Karmienie niemowląt butelką - dawki, mleka, dodatki i wszystko inne na temat; - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-15, 20:39   #301
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Karmienie niemowląt butelką - dawki, mleka, dodatki i wszystko inne na temat;

To co jest napisane na opakowaniu to tylko orientacyjna dawka. Moja, dziewczynka 50 centyl, jadła dokładnie z rozpiską na opakowaniu. Jakoś koło 2 miesiąca jadła jeden raz więcej, czyli 7 razy 120ml. Wogole się tym nie przejmowalam.

Więc normalne dla mnie jest to, że chłopiec, w szczególności z wyższych centyli będzie jadł więcej niż średnia z opakowaniu.

Ja bym dawała tyle ile chce, jeśli chce pić 150ml to mu daj. Jedyne co bym kontrolowała to żeby nie jadł częściej niż 2,5h.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 12:33   #302
MamaKtosia
Zadomowienie
 
Avatar MamaKtosia
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 532
Dot.: Karmienie niemowląt butelką - dawki, mleka, dodatki i wszystko inne na temat;

Cytat:
Napisane przez fifiorek Pokaż wiadomość
10tego marca skończył dwa miesiące.
Musiałam zacząć karmić mm - mały niby powinien zjadać tego mleka 720ml na dobę :/

Jak dostanie 120ml to zaraz po wypiciu dalej szuka i się dopomina.
Nawet jak dam więcej to też nie na wiele się zdaje - dostał 140ml, wszystko ściągnął i dwie godziny później była histeria o kolejną porcję.

Tu mi nie pozwalają dawać więcej, wy dziewczyny każecie to olać i karmić skoro głodny.
Ja już mam dosyć jak słowo daję
Rozumiem, że chodzi Ci o lekarza/pielęgniarkę którzy opiekują się Twoim dzieckiem? Wiesz my nie znamy Twojego syna, więc tak naprawdę trudno nam wyrokować na postawie kilku postów na forum co się dzieje i jak powinnaś postąpić. Domniemywam, że jeżeli lekarz ma jakieś zastrzeżenia do sposobu żywienia Twojego dziecka to ma ku temu podstawy - o ile nie trafiłaś na jakiegoś konowała bądź lekarza przywiązanego do tego co się mówiło kiedyś, co niestety mogło się zdarzyć. Najprościej byłoby skonsultować problem z innym lekarzem i dowiedzieć się co sądzi. Natomiast jeśli dziecko nie ma żadnych zaburzeń metabolicznych to nie widzę większych przeciwskazań do podawania mu takiej ilości pokarmu jakiej się domaga. Twój syn jest jeszcze naprawdę malutki i ciągle adaptuje się do świata zewnętrznego to raz. Dwa te zalecane dawki na opakowaniach są orientacyjne. Natomiast podkreślam, że najlepiej byłoby to skonsultować to z innym lekarzem. Forum to tylko forum - po pierwsze może się wypowiedzieć każdy kto ma ochotę i znikomą wiedzę w zakresie żywienia, po drugie nawet jak wypowie się ktoś kto się zna to nie zna on historii Twojego dziecka więc może Cię wprowadzić w błąd.
MamaKtosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 14:33   #303
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Karmienie niemowląt butelką - dawki, mleka, dodatki i wszystko inne na temat;

A ile miał jak się urodził?
Wcześniaki tak podobno mają że szybko nadrabiają kg.
Nie słyszałam jeszcze żeby niemowlaka odchudzać, a przecież tyjąc na piersi na mm na pewno nie będzie przybierał dużo wolniej.
Zwiększyłabym dawkę o 10-20 ml.
A nie ma problemów z załatwieniem się, robi kupkę codziennie?
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 20:09   #304
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Karmienie niemowląt butelką - dawki, mleka, dodatki i wszystko inne na temat;

Jak się urodził było 2860, ale spadł do 2550 i to była najniższa waga.
Odkąd te kilka dni jest na mm kupy są codziennie.
Jutro spróbuje dawać butelkę częściej i sprawdzę jak mały na to zareaguje.
Powoli zaczynają kończyć mi się pomysły

Co do lekarza - pediatra, która pracuje w przychodni to chyba całkowicie walnęła się z wyborem zawodu
Jeszcze jak mały był na moim mleku to mi zabroniła karmić go w nocy jak się wybudzi a miał wtedy 6 tygodni dopiero
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 20:21   #305
MamaKtosia
Zadomowienie
 
