mnie - mogłaby trwać dłużej - fajnie było )
__________________
Prosiaczek wspiął się na paluszkach i szepnął:
- Tygrysku...!
- Co Prosiaczku?
- NIC - odparł Prosiaczek biorąc Tygryska za łapkę - chciałem się tylko upewnić czy jesteś...



Edytowane przez Atiluj
Czas edycji: 2008-01-25 o 19:04 Powód: dopisek pkt 6
Atiluj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-24, 17:49   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Szkoła rodzenia za i przeciw ??? Proszę o pomoc :P

Cytat:
Napisane przez tyreczka Pokaż wiadomość

Interesuje mnie to
1) Czy szkoła rodzenia dała Wam jakieś korzyści ( jeśli tak to jakie) ?
nie,


Cytat:
Napisane przez tyreczka Pokaż wiadomość
2) Czy chodzenie do szkoły rodzenia pomogły Wam przy porodzie ?
nie,

Cytat:
Napisane przez tyreczka Pokaż wiadomość
3) Czy poszłybyście jeszcze raz do takiej szkoły ?
chyba tylko towarzysko


Cytat:
Napisane przez tyreczka Pokaż wiadomość
4) Czy chodzili z Wami wasi męzowie/partnerzy i czy cos Wam to dało ?

chodzil tz. byl 2 razy i wynudzil sie jak mops ,wiecej nie chcial isc bo wiedzial juz wszytsko dozo wczesniej, czytalismy wszytsko o ciazy,rozwoju itp takze lit. fachowa.
razem sie tam nudzilismy,podczas porodu pobt TZ dal mi b. wiele.

Cytat:
Napisane przez tyreczka Pokaż wiadomość
5) Czy Waszym mężczyzną cos dało uczesniczenie w takim szkoleniu ?
jw.

takie juz z nas samodzielne zuczki
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-24, 19:46   #4
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Szkoła rodzenia za i przeciw ??? Proszę o pomoc :P

Podpisuję się pod tym co napisała Atiluj.
Z tym że mi w porodzie szkoła nie pomogła bo miałam cesarkę, ale ciekawe były wykłady o byciu rodziną, facet opowiadał jak dba o swoje 3 kobietki, później znów jego żona opowiadała. Do dziś pamietam i mam zachowane notatki z wykładu pani dietetyk, przydatne rzeczy nie tylko o karmieniu dzieci ale i dla dorosłych.
Mam tez zapisany skład mieszanki ziołowej w razie kryzysu laktacyjnego.
Mój mąz chetniej tam chodził niz ja, może dlatego ze ja jeszcze w gazetach siedziałam a on nie. A na porodówce udzielał wskazówek jakieś sapiącej w skurczach lasce
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-24, 21:28   #5
tyreczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 164
Dot.: Szkoła rodzenia za i przeciw ??? Proszę o pomoc :P

Kochane mamy i ostatni pytanie czy szkoła rodzienia spełniła Wasze oczekiwania ? Czy tego sie spodziewałyście ?
__________________
Kasia
tyreczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-24, 21:48   #6
Wisniowysad
Zakorzenienie
 
Avatar Wisniowysad
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 5 765
GG do Wisniowysad
Dot.: Szkoła rodzenia za i przeciw ??? Proszę o pomoc :P

Cytat:
Napisane przez tyreczka Pokaż wiadomość
Witam Was dziewczyny serdecznie, potrzebuję fachową opinie na temat szkoły rodzenia (piszę projekt na studia ). Ponieważ nie mam swoim gronie kolezanek które chodziły do takiej szkoły serdecznie proszę Was i pomoc !

Interesuje mnie to
1) Czy szkoła rodzenia dała Wam jakieś korzyści ( jeśli tak to jakie) ?
2) Czy chodzenie do szkoły rodzenia pomogły Wam przy porodzie ?
3) Czy poszłybyście jeszcze raz do takiej szkoły ?
4) Czy chodzili z Wami wasi męzowie/partnerzy i czy cos Wam to dało ?
5) Czy Waszym mężczyzną cos dało uczesniczenie w takim szkoleniu ?


Kochane mamusie będe bardzo wdzięczna za Wasze opinie pozdrawiam serdecznie
ad. 1 dala i to duze korzysci, przede wszystkim wieksza swiadomosc tego co sie dzieje z kobieta w ciazy, co innego poczytac w ksiazce w internecie czy w gazecie a co innego spotkac sie na zywo z innymi babeczkami w ciazy, powymieniac sie doswiadczeniami, posluchac jakiegos wykladu itd.

ad.2 tak, przede wszystkim sztuka oddychania przeponą, i wygodne pozycje przy skurczach,

ad. 3 tak, napewno

ad. 4 chodzilam sama, maz nie chcial a ja go nie zmuszalam, rodzilam sama, wiec nie bylo to az tak niezbedne

ad. 5 jw

ad. 6 tak, wszystko bylo tak jak sobie wyobrazalam i oczekiwalam ze bedzie
Wisniowysad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 16:03   #7
pyciaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 385
Dot.: Szkoła rodzenia za i przeciw ??? Proszę o pomoc :P

