Aparaty ortodontyczne cz. XIV - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-08-13, 08:51   #961
Irish184
Rozeznanie
 
Avatar Irish184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kocurasek Pokaż wiadomość
Zabenqa, ja na początku nastawiałam się na Clear Aligner z tego powodu co Ty. Poczytałam o mojej wadzie i przed wizytą u Orto dobrze wiedziałam, że CA nie podoła. Tak się nakręciłam z czasem na stały aparat, że nie mogłam się doczekać, a dzisiaj sobie myślę, że będę płakać w dniu ściągania, bo uważam, że lepiej mi z niz bez. Mam kosmetyczny.
A propo Clear Alignera, to jak byłam któregoś razu na wizycie to orto opowiadała jakiejś innej pacjentce na konsultacji o tym CA (moja orto w tym samym czasie przyjmuje 2 pacjentów, bo ma w gabinecie 2 fotele więc słyszałam wszystko co mówiła). I mówiła właśnie, że można CA zastosować tylko w przypadku niektórych wad i że ona nie jest z tego zadowolona, bo nie daje to tak zadowalających efektów jak aparat. Aparatem można zdziałać zdecydowanie więcej.

[1=3d23842983a6357ec11121c 0b2dc0194ed81d40b_604ff51 fe6891;42236497]
Nie jestem pewna, co mnie czeka na jutrzejszej, a właściwie dzisiejszej, wizycie. Mam dostarczyć zdjęcie pantomograficzne i cefalometryczne, więc podejrzewam, że jedynie dowiem się dalszych szczegółów i zrobi mi wyciski. Brr, tego też się boję. Niestety mam bardzo silny odruch wymiotny, sprawia mi okropny problem podczas szczotkowania tylnich zębów, nie pozwalam nawet żeby lekarze grzebali mi patyczkiem w tych okolicach. A tu nagle mają mi tym wypełnić usta aż do samego gardła. Czy któraś z Was też miała takie obawy? Po cichutku liczę, że to jednak nie jest aż takie straszne jak mi się wydaje.
[/QUOTE]

Wyciski są dosyć nieprzyjemne ale do przeżycia. Ważne jest żeby skupić się na oddychaniu nosem. Mnie na następnej wizycie też czekają wyciski i nie powiem, żebym była z tego zadowolona
__________________
Była Aparatka
Stała powierzchnia nagryzowa: od 16.11.2011r. do 17.05.2012r.
Góra: od 16.11.2011r. do 06.09.2013r.
Dół: od 20.01.2012r. do 16.01.2014r.
Irish184 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 09:45   #962
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

SoFanny no zupelnie jakbys moje zeby opisywala! tez jedynka z przodu taki kasownik za przeproszeniem byl.. u mnie tez wada postepowala bo rosly mi osemki a ze luk za waski to nie mialy miejsca.
aparatu hassa na szczescie ja nie musze nosic ale wszystko da sie przezyc prawda?
a co do odruchu wymiotnego przy wyciskach to ja od razu ostrzegalam asystentke wiec ta mnie od razu zaczela zagadaywac o oddychaniu nosem i poszlo-przyjemne moze nie jest ale krotko trwa.
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 11:13   #963
luniaska
Raczkowanie
 
Avatar luniaska
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Europa
Wiadomości: 341
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez madziara_07 Pokaż wiadomość
wczoraj bylam u orto, mialam miec tylko awaryjnie wtloczony drucik do tej rurki z ktorej wyszedl ostatecznie doktor wymienila mi caly drucik na nowy grubszy i pochwalila zmiany...
a sa juz calkiem spore! gorna szczeka byla cofnieta do tylu wzgledem dolnej, ok dwa tygodnie temu zaczelam gorne zeby zagryzac juz prawidlowo nad dolnymi, teraz wysunely sie do przodu o milimetr! moja dwojka w polowie schowana za jedynka jest juz prawie idealnie w luku i to wszystko w niecale 4 miesiace
tak ze dziewczyny nie ma sie co przejmowac wygladem tylko zakladac aparat! i myslec nie o czasie jak dlugo bedzie go trzeba nosic tylko myslec o czasie za ktory bedziecie mialy przepiekny usmiech!
chociaz przyznaje ja nie mam zadnych oporow zeby sie z tym moim zelastwem usmiechac- ostatnio na pytanie czy lece do polski na urlop odpowiedzialam ze nie moge bo mnie przez te bramki wykrywajace metal teraz nie przepuszcza
super, że wszystko idzie zgodnie z planem a o bramki na lotniskach nie masz co się martwić, bo pan z obsługi mi powiedział, że aparaty nie piszczą i sama latałam już nie raz samolotem i zawsze piszczą mi zamki w spodniach, a nie aparat nie wiem dlaczego tak