Avatar MamaKtosia
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 532
Dot.: Karmienie niemowląt butelką - dawki, mleka, dodatki i wszystko inne na temat;

Cytat:
Napisane przez fifiorek Pokaż wiadomość
Co do lekarza - pediatra, która pracuje w przychodni to chyba całkowicie walnęła się z wyborem zawodu
Jeszcze jak mały był na moim mleku to mi zabroniła karmić go w nocy jak się wybudzi a miał wtedy 6 tygodni dopiero
Zmień pediatrę. Koniecznie. Możesz swobodnie przepisać dziecko do innej przychodni - to nie jest skomplikowana procedura.
MamaKtosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 20:21   #306
_Beata _
ja.
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: niedaleko
Wiadomości: 1 422
Dot.: Karmienie niemowląt butelką - dawki, mleka, dodatki i wszystko inne na temat;

pediatra co najmniej dziwny, co to za pomysły nie karmić noworodka w nocy? wcześniaka w dodatku? olalabym.
_Beata _ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 20:24   #307
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Karmienie niemowląt butelką - dawki, mleka, dodatki i wszystko inne na temat;

Cytat:
Napisane przez fifiorek Pokaż wiadomość
Jak się urodził było 2860, ale spadł do 2550 i to była najniższa waga.
Odkąd te kilka dni jest na mm kupy są codziennie.
Jutro spróbuje dawać butelkę częściej i sprawdzę jak mały na to zareaguje.
Powoli zaczynają kończyć mi się pomysły

Co do lekarza - pediatra, która pracuje w przychodni to chyba całkowicie walnęła się z wyborem zawodu
Jeszcze jak mały był na moim mleku to mi zabroniła karmić go w nocy jak się wybudzi a miał wtedy 6 tygodni dopiero
To chyba bym jej nie słuchała, bo coś kobieta bredzi...
A zrób tak jak pisałam wcześniej, spróbuj - daj więcej mleka, niech się dziecko naje do oporu i zaczekaj za ile dziecko się upomni, znowu daj więcej i znowu zaczekaj i tak np. przez 2 dni i zobaczysz czy się reguluje, czy nie. Obstawiam, że na pewno. I nie martw się, to że przez kilka karmień zje więcej nie będzie znaczyć, ze potem nie zje mniej
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-16, 20:33   #308
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Karmienie niemowląt butelką - dawki, mleka, dodatki i wszystko inne na temat;

Ja bym trzymała się 3 godzinnej przerwy ale dawała 150, niech mały brzuszek zdąży przetrawić. Może być tak że to chwilowe i potem będzie jadł mniej, albo że jest z tych nie najadających się, bo zakładam że je normalne mm a nie pepti czy mniej kaloryczne mieszanki?
Pocieszę Cię że też paru pediatrów przerobiłam i też dziwy czasem opowiadali. Jeśli pani w tym wieku przestała się dokształcać i nie jest na bieżąco z najnowszymi zaleceniami to może lecieć równie dobrze schematem z lat PRL-u
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 20:39   #309
MamaKtosia
Zadomowienie
 
Avatar MamaKtosia
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 532
Dot.: Karmienie niemowląt butelką - dawki, mleka, dodatki i wszystko inne na temat;

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Jeśli pani w tym wieku przestała się dokształcać i nie jest na bieżąco z najnowszymi zaleceniami to może lecieć równie dobrze schematem z lat PRL-u
Oj tak... bo przecież mały brzuszek musi w nocy odpocząć...
MamaKtosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 20:50   #310
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Karmienie niemowląt butelką - dawki, mleka, dodatki i wszystko inne na temat;

Dziewczyny dzięki za rady.
Co do pani z przychodni - nawet tego pod uwagę nie brałam - powiedziała co chciała i tyle. Sześciotygodniowe dziecko chciała odchudzać bo raptem 2kg przytył a wydaje mi się mały musiał nadrobić to swoje ciągłe spanie przez pierwsze 2 tygodnie od narodzenia.

