Aparaty ortodontyczne cz. XIV - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-09-02, 22:58   #1201
Elsanee
Raczkowanie
 
Avatar Elsanee
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 414
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Hej dziewczyny!
Dzisiaj mi orto założyła separacje, trwało to dosłownie dwie minuty, a ja głupia myślałam, że tam będę siedzieć 15 min. :P
Niestety zęby mam tak ściśnięte, że jedna separacja pękła, gdy ja wkładała. Mówiła mi też, że od juta pewnie zacznie boleć i tak przez ok. 3 najbliższe dni. Masakra...
Na razie czuję tylko taki dyskomfort w jamie ustnej, zobaczymy co będzie rano. Mam nadzieje, że obejdzie się bez tabletek.
Elsanee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-03, 07:54   #1202
iza0001
Raczkowanie
 
Avatar iza0001
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 184
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Elsanee Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Dzisiaj mi orto założyła separacje, trwało to dosłownie dwie minuty, a ja głupia myślałam, że tam będę siedzieć 15 min. :P
Niestety zęby mam tak ściśnięte, że jedna separacja pękła, gdy ja wkładała. Mówiła mi też, że od juta pewnie zacznie boleć i tak przez ok. 3 najbliższe dni. Masakra...
Na razie czuję tylko taki dyskomfort w jamie ustnej, zobaczymy co będzie rano. Mam nadzieje, że obejdzie się bez tabletek.
dla mnie separacja była jednym z najgorszych momentów - tzn najbardziej bolących.... miałam ochotę wydłubać te gumki widelcem
__________________
Nie żałuję żadnej chwili, te najgorsze nauczyły mnie najwięcej

https://www.instagram.com/ilovebeautii/

iza0001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-03, 08:28   #1203
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez iza0001 Pokaż wiadomość
dla mnie separacja była jednym z najgorszych momentów - tzn najbardziej bolących.... miałam ochotę wydłubać te gumki widelcem
Ja jedną wydłubałam, bo myślałam, że mi czaszkę rozsadzi
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-03, 08:49   #1204
Gonya_waw
Rozeznanie
 
Avatar Gonya_waw
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 685
Aparaty ortodontyczne cz. XIV

U mnie na szczęście obeszło się bez tego



Sent from iPad
__________________
22.07.13 aparat kryształowy


Gonya_waw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-03, 11:57   #1205
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Współczuję Wam tych separacji, jestem w stanie sobie tylko wyobrazić jaki to ból, gdyż mnie to na szczęście ominęło...

Ale przyszłam się Wam pożalić, jak komuś się nie chce czytać moich wypocin, to w porządku Umówiłam się jakiś czas temu na usuwanie kamienia w ramach NFZ na dzisiaj. Pierwszy raz byłam u tej lekarki i raczej ostatni
Pani zobaczyła mój aparat, przejrzała mi zęby lustereczkiem i stwierdziła, że nie mam kamienia. Ja się pytam w takim razie czym są brązowe plamki jeśli nie kamieniem ? A ona na to, że po prostu to osad i jeśli będę dokładniej myła zęby, to on mi zejdzie Spytała się mnie czego używam do higieny jamy ustnej, więc mówię, że miękkiej szczoteczki Curraprox, płynów do płukania, szczoteczek do przestrzeni oraz nici (przyznaję, że przez ostatnie 2-3 tygodnie nie użyłam z lenistwa, ale od dziś wracam do gry!). Lekarka stwierdziła, że NIEMOŻLIWYM jest czyszczenie zębów nicią przy aparacie Odpowiedziałam, że oczywiście, iż jest to możliwe, a w tym celu zakupiłam nić ze specjalną sztywną końcówką, którą przekładam pod łukiem, a następnie całą nić między zęby. Dentystka odpuściła temat, jednak stwierdziła, że nicią nie usunę osadów wokół zamków i powinnam się skupić bardziej na higienie w tym miejscu. Więc mówię, że mam wyciorki i czyszczę nimi wokół zamków, ale ona stwierdziła, że to nie o takie szczoteczki chodzi, tylko o jakieś specjalne na płaską powierzchnię Później przyczepiła się, że moją szczoteczką nie ma szans usunąć osadów i powinnam używać elektrycznej (szczerze to zamiennie używam elektrycznej z curraprox, zależy od stanu moich dziąseł, bo nie zawsze chcę je katować twardą szczotką).
Generalnie wyszłam z gabinetu dość zniesmaczona. Cóż, trudno, oczyszczę wszystko przy demontażu aparatu.
Swoją drogą czy piaskowanie i skaling można zrobić od razu przy zdejmowaniu czy trzeba odczekać jakiś czas?
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-03, 12:20   #1206
L I L Y
Zakorzenienie
 
