dobra kosmetyczka dla faceta - Warszawa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-25, 19:20   #1
aniszek1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 10

dobra kosmetyczka dla faceta - Warszawa


Witam wszystkich.
szukam dobrej kosmetyczki w Warszawie , do której mógłby udać się facet na kompleksowe oczyszczanie twarzy( zaskórniki, wągry, pryszcze, itp).

Czego bym oczekiwał:
-Aby nie patrzyli tam na faceta jak na ufo (kosmetyczka musi mieć jako takie doświadczenie z facetami)
-Najlepiej aby była doświadczona i bardzo dobrze znała się na rzeczy.
-Potrafi dobrać odpowiednie zabiegi do twarzy ponieważ ja się na tym kompletnie nie znam.
-Doradzi, jakich kosmetyków używać w przyszłości i jak pielęgnować cerę itp.
-uprzejma
-cierpliwa
-dobrze wyposażony gabinet
aniszek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 12:10   #2
aniszek1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 10
Dot.: dobra kosmetyczka dla faceta - Warszawa

No i nikt mi nie pomoże?
aniszek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 17:11   #3
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: dobra kosmetyczka dla faceta - Warszawa

aniszek1 nie jestem z Warszawy, ale swego czasu kolega (z wawy)bardzo się cieszył bo koło niego właśnie otworzono salon kosmetyczny dla mężczyzn. Był bardzo zadowolony z ich usług.
Ja często oczyszczam twarz mężczyzn i zawsze proszę ich aby w ten sam dzień kiedy będzie robiony zabieg się nie golili. Chociażby dlatego że skóra jest podrażniona, a przed oczyszczaniem wykonuje się miedzy innymi peeling.
Na tą chwile znalazłam ten salon (ale nie wiem czy to akurat ten chwalony), widzę że pracują na dobrych kosmetykach.
http://15-115.pl/dla_mezczyzn.php

Zadzwoń do nich i powiedz że chciałbyś manualne oczyszczanie twarzy. Szkoda że oni robią tylko z maską algową. Bo tak na prawdę po oczyszczaniu powinni ci nałożyć odpowiednią ampułkę (najlepiej wtłoczyć ja sonoforezą/ultradźwiękami) na to maską ściągająca a dopiero łagodząca algowa na zakończenie. Tylko że taki zabieg potrafi trwać czasem 2,5 godziny a nawet do 3 (zależy jak mocno zanieczyszczona jest twarz). A czas to pieniądz
A nie masz możliwości spytanie się jakieś zaufanej koleżanki która byłby ci w stanie polecić dobrą kosmetyczkę?

A z drugiej strony fajnie że trafiłam na twój wpis bo poważanie się zastanawiam nad otwarciem salonu kosmetycznego TYLKO dla mężczyzn i tak się bije z myślami czy wyżyje

Jakbyś miał jakieś konkretne pytanie to śmiało.

Znalazłam jeszcze ten salon: http://meska-strefa.pl/zawartosc-art...%20nas.htmlale jak na mój gust oni się specjalizują bardziej w zabiegach spa i nie widzę żeby mieli w ofercie oczyszczanie manualne twarzy.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130

Edytowane przez Lowczyni
Czas edycji: 2011-08-27 o 17:20
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 21:06   #4
aniszek1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 10
Dot.: dobra kosmetyczka dla faceta - Warszawa

Dzięki za odpowiedz, mam pytanie do Ciebie Łowczyni czy od takiego manualnego oczyszczania nie odchodzi się?, bo ponoć tylko się roznosi trądzik - kiedyś mi sie coś obiło o uszy o tym.

Na stronie którą mi podałaś znalazłem takie zabiegi jak:
peeling kawitacyjny twarzy + ampułka + maska kremowa + algi
mikrodermabrazja twarzy + maska kremowa + algi
który był by odpowiedniejszy? Zaznaczam, że w ogóle się na tym nie znam, więc proszę mnie potraktować łagodnie
aniszek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 10:23   #5
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: dobra kosmetyczka dla faceta - Warszawa