Jutro mam zamiar robić tak jak pisała żurawinka - 3h przerwy i 140-150ml w butelce. No i mleko mamy zwykłe.
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 09:46   #311
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Karmienie niemowląt butelką - dawki, mleka, dodatki i wszystko inne na temat;

Dziewczyny wczoraj robiłam tak jak wcześniej pisałam - 3h przerwy i 140-150 ml mleka.
Efekty od razu było widać Dziecko po zjedzeniu bez większych trudności dało się położyć spać, nie kręciło się, nie płakało i nie było nerwowe
A w nocy po karmieniu o 21 spał do 4
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-18, 10:05   #312
MamaKtosia
Zadomowienie
 
Avatar MamaKtosia
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 532
Dot.: Karmienie niemowląt butelką - dawki, mleka, dodatki i wszystko inne na temat;

Świetnie! Słuchaj swojego dziecka, a pediatrę i tak zmień
MamaKtosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 13:58   #313
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Karmienie niemowląt butelką - dawki, mleka, dodatki i wszystko inne na temat;

Cytat:
Napisane przez fifiorek Pokaż wiadomość
Dziewczyny wczoraj robiłam tak jak wcześniej pisałam - 3h przerwy i 140-150 ml mleka.
Efekty od razu było widać Dziecko po zjedzeniu bez większych trudności dało się położyć spać, nie kręciło się, nie płakało i nie było nerwowe
A w nocy po karmieniu o 21 spał do 4
Przypuszczałam, że tak będzie
Fajnie, że maluch zadowolony.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-23, 08:06   #314
naisha
Raczkowanie
 
Avatar naisha
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 274
GG do naisha
Dot.: Karmienie niemowląt butelką - dawki, mleka, dodatki i wszystko inne na temat;

Hej.
Nie wiem czy ktoś jeszcze tu zagląda ale może.
Potrzebuję porady. Karmię Małą mieszanie, teraz już z przewagą butli, jakoś laktacja mimo zapewnień się nie ruszyła.
Ona strasznie dużo wcina. Do piątku byłam w Niemczech, i tam położna i pediatra kazali dawac mm ile dziecko chce, tzn jak często chce, bo te mleczka są tak dostosowane że nie ma problemu jak za często. Mała ma dopiero 5 tygodni. Odwiedziłam pediatrę tu w PL i się zaczeło....dzieco jest za grube, je za dużo...wszystko źle. Od tej wizyty mam się ochotę podac do dymisji...bo chyba jestem fatalną matką. Pojechałam do lekarza bo dziecko ciągle się pręży i ma straszne gazy, nawet od raz po jedzeniu i tak sobie pomyslałam że moze to mleko nie słuzy albo to karmienie mieszane. Kazała mleko zmienić na inne, specjalne antykolkowe co nigdzie go nie mogę dostac. I wydłuzac przerwy między posiłkami, efekt tego mam taki ze dziecko przez godzinę się drze strasznie. Macie doswiadczenia z mlekami antykolkowymi?? Strasznie drogie to diablestwo i nie wiem czy coś daje...póki co jest gorzej ale to dopiero 2 dni po zmianie. Wczoraj w dzien spała nam 3 razy po pol godziny...Często tak jest po zmianie mleka?? Proszę o radę jakąś bo już wariuję.
__________________
Adopcja wirtualna - psiaki czekają na pomoc

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=135520


naisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-23, 11:05   #315
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Karmienie niemowląt butelką - dawki, mleka, dodatki i wszystko inne na temat;

Jeśli to są klasyczne kolki to żadne mleko nie pomoże. Trzeba przeczekać. I ewentualne podawac antykolkowe specyfiki.

Ile razy dziennie pije i ile ml?
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-23, 15:57   #316
naisha
Raczkowanie
 
Avatar naisha
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 274
GG do naisha
Dot.: Karmienie niemowląt butelką - dawki, mleka, dodatki i wszystko inne na temat;

I tu jest najlepsze. Pije wg tego co na niemiecim opakowaniu czyli 150ml mleka raz na 3-4 godziny. U nas to jest 5 miarek mleka na 150ml. Ale nie wypija wszystiego. Pediatra powiedziala że w Pl to odpowidnik Nan pro 1. ale dawkowanie jest inne całkiem. Specyfiki na kolke mam.. ale czy kolka moze trwac cały dzien. My mamy od soboty urwanie głowy....
Czy zielona kupka a wczesniej zaparcie to efekt zmiany mleka? mam stres...
__________________
Adopcja wirtualna - psiaki czekają na pomoc

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=135520



Edytowane przez naisha
Czas edycji: 2014-07-23 o 16:12
naisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-23, 17:36   #317
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Karmienie niemowląt butelką - dawki, mleka, dodatki i wszystko inne na temat;

A ile razy dziennie pije to 150ml?
Dlaczego zmieniliście mleko? Z jakiego na jakie?

