JESTEM W CIĄŻY- pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy! - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-19, 20:00   #631
PinkSlip
Różowy Jednorożec
 
Avatar PinkSlip
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 417
Dot.: Do kobiet, które rodziły lub są w ciąży.

NIE WIERZĘ w totalnie żadną historię w której kobieta w 5tym czy 6tym miesiącu nie jest świadoma tego że jest w ciąży.
W ciąży niestety jeszcze nie byłam więc nie umiem wytłumaczyć jak "czuć macicę". Skoro testy wychodzą Ci negatywne a nie ufasz im to idź do ginekologa na badanie z krwi ; i do psychologa bo czytając inne Twoje wątki można stwierdzić że coś jest nie tak z Twoją psychiką - oczywiście z całym szacunkiem .
__________________
Tęcza, brokat, jednorożce.
Jeste mamą! (Wito, 22.01.2020 )
PinkSlip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 21:36   #632
enigmatic91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 74
Dot.: Do kobiet, które rodziły lub są w ciąży.

Cytat:
Napisane przez PinkSlip Pokaż wiadomość
NIE WIERZĘ w totalnie żadną historię w której kobieta w 5tym czy 6tym miesiącu nie jest świadoma tego że jest w ciąży.
W ciąży niestety jeszcze nie byłam więc nie umiem wytłumaczyć jak "czuć macicę". Skoro testy wychodzą Ci negatywne a nie ufasz im to idź do ginekologa na badanie z krwi ; i do psychologa bo czytając inne Twoje wątki można stwierdzić że coś jest nie tak z Twoją psychiką - oczywiście z całym szacunkiem .
ja się o ciąży dowiedziałam w 5 msc-u. Nie miałam wgl objawów...
enigmatic91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 00:19   #633
tekilunia12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 19
Brzuch w 19 tygodniu ciązy.

Witam, chciałam zapytac co moze oznaczac 'wybulone' podbrzusze w 5 miesiacu ciązy, to taka jakby gulka ?....czy któras z was miala tak samo ? boje sie poniewaz wiele sie naczytalam, ale jednak mam nadzieje ze to moga byc ruchy, wypychanie się dziecka? poniewaz jestem bardzo szczupla i jak narazie do tej pory przytylam ok.3 kg. POZDRAWIAM )
tekilunia12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 11:45   #634
nata3634
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 15
Czy to może być cholestaza ciężarnych??

Zakładam drugi taki sam wątek(w innej kategorii)
Jestem w 33 tygodniu ciąży,odczuwam okropny świąd skóry od dłuższego czasu.Nie wiem co to może być.Wizyte u ginekologa mam za 2 tygodnie.
A dermatolog nie odbiera telefonu. Co robić,co to może być?Czy to może być cholestaza? Swedzą mnie nogi,dłonie,ręce,pośladki- ogólnie całe ciało.
Dodam że mam krostki niektóre czerwone,inne wyglądają jak potówki.
Proszę o odpowiedzi
nata3634 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 13:54   #635
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Czy to może być cholestaza ciężarnych??

do ginekologa idź - zleci aminotransferazy itd., obejrzy zmiany skórne
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 14:07   #636
tekilunia12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 19
Brzuch w 19 tygodniu ciązy. POMOCY:)

moje drogie powtarzam pytanie )
Witam, chciałam zapytac co moze oznaczac 'wybulone' podbrzusze w 5 miesiacu ciązy, to taka jakby gulka ?....czy któras z was miala tak samo ? boje sie poniewaz wiele sie naczytalam, ale jednak mam nadzieje ze to moga byc ruchy, wypychanie się dziecka? poniewaz jestem bardzo szczupla i jak narazie do tej pory przytylam ok.3 kg. POZDRAWIAM )
tekilunia12 jest teraz online Zgłoś do moderatora
tekilunia12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 14:39   #637
confused women
Zakorzenienie
 
Avatar confused women
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 061
Dot.: ciąża obumarła ; samoistne poronienie !!!!

