alergia na nikiel - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-07, 21:14   #121
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: alergia na nikiel

Cytat:
Napisane przez LadyMadalena Pokaż wiadomość
Też mam uczulenie na nikiel i się maluję. Nic mi się nie dzieje. Wydaję mi się że zostałaś wprowadzona w błąd. Może jesteś jeszcze na coś innego uczulona co jest w kosmetykach? Też mam uczulenie na jakiś związek kobaltu
ja tez sie maluje i mi sie nic nie dzieje. najwyzej nie kazdej kredki moge uzyc na lini wodnej, ale poza tym nic mi nie jest.

aaaa jak mialam 20 lat kupilam sobie tusz byl bardzo perfumowany i mi oczy od niego lzawily i to byla jedyna taka przygoda z tuszem do rzes. maluje sie juz od 20 lat, a regularnie dzien w dzien od 15-tu, od 20-tu uzywam odzywki do brwi Constance Carroll dzien w dzien bo mam niesforne brwi, czyli zaczelam sie malowac majac 15 lat. najpierw byl to tylko tusz do rzes i roz do policzkow z bezbarwnym blyszczykiem. W liceum byly okresy ze nawet rzes tuszem nie pociagnelam, a w maturalnej klasie wrocilam do codziennego uzywania tuszu, po maturze zaczelam uzywac pelnego makijzau czyli codzien upudrowana, poza latem uzywam tez podkladu, wszystko zalezy jaka pora roku w zimie chetnie na cala twarz, a tak to punktowo. Uzywam kredki do oczu i od 13 lat cieni i to wszystko dzien w dzien nic mnie nie uczula, najwyzej podrazni jakas nowa maseczka, ale nic mnie jeszcze w zyciu nie uczulilo.

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2011-09-07 o 21:20
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 11:07   #122
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: alergia na nikiel

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
ja tez sie maluje i mi sie nic nie dzieje. najwyzej nie kazdej kredki moge uzyc na lini wodnej, ale poza tym nic mi nie jest.

aaaa jak mialam 20 lat kupilam sobie tusz byl bardzo perfumowany i mi oczy od niego lzawily i to byla jedyna taka przygoda z tuszem do rzes. maluje sie juz od 20 lat, a regularnie dzien w dzien od 15-tu, od 20-tu uzywam odzywki do brwi Constance Carroll dzien w dzien bo mam niesforne brwi, czyli zaczelam sie malowac majac 15 lat. najpierw byl to tylko tusz do rzes i roz do policzkow z bezbarwnym blyszczykiem. W liceum byly okresy ze nawet rzes tuszem nie pociagnelam, a w maturalnej klasie wrocilam do codziennego uzywania tuszu, po maturze zaczelam uzywac pelnego makijzau czyli codzien upudrowana, poza latem uzywam tez podkladu, wszystko zalezy jaka pora roku w zimie chetnie na cala twarz, a tak to punktowo. Uzywam kredki do oczu i od 13 lat cieni i to wszystko dzien w dzien nic mnie nie uczula, najwyzej podrazni jakas nowa maseczka, ale nic mnie jeszcze w zyciu nie uczulilo.
A ja właśnie miałam strasznie problemy z makijażem, co bym nie nałożyła zaraz skóra mi złaziła do krwi aż...;/ Masakra pamiętam jak koleżanka nałożyła mi pudru rossmanowskiego na twarz, miałam całą piekącą i złażącą przez 2 tygodnie potem się zagoiło, na szczęście nie mam blizn po tym, ale naprawdę tragedia... Kredka do oczu to porażka każda mi spłynie z linii wodnej tak łzawią mi oczy;/ Na toniki i wszystkie takie też mam uczulenie i też skóra mi schodzi... Przyzwyczaiłam się, że po prostu po użyciu ich myję potem twarz wodą, wtedy nic się nie dzieję Wiadomo, że nie zmyję makijażu samą wodą a jakoś to zrobić muszę...
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 19:50   #123
kasiuniaw14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2
Dot.: alergia na nikiel

Mam stwierdzoną alergie na nikiel już dwa lata. Jest to alergia dotykowa jak i pokarmowa. Objawia mi się w miejscu gdzie była styczność z niklem oraz na twarzy. zaczęło się od tego,że powieki miałam spuchnięte, swędzące i zaczerwienione, po jakimś czasie zaczęły pękać i robiły się ranki ( o ropieniu nie wspomnę), rano pojawiała się krew. Po zmianie garnków, sztućców i uważaniu na na przedmioty metalowe było lepiej ale twarz miałam pokryta drobnymi pryszczykami, a po zjedzeniu czegoś co zawierało nikiel bądź było przygotowane w metalowym naczyniu przy ustach, na brodzie i policzkach pojawiały się czerwone zgrubienia ( wyglądałam jak po oparzeniu). stosowałam maść doraźną Protopic i physiogel na zaczerwienioną skórę plus tabletki antyalergiczne. Po wypiciu nawet łyczka jakiegokolwiek alkoholu na około oczu, nosa i ust pojawiała się bordowa plama( uderzało w nią gorącą i swędziała).
po jakimś czasie straciłam chęci do walki z ta alergią, poszłam do apteki i aptekarka poleciła mi wapno Calcium Alergo Plus ( podchodziłam do tego sceptycznie bo jeśli nie pomagały specjalne tabletki na alergie to takie wapno nie też pomoże ). Biorę te wapno od 10 dni, cerę mam już prawie bez oznak alergii, mogę wypić alkohol bez reakcji alergicznej.
zawsze tylko czytałam wpisy szukając podpowiedzi jak walczyć z tą alergią ale teraz postanowiłam napisać, może komuś z was też pomoże te wapno.
podaje link do tego produktu. powodzenia w walce z niklem
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p17247-Cal...usujace_16_szt
kasiuniaw14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 15:44   #124
ulcik6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5
Dot.: alergia na nikiel

