Oszczędzamy, więc tytułu nie wymyślamy! Część VIII - nie ostatnia :) - Strona 98 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-01, 08:40   #2911
carmen_20
Zadomowienie
 
Avatar carmen_20
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 463
Dot.: Oszczędzamy, więc tytułu nie wymyślamy! Część VIII - nie ostatnia :)

Cytat:
Napisane przez _Naughty Pokaż wiadomość
Moje życie z oszczędzaniem ma ostatnio niewiele wspólnego
Moje też

Spłukałam się do zera. Byłam ostatnio świadkiem na ślubie co mnie wykończyło finansowo (kiecka, buty, torebka, kosmetyczka, fryzjer, panieński, koperta ). Wszystkie oszczędności się rozpłynęły. Dziś dopiero pierwszy a u mnie już pustki na koncie W połowie miesiąca chyba zacznę przymierać głodem I kolejne wesele za tydzień, masakra.
carmen_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 08:44   #2912
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Oszczędzamy, więc tytułu nie wymyślamy! Część VIII - nie ostatnia :)

Nie nie w PL Dagunia. Wakacje na pięknym koncu fr , bez tz- a ale z jego rodzina wiec jezyk podszkole ( wyjścia nie bedzie ale i zwiedzać troche bede. 2 tyg w słońcu.
Ja tez musze ale mnie zabierają. Takie ,, szkolenie językowe " z tatusiem


Sent from my iPad using Tapatalk
Ipad lubi robic błędy
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 10:16   #2913
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Oszczędzamy, więc tytułu nie wymyślamy! Część VIII - nie ostatnia :)

Uuu to super ! Wakacje z teściem Odpoczywaj i grzej na słoneczku
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 10:45   #2914
confused women
Zakorzenienie
 
Avatar confused women
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 061
Dot.: Oszczędzamy, więc tytułu nie wymyślamy! Część VIII - nie ostatnia :)

Cytat:
Napisane przez zawiechaczarny Pokaż wiadomość
No i dzisiaj poszło 79 zł na botki - poprzednie półbuty w piątek doszczętnie mi się rozpadły
Ja ostatnio kupuję nowe buty dopiero gdy stare mi się zaczną rozlatywać A i tak wypada to prawie co miesiąc, bo strasznie szybko zużywam obuwie
Cytat:
Napisane przez Coffee With Milk Pokaż wiadomość


Wątek odżywa to i ja powrócę. Moje życie też ostatnio z oszczędzaniem ma niewiele wspólnego, ale czas się ogarnąć Ostatnio wpadłam w szał zakupów kosmetycznych, zrobiłam takie zapasy, że chyba z rok będę zużywać to wszystko.. A do tego wszystkiego odkryłam zakupy na zagranicznym ebayu i naklikałam rzeczy tyle, że nawet już nie pamiętam dokładnie co kupiłam Dobrze, że w miarę tanie wszystko..
Jutro jeszcze pójdzie 100zł na wizytę u gina. Jutro też mają przyjść sandałki (100zł) - zamówiłam z myślą o październikowych wakacjach, a że w tym roku praktycznie nic letniego nie kupowałam, więc zafundowałam sobie białe sandałki na koniec I więcej nie wydaję, oszczędzam
Też muszę iść na jesień do gina a u mnie będzie to wydatek rzędu 150zł, masakra
Ale za sandałki chyba bym 100zł nie dała
Cytat:
Napisane przez Sweet :) Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny ja też nadal podczytuję i chętnie do Was wrócę, bo moje życie z oszczędzaniem nie miało w ostatnim czasie nic wspólnego Pora powrócić na dobrą drogę
No to do dzieła, oszczędzamy!
__________________
<3
confused women jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 11:51   #2915
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Oszczędzamy, więc tytułu nie wymyślamy! Część VIII - nie ostatnia :)

Dagunia śmiej sie śmiej nieno raczej grzać na słońcu sie nie będziemy tylko zwiedzać z tego co tz mi mówił jak tata spędza czas. Mam taka nadzieje ze oni nie z tych co leżeć na słońcu lubią bo to nie dla mnie. A zobaczyć jest co. Mam nadzieje ze sie nie rozmysla


Sent from my iPhone using Tapatalk
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 12:00   #2916
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Oszczędzamy, więc tytułu nie wymyślamy! Część VIII - nie ostatnia :)

Cytat:
Napisane przez _Naughty Pokaż wiadomość
Moje życie z oszczędzaniem ma ostatnio niewiele wspólnego
dla każdej z osobna, która tak tu napisała


Cytat:
Napisane przez Ayo22 Pokaż wiadomość

A i wczoraj zapłaciłam za noclegi i bilety na mini wakacje, więc w tym mies zdecydowanie nie odłożę tyle, ile zakładałam
gdzie jedziesz?