Dziewczyny, poradźcie...
Okres miałam 10. czerwca. Od 15. czerwca regularnie współżyłam z chłopakiem, trochę ryzykując, ale mając tego świadomość-stosunek przerywany. Na początku lipca poszłam do mojego ginekologa po plastry antykoncepcyjne, okres trochę się spóźniał, zrobiłam trzy testy ciążowe, ostatni 15 lipca-wszystkie negatywne. 27 lipca pojawiło się plamienie(w sumie do tej pory nie wiem czy to okres), które wzięłam za miesiączkę i przykleiłam pierwszy plaster. 17 sierpnia odkleiłam ostatni plaster, ale plamienia miałam już od 14 sierpnia. 19 sierpnia zaczął się normalny okres (wczoraj) a dziś coś ze mnie wypłynęło, jakby taki kawałek urwanego mięsa(przepraszam za wyrażenie..) nie wiem jak to określić Czy to mogło być poronienie? Przed chwilą zrobiłam test ciążowy, znowu negatywny, ale nie daje mi to spokoju
__________________
<3
confused women jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-20, 14:46   #638
adzia5
Raczkowanie
 
Avatar adzia5
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 34
Dot.: Brzuch w 19 tygodniu ciązy. POMOCY:)

pewnie to tylko dziecko sie przemieszcza
adzia5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 15:45   #639
nata3634
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 15
Ból pachwin w 35 tygodniu ciąży?

Jestem w 35 tygodniu,od 3 dni mam okropne bóle pachwin.Nie mogę za bardzo chodzić,przekręcać się z boku na bok itp.. Też tak miałyście?Jak to załagodzić, czymś smarować, udać się do lekarza?
nata3634 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 21:14   #640
LadyBeatta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 200
Dot.: Ból pachwin w 35 tygodniu ciąży?

pachwiny, czy spojenie? to normalne, nie panikuj
__________________
konto nieaktywne
LadyBeatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 06:00   #641
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: JESTEM W CIĄŻY- pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy!

Ja właśnie zaczynam 5 miesiąc - zauważyłam, że na sutkach porobiły mi się takie odstające jakby brodawki co to jest ???
Nigdy czegoś takiego nie miałam
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-01, 13:44   #642
aina3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Ząbki
Wiadomości: 37
Dot.: Ból pachwin w 35 tygodniu ciąży?

Cytat:
Napisane przez nata3634 Pokaż wiadomość
Jestem w 35 tygodniu,od 3 dni mam okropne bóle pachwin.Nie mogę za bardzo chodzić,przekręcać się z boku na bok itp.. Też tak miałyście?Jak to załagodzić, czymś smarować, udać się do lekarza?
to więzadła macicy... niestety kiedy macica sie rozszerza to one własnie bolą... spokojnie i uważaj na siebie

---------- Dopisano o 14:44 ---------- Poprzedni post napisano o 14:42 ----------

Cytat:
Napisane przez fifiorek Pokaż wiadomość
Ja właśnie zaczynam 5 miesiąc - zauważyłam, że na sutkach porobiły mi się takie odstające jakby brodawki co to jest ???
Nigdy czegoś takiego nie miałam
to też jest normalne w ciąży... nic sie nie boj... piersi przygotowują sie do karmienia...
aina3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 16:20   #643
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: JESTEM W CIĄŻY- pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy!

ale to nie są takie krostki, o których wszystkie dziewczyny piszą tylko takie jakby odstające brodawki
czasami widuję coś podobnego u ludzi w różnych miejscach na twarzy
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 13:42   #644
aina3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Ząbki
Wiadomości: 37
Dot.: JESTEM W CIĄŻY- pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez fifiorek Pokaż wiadomość
ale to nie są takie krostki, o których wszystkie dziewczyny piszą tylko takie jakby odstające brodawki
czasami widuję coś podobnego u ludzi w różnych miejscach na twarzy
tak... na brodawce s,ą takie jakby krosteczki.
Znalazłam takie info: "Bardziej widoczne staną się też gruczoły łojowe wokół sutków - będą miały postać uwypuklonych, różowych grudek."
aina3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 14:26   #645
asiulek162
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 6
ciąża, a studia