angell93 piękny aparat będzie świetnie!
__________________
"Pamiętaj, że połowa radości z sukcesu to oczekiwanie na sukces"
H. Jackson Brown, Jr.

TenBrook T-Clear - 11.04.2013
luniaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 11:27   #964
angell93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 84
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Zabenqua Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny,

po wielu latach odkładania "sprawy na później" i łudzenia się, że uzbieram kasiorkę w całości, zdecydowałam się na aparat. Jestem umówiona na 6 września. I mimo, że już wszystko postanowione ja zaczynam się "zamykać". Może to głupie ale aparatu będę się wstydziła bardziej niż nierówności . Perspektywa noszenia "kagańca" przez 2 lata mnie przeraża jestem wściekła, że mnie to spotkało - dlaczego inni rodzą się z pięknymi zębami? ;/

Powiedzcie mi coś co sprawi, że mój mózg przestanie panikować
Kiedyś też tak do tego podchodziłam- wstyd nosić druciaka! Ale z czasem kiedy latka lecą i widzisz się na każdym zdjęciu albo bez uśmiechu, albo z krzywolami jak wampir..to myślenie się zmienia totalnie. Teraz uważam, że bardziej należałoby się wstydzić krzywych zębów niż aparatu. Aparat to przecież oznaka dbania o siebie!! Ludzie bardzo pozytywnie odbierają aparaty..i nawet Ty się będziesz z nim dobrze czuła gdy z miesiąca na miesiąc będziesz widzieć efekty

---------- Dopisano o 12:27 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------

[1=3d23842983a6357ec11121c 0b2dc0194ed81d40b_604ff51 fe6891;42236497]
Niestety mam bardzo silny odruch wymiotny, sprawia mi okropny problem podczas szczotkowania tylnich zębów, nie pozwalam nawet żeby lekarze grzebali mi patyczkiem w tych okolicach. A tu nagle mają mi tym wypełnić usta aż do samego gardła. Czy któraś z Was też miała takie obawy? Po cichutku liczę, że to jednak nie jest aż takie straszne jak mi się wydaje.
[/QUOTE]

wyciski nie są straszne..mnie na przykład w ogóle nie przeszkadzało ich pobranie do gardła Ci tej szpatułki orto nie wsadzi..spokojnie xD
__________________
Mama od 29.03.2012r.

Aparatka
Góra: 09.08.2013r.
angell93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 12:02   #965
PanterkowaDolly
Raczkowanie
 
Avatar PanterkowaDolly
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 350
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Zabenqua Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny,

po wielu latach odkładania "sprawy na później" i łudzenia się, że uzbieram kasiorkę w całości, zdecydowałam się na aparat. Jestem umówiona na 6 września. I mimo, że już wszystko postanowione ja zaczynam się "zamykać". Może to głupie ale aparatu będę się wstydziła bardziej niż nierówności . Perspektywa noszenia "kagańca" przez 2 lata mnie przeraża jestem wściekła, że mnie to spotkało - dlaczego inni rodzą się z pięknymi zębami? ;/