Avatar L I L Y
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Nibylandia 
Wiadomości: 7 498
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

U mnie także obyło się bez separacji, także nie wypowiem się na ten temat

Vinnga o kurczę, to faktycznie na jakąś straszną dentystkę trafiłaś :/ Ja też chodzę na NFZ do dentysty, ale trafiłam na taką fajną babkę, że aż miło, chociaż jestem strasznym dentofobem :p

U mnie orto od razu robi po zdjęciu aparatu piaskowanie + usuwanie kamienia
__________________
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

* Ćwiczę!
* Zapuszczam włosy!
* Aparatka (góra + dół) 22.03.2013r. - 21.05.2014r.

L I L Y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-03, 12:25   #1207
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez L I L Y Pokaż wiadomość
U mnie także obyło się bez separacji, także nie wypowiem się na ten temat

Vinnga o kurczę, to faktycznie na jakąś straszną dentystkę trafiłaś :/ Ja też chodzę na NFZ do dentysty, ale trafiłam na taką fajną babkę, że aż miło, chociaż jestem strasznym dentofobem :p

U mnie orto od razu robi po zdjęciu aparatu piaskowanie + usuwanie kamienia
To dobrze, że jesteś zadowolona Nie ma to jak kompetentny lekarz Ja normalnie chodzę do prywatnej kliniki, ale chciałam trochę zaoszczędzić i niestety źle trafiłam

Aha, dzięki za odpowiedź, też o to poproszę moją orto
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-03, 12:30   #1208
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

o wow Vinnga fajny dentysta, jednym slowem nic ci nie zrobila bo to wszystko twoja wina tak? az sie boje bo w poniedzialek ide do dentysty na tutejszy odpowiednik NFZ czyli NHS ale moze bede miec wiecej szczescia bo i tak czesciowo place niestety.

jak tak czytam wasze przejscia z separacja to bardzo sie ciesze ze ich nie mialam
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-03, 12:38   #1209
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez madziara_07 Pokaż wiadomość
o wow Vinnga fajny dentysta, jednym slowem nic ci nie zrobila bo to wszystko twoja wina tak? az sie boje bo w poniedzialek ide do dentysty na tutejszy odpowiednik NFZ czyli NHS ale moze bede miec wiecej szczescia bo i tak czesciowo place niestety.

jak tak czytam wasze przejscia z separacja to bardzo sie ciesze ze ich nie mialam
Nie martw się na zapas, na pewno będzie dobrze
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-03, 13:28   #1210
aniolbezskrzydel89
Zadomowienie
 
Avatar aniolbezskrzydel89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk (Tarnowskie Góry)
Wiadomości: 1 177
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez L I L Y Pokaż wiadomość
U mnie także obyło się bez separacji, także nie wypowiem się na ten temat

Vinnga o kurczę, to faktycznie na jakąś straszną dentystkę trafiłaś :/ Ja też chodzę na NFZ do dentysty, ale trafiłam na taką fajną babkę, że aż miło, chociaż jestem strasznym dentofobem :p

U mnie orto od razu robi po zdjęciu aparatu piaskowanie + usuwanie kamienia
A ja mam pytanie w związku z usuwaniem kamienia- jak długo po skalingu trzeba trzymać białą dietę?
__________________
RUN faster - EAT better - SLEEP longer -TRY harder - AIM higher - LOVE more
day by day
GET HAPPIER!