Witam
Mam 20 lat i jestem w 3 tygodniu ciąży. Zapisałam się na studia zaocznie.
Nie wiem co robić. Czy zrezygnować ze studiów czy jednak iść i spróbować?
asiulek162 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 14:37   #646
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: ciąża, a studia

na kiedy masz termin?
urodzisz pod koniec roku, pozniej bedziesz mieć kilka miesięcy przerwy, jezeli masz kogoś kto pomoże Ci w opiece nad dzieckiem, to myślę ze warto próbować, jak urodzisz to bedzie coraz gorzej się zebrać.
Zaoczne to przecież tylko kilka dni w miesiącu, a uczyć mozesz się kiedy np. maluch bedzie spał.
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 14:37   #647
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: ciąża, a studia

Cytat:
Napisane przez asiulek162 Pokaż wiadomość
Witam
Mam 20 lat i jestem w 3 tygodniu ciąży. Zapisałam się na studia zaocznie.
Nie wiem co robić. Czy zrezygnować ze studiów czy jednak iść i spróbować?
Idź, zaliczysz wcześniej sesję letnią (ewentualnie co się nie da, to w poprawkowej), urodzisz i od nowego roku akademickiego będziesz mogła studiować dalej. Można by powiedzieć, że idealnie trafiłaś z terminem w kalendarz akademicki.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 15:12   #648
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: ciąża, a studia

Idź, próbuj. Nic nie tracisz.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 15:34   #649
asiulek162
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 6
Dot.: ciąża, a studia

Chyba macie rację. Warto spróbować, najwyżej się nie uda...Później to ciężko mi będzie się zebrać żeby się zapisać. Na szczęście będzie miał się kto opiekować dzieckiem, wtedy kiedy ja będę na wykładach albo kidy będę mogła się uczyć
asiulek162 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-10, 22:43   #650
meheret
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 27
Dot.: ciąża, a studia

Znajome na 2 i 4 roku studiów dziennych (to jeszcze były jednostopniowe 5 letnie magisterskie) rodziły... jedna po 2 tygodniach od porodu przyszła na egzaminy bo akurat sesja była, druga (ta co na 4 roku) wzięła dziekankę bo były problemy i niestety musiała leżeć. Obie studia zakończyły z pełnym sukcesem, a na studiach dziennych niestety nie było przebacz (max 3 nieobecności na zajęciach a zajęcia odbywały się codziennie a nie co któryś weekend jak na zaocznych). Znam też mnóstwo osób które były w ciąży w trakcie studiów III stopnia a nawet broniących rozpraw doktorskich w 8 i 9 miesiącu ciąży. Pytanie jeszcze jak u ciebie z praca, ale sądzę że wszystko jest do ogarnięcia

---------- Dopisano o 23:42 ---------- Poprzedni post napisano o 23:29 ----------



---------- Dopisano o 23:43 ---------- Poprzedni post napisano o 23:42 ----------

Cytat:
Napisane przez nata3634 Pokaż wiadomość
Jestem w 35 tygodniu,od 3 dni mam okropne bóle pachwin.Nie mogę za bardzo chodzić,przekręcać się z boku na bok itp.. Też tak miałyście?Jak to załagodzić, czymś smarować, udać się do lekarza?
Możesz zapytać lekarza o to czy możesz wziąć nospe (mi niezbyt pomogła przy więzadłach) lub apap (paracetamol). Doskonale rozumiem, że samo "to normalne nie przejmuj się" mało pomoże kiedy ból jest tak silny, że aż słabnie się z bólu (mnie więzadła tylko raz bolały mocno, za to żebra mam jak połamane), lek pozwolił mi (po miesiącu bez snu) właśnie na apap twierdząc, że nie przenika przez łożysko i na tak późnym etapie ciąży nie zaszkodzi dziecku. Ale wiadomo, że każdy lek trzeba ze swoim ginem skonsultować, na żebra pomaga na więzadła szczęśliwie jeszcze nie musiałam sprawdzać. Możesz też spróbować basenu (ale nie pływać tylko postać/posiedzieć w wodzie najlepiej w takim basenie rekreacyjnym dla dzieci z lekko cieplejszą wodą - pływanie samo w sobie ból więzadeł nasila, przynajmniej u mnie).
meheret jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 09:55   #651
aina3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Ząbki
Wiadomości: 37
Dot.: JESTEM W CIĄŻY- pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy!