Powiedzcie mi coś co sprawi, że mój mózg przestanie panikować
Jak dla mnie dziwne podejście. Jeśli krzywe zęby Ci nie przeszkadzają i się ich nie wstydzisz to nie zakładaj tego 'kagańca'. Jednak nie jedna osoba chciała by wyprostować swoje ząbki, a nie ma na to funduszy najczęściej. Warto pooglądać efekty leczenia 'trudnych przypadków' działa to motywująco.
Dla mnie sprawa była zupełnie odwrotne moim marzeniem było założenie aparatu, ponieważ krępował mnie każdy uśmiech i świecenie krzywulcami. I jak większość Aparatek nie mogłam się doczekać dnia w którym założę złomka . Na początku zastanawiałam sie jak to będzie i jak otoczenie zareaguje. Ale ja już sama nie czuje, że mam coś na zębach, a niektórzy w ogóle nie zauważają albo zwracają na to uwagi. Aparat to oznaka dbania o siebie. I chyba każda exaparatka nie żałuje swojej decyzji. Warto poświecić się te 2 lata, a później cieszyć się pięknymi zębami do końca życia. Dodam, że w późniejszym wieku protetyk może mieć problem wykonać piękne mosty czy sztuczne szczęki kiedy pacjent ma krzywe zęby.
__________________
Aparatka
góra: 29.06.2013r.
dół: 29.01.2014r.

06.04.2010
PanterkowaDolly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 12:57   #966
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 663
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Świeżo po wyciskach... dół w porządku, ale góra była straszna. Ale ortodontka pochyliła mnie do przodu, nauczyła oddychać i przetrwałam. Jestem zła, bo wydałam 120 zł na zdjęcia i dali mi samą płytę, a ortodontka potrzebuje jeszcze wydruku na przezroczystej kliszy bo chce sobie policzyć wszystko ręcznie :/ no trudno, mówiła że jakoś sobie poradzi.

Jeśli chodzi o względy estetyczne, to one naprawdę są bez znaczenia. Krzywe zęby bezwzględnie zawsze będą wyglądały gorzej niż krzywe zęby w aparacie. Dbanie o siebie do przecież powód do dumy i w życiu nie widziałam żeby ktoś negatywnie reagował, przeciwnie. A z racji wieku mam teraz mnóstwo aparatek w otoczeniu.

Edytowane przez 3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Czas edycji: 2013-08-13 o 15:23
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 13:44   #967
luniaska
Raczkowanie
 
Avatar luniaska
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Europa
Wiadomości: 341
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Zabenqua Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny,

po wielu latach odkładania "sprawy na później" i łudzenia się, że uzbieram kasiorkę w całości, zdecydowałam się na aparat. Jestem umówiona na 6 września. I mimo, że już wszystko postanowione ja zaczynam się "zamykać". Może to głupie ale aparatu będę się wstydziła bardziej niż nierówności . Perspektywa noszenia "kagańca" przez 2 lata mnie przeraża jestem wściekła, że mnie to spotkało - dlaczego inni rodzą się z pięknymi zębami? ;/

Powiedzcie mi coś co sprawi, że mój mózg przestanie panikować
Podpisuje się rękami i nogami pod wszystkimi postami, które zamieściły aparatki

Od siebie mogę jeszcze dodać, że założenie aparatu potraktowałam również jako taką osobistą terapie i naukę dystansu do siebie. Zaczęłam się sama z siebie śmiać, a także z tego, że nie wszystko mogę robić czy że coś mi sprawia trudności (szczególnie jedzenie)
W ogóle celebruje każdy dzień z aparatem, bo mam wrażenie, że to strasznie szybko mija i pomimo, że wyczekuje dnia aż go zdejme to ciesze się czasem spędzonym razem i na pewno będę dobrze wspominać ten okres świecenia drutami

I uwielbiam sytuacje gdy każą mi pokazywać dowód gdy kupuje piwo, a 18 lat skończyłam 7 lat temu

A żałuje tylko dwóch rzeczy: że założyłam aparat tak późno i że nie założyłam zwykłego metalu z ligaturami
__________________
"Pamiętaj, że połowa radości z sukcesu to oczekiwanie na sukces"
H. Jackson Brown, Jr.