Aparatka
20.12.2012 - góra
21.03.2013 - dół + wyciągi
aniolbezskrzydel89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-03, 20:14   #1211
Elsanee
Raczkowanie
 
Avatar Elsanee
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 414
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Pani zobaczyła mój aparat, przejrzała mi zęby lustereczkiem i stwierdziła, że nie mam kamienia. Ja się pytam w takim razie czym są brązowe plamki jeśli nie kamieniem ? A ona na to, że po prostu to osad i jeśli będę dokładniej myła zęby, to on mi zejdzie Spytała się mnie czego używam do higieny jamy ustnej, więc mówię, że miękkiej szczoteczki Curraprox, płynów do płukania, szczoteczek do przestrzeni oraz nici (przyznaję, że przez ostatnie 2-3 tygodnie nie użyłam z lenistwa, ale od dziś wracam do gry!). Lekarka stwierdziła, że NIEMOŻLIWYM jest czyszczenie zębów nicią przy aparacie Odpowiedziałam, że oczywiście, iż jest to możliwe, a w tym celu zakupiłam nić ze specjalną sztywną końcówką, którą przekładam pod łukiem, a następnie całą nić między zęby. Dentystka odpuściła temat, jednak stwierdziła, że nicią nie usunę osadów wokół zamków i powinnam się skupić bardziej na higienie w tym miejscu. Więc mówię, że mam wyciorki i czyszczę nimi wokół zamków, ale ona stwierdziła, że to nie o takie szczoteczki chodzi, tylko o jakieś specjalne na płaską powierzchnię Później przyczepiła się, że moją szczoteczką nie ma szans usunąć osadów i powinnam używać elektrycznej (szczerze to zamiennie używam elektrycznej z curraprox, zależy od stanu moich dziąseł, bo nie zawsze chcę je katować twardą szczotką).
Generalnie wyszłam z gabinetu dość zniesmaczona. Cóż, trudno, oczyszczę wszystko przy demontażu aparatu.
Swoją drogą czy piaskowanie i skaling można zrobić od razu przy zdejmowaniu czy trzeba odczekać jakiś czas?
No tak... już też nieraz przejechałam się na chodzeniu do dentysty na NFZ. Wypadające plomby i nieuprzejmość, to norma. Ciekawe, czy jakbyś zapytała czy prywatnie Cię przyjmie, to czy by kamień znalazła.
Swoją drogą gdzie kupowałaś tą nić ze sztywną końcówką? Na all?

Dzisiaj niestety przechodziłam mękę przy jedzeniu. Jak nie gryzę, to jest ok, ale gdy próbowałam zjeść w pracy bułkę z dżemem, to bolało strasznie.
Po pracy pojechałam do Tesco i kupiłam jogurty, banany i bułkę kanapkową na najbliższe dni, żeby jedzenie przeżyć jak najmniej boleśnie.
Elsanee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-03, 20:22   #1212
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Odp: Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez aniolbezskrzydel89 Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie w związku z usuwaniem kamienia- jak długo po skalingu trzeba trzymać białą dietę?
Nie wiedziałam, że w ogóle trzeba



Cytat:
Napisane przez Elsanee Pokaż wiadomość
No tak... już też nieraz przejechałam się na chodzeniu do dentysty na NFZ. Wypadające plomby i nieuprzejmość, to norma. Ciekawe, czy jakbyś zapytała czy prywatnie Cię przyjmie, to czy by kamień znalazła.
Swoją drogą gdzie kupowałaś tą nić ze sztywną końcówką? Na all?