Polecam magnez zamiast nospy...
aina3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 18:54   #652
Zu2ia
Rozeznanie
 
Avatar Zu2ia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 589
Dot.: Pusty pęcherzyk ciążowy.

Witam

Po krótce przedstawię swoją "historię":
Pod koniec lipca odstawiłam tabletki anty (Harmonet) po ok 5 latach brania- niestety przerwałam w trakcie opakowania (wiem, niezbyt rozsądne, ale już nie mogłam ich brać, bardzo źle na mnie działały). Poza tym z mężem postanowiliśmy rozpocząć starania o dzidzię.
27 lipca dostałam okres (raczej chyba z odstawienia niż prawdziwy) i to był mój ostatni okres.
29 sierpnia zrobiłam bhcg = 68. Następnego dnia (30.08) bhcg = 135,90. W poniedziałek (2.09) bhcg = 600,40.
Poszłam do lekarza, zrobił USG dopochwowe i stwierdził ciążę lecz wczesną, nie było zarodka ani bicia serduszka.
Kolejną bhcg zrobiłam 9.09 = 9450.
Następnego dnia rano zaczęłam delikatnie plamić na brązowo. Przeszło po kilku godzinach. Ale do lekarza poszłam.
Zrobił USG dopochwowe. Pęcherzyk urósł do wymiarów 12mm, ale zarodka nadal brak, tym bardziej nie słychać serduszka. Mam przyjść za tydzień na kolejne USG. Wychodzi teraz że jestem w jakimś 6 tygodniu.

W związku z tym mam pytanie, czy możliwe jest jeszcze żeby zarodek się pojawił? Bo np. ciąża jest młodsza, bo odstawiając tabletki owulacja przyszła później niż powinna? Czy już raczej nie ma na co się nastawiać?

Czeka mnie teraz najdłuższy tydzień w życiu
__________________
Lubię smak zwycięstwa, ten magiczny smak!


Moje Kochanie
Zu2ia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 19:01   #653
paulinka9393
Przyczajenie
 
Avatar paulinka9393
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 3
Ciążą od a do z

Witam, mam na imię Paulina mam 20 lat jestem w 10 tygodniu ciąży.
Założyłam ten watek ponieważ było by mi bardzo milo żeby na temat tych oczekiwanych 9 miesięcy wypowiadały sie mamy, przyszłe mamy i tak ze te które planuja dzidziusia. Chciała bym żeby na tym profilu mozna było zneleżć pytania na wszystkie odpowiedzi. Sama jestem ciekawe i mam dużo pytań, i za kazdym razem jak zaczynam szukac odpowieszi w internecie to jest tyle roznych ze sma nie wiem w ktore mam wierzyc a w ktore nie. Wiec zapraszam do zadawania pytan a tak ze do odpowiedzi


---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:35 ----------

Zaczynając mam pierwsze pytanie, czego nie wolno jest w ciąży??
Na to pytanie jest multum odpowiedzi tylko które są wiarygodne??

---------- Dopisano o 19:54 ---------- Poprzedni post napisano o 19:37 ----------

wiem na pewno ze surowe mięso jest zakazane, tuńczyk ponieważ ma dużo żelaza, ser z niebieską pleśnią, a co ze słodyczami na niektórych portalach piszą że nie wolno ich jeść???