TenBrook T-Clear - 11.04.2013
luniaska jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-13, 15:33   #968
meanwhile
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 12
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

hej dziewczyny!

już zapisuję sobie wątek - jutro dołącze do grona aparatek
boję się bólu i ogólnie jak to wszystko będzie, ale czego się nie robi..
meanwhile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 15:49   #969
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 663
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Trzymam za Ciebie kciuki, będzie dobrze! : ) Wpadnij potem podzielić się wrażeniami
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 16:21   #970
PanterkowaDolly
Raczkowanie
 
Avatar PanterkowaDolly
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 350
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez meanwhile Pokaż wiadomość
hej dziewczyny!

już zapisuję sobie wątek - jutro dołącze do grona aparatek
boję się bólu i ogólnie jak to wszystko będzie, ale czego się nie robi..
Koniecznie pochwal się Nam złomkiem na zębach

Super że grono aparatek w zaskakującym tempie się powiększa
__________________
Aparatka
góra: 29.06.2013r.
dół: 29.01.2014r.

06.04.2010

Edytowane przez PanterkowaDolly
Czas edycji: 2013-08-13 o 16:39
PanterkowaDolly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 16:28   #971
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Hej, czy któraś z Was zdejmowała aparat stały tymczasowo np na ślub czy jakąś inną okazję? Chcę wziąć ślub, ale nie wyrobię się ze zdjęciem aparatu, nie ma szans bo pani ortodontka mówi, że moja wada jest trudna, leczę się dopiero rok i nie wiadomo jak długo Dlatego zaproponowała mi zdjęcie na ten dzień i ponowne założenie.
Ja jak zwykle nie zapytałam o cenę bo byłam zakręcona Nie przyszło mi do głowy, że to może kosztować krocie, bo w sumie zdejmowałabym nie cały, tylko od jedynek do trójek (6 zębów na górze i 6 na dole) potem przykleiłaby mi te same zamki... ale teraz już sama nie wiem ile ona może za to wziąć, bo chyba nie tyle co na początku ? Miałam nadzieję, że wyrobię się do 300-400zł ale teraz już nie wiem. Może któraś z Was miała taką sytuację, ciekawa jestem jak u innych wyglądały ceny ?

EDIT - a jeśli nie będę mogła zdjąć aparatu na ten dzień (za wysoka cena, albo jednak orto mi odradzi bo podobno to nie jest dobre dla zębów) to da się go jakoś zrobić mniej widocznym ? Mam zwykły metalowy, ale np jakiś biały drut ? Albo przekleić zamki na kosmetyczne na tych 12 zębach ?
Ja wiem, że te pytania powinnam zadawać ortodoncie ale ciekawa jestem jakie są różne rozwiązania , które Wasi ortodonci Wam proponowali... Czy przeklejenie zamków to mniejszy koszt niż cały aparat ? aj mam mętlik w głowie.

Edytowane przez kwiatek101
Czas edycji: 2013-08-13 o 16:38
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-13, 16:29   #972
Madziarka.n
Zakorzenienie
 
Avatar Madziarka.n
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 124
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez PanterkowaDolly Pokaż wiadomość
Super że grono aparatek się w zaskakującym tempie się powiększa
dokładnie
szkoda że nie ma aktualnej listy, fajnie byłoby nas policzyć
__________________
Aparatka..
góra + dół 01/06/2012


Madziarka.n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 17:02   #973
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Dziewczyny, w bardzo powolnym tempie, ale te szpary się schodzą a jedynka znów jest w łuku , trzeba ją tylko lekko dokręcić i będzie super. Jestem zadowolona, bo progres nieduży, ale widoczny Po 15 robię zdjęcie i wysyłam do orto, zobaczymy, czy będzie chciała ustalić dodatkową konsultację.
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 17:19   #974
Irish184
Rozeznanie
 
Avatar Irish184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
Hej, czy któraś z Was zdejmowała aparat stały tymczasowo np na ślub czy jakąś inną okazję? Chcę wziąć ślub, ale nie wyrobię się ze zdjęciem aparatu, nie ma szans bo pani ortodontka mówi, że moja wada jest trudna, leczę się dopiero rok i nie wiadomo jak długo Dlatego zaproponowała mi zdjęcie na ten dzień i ponowne założenie.
Ja jak zwykle nie zapytałam o cenę bo byłam zakręcona Nie przyszło mi do głowy, że to może kosztować krocie, bo w sumie zdejmowałabym nie cały, tylko od jedynek do trójek (6 zębów na górze i 6 na dole) potem przykleiłaby mi te same zamki... ale teraz już sama nie wiem ile ona może za to wziąć, bo chyba nie tyle co na początku ? Miałam nadzieję, że wyrobię się do 300-400zł ale teraz już nie wiem. Może któraś z Was miała taką sytuację, ciekawa jestem jak u innych wyglądały ceny ?