Dzisiaj niestety przechodziłam mękę przy jedzeniu. Jak nie gryzę, to jest ok, ale gdy próbowałam zjeść w pracy bułkę z dżemem, to bolało strasznie.
Po pracy pojechałam do Tesco i kupiłam jogurty, banany i bułkę kanapkową na najbliższe dni, żeby jedzenie przeżyć jak najmniej boleśnie.
W aptece, farmacetka zgodziła się dla mnie zamówić, bo nie mogłam nigdzie dostać Ale można zamówić też na DOZie, Oral B super floss w prostokątnym opakowaniu

Współczuję bólu Też mam czasami takie wizyty, że później dieta papkowa na kilka dni
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-03, 22:15   #1213
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez aniolbezskrzydel89 Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie w związku z usuwaniem kamienia- jak długo po skalingu trzeba trzymać białą dietę?
Ale przecież po skalingu nie trzeba mieć białej diety. To dotyczy tylko wybielania zębów.
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-03, 22:50   #1214
aniolbezskrzydel89
Zadomowienie
 
Avatar aniolbezskrzydel89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk (Tarnowskie Góry)
Wiadomości: 1 177
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Pacynka Pokaż wiadomość
Ale przecież po skalingu nie trzeba mieć białej diety. To dotyczy tylko wybielania zębów.
A ja słyszałam, że trzeba- tylko różne opinie co do czasu (od jednych, że 3 dni, od innych, że nawet do 2 tygodni) i trochę mnie to przeraziło. W takim razie wybiorę się bez obaw. Dzięki! )
__________________
RUN faster - EAT better - SLEEP longer -TRY harder - AIM higher - LOVE more
day by day
GET HAPPIER!


Aparatka
20.12.2012 - góra
21.03.2013 - dół + wyciągi
aniolbezskrzydel89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-04, 07:52   #1215
iza0001
Raczkowanie
 
Avatar iza0001
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 184
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Współczuję Wam tych separacji, jestem w stanie sobie tylko wyobrazić jaki to ból, gdyż mnie to na szczęście ominęło...

Ale przyszłam się Wam pożalić, jak komuś się nie chce czytać moich wypocin, to w porządku Umówiłam się jakiś czas temu na usuwanie kamienia w ramach NFZ na dzisiaj. Pierwszy raz byłam u tej lekarki i raczej ostatni
Pani zobaczyła mój aparat, przejrzała mi zęby lustereczkiem i stwierdziła, że nie mam kamienia. Ja się pytam w takim razie czym są brązowe plamki jeśli nie kamieniem ? A ona na to, że po prostu to osad i jeśli będę dokładniej myła zęby, to on mi zejdzie Spytała się mnie czego używam do higieny jamy ustnej, więc mówię, że miękkiej szczoteczki Curraprox, płynów do płukania, szczoteczek do przestrzeni oraz nici (przyznaję, że przez ostatnie 2-3 tygodnie nie użyłam z lenistwa, ale od dziś wracam do gry!). Lekarka stwierdziła, że NIEMOŻLIWYM jest czyszczenie zębów nicią przy aparacie Odpowiedziałam, że oczywiście, iż jest to możliwe, a w tym celu zakupiłam nić ze specjalną sztywną końcówką, którą przekładam pod łukiem, a następnie całą nić między zęby. Dentystka odpuściła temat, jednak stwierdziła, że nicią nie usunę osadów wokół zamków i powinnam się skupić bardziej na higienie w tym miejscu. Więc mówię, że mam wyciorki i czyszczę nimi wokół zamków, ale ona stwierdziła, że to nie o takie szczoteczki chodzi, tylko o jakieś specjalne na płaską powierzchnię Później przyczepiła się, że moją szczoteczką nie ma szans usunąć osadów i powinnam używać elektrycznej (szczerze to zamiennie używam elektrycznej z curraprox, zależy od stanu moich dziąseł, bo nie zawsze chcę je katować twardą szczotką).
Generalnie wyszłam z gabinetu dość zniesmaczona. Cóż, trudno, oczyszczę wszystko przy demontażu aparatu.
Swoją drogą czy piaskowanie i skaling można zrobić od razu przy zdejmowaniu czy trzeba odczekać jakiś czas?
ja u dentysty w ramach nfz nie byłam w swoim dorosłym zyciu ani razu... po tym jak mojej mamie dentystka z przychodni przy plombowaniu zęba wszczepiła jakąś bakterię. skończyło się wyrwaniem zęba... oczywiście nie chcę uogólniać że wszędzie tak jest.
__________________
Nie żałuję żadnej chwili, te najgorsze nauczyły mnie najwięcej