Cytat:
Napisane przez aniszek1 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedz, mam pytanie do Ciebie Łowczyni czy od takiego manualnego oczyszczania nie odchodzi się?, bo ponoć tylko się roznosi trądzik - kiedyś mi sie coś obiło o uszy o tym.
Na stronie którą mi podałaś znalazłem takie zabiegi jak:
peeling kawitacyjny twarzy + ampułka + maska kremowa + algi
mikrodermabrazja twarzy + maska kremowa + algi
który był by odpowiedniejszy? Zaznaczam, że w ogóle się na tym nie znam, więc proszę mnie potraktować łagodnie
Co do manualnego oczyszczania twarzy, to faktycznie masz
trochę racji, na zachodzie (głównie w Niemczech) odchodzi się od tego zabiegu. Ale w Polsce na szczęście ta tendencja się nie przyjęła jak na razie. Na wielu wykładach na których byłam, lekarze dermatolodzy sami stwierdzają że jeśli ten zabieg się dobrze wykonany może i przynosi wieeeele korzyści.
Co do roznoszenia trądziku przy tym zabiegu: wykonuje się go w rękawiczkach, używa się jednorazowych igieł - jeśli jest taka potrzeba, chusteczki do wyciskania są jednorazowe, dezynfekuje się skórę po zabiegu wodą utlenioną i dodatkowo używa się darsonwalu który zabija bakterie, wirusy, grzyby i powoduje szybsze gojenie się skóry. Więc jeśli ktoś na prawdę zrobi ten zabieg dobrze, nic ci się nie powinno stać. Ważne jest też że nie wyciska się zmian ropnych.

Zabieg peeling kawitacyjny twarzy + ampułka + maska kremowa + algi: to bardzo delikatne oczyszczanie twarzy, nie pozbędziesz się żadnych wągrów, pryszczy. Fala ultradźwiękowa jest bardzo delikatna i prawdę mówiąc ten zabieg najlepiej zdaje egzamin przy skórach suchych, naczyniowych, atopowych, alergicznych.

Zabieg mikrodermabrazja twarzy + maska kremowa + algi: Nie napisali jaka jest to mikrodermabrazja czy korundowa czy diamentowa? Ale do rzeczy: po pierwsze teraz tego zabiegu się nie wykonuje ponieważ jest zbyt duże nasłonecznienie. I niech ktoś mi nie "piepsz......" że nie będzie wychodził na słońce, że lato tego roku jest kiepskie ect. Prawda jest taka że po mikro trzeba około miesiąca uważać na skórę, używać kremów z dużym filtrem co najmniej 30 aby nie porobiły się przebarwienia. Kolejna rzecz: mikro to zabieg który ma m.in na celu spłycenie zmarszczek, pozbycie się przebarwień, spłycenie rozszerzonych porów, pobudzenie skóry do większej produkcji kolagenu i elastyny. Jest to świetny zabieg, widać rezultat nawet po pierwszym zabiegu ale ja zawsze przed im wykonuje manualne oczyszczanie twarzy, jeśli jest takowa potrzeba.
A sam pisałeś że chciałbyś oczyścić skórę. Więc radzę manualne oczyszczanie twarzy, a jak się ładnie już zagoi to zrób mikro. Nie wiem ile masz lat a to też ważne kwestia

Jeśli chcesz to mogę ci napisać z jakich dokładnie elementów ma się składać zabieg manualnego oczyszczania twarzy, żebyś wiedział co Cię czeka, albo co ktoś nie zrobił i poleciał na skróty
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130

Edytowane przez Lowczyni
Czas edycji: 2011-08-28 o 10:26
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 18:21   #6
aniszek1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 10
Dot.: dobra kosmetyczka dla faceta - Warszawa

Jeśłi była byś taka miła to chętnie chciałbym się dowiedzieć.

Mam 26 lat i po prostu chce się pozbyć tego dziadostwa z twarzy raz na zawsze
a cały czas nie mogę się pozbyć (wągrów , rozszeżonych porów, zaskórniaków i pryszczy). I jeszcze jedno czy takim zabiegiem manualnego oczyszczania twarzy uda mi się wygładzić skórę tz. mam takie małe pagórki na twarzy gdy się patrzy pod odpowiednim kątem - nie wiem jak to inaczej powiedzieć
aniszek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 19:42   #7
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: dobra kosmetyczka dla faceta - Warszawa

Cytat:
Napisane przez aniszek1 Pokaż wiadomość
Jeśłi była byś taka miła to chętnie chciałbym się dowiedzieć.