Co dajesz na kolki?


Tak, kolka może trwać prawie cały dzień, po każdym posiłku.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-23, 17:54   #318
kordelka85
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 6 973
Dot.: Karmienie niemowląt butelką - dawki, mleka, dodatki i wszystko inne na temat;

Cytat:
Napisane przez naisha Pokaż wiadomość
I tu jest najlepsze. Pije wg tego co na niemiecim opakowaniu czyli 150ml mleka raz na 3-4 godziny. U nas to jest 5 miarek mleka na 150ml. Ale nie wypija wszystiego. Pediatra powiedziala że w Pl to odpowidnik Nan pro 1. ale dawkowanie jest inne całkiem. Specyfiki na kolke mam.. ale czy kolka moze trwac cały dzien. My mamy od soboty urwanie głowy....
Czy zielona kupka a wczesniej zaparcie to efekt zmiany mleka? mam stres...
Porównaj składy polskiego i niemieckiego mleka, mogą sie różnic znacznie.
Nie przejmuj sie, ze nie je 150, bo takie male dziecko wie najlepiej ile mu potrzebne.Te dawkowania sa orientacyjne.
Zaparcia mogą byc efektem zmiany mleka.
A to niemieckie mleko było Beba?
kordelka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-23, 18:33   #319
naisha
Raczkowanie
 
Avatar naisha
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 274
GG do naisha
Dot.: Karmienie niemowląt butelką - dawki, mleka, dodatki i wszystko inne na temat;

Dzięki Wam za odpowiedzi.
Niemieckie mleko to Beba Pro 1. Piła te 5 butelek jak na opakowaniu pisza, a czasem i wiecej, ale czasem mniej. A zmienilam za rada pediatry na Humana Anti Colic. Zmienilismy z powodu ciągłych wzdęc, prężyła sie po każdym posiłku i miała bardzo twardy brzuch. Teraz wcale nie lepiej, za to ciągle głodna. Dzwoniłam do położnej i mówi żeby do tamtego wrócic, i dawac nadal Sab Simplex. Jestem w kropce....
__________________
Adopcja wirtualna - psiaki czekają na pomoc

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=135520


naisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-23, 19:49   #320
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Karmienie niemowląt butelką - dawki, mleka, dodatki i wszystko inne na temat;

Jeszcze możesz spróbować Delicol, może ma problem z trawieniem laktozy. Nam pomógł.

Czyli przy obu mlekach te same problemy?
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 05:51   #321
kordelka85
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 6 973
Dot.: Karmienie niemowląt butelką - dawki, mleka, dodatki i wszystko inne na temat;

Cytat:
Napisane przez naisha Pokaż wiadomość
Dzięki Wam za odpowiedzi.
Niemieckie mleko to Beba Pro 1. Piła te 5 butelek jak na opakowaniu pisza, a czasem i wiecej, ale czasem mniej. A zmienilam za rada pediatry na Humana Anti Colic. Zmienilismy z powodu ciągłych wzdęc, prężyła sie po każdym posiłku i miała bardzo twardy brzuch. Teraz wcale nie lepiej, za to ciągle głodna. Dzwoniłam do położnej i mówi żeby do tamtego wrócic, i dawac nadal Sab Simplex. Jestem w kropce....
To podawaj te krople, mój synek brał i były skuteczne.A jak je podajesz?lejesz do mleka?Bo u mnie lepiej sie sprawdzały podane normalnie na łyżeczce. Herbatka z kopru włoskiego tez może pomoc, żeby te gazy uszły.

---------- Dopisano o 06:51 ---------- Poprzedni post napisano o 06:51 ----------

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Jeszcze możesz spróbować Delicol, może ma problem z trawieniem laktozy. Nam pomógł.