---------- Dopisano o 19:58 ---------- Poprzedni post napisano o 19:54 ----------

1. Zakazane jedzenie w ciąży - Sól

Zwłaszcza w drugiej połowie ciąży jej nadmiar może zatrzymywać wodę w organizmie i powodować nieprzyjemne obrzęki nóg, rąk i twarzy. Jeśli nie ustępują one po nocnym odpoczynku, powinnaś skontaktować się z lekarzem, a ze swej diety szybko wyeliminować mocno dosalane produkty: śledzie, wędliny, konserwy, krakersy i oczywiście chipsy.
2. Zakazane jedzenie w ciąży - Surowe jajka

Dokładnie myj skorupkę jajka przed gotowaniem. Jeśli pęknie w trakcie gotowania, masz pewność, że do białka nie dostaną się żadne zanieczyszczenia. Kogel-mogel lub jajko na miękko może być zakażone salmonellą – nie jedz ich! Unikaj też produktów, do których dodaje się surowe jajko, np. kremów, a zwłaszcza tiramisu.
3. Zakazane jedzenie w ciąży - Sery pleśniowe i brie

Do tej listy dodaj też: ser feta, camembert i produkty z niepasteryzowanego mleka, np. oscypki. W ciąży odstaw je na jakiś czas, bo mogą w nich być bakterie z rodzaju listeria. Kobiety spodziewające się dziecka są około 20 razy bardziej podatne na listeriozę niż pozostali dorośli. Choroba może być przeniesiona do płodu przez łożysko, nawet jeśli u matki nie ma żadnych jej objawów i prowadzić do przedwczesnego porodu, poronienia lub powikłań zdrowotnych u maleństwa. 4. Zakazane jedzenie w ciąży - Kolorowe napoje gazowane

Te napoje są teraz niewskazane dla ciebie z wielu powodów: zawarty w nich dwutlenek węgla może podrażniać przewód pokarmowy, zwłaszcza gdy często sięgasz po orzeźwienie z bąbelkami. Kolorowe napoje są też sztucznie barwione i aromatyzowane. Nie ma w nich nic potrzebnego dziecku, a przy tym wcale nie gaszą pragnienia i dostarczają zdecydowanie za dużo cukru. Lepiej ich unikaj, szczególnie coli, bo jest w niej kofeina, która podnosi ciśnienie.
5. Zakazane jedzenie w ciąży - Alkohol

Niektórzy uważają, że mała ilość piwa lub wina nie zaszkodzi maleństwu. Owszem, jeśli w pierwszych tygodniach ciąży nieświadomie sięgnęłaś po alkohol, nie powinien on poważnie zaszkodzić, ponieważ natura "zabezpiecza" płód właśnie przed takimi zdarzeniami. Jednak w kolejnych tygodniach zachowaj absolutną abstynencję, bo możesz zaburzyć rozwój dziecka.
6. Zakazane jedzenie w ciąży - Befsztyk i tatar

Unikaj niedogotowanego mięsa, krwistych befsztyków oraz dań i wędlin z surowego mięsa (np. tatara, kiełbasy typu metka lub szynki parmeńskiej). Często bywają one przyczyną zakażenia toksoplazmozą matki... oraz dziecka. Mogą się w nich znajdować także drobnoustroje odpowiedzialne za listeriozę. Wędliny jedz najwyżej jeden, dwa razy w tygodniu. Wędzone produkty zawierają bowiem rakotwórcze azotany i mają dużo soli. 7. Zakazane jedzenie w ciąży - Orzeszki ziemne

Kobiety, które mają astmę, katar sienny, wypryski lub uczulenie na orzechy (albo ktoś inny w rodzinie), nie powinny jeść arachidów ani innych produktów, które je zawierają (niektóre oleje, masła). Dzięki temu zmniejszy się ryzyko powstania alergii u dziecka. Być może właśnie tu należy szukać przyczyny tego, że liczba dzieci uczulonych na orzeszki w ostatnim dziesięcioleciu wzrosła aż trzykrotnie!
8. Zakazane jedzenie w ciąży - Mocna kawa

Kofeina wypłukuje z organizmu cenne witaminy i minerały, a także powoduje skoki ciśnienia. Zwłaszcza mocne espresso. Jeśli jesteś zdrowa i nie masz nadciśnienia, możesz wypijać czasem słabą, rozpuszczalną kawę z mleczkiem. Pamiętaj jednak, że twoja poranna ospałość jest w dużej mierze spowodowana działaniem hormonów (głównie na początku ciąży), a nie zapotrzebowaniem akurat na kofeinę.
9. Zakazane jedzenie w ciąży - Kolorowe ciastka z cukierni