Mam 26 lat i po prostu chce się pozbyć tego dziadostwa z twarzy raz na zawsze
a cały czas nie mogę się pozbyć (wągrów , rozszeżonych porów, zaskórniaków i pryszczy). I jeszcze jedno czy takim zabiegiem manualnego oczyszczania twarzy uda mi się wygładzić skórę tz. mam takie małe pagórki na twarzy gdy się patrzy pod odpowiednim kątem - nie wiem jak to inaczej powiedzieć
O nie "mój miły" tego dziadostwa nie do się pozbyć raz na zawsze, przestań marzyć Nasza cera się tak samo zanieczyszcza jak ręce czy całe ciało, tylko rezultaty zapchanych porów, wągrów są u niektórych mniej lub bardziej widoczne. Jak masz rozszerzone pory i podejrzewam że tłustą cerę to będziesz musiał regularnie oczyszczać cerę. A jak często to już powinna określić twoja kosmetyczka, albo ty sam jak szybko zaczyna ci to przeszkadzać.
Te tzw "pagórki" to podejrzewam że trądzik grudkowo zaskórnikowy, też do oczyszczenia. Oj coś czuje że ktoś bedzie miał dużo pracy przy twojej cerze i radzę na prawdę wybrać dobrego fachowca.

Radzę ci po oczyszczaniu jak skóra się zagoi, zrób sobie serie mikrodermabrazji korundowej, ona spowoduje że mniejsza ci się pory i skóra będzie się mniej zanieczyszczać. Ale na mikro zdecyduje się dopiero w październiku kiedy będzie już delikatne słońce.

I zacznij odpowiedni dbać o cerę. Co robisz z nią do tej pory, jakich używasz kremów, żeli do mycia ect, jaką masz skórę?

Polecam w wolnej chwili przejrzeć sobie wątek https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...l#post15508059 możesz się tam dużo dowiedzieć właśnie na temat oczyszczanie twarzy.

A teraz jak powinno wyglądać manualne oczyszczanie twarzy, z jakich elementów ma się składać: przekopiuje to co już kiedyś napisałam na innym wątku.
Kolejność tego zabiegu powinna być inna, po pierwsze peeling (dobrany do rodzaju cery) , maska rozpulchniająca a n a to wapozon albo maska elektryczna, później oczyszczanie manualne i jakby co peeling kawitacyjny (nie obowiązkowy, ale dodatkowy efekt jest, ja zawsze go robie) ), przemycie twarzy wodą utlenioną, darsonwal, odpowiednia ampułka może być wtłoczona za pomocą sonoforezy/ultradzwięków, na to maską kremowa ściągająca pory a potem algowa.
Czasem kosmetyczki idą na skróty i po oczyszczaniu manualnym nakładają tylko jedną maskę (najczęściej kremową bo jest tańsza) i wychodzi ktoś z mega zaczerwienioną skóra, która się długo goi.
Najlepiej jest jak zabieg jest zrobiony tak jak napisałam, wtedy na prawdę człowiek nie straszy a cera się szybko goi.

Acha po tym zabiegu będziesz miał czerwoną buzie, mogą się pojawić strupki, i oczyszczanie manualne boli - ale warto bo rezultat jest bardzo dobry. Warto go zrobić np w piątek i w weekend posiedzieć w domku.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-29, 10:25   #8
mar_ika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
Dot.: dobra kosmetyczka dla faceta - Warszawa

Polecam Panią Iwonkę z NY Laser Center - Mokotów, mój facet odkąd tam poszedł (z groupona zresztą), chodzi regularnie. Cera poprawiła się diametralnie. Po drugiej wizycie przyszedł z żelem do mycia, kremem i jeszcze serum jakimś, pomyślałam że go naciąga ktoś. Teraz wiem, że to profesjonalna, doświadczona osoba. Zniknęły problemy skórne, nabrał "dobrych" nawyków. Z całą odpowiedzialnością polecamy. Jest też Pani Kasia super, ale ona robi twarz bardziej SPA, ja to wolę.
mar_ika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 21:59   #9
aniszek1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 10
Dot.: dobra kosmetyczka dla faceta - Warszawa

jak dbam o cerę. A więc tak rano i wieczorem używam żelu do mycia twarzy graniera - wieczorem, rano żelu AA, na to nakłądam krem nawilżający, wieczorem jeszcze przemywam tonikiem twarz, a raz na tydzień piling ziaja z maseczką.

