Cera tłusta i pryszcz u faceta - Jak pielęgnować? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-17, 12:01   #1
Enigmatyczny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1
Question

Cera tłusta i pryszcz u faceta - Jak postępować?


Cześć, drogie panie. Wybaczcie głupie pytanie, jestem zielony w tym temacie.
Mam raczej cerę tłustą i skłonną do różnych wyprysków. Od miesiąca rano i wieczorem używam żelu peelingującego Bielenda i bezpośrednio po tym żelu nawilżającego Yego Ziaja - zauważyłem lekką poprawę, skóra mniej się świeci.
Co mam robić jeśli wyskoczy mi jakiś większy pryszcz? Omijać go czy normalnie traktować tymi dwoma kosmetykami?

Edytowane przez Enigmatyczny
Czas edycji: 2017-04-17 o 12:04
Enigmatyczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-17, 15:09   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta i pryszcz u faceta - Jak postępować?

Cytat:
Napisane przez Enigmatyczny Pokaż wiadomość
Cześć, drogie panie. Wybaczcie głupie pytanie, jestem zielony w tym temacie.
Mam raczej cerę tłustą i skłonną do różnych wyprysków. Od miesiąca rano i wieczorem używam żelu peelingującego Bielenda i bezpośrednio po tym żelu nawilżającego Yego Ziaja - zauważyłem lekką poprawę, skóra mniej się świeci.
Co mam robić jeśli wyskoczy mi jakiś większy pryszcz? Omijać go czy normalnie traktować tymi dwoma kosmetykami?
Żel pilingujący może być na dłuższą metę za mocny do regularnego, codziennego używania tzn może zbyt odtłuszczać cerę i w efekcie będzie ona w obronie produkować jeszcze więcej sebum. Oczywiście może, a nie musi, ale weź to pod uwagę.
Pryszcze jeśli nie są w dużej ilości traktuj produktami punktowymi, to są najczęściej albo żele z olejkami eterycznymi (olejek z drzewa herbacianego), alkoholem i cynkiem, albo z kwasami np koncentrat Lierac (apteka), albo nadtlenkiem benzoilu (Benzacne, też apteka).
Jeśli masz ich więcej, to trzeba nakładać na całą skórę jakiś preparat typu krem lub peeling z kwasami, z retinolem (np krem TriAcneal Avene).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 16:07   #3
mazowszanka1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 99
Dot.: Cera tłusta i pryszcz u faceta - Jak pielęgnować?

Proponuję obejrzenie filmików na youtube (wpisać po prostu cera tłusta)

tam jest kilka filmików (porad) także polecam obejrzeć
mazowszanka1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-20, 07:14   #4
Zzziajana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Cera tłusta i pryszcz u faceta - Jak pielęgnować?

Ja używałam na duże wypryski benzacne, tego najmocniejszego, chyba 10% i toniku z alkoholem Afronis (zamiennie). Ale słyszałam, że maść cynkowa jest dobra. Ja już z dużymi nie mam problemu, a jak były to je ignorowałam raczej i kontynuowałam codzienną pielęgnację. Teraz mam wysyp małych pryszczyków, ale wzięłam je sposobem, nie wiem czy na dłuższą metę się sprawdzi, ale póki co skutkuje i jest z dnia na dzień coraz lepiej Prawda jest taka, że musisz trochę poeksperymetować, bo każda cera jest inna i na coś innego reaguje, u mnie minęło wiele lat zanim odkryłam, że utarte schematy nie są dla mnie i muszę poszukać czegoś mocniejszego dla mojej cery
Zzziajana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-20 08:14:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:08.