ból podczas stosunku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-12, 16:09   #1
matiza009L
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1

ból podczas stosunku


Mam taki problem. Zdarza mi się ze podczas stosunku pojawia się ból. Najczęściej tak po 2 razie w ciagu nocy. Później pojawia sie ból i musimy z partnerem przerwać stosunek. Nawet igraszki sprawiają mi ból. Pojawia sie nie miłe pieczenie w pochwie, obtarcia. Gdy próbujemy znowu zacząć stosunek strasznie boli staram sie jakos rozluźnić zapomnieć o bólu ale sie nie da. Przechodzi tak po dniu czasem i nawet po dwóch.

Jaka może być tego przyczyna? Jak temu zaradzić?
matiza009L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 17:47   #2
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: ból podczas stosunku

Cytat:
Napisane przez matiza009L Pokaż wiadomość
Mam taki problem. Zdarza mi się ze podczas stosunku pojawia się ból. Najczęściej tak po 2 razie w ciagu nocy. Później pojawia sie ból i musimy z partnerem przerwać stosunek. Nawet igraszki sprawiają mi ból. Pojawia sie nie miłe pieczenie w pochwie, obtarcia. Gdy próbujemy znowu zacząć stosunek strasznie boli staram sie jakos rozluźnić zapomnieć o bólu ale sie nie da. Przechodzi tak po dniu czasem i nawet po dwóch.

Jaka może być tego przyczyna? Jak temu zaradzić?
Może zbyt słabe nawilżenie skoro pojawiają się obtarcia albo jakaś infekcja lub nadżerka, która daje o sobie znać w trakcie stosunku.

Idz do lekarza to się dowiesz.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 19:47   #3
Talija
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 50
Dot.: ból podczas stosunku

Tez mysle ze to moze byc wina nawilzenia Jezeli bol odczowasz wewnatrz to mozliwe ze dzieje sie cos w Twoim organizmie typu torbiele. W moim wypadku tak bylo.
Talija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 20:04   #4
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: ból podczas stosunku

Mozesz miec zapalenie jakies, stąd ból.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 23:30   #5
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: ból podczas stosunku

Mam nadżerkę i to są niestety podobne objawy do tych opisanych przez Ciebie. Ale nie chcę diagnozować przez internet.
__________________
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 07:31   #6
ankax28
Raczkowanie
 
Avatar ankax28
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 169
Dot.: ból podczas stosunku

Cytat:
Napisane przez mbamboo Pokaż wiadomość
Mam nadżerkę i to są niestety podobne objawy do tych opisanych przez Ciebie. Ale nie chcę diagnozować przez internet.
Witaj ja mialam to samo jeszcze hmm w ten weekend.. bol podczas stosunku, a za drugim razem to juz wogole masakra, i też po stosunku pęknięcia, obtarcia i ogolny dyskomfort (dodam ze nie jest to problem z brakiem nawilżenia) tylko pochwa tak jakby sie obkurcza i nie chce wpuscic tam nic..potem przez trzy dni lub wiecej musiala byc przerwa bo sie nie dalo bo bolalo.. no i po wszystkim zazwyczaj upławy itd.. Do tego jeszcze dodac ciągle nawroty stanów zapalnych, nadzerke.. masakra.
Zaczelam szperac w internecie (gdyz wizyte mam ustalona dopiero na marzec, a nie moglam juz z tym wytrzymac), wyczytalam (na abcantykoncepcja.pl) ze bolesne stosunki zazwyczaj są przy zapaleniu pochwy, i byla gdzies wzmianka o leku Albothyl, bez recepty, szeroko polecany przez internautki i ginekologów (na stronie tego leku dowiesz sie wiecej), cena wysoka - 36zl ale kupilam i jeszcze nie skonczylam stosowac ale juz jestem zadowolona, ból minął juz po pierwszej globulce! ale stosuje do konca, zgodnie z zaleceniami. Mozesz poczytac o tym leku wiecej na forum Wizaż, ale ja naprawde polecam! A w zyciu juz wiele lekow wyprobowalam na to, bo moja gin ciagle mi cos przepisywala, ale nieskuteczne.. A z tego jestem na serio zadowolona. I bez obaw stosuj
ankax28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:24.