Czyli przy obu mlekach te same problemy?
Tez możliwe.
kordelka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 06:35   #322
naisha
Raczkowanie
 
Avatar naisha
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 274
GG do naisha
Dot.: Karmienie niemowląt butelką - dawki, mleka, dodatki i wszystko inne na temat;

OK. Dziei. Chyba wyślę kogoś po ten Delicol...może pomoże.
Sab Simplex daję bezposrednio na łyżeczce, dawałam w mleku ale jak nie wypijała wszsytkiego to nie wiedziałam ile tych kropli wypiła...
Dałam jej dziś poprzednie mleko...aż się boję co będzie.

Coś mi nie daje spokoju. Ja prosta baba jestem Już w szpitalu słyszałam o rozciągięciu dziecku żołądka jak za dużo będzie pić mleka..To kurcze czemu w Niemczech dla takiego Maleństwa jest 2 razy więcej ml mleka niż w PL. To właśnie chyba rozciągnie żołądek? Jak ja jej wczoraj dałam przewidzianą porcję tej Humany czyli 100ml to sie darła jak opętana nadal, dałam jej jeszcze jedną porcję i ją wciągneła...ale to tak przecież nie może byc.
Jak to jest z tym rozciągnięciem żołądka??
Położna powiedziała i ja zresztą sama widziałam nie raz..że jak zje za dużo to ulewa, wypluwa, albo ma czkawkę i też wypluwa.
Powiem Wam że to chyba nie na mój zmęczony mózg....
__________________
Adopcja wirtualna - psiaki czekają na pomoc

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=135520


naisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 07:09   #323
kordelka85
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 6 973
Dot.: Karmienie niemowląt butelką - dawki, mleka, dodatki i wszystko inne na temat;

Cytat:
Napisane przez naisha Pokaż wiadomość

Coś mi nie daje spokoju. Ja prosta baba jestem Już w szpitalu słyszałam o rozciągięciu dziecku żołądka jak za dużo będzie pić mleka..To kurcze czemu w Niemczech dla takiego Maleństwa jest 2 razy więcej ml mleka niż w PL. To właśnie chyba rozciągnie żołądek? Jak ja jej wczoraj dałam przewidzianą porcję tej Humany czyli 100ml to sie darła jak opętana nadal, dałam jej jeszcze jedną porcję i ją wciągneła...ale to tak przecież nie może byc.
Jak to jest z tym rozciągnięciem żołądka??
Położna powiedziała i ja zresztą sama widziałam nie raz..że jak zje za dużo to ulewa, wypluwa, albo ma czkawkę i też wypluwa.
Powiem Wam że to chyba nie na mój zmęczony mózg....
To bzdury.Dziecko wie najlepiej ile potrzebuje.Nie martw sie, nie je na sile bo dobre. Je bo jest głodne.
Moj synek tez jadł więcej i słyszałam ciągle, ze go przekarmiam, ze on na pewno nie jest głodny, ze chce pic(jakby nie odróżniał picia od jedzenia), ze to tylko potrzeba ssania (dziwne, ze smoczek wypluwał i płakał za butelka). Mówiono, żebym go przetrzymywała głodnego itp. Ale to olałam i ty tez to olej, nie przejmuj sie dawkowaniem niech je ile chce. Nie dopasujesz dziecko do żadnego schematu, bo to nie jest maszyna i nie da sie wg instrukcji obsługi traktować.
Jak skończył 7 miesięcy to nagle apetyt mu sie zmniejszył, teraz ma 10 miesięcy i je na śniadanie mniejsze porcje kaszki niz jak miał 5 miesięcy.
Wiec chyba nie ma az tak rozciągniętego żołądka. Nie rośnie, nie rozwija sie juz tak w ekspresowym tępię wiec zapotrzebowanie mniejsze i on sam najlepiej o tym wie. Jest zdrowy, nie ma nadwagi.
Rodzic decyduje kiedy i co podaje dziecku, ale ile zje to decyduje dziecko.
Ulewanie, czkawka i sa normalne w tym wieku.