EDIT - a jeśli nie będę mogła zdjąć aparatu na ten dzień (za wysoka cena, albo jednak orto mi odradzi bo podobno to nie jest dobre dla zębów) to da się go jakoś zrobić mniej widocznym ? Mam zwykły metalowy, ale np jakiś biały drut ? Albo przekleić zamki na kosmetyczne na tych 12 zębach ?
Ja wiem, że te pytania powinnam zadawać ortodoncie ale ciekawa jestem jakie są różne rozwiązania , które Wasi ortodonci Wam proponowali... Czy przeklejenie zamków to mniejszy koszt niż cały aparat ? aj mam mętlik w głowie.
A normalnie za przyklejenie zamka który się odkleił ile orto Cię kasuje? U mnie przyklejenie jednego zamka to 100 zł więc nie mało, ale wiem że dziewczyny płacą dużo mniej lub wcale. Poza tym jakbyś tyle zamków na raz przyklejała to może byłaby jakaś zniżka Żeby zakamuflować aparat to może jedynie biały drucik i może jakiś biały łańcuszek.
__________________
Była Aparatka
Stała powierzchnia nagryzowa: od 16.11.2011r. do 17.05.2012r.
Góra: od 16.11.2011r. do 06.09.2013r.
Dół: od 20.01.2012r. do 16.01.2014r.
Irish184 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 18:23   #975
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Irish184 Pokaż wiadomość
A normalnie za przyklejenie zamka który się odkleił ile orto Cię kasuje? U mnie przyklejenie jednego zamka to 100 zł więc nie mało, ale wiem że dziewczyny płacą dużo mniej lub wcale. Poza tym jakbyś tyle zamków na raz przyklejała to może byłaby jakaś zniżka Żeby zakamuflować aparat to może jedynie biały drucik i może jakiś biały łańcuszek.
Nie kasuje mnie za przyklejenie zamka. Jak mi się odkleił 3 razy to czekałam po prostu do następnej wizyty zaplanowanej, na której miałam zmiany łuków, gumek i plus to przyklejenie zamka. Płaciłam jak za normalną wizytę 100zł.
Tym trzecim razem gdy zamek się odkleił to przyszłam na "nagłą" wizytę nieplanowaną, bo do planowej był cały miesiąc. Dała mi całkiem nowy zamek (wcześniej naklejała ten co się odkleił), nowe rozklinowanie i gumki to nic nie zapłaciłam, bo jak ona stwierdziła to było trzeba zrobić, bo "coś jest z tym zamkiem nie tak skoro się odkleja"...
No i nie wiem, na pewno by wzięła za odklejenie i ponowne naklejenie ale ciekawe ile, no cóż, będę musiała zapytać, jeśli nikt nie miał podobnej sytuacji
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 19:08   #976
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Irish184 Pokaż wiadomość
A normalnie za przyklejenie zamka który się odkleił ile orto Cię kasuje? U mnie przyklejenie jednego zamka to 100 zł więc nie mało, ale wiem że dziewczyny płacą dużo mniej lub wcale. Poza tym jakbyś tyle zamków na raz przyklejała to może byłaby jakaś zniżka Żeby zakamuflować aparat to może jedynie biały drucik i może jakiś biały łańcuszek.
Mi się jeszcze nie odkleił odpukać, ale mojemu tż już 4 razy i nic na szczęście dodatkowo nie brał

Aparat mam już rok, nie wiem kiedy to zleciało

Byłam dzisiaj na wizycie, od prawię samego początku miałam na górze przezroczysty łańcuszek, dzisiaj same gumki i ... zaszalałam jak oglądałam zdjęcia to bardzo mi się podobało na przemian turkus i róż..
więc o to go poprosiłam, jak nakładał to specjalnie nic nie widziałam, ale jak wyszłam i spojrzałam do lustra moje gumki są tak żarówiaste że chyba będą świecić w nocy
a nast. wizyta dopiero za 1,5mc