https://www.instagram.com/ilovebeautii/

iza0001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-04, 08:02   #1216
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez iza0001 Pokaż wiadomość
ja u dentysty w ramach nfz nie byłam w swoim dorosłym zyciu ani razu... po tym jak mojej mamie dentystka z przychodni przy plombowaniu zęba wszczepiła jakąś bakterię. skończyło się wyrwaniem zęba... oczywiście nie chcę uogólniać że wszędzie tak jest.
Nie dziwię Ci się. Wiesz, moją teściową spotkało to samo. Bakteria wszczepiona i usunięcie zęba. Oni tam chyba nic nie odkażają bo im kasy szkoda. A dziwne bo z NFZ w cale tak mało kasy nie dostają. Ale robią tak chyba celowo żeby tylko chodzić do prywatnych i więcej kasy płacić. To ja się pytam tutaj: po co oni w ogóle na zakończenie studiów składają przysięgę Hipokratesa?!
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-04, 08:06   #1217
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez iza0001 Pokaż wiadomość
ja u dentysty w ramach nfz nie byłam w swoim dorosłym zyciu ani razu... po tym jak mojej mamie dentystka z przychodni przy plombowaniu zęba wszczepiła jakąś bakterię. skończyło się wyrwaniem zęba... oczywiście nie chcę uogólniać że wszędzie tak jest.
Cytat:
Napisane przez Pacynka Pokaż wiadomość
Nie dziwię Ci się. Wiesz, moją teściową spotkało to samo. Bakteria wszczepiona i usunięcie zęba. Oni tam chyba nic nie odkażają bo im kasy szkoda. A dziwne bo z NFZ w cale tak mało kasy nie dostają. Ale robią tak chyba celowo żeby tylko chodzić do prywatnych i więcej kasy płacić. To ja się pytam tutaj: po co oni w ogóle na zakończenie studiów składają przysięgę Hipokratesa?!
Co Wy mówicie Szok!
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-04, 08:22   #1218
hellyeah0
Zadomowienie
 
Avatar hellyeah0
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 307
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cześć dziewczyny,

byłam wczoraj na wizycie u ortodonty i spotkały mnie dwie niespodzianki. Pierwsza: koniec z wyciągami po 10 miesiącach! Tak ciężko było mi w to uwierzyć, że w drodze do domu, gdy zauważyłam ich brak (a zawsze mi je zakładał na koniec wizyty), to aż dzwoniłam do gabinetu i prosiłam recepcjonistkę, by spytała pana doktora o te moje wyciągi ; ) Druga niespodzianka: słowa doktora po wizycie "Do zobaczenia za 8 tygodni. Powoli zbliżamy się do końca". Nie wiem co oznacza to powoli, ale może w Nowy rok wejdę już z pięknym uśmiechem, byłoby cudnie ; )
hellyeah0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-04, 09:13   #1219
L I L Y
Zakorzenienie
 
Avatar L I L Y
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Nibylandia 
Wiadomości: 7 498
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez aniolbezskrzydel89 Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie w związku z usuwaniem kamienia- jak długo po skalingu trzeba trzymać białą dietę?
Ja też nie słyszałam, że trzeba jakąś białą dietę trzymać Ja się przynajmniej nie stosowałam do tego


Co do dentystów to mojego taty kolega kilkanaście lat temu poszedł wyrwać zęba i się zaraził wirusem zapalenia wątroby i w zeszłym roku już miał przeszczep... W tamtym czasie podobno było więcej przypadków u tego lekarza, ale jakoś szybko zwinął interes i wyjechał i tyle go widzieli
__________________
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

* Ćwiczę!
* Zapuszczam włosy!
* Aparatka (góra + dół) 22.03.2013r. - 21.05.2014r.