Przedwczoraj potwierdzono u mnie uczulenie na nikiel. Niestety jest to uczulenie kontaktowe i pokarmowe. Z kontaktowym sobię radziłam już wczesniej jak się okazało, ale pokarmowe to dla mnie nowość i trochę trudno jest mi się odnaleźć w tej całej sytuacji. Tym bardziej że do tego doszło jeszcze stwierdzenie u mnie astmy.
Proszę podpowiedzcie mi gdzie moge kupić garki bez zawartości niklu. Niestety w mojej miejscowości jak się pytałam w sklepach z garkami panie sprzedawczynie nie wiedziały czy one zawierają nikiel czy też nie.
ulcik6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 15:49   #125
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: alergia na nikiel

ulcik, witaj w gronie niklo-alergików. Ja mam wersję dziedziczną- pokarmową. Moja mama ma wersję kontaktową. Co do garnków- chyba wolne od niklu powinny być ingenio tefal. Polecam też patelnie z powłoką ceramiczną. Mam też garnki z ikea i do tej pory mi nie zaszkodziły. A zimą uważaj na kupowanie tanich rajstop bo w nich są często metale ciężkie. Dobre i bezpieczne rajstopy dla alergików ma m.in. Marylin i Gatta- testowane na mnie i na mojej mamie.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 15:58   #126
ulcik6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5
Dot.: alergia na nikiel

Dziękuje za info o garkach, a co do rajstop to nawet nie podejrzewałam że mogą zawierać metale ciężkie. Teraz już wiem dlaczego po włożeniu niektórych non stop się drapałam.
ulcik6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-26, 02:12   #127
xxchemicznaxx
Zakorzenienie
 
Avatar xxchemicznaxx
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: lubelszczyzna
Wiadomości: 4 170
GG do xxchemicznaxx
Dot.: alergia na nikiel

podbijam

od kilku lat borykam się z okropną wysypką, na początku były to łydki, brzuch (od guzika jeansów) i plecy (zapięcie stanika), teraz potrafię być "wysypana" cała, od szyi, piesi pach, zgięć łokci żeber, po pośladki i biodra... Dermatolog stwierdziła alergię na nikiel i chrom, dała jakieś maści, które na początku dawały jakies efekty, potem już nie, dostałam skierowanie na testy alergiczne (pokarm 1 seria, 2 seria pyłki i inne duperele) oczywiście nie wykazało nic, a o okropna wysypka była dalej, niestety w moim mieście nie robią nic innego poza tymi testami, wiec musze szukac dalej, po nowym roku mam zamiar zapisac się do poradni na jakieś szersze badania, to okropne, nie mogę zmywać ani sprzątać żadnymi środkami, bo od razu pieką i swędzą mnie ręce, przeprowadziłam się do wiekszego miasta i woda jest baaardzo naniklowana, przez co moja alergia daje sie jeszcze bardziej we znaki...
już nie wiem co mam robić, najlepszym wyjściem byłoby zamknięcie się w jakimś prózniowym pomieszczeniu chyba, ale niestety to nierealne...
__________________
The world is ours, if we want it
xxchemicznaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-20, 21:14   #128
anka8383
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3
Dot.: alergia na nikiel

dziewczyny, ja dzis też dołączyłam do waszej grupy uczulonej na nikiel;( poza tym jestem tez uczulona na 10 innych rzeczy w tym alkohole sterolowe i kalafonie;( nie moge się malować bo wyskakuje mi swędząca wysypka- i to jest dla mnie najgorsze!! i w związku z tym mam pytanie. czy ktoraś z was korzystala z pogrubiania/wydłużania rzęs? jak się wasze oczy wtedy zachowywały?
anka8383 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 12:42   #129
Grani
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 18
Dot.: alergia na nikiel

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
ulcik, witaj w gronie niklo-alergików. Ja mam wersję dziedziczną- pokarmową. Moja mama ma wersję kontaktową. Co do garnków- chyba wolne od niklu powinny być ingenio tefal. Polecam też patelnie z powłoką ceramiczną. Mam też garnki z ikea i do tej pory mi nie zaszkodziły. A zimą uważaj na kupowanie tanich rajstop bo w nich są często metale ciężkie. Dobre i bezpieczne rajstopy dla alergików ma m.in. Marylin i Gatta- testowane na mnie i na mojej mamie.
tez jestem uczulona na nikiel. odkąd pamiętam drapałam się po ubraniu rajstop. nic dziwnego skoro nawet tam dodają nikiel... Masakra tego bym się nie spodziewała
Moja znajoma poleciła mi na swędzące wysypki alergiczne make ziemniaczaną. Pomaga doraźnie

Edytowane przez Grani
Czas edycji: 2014-01-05 o 12:45
Grani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 09:09   #130
eunika86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1
Dot.: alergia na nikiel

Ratunku pomocy polećcie kosmetyki do twarzy - puder, korektor, fluid, róż do policzków, eyeliner, tusz BEZ niklu . Mam alergie w stopniu ++++ i chce odstawic leki wiec musze zmienic kosmetyki jestem załamana bo nagle sie okazalo ze nawet woda może mnie uczulac - lekarz kazał założyć specjalny filtr. Proszek mam zmienic plyn do plukania szampon bielizne tylko biała posciel tez. Ogolnie ze 2000 zł powinnam wydac teraz na dostosowanie życia do alergii. Czy to nie jest lekka przesada???
eunika86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-06 10:09:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:56.