Jeśli w diecie będzie za dużo cukrów prostych, czyli ciastek, lodów, słodkich rogalików, pozbawisz swój organizm ważnych mikroelementów, a poza tym przytyjesz zbyt wiele. Słodkości to także przyczyna powikłań, takich jak cukrzyca ciążowa, nawracające zapalenia pochwy, zatrucia żołądkowe. Zrezygnuj z tortów i tiramisu, bo są w nich surowe jajka. 10. Zakazane jedzenie w ciąży - Nieznane zioła

Niektóre zioła działają silniej niż leki! Unikaj mieszanek i herbatek. Szczególnie niebezpieczny dla ciebie jest teraz żen-szeń, rozmaryn, tymianek, chmiel i cząber, ponieważ szkodliwie działają na płód. Wystrzegaj się też moczopędnej kruszyny i soku z aloesu, bo mogą powodować odwodnienie i przekrwienie narządów w obrębie miednicy.

---------- Dopisano o 20:01 ---------- Poprzedni post napisano o 19:58 ----------

no i co o tym myślicie jakieś za i przeciw??

Edytowane przez paulinka9393
Czas edycji: 2013-09-12 o 19:02
paulinka9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 19:13   #654
Kaaef
Zadomowienie
 
Avatar Kaaef
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 430
Dot.: Ciążą od a do z

Cytat:
Napisane przez paulinka9393 Pokaż wiadomość
Witam, mam na imię Paulina mam 20 lat jestem w 10 tygodniu ciąży.
Założyłam ten watek ponieważ było by mi bardzo milo żeby na temat tych oczekiwanych 9 miesięcy wypowiadały sie mamy, przyszłe mamy i tak ze te które planuja dzidziusia. Chciała bym żeby na tym profilu mozna było zneleżć pytania na wszystkie odpowiedzi. Sama jestem ciekawe i mam dużo pytań, i za kazdym razem jak zaczynam szukac odpowieszi w internecie to jest tyle roznych ze sma nie wiem w ktore mam wierzyc a w ktore nie. Wiec zapraszam do zadawania pytan a tak ze do odpowiedzi


---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:35 ----------

Zaczynając mam pierwsze pytanie, czego nie wolno jest w ciąży??
Na to pytanie jest multum odpowiedzi tylko które są wiarygodne??

---------- Dopisano o 19:54 ---------- Poprzedni post napisano o 19:37 ----------

wiem na pewno ze surowe mięso jest zakazane, tuńczyk ponieważ ma dużo żelaza, ser z niebieską pleśnią, a co ze słodyczami na niektórych portalach piszą że nie wolno ich jeść???

---------- Dopisano o 19:58 ---------- Poprzedni post napisano o 19:54 ----------

1. Zakazane jedzenie w ciąży - Sól

Zwłaszcza w drugiej połowie ciąży jej nadmiar może zatrzymywać wodę w organizmie i powodować nieprzyjemne obrzęki nóg, rąk i twarzy. Jeśli nie ustępują one po nocnym odpoczynku, powinnaś skontaktować się z lekarzem, a ze swej diety szybko wyeliminować mocno dosalane produkty: śledzie, wędliny, konserwy, krakersy i oczywiście chipsy.
2. Zakazane jedzenie w ciąży - Surowe jajka

Dokładnie myj skorupkę jajka przed gotowaniem. Jeśli pęknie w trakcie gotowania, masz pewność, że do białka nie dostaną się żadne zanieczyszczenia. Kogel-mogel lub jajko na miękko może być zakażone salmonellą – nie jedz ich! Unikaj też produktów, do których dodaje się surowe jajko, np. kremów, a zwłaszcza tiramisu.
3. Zakazane jedzenie w ciąży - Sery pleśniowe i brie