L I L Y jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-04, 10:11   #1220
blanca7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 427
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Byłam u orto na wizycie jak zawsze nic nie mówiła. Czy Wy też musicie waszym ortodontom mówić, że jakiś ząb nie wygląda jakoś ok? Powiedziałam orto, że wydaje mi się, że jeszcze tak z 2 zęby jakoś nie są na swoim miejscu, to popatrzyła i powiedziała, że mi tam inaczej zamki przylepi-ale gdybym się nie odezwała, to nic by nie zrobiła
A znalazłam jeszcze jeden ząb, który wygląda trochę krzywo, ale może dlatego, że jest po prostu z jednej strony mniejszy, niestety nie mam równiutkich zębów prawie tej samej wielkości Boję się, że mi zdejmie aparat, a zęby i tak będą krzywe...

I jedno pytanko- po zdjęciu aparatu jak długo (w przybliżeniu)trzeba nosić potem ten aparat retencyjny? I co jest lepsze ta wysuwana płytka czy drucik- w ogóle gdzieś czytałam, że na górne zęby ortodonci raczej nie zakładają tego drucika. A boję się, że przy tym wysuwanym zęby się mi rozjadą.
blanca7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-04, 10:11   #1221
luniaska
Raczkowanie
 
Avatar luniaska
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Europa
Wiadomości: 341
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez hellyeah0 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,

byłam wczoraj na wizycie u ortodonty i spotkały mnie dwie niespodzianki. Pierwsza: koniec z wyciągami po 10 miesiącach! Tak ciężko było mi w to uwierzyć, że w drodze do domu, gdy zauważyłam ich brak (a zawsze mi je zakładał na koniec wizyty), to aż dzwoniłam do gabinetu i prosiłam recepcjonistkę, by spytała pana doktora o te moje wyciągi ; ) Druga niespodzianka: słowa doktora po wizycie "Do zobaczenia za 8 tygodni. Powoli zbliżamy się do końca". Nie wiem co oznacza to powoli, ale może w Nowy rok wejdę już z pięknym uśmiechem, byłoby cudnie ; )
super! ale to szybko zleciało pamiętam jak oglądałam Twoje zdjęcia zaraz po założeniu i pamiętam, że dostałaś wszystko od razu oba łuki i wyciągi ale chyba się opłacało no i zazdroszcze, że już orto wspomina o końcu mam nadzieję, że pochwalisz się rezultatem
__________________
"Pamiętaj, że połowa radości z sukcesu to oczekiwanie na sukces"
H. Jackson Brown, Jr.

TenBrook T-Clear - 11.04.2013
luniaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-04, 10:15   #1222
Gonya_waw
Rozeznanie
 
Avatar Gonya_waw
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 685
Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez blanca7 Pokaż wiadomość
Byłam u orto na wizycie jak zawsze nic nie mówiła. Czy Wy też musicie waszym ortodontom mówić, że jakiś ząb nie wygląda jakoś ok? Powiedziałam orto, że wydaje mi się, że jeszcze tak z 2 zęby jakoś nie są na swoim miejscu, to popatrzyła i powiedziała, że mi tam inaczej zamki przylepi-ale gdybym się nie odezwała, to nic by nie zrobiła
A znalazłam jeszcze jeden ząb, który wygląda trochę krzywo, ale może dlatego, że jest po prostu z jednej strony mniejszy, niestety nie mam równiutkich zębów prawie tej samej wielkości Boję się, że mi zdejmie aparat, a zęby i tak będą krzywe...

I jedno pytanko- po zdjęciu aparatu jak długo (w przybliżeniu)trzeba nosić potem ten aparat retencyjny? I co jest lepsze ta wysuwana płytka czy drucik- w ogóle gdzieś czytałam, że na górne zęby ortodonci raczej nie zakładają tego drucika. A boję się, że przy tym wysuwanym zęby się mi rozjadą.
Ja byłam dopiero na pierwszej kontroli, ale sama mówiła, które zęby się rotują. Nawet sumiennie odpowiadała na moje pytania, typu czemu dwójka bolała najbardziej więc myśle, że jeśli ktoś ci majstruje przy buzi to powinien mówić co i jak, jakie zmiany i co będzie dalej