Ale tak czy siak na razie nie widzę większych efektów niż po myciu twarzy zwykłym mydłem.

w opisie manualnego oczyszczania twarzy napisałaś, że w któymś tam kroku twarz jest manualnie oczyszczania - mam rozumieć że kosmetyczka stoi nademną i ręcznie wyciska wszystko?
aniszek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 22:19   #10
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: dobra kosmetyczka dla faceta - Warszawa

Z opisu dobrze dbasz o cerę, możliwe że po oczyszczaniu manualnym będziesz widział lepszy rezultat na zasadzie ż wolniej ta cera będzie się zanieczyszczać. Tak na marginesie nie przepadam z firmą Garnier, pamiętaj żeby unikać kosmetyków które w swoim składzie mają alkohol.
Nie skumałam z tym peelingiem, to 2 w 1, peeling i maseczka? Przetłuszcza Ci się cera?

"manualne oczyszczanie" kosmetyczka powinna mieć na rękach jednorazowe rękawiczki a palce owinięte jednorazowymi chusteczkami używanymi do oczyszczania manualnego i tak przygotowana powinna ręcznie wyciskać ci wągier po wągrze, nie wbijając ci paznokci w skórę (tzn wogóle paznokcie powinna mieć krótko przycięte).

Jak się w końcu zdecydujesz i wybierzesz na manualne oczyszczanie napisz mi jaki rezultat, czy byłeś zadowolony ect
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 22:31   #11
aniszek1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 10
Dot.: dobra kosmetyczka dla faceta - Warszawa

Nie, peeling jest oddzielnie i maseczka oddzielnie. Tak mi się zdaje że przetłuszcza mi się cera znaczy się po połowie dnia świeciła się mi wcześniej. teraz jak by trochę lepiej.

A jakie kosmetyki Ty byś mi poleciała - które są warte uwagi, no i oczywiście jak ich bym miał używać

A na oczyszczanie manualne pewnie pójdę koło 16 września - wcześniej jadę na wycieczkę
aniszek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-04, 17:01   #12
aniszek1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 10
Dot.: dobra kosmetyczka dla faceta - Warszawa

Ponawiam pytanie odnośnie wyboru kosmetyków
aniszek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 11:39   #13
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: dobra kosmetyczka dla faceta - Warszawa

Ciężko mi poradzić ci konkretne kosmetyki jak nigdy nie widziałam twojej cery a opis to tylko opis. Ponadto ja pracuje tylko na kosmetykach profesjonalnych, których nie ma w drogeriach. Można czasem dostać je w salonach które na nich pracują i wtedy mają je w detalu właśnie do odsprzedaży dla klienta.
Ogólnie do cery mieszanej tłustej bardzo mi się sprawdza krem Balancing Cream, żel Claryfying Cleansing gel do mycia cery tłustej i Puryfing tonic lotion z firmy Janssen (niemiecka firma z chyba 40 letnią tradycją, nigdy się na nie zawiodłam)
To jest ich przedstawiciel na teren polski zadzwoń może zgodzą się sprzedać ci detal i wysłać do domu http://www.janssen-beauty.pl/s_pure.html Ceny są wysokie ale warto.

Kolejną firmą którą mogę ci polecić z czystym sumieniem do twojego typu cery to De Noils (hiszpańska firma) zwłaszcza krem Normalizante na dzień i na noc krem Juvenance strona: http://www.abacosun.pl/sklep/categor...na/producer:_3

Ogólnie zasada jest taka, myjesz cerę żelem, przecierasz twarz tonikiem i dopiero krem. Nie musisz kłaść tonik na wacik bo mnóstwo "włosków" z waciku ci zostanie na zaroście, możesz o nalać trochę na dłoń i nałożyć na twarz.
Peeling stosujesz raz na tydzień, po tym możesz nałożyć maseczkę.

Jeśli przetłuszcza ci się cera polecam regularnie łykać cynk które od wewnątrz reguluje ci wydzielanie sebum w skórzę. Ale pierwszy efekt będziesz widział dopiero po dobrym miesiącu stosowania. Doby jest cynk z firmy BioOil, do dostania w zdrowej żywności, bierzesz tylko 1 tabletkę dziennie, tyle powinieneś pamiętać

Jak nic nie będę pisała na wątku to napisz do mnie na priva, bo 12 mam termin porodu i mogę być ciężko dostępna
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 23:22   #14
aniszek1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 10
Dot.: dobra kosmetyczka dla faceta - Warszawa

Witam ponownie po długiej nie obecności, w końcu znalazłem czas i zdecydowałem się na pójście do kosmetyczki na oczyszczanie twarzy. Rezyltatów jakiś tam spektakularnych niewidać ale wiem że to wymaga czasu. Jakąś różnice widzę, oczywiście na lepsze.