Do tej listy dodaj też: ser feta, camembert i produkty z niepasteryzowanego mleka, np. oscypki. W ciąży odstaw je na jakiś czas, bo mogą w nich być bakterie z rodzaju listeria. Kobiety spodziewające się dziecka są około 20 razy bardziej podatne na listeriozę niż pozostali dorośli. Choroba może być przeniesiona do płodu przez łożysko, nawet jeśli u matki nie ma żadnych jej objawów i prowadzić do przedwczesnego porodu, poronienia lub powikłań zdrowotnych u maleństwa. 4. Zakazane jedzenie w ciąży - Kolorowe napoje gazowane

Te napoje są teraz niewskazane dla ciebie z wielu powodów: zawarty w nich dwutlenek węgla może podrażniać przewód pokarmowy, zwłaszcza gdy często sięgasz po orzeźwienie z bąbelkami. Kolorowe napoje są też sztucznie barwione i aromatyzowane. Nie ma w nich nic potrzebnego dziecku, a przy tym wcale nie gaszą pragnienia i dostarczają zdecydowanie za dużo cukru. Lepiej ich unikaj, szczególnie coli, bo jest w niej kofeina, która podnosi ciśnienie.
5. Zakazane jedzenie w ciąży - Alkohol

Niektórzy uważają, że mała ilość piwa lub wina nie zaszkodzi maleństwu. Owszem, jeśli w pierwszych tygodniach ciąży nieświadomie sięgnęłaś po alkohol, nie powinien on poważnie zaszkodzić, ponieważ natura "zabezpiecza" płód właśnie przed takimi zdarzeniami. Jednak w kolejnych tygodniach zachowaj absolutną abstynencję, bo możesz zaburzyć rozwój dziecka.
6. Zakazane jedzenie w ciąży - Befsztyk i tatar

Unikaj niedogotowanego mięsa, krwistych befsztyków oraz dań i wędlin z surowego mięsa (np. tatara, kiełbasy typu metka lub szynki parmeńskiej). Często bywają one przyczyną zakażenia toksoplazmozą matki... oraz dziecka. Mogą się w nich znajdować także drobnoustroje odpowiedzialne za listeriozę. Wędliny jedz najwyżej jeden, dwa razy w tygodniu. Wędzone produkty zawierają bowiem rakotwórcze azotany i mają dużo soli. 7. Zakazane jedzenie w ciąży - Orzeszki ziemne

Kobiety, które mają astmę, katar sienny, wypryski lub uczulenie na orzechy (albo ktoś inny w rodzinie), nie powinny jeść arachidów ani innych produktów, które je zawierają (niektóre oleje, masła). Dzięki temu zmniejszy się ryzyko powstania alergii u dziecka. Być może właśnie tu należy szukać przyczyny tego, że liczba dzieci uczulonych na orzeszki w ostatnim dziesięcioleciu wzrosła aż trzykrotnie!
8. Zakazane jedzenie w ciąży - Mocna kawa

Kofeina wypłukuje z organizmu cenne witaminy i minerały, a także powoduje skoki ciśnienia. Zwłaszcza mocne espresso. Jeśli jesteś zdrowa i nie masz nadciśnienia, możesz wypijać czasem słabą, rozpuszczalną kawę z mleczkiem. Pamiętaj jednak, że twoja poranna ospałość jest w dużej mierze spowodowana działaniem hormonów (głównie na początku ciąży), a nie zapotrzebowaniem akurat na kofeinę.
9. Zakazane jedzenie w ciąży - Kolorowe ciastka z cukierni

Jeśli w diecie będzie za dużo cukrów prostych, czyli ciastek, lodów, słodkich rogalików, pozbawisz swój organizm ważnych mikroelementów, a poza tym przytyjesz zbyt wiele. Słodkości to także przyczyna powikłań, takich jak cukrzyca ciążowa, nawracające zapalenia pochwy, zatrucia żołądkowe. Zrezygnuj z tortów i tiramisu, bo są w nich surowe jajka. 10. Zakazane jedzenie w ciąży - Nieznane zioła

Niektóre zioła działają silniej niż leki! Unikaj mieszanek i herbatek. Szczególnie niebezpieczny dla ciebie jest teraz żen-szeń, rozmaryn, tymianek, chmiel i cząber, ponieważ szkodliwie działają na płód. Wystrzegaj się też moczopędnej kruszyny i soku z aloesu, bo mogą powodować odwodnienie i przekrwienie narządów w obrębie miednicy.