---------- Dopisano o 20:08 ---------- Poprzedni post napisano o 20:04 ----------

kwiatek101 moja koleżanka miała jakieś badanie głowy, rezonans chyba i musiała zdjąć aparat. Z tego co mówiła to zapłaciła za to stówkę tylko że to byl jakiś orto po znajomości, więc czy twój tak weźmie czy więcej to trudno powiedzieć
__________________
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 20:41   #977
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
Hej, czy któraś z Was zdejmowała aparat stały tymczasowo np na ślub czy jakąś inną okazję? Chcę wziąć ślub, ale nie wyrobię się ze zdjęciem aparatu, nie ma szans bo pani ortodontka mówi, że moja wada jest trudna, leczę się dopiero rok i nie wiadomo jak długo Dlatego zaproponowała mi zdjęcie na ten dzień i ponowne założenie.
Ja jak zwykle nie zapytałam o cenę bo byłam zakręcona Nie przyszło mi do głowy, że to może kosztować krocie, bo w sumie zdejmowałabym nie cały, tylko od jedynek do trójek (6 zębów na górze i 6 na dole) potem przykleiłaby mi te same zamki... ale teraz już sama nie wiem ile ona może za to wziąć, bo chyba nie tyle co na początku ? Miałam nadzieję, że wyrobię się do 300-400zł ale teraz już nie wiem. Może któraś z Was miała taką sytuację, ciekawa jestem jak u innych wyglądały ceny ?
Mi ortodonta powiedział, że zdjęcie aparatu na ślub nie wchodzi w grę, bo wtedy aparat jest bezużyteczny i musiałabym zapłacić za nowy.
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 22:17   #978
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez kaja_1985r Pokaż wiadomość
Mi ortodonta powiedział, że zdjęcie aparatu na ślub nie wchodzi w grę, bo wtedy aparat jest bezużyteczny i musiałabym zapłacić za nowy.
Serio ? dziwne, bo przecież zamki się odklejają i przykleja się te same. Ale w sumie już przemyślałam i nie będę tego robić. Po prostu pójdę w aparacie
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 23:16   #979
basiczek24
Wtajemniczenie
 
Avatar basiczek24
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 928
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
Serio ? dziwne, bo przecież zamki się odklejają i przykleja się te same. Ale w sumie już przemyślałam i nie będę tego robić. Po prostu pójdę w aparacie
Ja bym nie zdejmowała, chociaż nie pytałam orto o sytuację ściągania aparatu na ślub. Pytałam się jedynie o czas leczenia czy się wyrobimy, to powiedziała, że raczej nie. Ja pójdę w aparacie, ale z prostymi ząbkami i wstydzić się go nie zamierzam. Będę PM w pięknych drucikach, yess i jedyna w swoim rodzaju...
__________________
28.062014

Jestem mamą
basiczek24 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-14, 08:27   #980
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez basiczek24 Pokaż wiadomość
Ja bym nie zdejmowała, chociaż nie pytałam orto o sytuację ściągania aparatu na ślub. Pytałam się jedynie o czas leczenia czy się wyrobimy, to powiedziała, że raczej nie. Ja pójdę w aparacie, ale z prostymi ząbkami i wstydzić się go nie zamierzam. Będę PM w pięknych drucikach, yess i jedyna w swoim rodzaju...
Super Tak samo zrobię, po co w sumie niszczyć zęby jednorazowym ściąganiem, polerowaniem a później znowu wytrawiać i zakładać zamki.
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 09:47   #981
lala2506
Zakorzenienie
 
Avatar lala2506
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wygodny fotel
Wiadomości: 4 726
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
Hej, czy któraś z Was zdejmowała aparat stały tymczasowo np na ślub czy jakąś inną okazję? Chcę wziąć ślub, ale nie wyrobię się ze zdjęciem aparatu, nie ma szans bo pani ortodontka mówi, że moja wada jest trudna, leczę się dopiero rok i nie wiadomo jak długo Dlatego zaproponowała mi zdjęcie na ten dzień i ponowne założenie.
Ja jak zwykle nie zapytałam o cenę bo byłam zakręcona Nie przyszło mi do głowy, że to może kosztować krocie, bo w sumie zdejmowałabym nie cały, tylko od jedynek do trójek (6 zębów na górze i 6 na dole) potem przykleiłaby mi te same zamki... ale teraz już sama nie wiem ile ona może za to wziąć, bo chyba nie tyle co na początku ? Miałam nadzieję, że wyrobię się do 300-400zł ale teraz już nie wiem. Może któraś z Was miała taką sytuację, ciekawa jestem jak u innych wyglądały ceny ?