Łowczyni mam ogromną prośbę i zarazem pytanie a mianowicie kosmetyczka zdjagnozowała mi że mam cere trądzikową, wrażliwą bo na samym początku zabiegu jak kładła jakiś preparat to od razu moja cera zaczerwieniła się. I poleciła mi takie firmy La Roche, Iwostin, Vichy, Jean d'Arcel oraz przedstawiła jakie typy kosmetyków powinienem używać a więc: Żel antybakteryjny, tonik bezalkoholowy, krem na dzień normalizujący |antybakteryjny, krem na noc antybakteryjny, pod oczy nawilżający, peeling enzymatyczny, maseczka oczyszczająca.

A teraz moje pytanie brzmi czy możesz mi powiedzeć czy te firmy są dobre i zaproponować jakieś kosmetyki ich względem zaleceń kosmetczki. Bo od przeglądania tych wszystkich kosmetyków to mnie już głowa boli. jest tego tak dużo, a zwykłego żęlu cz kremu antybakteryjnego, nawilzającego, etc nie ma. Są tylko są jakieś o dziwnych nazwach. I jak tu się facet ma połapać w tym wszystkim? to nie jest dla nas
aniszek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 11:36   #15
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: dobra kosmetyczka dla faceta - Warszawa

Hej
Fajnie że się wybrałeś na zabieg, oczywiście że od razu nie będziesz miał idealnej cery, małymi krokami do celu
Co do firm: bez mała wszystkie które ci kosmetyczka poleciła są dobre z tym że oprócz Jean d'Arce, resztę możesz spokojnie kupić w aptece ( i odradzam ci firmę Vichy-przereklamowana).
Jean d'Arce dostaniesz tylko w salonie kosmetycznym. Akurat tą firmę znam najmniej.
Ja bym Ci jeszcze poleciła z firm aptecznej Avene. http://www.avene.com.pl/poznajsk.php?snavi=5
I kupiła sobie całą serie od nich tzn:
-żel oczyszczający do skóry tłustej lub trądzikowej, zrezygnowałąbym z toniku od nich bo wiem że zostawia biały nalot na skórze a to na pewno ci nie będzie pasowało,
-
krem K usuwający zaskórniki sebo -regulujący. Jeśli by się okazało że za bardzo ci wysusza skórę możesz na noc stosować dodatkowo krem: krem nawilżający łagodzący podrażnienia Clean - Ac.

Brakuje ci toniku, peelingu i maski.
Tonik z La roche posay: Effaclat tonic zwężający pory skóry, mikrozłuszczający.
Peeling enzymatyczny do cery tłustej znalazłam tylko z firmy Flos Lek (reszta firm ma enzymatyczne ale są one do cery bardzo delikatnej i za słaby do twojej) Tutaj możesz go zamówić gdybyś nie znalazł w sklepie:http://www.floslek.pl/polska/kosmety...DEAL%20%20SKIN Z tej samej firmy zamów sobie też maseczkę http://www.floslek.pl/polska/kosmety...DEAL%20%20SKIN

Wiesz w jakiej kolejności masz co stosować?
Myjesz twarz, potem tonik, na to krem. Raz w tygodniu peeling enzymatyczny (nakłada się go na twarz i czeka odpowiedni czas najczęściej jest to 10 minut), póżniej na to maseczka i jak ją zmyjesz to krem.

Napisz jak Ci idzie.
Co od ceny, najdroższe będą firmy apteczne, najtańsza Flos Lek. Jak będziesz a aptece kupował niech ci dadzą próbki innych kosmetyków do cery tłustej (tzn bierzesz Avene, to niech ci dadzą Iwostina, La Roche Posay). Dzięki temu wypróbujesz który ci najbardziej pasuje. Łaski ci nie robią że dadzą ci próbki, jest duża konkurencja i jak twierdzą że nie mają to idź do innej która ma apteki
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 18:04   #16
aniszek1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 10
Dot.: dobra kosmetyczka dla faceta - Warszawa

Dziękuje za szybką odpowiedz.