Sent from iPad
__________________
22.07.13 aparat kryształowy


Gonya_waw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-04, 10:20   #1223
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez blanca7 Pokaż wiadomość
Byłam u orto na wizycie jak zawsze nic nie mówiła. Czy Wy też musicie waszym ortodontom mówić, że jakiś ząb nie wygląda jakoś ok? Powiedziałam orto, że wydaje mi się, że jeszcze tak z 2 zęby jakoś nie są na swoim miejscu, to popatrzyła i powiedziała, że mi tam inaczej zamki przylepi-ale gdybym się nie odezwała, to nic by nie zrobiła
A znalazłam jeszcze jeden ząb, który wygląda trochę krzywo, ale może dlatego, że jest po prostu z jednej strony mniejszy, niestety nie mam równiutkich zębów prawie tej samej wielkości Boję się, że mi zdejmie aparat, a zęby i tak będą krzywe...

I jedno pytanko- po zdjęciu aparatu jak długo (w przybliżeniu)trzeba nosić potem ten aparat retencyjny? I co jest lepsze ta wysuwana płytka czy drucik- w ogóle gdzieś czytałam, że na górne zęby ortodonci raczej nie zakładają tego drucika. A boję się, że przy tym wysuwanym zęby się mi rozjadą.
Moja orto mi NIC nie mówi, jeśli się jej spytam, a nawet jak spytam, to odpowiada lakonicznie. Ale widzi co trzeba.
Może Twoja orto by zrobiła to, ale po prostu w innym czasie Im się nigdy nie spieszy
Cytat:
Napisane przez hellyeah0 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,

byłam wczoraj na wizycie u ortodonty i spotkały mnie dwie niespodzianki. Pierwsza: koniec z wyciągami po 10 miesiącach! Tak ciężko było mi w to uwierzyć, że w drodze do domu, gdy zauważyłam ich brak (a zawsze mi je zakładał na koniec wizyty), to aż dzwoniłam do gabinetu i prosiłam recepcjonistkę, by spytała pana doktora o te moje wyciągi ; ) Druga niespodzianka: słowa doktora po wizycie "Do zobaczenia za 8 tygodni. Powoli zbliżamy się do końca". Nie wiem co oznacza to powoli, ale może w Nowy rok wejdę już z pięknym uśmiechem, byłoby cudnie ; )
Ekstra, ząbki wyprostowane ekspresowo
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-04, 10:21   #1224
Gonya_waw
Rozeznanie
 
Avatar Gonya_waw
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 685
Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Moja orto mi NIC nie mówi, jeśli się jej spytam, a nawet jak spytam, to odpowiada lakonicznie. Ale widzi co trzeba.
Może Twoja orto by zrobiła to, ale po prostu w innym czasie Im się nigdy nie spieszy


Ekstra, ząbki wyprostowane ekspresowo
To widzę, że na swoją orto nie mogę narzekać przynajmniej narazie



Sent from iPad
__________________
22.07.13 aparat kryształowy


Gonya_waw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-04, 10:42   #1225
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Ja już mam dosyć tego aparatu, tzn. moje dziąsła Przy nitkowaniu zębów po prostu krew mi leci z nich okropnie Wiem, że sama sobie zawiniłam, bo gdybym codziennie nitkowała tak jak mi perio zaleciła, to krwawiłyby mi mniej, ale to tyle czasu schodzi, a przy tylnych zębach trzeba się tak nagimnastykować... Teraz widzę, że im dłuższe przerwy w nitkowaniu tym gorzej.

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Gonya_waw Pokaż wiadomość
To widzę, że na swoją orto nie mogę narzekać przynajmniej narazie



Sent from iPad
Zdecydowanie
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-04, 10:44   #1226
Gonya_waw
Rozeznanie
 
Avatar Gonya_waw
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 685
Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Ja już mam dosyć tego aparatu, tzn. moje dziąsła Przy nitkowaniu zębów po prostu krew mi leci z nich okropnie Wiem, że sama sobie zawiniłam, bo gdybym codziennie nitkowała tak jak mi perio zaleciła, to krwawiłyby mi mniej, ale to tyle czasu schodzi, a przy tylnych zębach trzeba się tak nagimnastykować... Teraz widzę, że im dłuższe przerwy w nitkowaniu tym gorzej.