Dla mnie szkoła rodzenia to wyrzucone pieniądze. Wszystkie informacje mogłam przeczytać w książkach albo internecie. W czasie porodu zupełnie nie myślałam o oddychaniu, byłam zbyt nafaszerowana środkami znieczulającymi i zbyt zmęczona żeby myśleć o czymkolwiek. A mojemu parnerowi również się nie przydała, mimo że planowaliśmy poród rodzinny - kiedy zaczęłam rodzić w szpitalu obowiązywał zakaz porodów rodzinnych i odwiedzin z powodu epidemii grypy, tak więc rodziłam sama.
Drugi raz nie zdecydowałabym sie na szkołe rodzenia, mimo że uczęszczała (podobno) do jednej z najlepszych w Polsce.
__________________
Laurka

album
pyciaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-26, 17:20   #8
berruska
Rozeznanie
 
Avatar berruska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 765
Dot.: Szkoła rodzenia za i przeciw ??? Proszę o pomoc :P

to ja jeszcze przy okazji watku zapytam,
> jak długo trwa taki kurs?
> ile kosztuje?

pozdrawiam
berruska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 19:30   #9
Atiluj
Wtajemniczenie
 
Avatar Atiluj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 2 339
GG do Atiluj
Dot.: Szkoła rodzenia za i przeciw ??? Proszę o pomoc :P

Cytat:
Napisane przez berruska Pokaż wiadomość
to ja jeszcze przy okazji watku zapytam,
> jak długo trwa taki kurs?
> ile kosztuje?

pozdrawiam

U nas kurs trwał 10 tygodni, spotkania odbywały się raz w tygodniu. Kurs był całkowicie bezpłatny. Każde spotkanie składało się z 2 części: pierwsza część to teoria, wykłady, pokazy (np. jak kąpać noworodka, jak dbać o pępek...), druga część to gimnastyka z nauką oddechów zakończona relaksacją
W trakcie spotkań otrzymywaliśmy (bezpłatnie): ulotki reklamowe, prospekty, próbki kosmetyków dla dzieci, pampersy (kilka sztuk), gazety np. "Mamo to ja", "Rodzice", rękawiczki wełniane dla dziecka.... nie pamiętam co jeszcze
__________________
Prosiaczek wspiął się na paluszkach i szepnął:
- Tygrysku...!
- Co Prosiaczku?
- NIC - odparł Prosiaczek biorąc Tygryska za łapkę - chciałem się tylko upewnić czy jesteś...


Atiluj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 19:37   #10
kropka241
Zakorzenienie
 
Avatar kropka241
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 344
GG do kropka241 Wyślij wiadomość przez MSN do kropka241
Dot.: Szkoła rodzenia za i przeciw ??? Proszę o pomoc :P

ja nie bylam w szkole rodzenia
chcialam ale moj doktor mowil ze jeszcze czas, jeszcze czas i w koncu nie zdazylam bo mam wczesniaka
__________________
Mężczyzna pozostaje zazwyczaj bardzo długo pod wrażeniem, jakie zrobił na kobiecie..









kropka241 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 22:38   #11
~refleksyjna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 1 299
GG do ~refleksyjna
Dot.: Szkoła rodzenia za i przeciw ??? Proszę o pomoc :P

Zarowno ja jak i moj tz zalujemy ze chodzilismy na szkole rodzenia. Wynudzilismy sie przeeeeogromnie. W warszawie to chyba sa szkoly za darmo a przynajmniej jak my zobaczylismy ogloszenie o jakiejs dobrej szkole rodzenia i poszlismy sie zapisac to okazalo sie ze jet bezplatna i sponsorowana przez Pampers (dostalismy sporo gratisow). Wlasciwie wszystko co tam uslyszalam mozna gdzies wyczytac, w ksiazkach czy w necie, jedyne co sie moze przydac to nauka oddychania, ale -tak jak mnie moja mama ostrzegala- przy porodzie calkowicie zapomnialam o tym czego mnie uczono, zadzialala natura, poprostu czlowiek jest tak przejety tym co sie z nim dzieje, ze ostatnia rzecza jaka moze przyjsc do glowy to wdrozenie nauczonego sposobu oddychania...slyszalam ze tak jest w wiekszowsci przypadkow, ale wiem tez ze wielu mamom przydala sie ta nauka oddychania, wiec podsumowujac jednak warto jednak pojsc na to szkolenie... odbebnic je, a nóz widelec bedziesz w stanie wykorzytac to czego sie nauczylas, i moze ci to pomoc w porodzie...

w kazdym razie dla nas bylo to zbedne, i do tego sprawdzano liste obecnosci jak w szkole i jesli mialo sie 2 nieobecnosci to trzeba bylo jedna lekcje "odrobic" w innej grupie bo inaczej nie dostaloby sie "dyplomu zakonczenia kursu", ktory ponoc jest wymagany przy porodach rodzinnych (nasz byl taki)...ale jakos jak przyjechalismy do porodu nie kazali nam w szpitalu pokazac tego dyplomu a wzielismy go!
~refleksyjna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-27, 07:31   #12
kropka241
Zakorzenienie
 