Mam jeszcze kilka pytań
Rano codziennie golę się maszynką elektryczną i używam balsamu niva na podrażnienia. - Chyba to w niczym nie będzie przeszkadzać abym a bym najpierw umył twarz żelem potem tonik, potem balsam po goleniu a na sam koniec krem???


W tym toniku La Roche jest alkohol to chyba nie jest dobrze?
La Roche ma w ofercie też oczyszczający płyn micelarny bez alkoholu z wodą termalną - czy on nie będzie lepszy?
http://www.laroche-posay.pl/produkty-do-zabieg%C3%B3w-piel%C4%99gnacyjnych/Effaclar/Effaclar-oczyszczaj%C4%85cy-p%C5%82yn-micelarny-p4144.aspx

dalej trochę poszukałem, poczytałem i znalazłem takie kosmetyki

żel:
PURRITIN żel do mycia twarzy
http://www.iwostin.pl/rozwiazania_iwostin/purritin/purritin-zel-do-mycia-twarzy

Effaclar oczyszczający żel do skóry tłustej i wrażliwej
http://www.laroche-posay.pl/produkty-do-zabieg%C3%B3w-piel%C4%99gnacyjnych/Effaclar/Effaclar-oczyszczaj%C4%85cy-%C5%BCel-do-sk%C3%B3ry-t%C5%82ustej-i-wra%C5%BCliwej-p4141.aspx

tonik:
PURRITIN tonik oczyszczający
http://www.iwostin.pl/rozwiazania_iwostin/purritin/purritin-tonik-oczyszczajacy
On też nie ma w składzie alkoholu - lub producent się tym nie chwali.

Kremy na dzień i lub na noc:
PURRITIN REHYDRIN krem przywracający nawilżenie
http://www.iwostin.pl/rozwiazania_iwostin/purritin/purritin-rehydrin-krem-przywracajacy-nawilzenie

Effaclar M Sebo-regulujący matujący krem nawilżający
http://www.iwostin.pl/rozwiazania_iwostin/purritin/purritin-rehydrin-krem-przywracajacy-nawilzenie

a na noc
PURRITIN krem na noc
http://www.iwostin.pl/rozwiazania_iwostin/purritin/purritin-krem-na-noc

Effaclar H Kojący krem nawilżający do skóry tłustej
http://www.laroche-posay.pl/produkty...r-H-p4146.aspx

A moje pytanie brzmi czy kosmetyki które ja podałem też się nadają do mojej cery i zaleceń w sprawie rodzajów kosmetyków antybakteryjne, normalizujące?? Gdybym np. nie był zadowolony z Avene to czy wyżej wymienione kosmetyki były by dobrą alternatywą?

Rozumiem że i peeling enzymatyczny i maseczkę oczyszczającą nakładam i czekam - Tu czekam i tu czekam zgadza się?
aniszek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 19:25   #17
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: dobra kosmetyczka dla faceta - Warszawa

Kolejność nakładanych kosmetyków przez Ciebie jest bardzo dobra. Jeśli masz taką możliwość daj odpocząć cerze od golenia w weekend. W dzień kiedy robisz peeling nie gól się, aby nie podrażniać skóry dodatkowo.

Te kosmetyki które podałeś na pewno też powinny ci pasować, wybór należy do Ciebie Staraj się po prostu trzymać w miarę jednej firmy kosmetycznej, o ile się da, bo nie zawsze wszystkie produkty sa dostępne i dobre.

Faktycznie ten tonik z La roche posay ma alkohol więc ten z Iwostinu bezie lepszy.

Co do kremów, starałam się wybrać ten który w składzie ma kwasy a akurat ten co podałam ma ich najwięcej. Teraz jest dobry czas na kosmetyki z ich składem bo latem nie wolno ich stosować.

Peeling enzymatyczny nakładasz najczęściej zalecane jest 10 minut i się zmywa, ale zobacz co będzie na nim napisane. Później nakładasz maskę i trzymasz od 10 do 20 minut, wszystko zależy jak zaleca producent. Na to krem.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 19:42   #18
aniszek1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 10
Dot.: dobra kosmetyczka dla faceta - Warszawa

a więc wybrane teraz tylko kupić i czekać na pozytywne efekty.
aniszek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:51.