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:34 ----------



Zdecydowanie
A próbowałaś może takich "płaskich wykałaczek" mi to poleciła dentystka, jak mieszkałam jeszcze w Holandii, bo miałam tak ciasno między zębami, że jak już próbowałam wcisnąć tą nić to z impetem wbijała się w dziąsła, przez co były bardzo poranione, a te "wykałaczki" są łatwiejsze w obsłudze nawet przy aparacie



Sent from iPad
__________________
22.07.13 aparat kryształowy


Gonya_waw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-04, 11:01   #1227
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Gonya_waw Pokaż wiadomość
A próbowałaś może takich "płaskich wykałaczek" mi to poleciła dentystka, jak mieszkałam jeszcze w Holandii, bo miałam tak ciasno między zębami, że jak już próbowałam wcisnąć tą nić to z impetem wbijała się w dziąsła, przez co były bardzo poranione, a te "wykałaczki" są łatwiejsze w obsłudze nawet przy aparacie



Sent from iPad
Hm, nie próbowałam, ale moim problemem nie są zbyt ciasno ustawione zęby. Samą nić łatwo mi wprowadzić, natomiast kiedy obejmuję zęba nicią i czyszczę pod dziąsłem, wtedy krwawi. Niestety muszę tak robić, właśnie takie instrukcje dostałam od periodentologa. Im częściej i regularniej będę nitkować, tym szybciej moje dziąsła przestaną krwawić. Sprawdza się, jak często nitkowałam, to rzeczywiście krwawienie ustępowało. Problemem jest też to, że przez aparat dziąsła są bardziej wrażliwe i opuchnięte. Zapewne łatwiej byłoby mi sobie z nimi poradzić bez złomka. Jednak bardzo dziękuję za radę Te wykałaczki to jest fachowa nazwa ?
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-04, 11:05   #1228
Gonya_waw
Rozeznanie
 
Avatar Gonya_waw
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 685
Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Chyba nie poszukam fachowej ale skoro to decyzja perio.... To stosuj jej ale jak nie będzie ci sie chciało nitkować to możesz patyczkować przynajmniej cały czas będziesz hartować zęby i zostaną czyste więc to też nie głupi pomysł, a ja lecę szukać fachowej nazwy



Sent from iPad

---------- Dopisano o 12:05 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

Vinnga tu masz przykład "wykałaczki dentystyczne" http://www.sklepy24.pl/szukaj/jordan...tyczne+100+szt



Sent from iPad
__________________
22.07.13 aparat kryształowy


Gonya_waw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-04, 11:07   #1229
blanca7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 427
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Moja orto mi NIC nie mówi, jeśli się jej spytam, a nawet jak spytam, to odpowiada lakonicznie. Ale widzi co trzeba.
Może Twoja orto by zrobiła to, ale po prostu w innym czasie Im się nigdy nie spieszy


Ekstra, ząbki wyprostowane ekspresowo
No właśnie jej się śpieszy- w listopadzie miną 2 lata jak załozyłam aparat i ona chce mi go już ściągać
blanca7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-04, 11:34   #1230
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez blanca7 Pokaż wiadomość
No właśnie jej się śpieszy- w listopadzie miną 2 lata jak załozyłam aparat i ona chce mi go już ściągać
To w takim razie dziwne, że nie zauważa sama Twoich wad
Cytat:
Napisane przez Gonya_waw Pokaż wiadomość
Chyba nie poszukam fachowej ale skoro to decyzja perio.... To stosuj jej ale jak nie będzie ci sie chciało nitkować to możesz patyczkować przynajmniej cały czas będziesz hartować zęby i zostaną czyste więc to też nie głupi pomysł, a ja lecę szukać fachowej nazwy



Sent from iPad

---------- Dopisano o 12:05 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

Vinnga tu masz przykład "wykałaczki dentystyczne" http://www.sklepy24.pl/szukaj/jordan...tyczne+100+szt



Sent from iPad
Dziękuję Masz rację w sumie
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-04 15:18:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:24.