Avatar kropka241
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 344
GG do kropka241 Wyślij wiadomość przez MSN do kropka241
Dot.: Szkoła rodzenia za i przeciw ??? Proszę o pomoc :P

moj tz byl ze mna przy porodzie. bez dyplomu..
__________________
Mężczyzna pozostaje zazwyczaj bardzo długo pod wrażeniem, jakie zrobił na kobiecie..









kropka241 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-27, 10:39   #13
karnaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2
Dot.: Szkoła rodzenia za i przeciw ??? Proszę o pomoc :P

1 Oczywiście, oswoila mnie przede wszystkim z samym przebiegiem porodu, nauczyłam się konkretó dotyczacych pielęgnacji dziecka, uspokoiłam się wewnętrznie i po tych spotkaniach stwierdziłam, że damy radę przez to przejść.
2. Bardzo przydała mi się nauka oddychania, pozycje w tarakcie porodu i ćwiczenia które trzeba było wykonywać w domu.
3. Na pewno bede chciała sobie przypomnieć wszystko przed drugim dzieckiem, mam kontakt z połoznikiem który prowadził moja szkołę( zajęcia były indywidualne) i myśle że dzieki niemu mój poród, mimo że nie najłatwiejszy przeszedł bez większych tragedii. W sumie zawdzięczam mu życie dziecka bo było obwiązane pępowną i trochę podduszone, dzięki jego doświadczeniu i szybkiej reakcji - małej nic się nie stało.
4. Nie wyobrażam sobie żeby chodzić do szkoły samemu w koncu to nasze wspolne dziecko, a juz zupełnie straszne byłoby bycie samej przy porodzie, to ile wsparcia, bezpieczenstwa i pomocy daje droga osoba jest nie do przecenienia. A podejscie mężczyzny do sprawy " nie chcę widzieć jak bedziesz cierpieć" jest najbardziej egoistyczną postawą jaka moze zaprezentować twoj facet, na szczescie mnie to ominęlo.
5. Mysle ze pozwala to wejsc mężczyznie w role ojca zapoznac sie z teorią obsługi noworodka i zrozumiec ze ten mały stworek niedługo naprawde sie pojawi.

Podsumowując 5x tak dla szkoły rodzenia tylko musi być sprawdzona i naprawde dobra ja polecam bardzo Sławka MOdalińskiego ze Szczecina- życzę każdej z mam takiego położnika.
karnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-27, 21:28   #14
magdawikp
Wtajemniczenie
 
Avatar magdawikp
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj. lubelskie
Wiadomości: 2 686
GG do magdawikp Send a message via Skype™ to magdawikp
Dot.: Szkoła rodzenia za i przeciw ??? Proszę o pomoc :P

Ja chodziłam do szkoły rodzenia razem z TŻtem, byliśmy bardzo zadowoleniy. tylko okazało się, ze muszę mieć cesarke więc... ale zarówno ja jak i TŻ dużo dowiedzieliśmy się. Może i w książkach pisze ale pokazanie wielu rzeczy - jak kompać, pielegnować nawet jak karmić daje inny wymiar niż książka a i muszę przyznać, ze prowadzące położne były super, nawet najgłupsze pytania traktowały poważnie i wytłumaczyły, dotradzały wiele bardzo prostych sposobów i sprawdzonych. Ćwiczenia także w domu bardzo pomagały - moja mała była jak na moje rozmiary wielka i taka szkoła mi się bardzo przydała. warto a co do oddychania to fakt jak się zaczeły skurcze co 2 min to sie gubiłam ale to w/g mnie moja wina skupiałam się na bólu a nie spokojnie oddychałam
a i zgadzam się tzn podpi. pod wypowiedzią Karnaa i Atiluj.
Naprawdę warto polecam
magdawikp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-29, 21:52   #15
joli31
Rozeznanie
 
Avatar joli31
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: śląskie TG
Wiadomości: 765
Dot.: Szkoła rodzenia za i przeciw ??? Proszę o pomoc :P

Sama chodziłam do szkoły rodzenia, mąż do późna pracuje.
Zajęcia były bezpłatne. Prowadziła je połozna, spoko babka, ale ponoć przy porodach jest wredna. Na szczęście rodziłam u innej. Najbardziej bałam się kąpieli noworodka ale dokładnie na kursie to pokazywała. Dlatego po powrocie do domu z maluszkiem wiedziałam co robić. Najbardziej zapamiętałam kąpiel noworodka i dietę mamy karmiącej i w sumie przydały się te informacje. Praktycznie do porodu chodziłam na basen, takze gimnastykę sobie darowałam. Przy porodzie bardzo pomagał mi mąż, przynajmniej zachowywał zdrowy rozsądek. Szkołę rodzenia polecam i poród rodzinny także.Pozdrawiam
joli31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:01.