EDIT - a jeśli nie będę mogła zdjąć aparatu na ten dzień (za wysoka cena, albo jednak orto mi odradzi bo podobno to nie jest dobre dla zębów) to da się go jakoś zrobić mniej widocznym ? Mam zwykły metalowy, ale np jakiś biały drut ? Albo przekleić zamki na kosmetyczne na tych 12 zębach ?
Ja wiem, że te pytania powinnam zadawać ortodoncie ale ciekawa jestem jakie są różne rozwiązania , które Wasi ortodonci Wam proponowali... Czy przeklejenie zamków to mniejszy koszt niż cały aparat ? aj mam mętlik w głowie.
Pomyśl o tym, że zęby w kilka dni mogą się po prostu pokrzywić na nowo. A retencja to około 400 zł od łuku. Ta retencja na końcu leczenia już jest bezużyteczna, bo zęby zmieniają położenie. No i zamki przy ściąganiu mogą się uszkodzić.
Cytat:
Napisane przez basiczek24 Pokaż wiadomość
Ja bym nie zdejmowała, chociaż nie pytałam orto o sytuację ściągania aparatu na ślub. Pytałam się jedynie o czas leczenia czy się wyrobimy, to powiedziała, że raczej nie. Ja pójdę w aparacie, ale z prostymi ząbkami i wstydzić się go nie zamierzam. Będę PM w pięknych drucikach, yess i jedyna w swoim rodzaju...
Amen!

Nadrobiłam
lala2506 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 10:19   #982
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez luniaska Pokaż wiadomość
super, że wszystko idzie zgodnie z planem a o bramki na lotniskach nie masz co się martwić, bo pan z obsługi mi powiedział, że aparaty nie piszczą i sama latałam już nie raz samolotem i zawsze piszczą mi zamki w spodniach, a nie aparat nie wiem dlaczego tak
spoko ja tylko tak zartuje ze aparat bedzie piszczal zreszta mi piszcza na bramkach przy samolocie czasem fiszbiny w staniku

Kolorowymaj no to sie tymi gumeczkami teraz intensywnie wpisalas w swoj nik
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 10:21   #983
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Heeej
Ja dostałam grubaśne, kwadratowe i pogięte łuki. I usłyszałam, że jeszcze nie ściągamy aparatu To, że ja nie widzę już żadnych wad nie znaczy, że ich nie ma. Niestety jeszcze jakieś dwójki są jakimś tam bokiem nie w tą stronę... ehh... ortodonci... oni widzą świat inaczej. To ma się teraz poprawić i ustabilizować.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 10:51   #984
hellyeah0
Zadomowienie
 
Avatar hellyeah0
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 307
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez basiczek24 Pokaż wiadomość
Też mam tak wyciągi: 3 do 3 i 4. Chodzę w nich tylko w nocy a w dzień to po pracy bo nieładnie wyglądają jak coś gadam. Jakbym się śliniła, ble...
Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Też tak noszę i żałuję, że moja ortodontka nie ma jakichś kolorowych, bo rzeczywiście w tej kombinacji wyglądają jak ciągnąca się ślina
Naprawdę tak myślicie o swoich wyciągach? Jak o ciągnącej się ślinie? ale fakt faktem, odkąd dostałam kolorowe, mam więcej zabawy z dobieraniem ich koloru np. do ciuchów, do siebie wzajemnie i wolę je od przeźroczystych.