---------- Dopisano o 20:01 ---------- Poprzedni post napisano o 19:58 ----------

no i co o tym myślicie jakieś za i przeciw??



Ja myślę, że fajnie jest trochę pomyśleć i użyć wyszukiwarki przed założeniem nowego wątku - tym bardziej, że jest ogromny zbiorczy na ten temat -> KLIK
__________________
Aparatka - góra 13.08.2014 + dół 25.02.2015

Edytowane przez Kaaef
Czas edycji: 2013-09-12 o 19:20
Kaaef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 19:30   #655
paulinka9393
Przyczajenie
 
Avatar paulinka9393
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 3
Dot.: Ciążą od a do z

założyłam go właśnie dlatego żeby wszystkie informacje znaleźć w jednym miejscu, a nie latać po portalach, a jeżeli masz coś przeciwko droga koleżanko to nie musisz nic tu pisać
paulinka9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 19:35   #656
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Ciążą od a do z

W ciąży przede wszytskim najważniejszy jest zdrowy rozsądek a na forum korzystanie z wyszukiwarki !
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 19:43   #657
paulinka9393
Przyczajenie
 
Avatar paulinka9393
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 3
Dot.: Ciążą od a do z

następna mądra się znalazła poco wchodzicie w ten wątek zęby pokazać jakie to jesteście mądre już pisałam pierwszej koleżance nie pobada się to nie wchodź i nie pisz!!!!!!!!!
paulinka9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 20:05   #658
Kaaef
Zadomowienie
 
Avatar Kaaef
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 430
Dot.: Ciążą od a do z

Cytat:
Napisane przez paulinka9393 Pokaż wiadomość
założyłam go właśnie dlatego żeby wszystkie informacje znaleźć w jednym miejscu, a nie latać po portalach, a jeżeli masz coś przeciwko droga koleżanko to nie musisz nic tu pisać
Cytat:
Napisane przez paulinka9393 Pokaż wiadomość
następna mądra się znalazła poco wchodzicie w ten wątek zęby pokazać jakie to jesteście mądre już pisałam pierwszej koleżance nie pobada się to nie wchodź i nie pisz!!!!!!!!!

Nie jestem Twoją koleżanką.

Poza tym, nie rzucaj się od razu - rozumiem - hormony, ale skoro wątek o ciąży już jest to jest też taka zasada - na forum nie robi się burdelu.
__________________
Aparatka - góra 13.08.2014 + dół 25.02.2015
Kaaef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 09:15   #659
_Avnel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 79
Dot.: Ciążą od a do z

Cytat:
Napisane przez paulinka9393 Pokaż wiadomość
założyłam go właśnie dlatego żeby wszystkie informacje znaleźć w jednym miejscu, a nie latać po portalach, a jeżeli masz coś przeciwko droga koleżanko to nie musisz nic tu pisać
skoro istnieje wątek zbiorczy, to masz wszystko w jednym miejscu
_Avnel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 13:01   #660
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Ciążą od a do z

Na wątkach w poczekalni na pewno znajdziesz dziewczyny, które są na tym samym etapie ciąży co Ty i z nimi możesz pogadać na każdy temat i wszystko będziesz miała w jednym miejscu. Ale od tego jest "Poczekalnia" a nie "Ginekologia".
Zakładanie dodatkowych wątków na tematy już istniejące bardzo zaśmieca forum i powoduje, ze jest ono jeszcze bardziej nieczytelne i ciężko coś tu znaleźć. I nie oburzaj się o to, że ktoś Ci zwróci na to uwagę bo chodzi o zachowanie przejrzystości. I dla jasności - to, że założyłaś wątek nie znaczy że jest on Twoją własnością - każdy może się tu wypowiedzieć.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-09 11:27:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:19.