Wchłanianie pokarmu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-05, 16:59   #1
panjingya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 76

Wchłanianie pokarmu


Hejka! Dzisiaj z kolejnym pytaniem żywieniowym ^^

Tak z ciekawości pytam - czy organizm wchłania wszystkie kalorie z pożywienia, które trafi do żołądka? Chodzi mi zwłaszcza o sytuację, w której naraz nawrzucacie jakieś kosmiczne ilości, typu cała wielka pizza, czyli jakieś 3000 kcal. Wszystko wejdzie do organizmu i się odłoży? To przecież jakieś pół kilo tłuszczu w boki. Całość ciało wchłonie, czy np. nie radzi sobie z czymś takim i części się pozbywa? Chodzi o zupełnie jednorazowy rzut, typu 1-3 w miesiącu, a poza tym właściwe odżywianie.

No bo w końcu podczas świąt ludzie ciągną jakieś potworne ilości energii i to z tydzień pod rząd, a przecież po nich tego potem nie widać, a nawet i rozmiarów nie zmieniają.

Pytam tak z biologicznego, profesjonalnego punktu widzenia. Chciałabym wiedzieć jak to jest
panjingya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 22:24   #2
201707180908
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 74
Dot.: Wchłanianie pokarmu

Co do świąt, to ja ponad 2 kilo przytyłam i nikt nie zauważył
201707180908 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 08:51   #3
krystyna77
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 696
Dot.: Wchłanianie pokarmu

To zależy od jakości soków żołądkowych, dlatego trzeba zadbać o odpowiednie zakwaszenie żołądka.
krystyna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 12:29   #4
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wchłanianie pokarmu

Cytat:
Napisane przez panjingya Pokaż wiadomość
Hejka! Dzisiaj z kolejnym pytaniem żywieniowym ^^

Tak z ciekawości pytam - czy organizm wchłania wszystkie kalorie z pożywienia, które trafi do żołądka? Chodzi mi zwłaszcza o sytuację, w której naraz nawrzucacie jakieś kosmiczne ilości, typu cała wielka pizza, czyli jakieś 3000 kcal. Wszystko wejdzie do organizmu i się odłoży? To przecież jakieś pół kilo tłuszczu w boki. Całość ciało wchłonie, czy np. nie radzi sobie z czymś takim i części się pozbywa? Chodzi o zupełnie jednorazowy rzut, typu 1-3 w miesiącu, a poza tym właściwe odżywianie.

No bo w końcu podczas świąt ludzie ciągną jakieś potworne ilości energii i to z tydzień pod rząd, a przecież po nich tego potem nie widać, a nawet i rozmiarów nie zmieniają.

Pytam tak z biologicznego, profesjonalnego punktu widzenia. Chciałabym wiedzieć jak to jest
Człowiek ma zdolnść przyswajania jakichś 7000tys kalorii na dobę.
Jest to osobnicze, jeden pewnie mniej, drugi więcej, ale to jest taka uśredniona bariera o którą rozbijają się profesjonalni sportowcy których zapotrzebowanie kaloryczne w np. szczycie sezonu jest wyższe a nie maja zapewnionego komfortu przerw w startach na tyle długich, żeby móc odjadać parce jaką wykonują (np. kolarze w sezonie długodystansowych, wielodniowych turów).

Natomiast, zjedzenie 3000 tysięcy na raz, a w sumie załóżmy ze jeszcze coś jadła więc jakichś 4000 , to owszem, nadmiar pójdzie w tłuszcz ale też nie w punkt np 4000- 2200 zapotrzebowania dobowego, to zostaje juz tylko 1800 naddatku. A jak osoba aktywna, to częśc pójdzie w mięśnie a częśc zostanie zużyta na sam proces trawienia i chłodzenia organizmu- przejedzony często oznacza tez przegrzany, bo o posiłku metabolizm(a wiec tempo spalania, chwilowo wzrasta wiec i ilosc produkowanego i wydzielanego ciepła wzrasta).
Jak sie przez kolejne dni kilka zrobi deficyt na te około 1800, to co poszło w boki z boków zejdzie z boków i nie będzie żadnego efektu.

Choć swoja drogą, serio podziwiam osoby które mają zdolność zmieszczenia w sobie całej pizzy.
Moje 1 dziecko potrafi, praktykuje, nie tyje. Ale ona jest jak wąż, jak się ożre, to potem pości.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 12:30   #5
panjingya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 76
Dot.: Wchłanianie pokarmu

Dzieki serdeczne! Choc u mnie ciezko z tym spalaniem, bo choc jestem raczej aktywna (3-4x muay thai), to na codzien wcale nie jem malo.

Swoja droga ciekawe czy jest to fizycznie mozliwe przytyc te 15kg na miesiac.
panjingya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 13:09   #6
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wchłanianie pokarmu

Cytat:
Napisane przez panjingya Pokaż wiadomość
Dzieki serdeczne! Choc u mnie ciezko z tym spalaniem, bo choc jestem raczej aktywna (3-4x muay thai), to na codzien wcale nie jem malo.

Swoja droga ciekawe czy jest to fizycznie mozliwe przytyc te 15kg na miesiac.

Trzebaby robić około 3500 kalorii naddatku codziennie.
Codziennie zjeść: 2 solidne pizze i półtora litra coli + pączek na deser i 1 jabłko dla zdrowia.
Więc teoretycznie możliwe, jak ktoś ma zapotrzebowanie koło 2000 to te 5500 da radę wsunąć jak zaprawiony w żarciu i ma zdrowy i rozepchnięty żołądek.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 13:40   #7
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Wchłanianie pokarmu

Cytat:
Napisane przez panjingya Pokaż wiadomość
Dzieki serdeczne! Choc u mnie ciezko z tym spalaniem, bo choc jestem raczej aktywna (3-4x muay thai), to na codzien wcale nie jem malo.

Swoja droga ciekawe czy jest to fizycznie mozliwe przytyc te 15kg na miesiac.
można. ale część to będzie też woda, która się zgromadzi w organizmie z powodu węglowodanów oraz nadmiaru soli. raczej trudno przyswoić tyle nadprogramowych kilogramów w zdrowym jedzeniu
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-09, 08:39   #8
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Wchłanianie pokarmu

To jest znacznie bardziej skomplikowany proces, a taka pizza nie trawi się w dwie godzinki. Są np diety fastfoodowe w których nie je się prawie cały dzień tylko w jednym posiłku wrzuca z 1,5 tys kcal i ludzie nie tyją. Liczy się bardziej zapotrzebowanie dzienne niż pojedyncze posiłki.
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-09 09:39:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:11.