Edytowane przez kordelka85
Czas edycji: 2014-07-24 o 07:11
kordelka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 10:12   #324
naisha
Raczkowanie
 
Avatar naisha
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 274
GG do naisha
Dot.: Karmienie niemowląt butelką - dawki, mleka, dodatki i wszystko inne na temat;

Kordelka Dziękuję, troszkę mnie uspokoiłaś. To samo mi mówili w Niemczech, pediatra i położna. Tu dostałam od razu opieprz...lekki ale jednak. Ja w temacie dzieci zielona jestem, jak się urodziła to jeszcze wydawało mi się że ogarniam, jak się zaczeły te kolki i inne to już zgłupialam do reszty. A co lekarz to co innego mowi...i jeszcze co kraj to inne spojrzenie. I jeszcze słucham od "mądrych" znajomych że Niemcy to grube dzieci hodują....Teraz wrąbała tylko 70ml i śpi póki co - niespokojnie ale spi .Delicol dodałam - a nóż okaże się że pomoże.
Jak czytam że ktoś dał dziecku butlę i zasnęło jak aniolek to zazdroszczę, moje po butli nie śpi...a piersią niestety żarłoka wykarmić się nie dało.
Dziękuję Wam. Pewnie w kwestii karmienia butelką jeszcze będę miała parę pytań
__________________
Adopcja wirtualna - psiaki czekają na pomoc

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=135520


naisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 12:10   #325
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Karmienie niemowląt butelką - dawki, mleka, dodatki i wszystko inne na temat;

Ale nie rozumiem skąd się wziło to przekrmianie skoro piszesz że nie wypija całej porcji?

Nam Delicol pomógł po 2-3 dniach, i musiałam podawać maksymalną podaną na ulotce dawkę.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 15:06   #326
naisha
Raczkowanie
 
Avatar naisha
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 274
GG do naisha
Dot.: Karmienie niemowląt butelką - dawki, mleka, dodatki i wszystko inne na temat;

Pani doktor jak usłyszała ze ona wcina juz 150ml to od razu problem. Bo się upierała że to mleko to takie samo jak Nan. Ale jednak dawki i skład troche inne.Ja stosuję dawki jak na opakowaniu. No i zobaczyla na wagę po porodzie i teraz po 5 tygodniach i stwierdziła ze grubas. Może problemem jest karmienie mieszane.....
__________________
Adopcja wirtualna - psiaki czekają na pomoc

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=135520



Edytowane przez naisha
Czas edycji: 2014-07-24 o 15:56
naisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 16:01   #327
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Karmienie niemowląt butelką - dawki, mleka, dodatki i wszystko inne na temat;

Cytat:
Napisane przez naisha Pokaż wiadomość
Pani doktor jak usłyszała ze ona wcina juz 150ml to od razu problem. Bo się upierała że to mleko to takie samo jak Nan. Ale jednak dawki i skład troche inne.Ja stosuję dawki jak na opakowaniu. No i zobaczyla na wagę po porodzie i teraz po 5 tygodniach i stwierdziła ze grubas. Może problemem jest karmienie mieszane.....

Jeżeli je jak na opakowanie mleka to przeciez idealnie.
Poza tym to tylko średnie dawkowanie, i są dzieci co potrzebują mniej i więcej.

Ile przybrała w 5 tyg?
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-25, 07:30   #328
naisha
Raczkowanie
 
Avatar naisha
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 274
GG do naisha
Dot.: Karmienie niemowląt butelką - dawki, mleka, dodatki i wszystko inne na temat;

No własnie sporo. Urodzila sie z wagą 3480, spadla do 3130 a po skończonym 5 tygodniu ma 4670. Najwięcej utyła w ostatnich 3 tygodniach, urosła też 3cm. Boję sie ze grubasek mi rośnie...
__________________
Adopcja wirtualna - psiaki czekają na pomoc

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=135520


naisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-25, 08:51   #329
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Karmienie niemowląt butelką - dawki, mleka, dodatki i wszystko inne na temat;

Ładnie przybrała, ale wg mnie w normie. W pierwszy m mieścicu dzieic spro przybieraja, moja przybrala 1kg, a caly czas była na 50 centylu
Znam przypadki co prawie 2 kg przybrały
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-25, 09:25   #330
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Karmienie niemowląt butelką - dawki, mleka, dodatki i wszystko inne na temat;

Cytat:
Napisane przez naisha Pokaż wiadomość
No własnie sporo. Urodzila sie z wagą 3480, spadla do 3130 a po skończonym 5 tygodniu ma 4670. Najwięcej utyła w ostatnich 3 tygodniach, urosła też 3cm. Boję sie ze grubasek mi rośnie...
Ech, jak mogłaś tak spaść jak świnię dziecko? No to po prostu karygodne, żeby dziecko tyle przybrało.

Wszystko jest w porządku
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-07 12:27:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:57.