Rady dla studentek - o studiach, mieszkaniu, codzienności - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-24, 15:51   #1681
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Rady dla studentek

Ja preferuję robienie notatek ręcznie. Idzie mi to szybciej, a poza tym mogę pozwolić sobie na szybkie zrobienie wykresu czy rysunku, co w wielu przypadkach bardzo pomaga. Trzeba też nauczyć się co notować, bo czasami z 1,5 godzinnego wykładu, naprawdę niewiele treści trzeba zapisać. Ja często poza hasłami i opisami niewiele notowałam.
Gdy na wykładzie są slajdy, sprawa jest banalna przepisujesz ich treść i dopisujesz szczegóły danego hasła, przykłady itd. Gdy wykład jest mówiony, trzeba nauczyć się wyłapywać co jest treścią wykładu, a co jest dygresją, albo dygresją od dygresji. Ja rzadko spotkam się w sumie z wykładami z prezentacjami, a i one w większości sa na tyle źle zrobione, że mało pomagają. Często wykładowcy też rysują na tablicach, ale to sprawdza się tylko w mniejszych salach, bo w wielkiej auli tylko pierwsze rzędy widzą.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 16:09   #1682
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Rady dla studentek

Cytat:
Napisane przez Kalini Pokaż wiadomość
Często wykładowcy też rysują na tablicach, ale to sprawdza się tylko w mniejszych salach, bo w wielkiej auli tylko pierwsze rzędy widzą.
Rozwala mnie jak niektórzy prowadzący coś tam dziubią na tej tablicy literkami wielkości ziarenka słonecznika
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 10:35   #1683
ania 919
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 48
Dot.: Rady dla studentek

Cytat:
Napisane przez Kalini Pokaż wiadomość
Często wykładowcy też rysują na tablicach, ale to sprawdza się tylko w mniejszych salach, bo w wielkiej auli tylko pierwsze rzędy widzą.
u mnie wszystko widać i z dalszych rzędów Zresztą nie ma u mnie problemu żeby usiąść w pierwszym czy drugim rzędzie bo na wykładach jest albo tak mało osób, że wszyscy się w dwóch/trzech rzędach zmieszczą albo wszyscy siadają z tyłu lub w środku auli zostawiając pierwsze rzędy wolne

Cytat:
Gdy na wykładzie są slajdy, sprawa jest banalna przepisujesz ich treść i dopisujesz szczegóły danego hasła, przykłady itd.
Często slajdy przewijane są tak szybko albo tak dużo na nich tekstu, że nie idzie zdążyć wszystkiego przepisać, trzeba wybrać co najważniejsze. Poza tym na slajdach jest pełno rysunków, które czasami warto przerysować, a czasem to zajmuje sporo czasu i nie wiadomo jak się za nie zabrać, dlatego najlepiej jak wykładowca na tablicy rysuje i wyjaśnia od razu co jest co.


A jak z konstrukcji betonowych miałam wykłady mówione + rysunki na tablicy to większość miała od starszych kolegów wydrukowane notatki, wykładowca mówił właściwie słowo w słowo to samo wystarczyło śledzić i ewentualnie jakieś uwagi dopisywać
ania 919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 11:28   #1684
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Rady dla studentek

A u mnie sie w ogole nie notuje na wykladach. noo, moze ktos sie taki zdarzy, ale ja jako ta niechodząca na wyklady nigdy nie potrzebuje zadnych notatek, bo slajdy sa udostepniane, jak nie to zawsze cos mamy od starszych rozniczkow, ktorzy cos wykombinowali.
Takze jak ktos ma laptopa na wykladach, to tylko po to zeby sobie posiedziec na necie, sama to praktykowałam, jak juz musialam sie na czyms zjawic.
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-04, 18:16   #1685
1992i
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1
Jak z wyposażeniem kuchni w mieszkaniu z właścicielem?

Czy wynajmując pokój w mieszkaniu z właścicielem powinnam posiadac swoje rzeczy typu garnki, talerze, łyżki, kubki? Jakie są wasze doświadczenia związane z dzielenie się takimi przedmiotami w kuchni?

Edytowane przez 1992i
Czas edycji: 2015-10-04 o 18:21
1992i jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-04, 18:42   #1686
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Jak z wyposażeniem kuchni w mieszkaniu z właścicielem?

Cytat:
Napisane przez 1992i Pokaż wiadomość
Czy wynajmując pokój w mieszkaniu z właścicielem powinnam posiadac swoje rzeczy typu garnki, talerze, łyżki, kubki? Jakie są wasze doświadczenia związane z dzielenie się takimi przedmiotami w kuchni?
Wszystko zależy od tego, na jakie mieszkanie i jakiego właściciela trafisz. W pierwszym mieszkaniu jakie wynajmowałam korzystałam z wyposażenia kuchni jakie tam było, nie musiałam przywozić nic swojego, natomiast w drugim mieszkaniu większość rzeczy przywiozłam sama.

Doświadczenia - ja wolę mieć swoje. Mogę je wtedy przetrzymywać w pokoju i nie martwić się, czy ktoś tego nie będzie wkrótce potrzebował. Jak coś zniszczę, to będzie to moja wina, obejdzie się bez nieprzyjemnych rozmów na temat porysowanej patelni. Takie jest moje zdanie.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-04, 18:46   #1687
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Jak z wyposażeniem kuchni w mieszkaniu z właścicielem?

Kupiłem swoje najpotrzebniejsze rzeczy, jakieś kubki, talerze, patelnię, ze 3 garnki, sztućce. Na mieszkaniach były również jakieś tam, ale wolę używać swoich.
Tak jak viva91 wspominała, porysujesz, stłuczesz i nieraz więcej lamentu niż to warte jest, "że o borze stłukłaś szklankę i teraz mam tylko 5 w komplecie datowanego na rok produkcji 1987"
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-04 19:46:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:09.