A co do wycisków, nie bałam się problemów z oddychaniem, tak jak ktoś wspominał wyżej, ale pamiętam, że miałam wtedy 2 chore zęby (teraz już usunięte), które były potwornie wrażliwe na zimno i z tego powodu myslałam, że zejdę z tego fotela w trakcie wykonywania wycisków ;f
hellyeah0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 12:37   #985
Irish184
Rozeznanie
 
Avatar Irish184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez hellyeah0 Pokaż wiadomość
A co do wycisków, nie bałam się problemów z oddychaniem, tak jak ktoś wspominał wyżej, ale pamiętam, że miałam wtedy 2 chore zęby (teraz już usunięte), które były potwornie wrażliwe na zimno i z tego powodu myslałam, że zejdę z tego fotela w trakcie wykonywania wycisków ;f
Ja miałam odsłoniętą szyjkę zębową więc doskonale wiem jaki to ból. Teraz ten ząb jest martwy więc już nie jest wrażliwy na zimno, ale jak sobie przypomnę to... Pamiętam, że jeszcze z 15 minut po zejściu z fotela bardzo mnie bolał ten ząb, bo masa była przeokropnie zimna
__________________
Była Aparatka
Stała powierzchnia nagryzowa: od 16.11.2011r. do 17.05.2012r.
Góra: od 16.11.2011r. do 06.09.2013r.
Dół: od 20.01.2012r. do 16.01.2014r.
Irish184 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 12:39   #986
Gonya_waw
Rozeznanie
 
Avatar Gonya_waw
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 685
Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Ja mam okropnie nadwrażliwe zęby, więc po wyciskach było mi "zimno w zęby" jeszcze przez jakąś godzinę
__________________
22.07.13 aparat kryształowy


Gonya_waw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 15:21   #987
fajna_anielka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cześć wszystkim,

Chciałam się tylko przywitać i powiedzieć, że teraz pewnie częściej będzie mi tu dane coś napisać, bo w końcu przekonałam rodziców do aparatu.

Mam 19 lat i marzę o aparacie od chyba zawsze. Długo się bałam i zastanawiałam. Przerażała mnie perspektywa dwóch lat zadrutowania i bardzo się bałam bólu. Ostatecznie jednak chyba przekonał mnie blog jaki znalazłam (http://jagiellonka.blog.pl/). Studiowałam go godzinami (nie mówiąc już o tym forum ), aż sobie w końcu powiedziałam "raz kozie śmierć". Inni dają radę, to i ja dam! (co nie znaczy, że już się nie boję

No i od wtedy została mi praca nad rodzicami, którzy (chyba głównie z powodów finansowych) nie chcieli się zgodzić. No ale w końcu się zgodzili i juhuuu!!! będę miała aparat. Mam nadzieję, że już po wakacjach.

Pozdrowienia dla wszystkich zadrutowanych aparatek
Aniela
fajna_anielka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 15:41   #988
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
Serio ? dziwne, bo przecież zamki się odklejają i przykleja się te same. Ale w sumie już przemyślałam i nie będę tego robić. Po prostu pójdę w aparacie
Jak mi sie odklei zamek to mam przyklejany nowy.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 16:55   #989
asioslaw
Raczkowanie
 
Avatar asioslaw
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 52
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cześć cześć w przyszły wtorek będę miała separację a w czwartek zakładaną górę. Powiem szczerze, długo na to czekałam, jednak trochę się cykam xD a nawet trochę bardzo. Jak tam u was było z bólem w pierwszym tygodniu? Wiadomo, to indywidualna sprawa. Mam nadzieję, że u mnie nie będzie tragedii, bo parę dni po założeniu śmigam nad morze:p
asioslaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 17:45   #990
Duniaa
Raczkowanie
 
Avatar Duniaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 47
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez asioslaw Pokaż wiadomość
Cześć cześć w przyszły wtorek będę miała separację a w czwartek zakładaną górę. Powiem szczerze, długo na to czekałam, jednak trochę się cykam xD a nawet trochę bardzo. Jak tam u was było z bólem w pierwszym tygodniu? Wiadomo, to indywidualna sprawa. Mam nadzieję, że u mnie nie będzie tragedii, bo parę dni po założeniu śmigam nad morze:p
Ja czułam lekki nacisk, ciężko było mi gryźć, ale tydzień szybko zleciał i było ok
A teraz, po zmianie drutu na mocniejszy nic mnie nie boli, a szkoda
__________________
aparatka
góra - 17.06.2013
dół - 14.10.2013
Duniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-04 15:18:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:22.