U nas w tym miesiącu nie zapowiada się oszczędnie
Najpierw tydzień z małym w Tatrach - do tej pory wyjazdy były budżetowe - nie ważne gdzie spanie, coś na ząb i aby w górach pobyć.
Teraz musi być osobny pokój, nocleg dostosowany do małego dziecka, blisko do centrum, jazda swoim samochodem..itp.itd - tanio nie jest, ale ponad rok w domu bez żadnego wyjazdu to dla nas zdecydowanie za dużo
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 12:05   #2917
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Oszczędzamy, więc tytułu nie wymyślamy! Część VIII - nie ostatnia :)

Fifi a bij u mnie tyle życie ma wspólnego z oszczędzaniem teraz ze owszem oszczędzam ale zeby przeżyć i nie odkładam.
Mam nadzieje ze chociaz przyszły rok będzie lepszy

Sent from my iPhone using Tapatalk
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-01, 15:54   #2918
Ayo22
after hours
 
Avatar Ayo22
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 153
Dot.: Oszczędzamy, więc tytułu nie wymyślamy! Część VIII - nie ostatnia :)

Cytat:
Napisane przez confused women Pokaż wiadomość
A mogę zapytać co to za nową pracę dostałaś? Tamtą straciłaś czy sama się zwolniłaś bo zdecydowałaś się na coś innego? Ja jestem bardzo niezadowolona z obecnej pracy, zarobki bardzo słabe ale w mojej mieścinie ciężko o lepszą robotę.. Mimo to coraz częściej myślę o szukaniu czegoś innego.
spec ds kadrowych/hr
z poprzedniej stałej pracy odeszłam z końcem marca, później miałam 2 mies stażu przy projekcie, ale musiałam zrezygnować po 1,5 mies, bo znalazłam pracę marzeń, tzn taką, jaką chciałam, a tak mi się przynajmniej wydawało szybko się przekonałam, że to totalnie nie to, co bym chciała robić, że o wiele lepiej się czułam w poprzedniej stałej pracy i zaczęłam szukać podobnej do starej i znalazłam
w ogóle jakoś śmiesznie wyszło, tak to pracy nie ma, a ja zostałam przyjęta do 3 w zasadzie.. tylko, że w jednej się zatrudnienie nowej osoby odwlecze w czasie, bo się nie wyrobią z budżetem w tym roku, więc przyjęłam inną, gdzie też mnie wybrali, w zeszłym tyg podpisałam umowę, a dzisiaj dzwoniła kobitka po jeszcze jednej rozmowie, że są zainteresowani współpracą, ale musiałam odmówić, bo już się zobowiązałam gdzie indziej.

szukaj, jak tutaj kiepsko. nie musisz przecież od razu odchodzić z pracy, zawsze się lepiej szuka mając jednak tę pracę, niż kiedy musisz coś znaleźć i brać, co popadnie.

---------- Dopisano o 16:49 ---------- Poprzedni post napisano o 16:48 ----------

Cytat:
Napisane przez zawiechaczarny Pokaż wiadomość
No i dzisiaj poszło 79 zł na botki - poprzednie półbuty w piątek doszczętnie mi się rozpadły
nie znoszę takich nieprzewidzianych wydatków :/

---------- Dopisano o 16:54 ---------- Poprzedni post napisano o 16:49 ----------

Cytat:
Napisane przez fifiorek Pokaż wiadomość
gdzie jedziesz?
do Szczyrku
nie byłam na wakacjach od 4 lat, nie licząc 4 dni w krakowie 2 lata temu, ale co to za wakacje
zresztą, przez te 4 dni to też się nawakacjuję, że hoho
ale tanio za 2 os/doby pokój 180 zł przy samym wyciągu
bilety już wydałam 140 zł za obie strony + jeszcze zostanie dojazd na miejsce, myślę, że ok 50 zł max, czyli na transport pójdzie więcej niż za pokój
no, ale cóż odpocznę chociaż troszeczkę

ale tak się cieszę z tej nowej pracy, że już się doczekać nie mogę
__________________
Ayo22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 17:56   #2919
Lady_AnneBelle
Carpe Diem!
 
Avatar Lady_AnneBelle
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Noord Holland
Wiadomości: 7 269
Dot.: Oszczędzamy, więc tytułu nie wymyślamy! Część VIII - nie ostatnia :)

Cytat:
Napisane przez carmen_20 Pokaż wiadomość
Spłukałam się do zera. Byłam ostatnio świadkiem na ślubie co mnie wykończyło finansowo (kiecka, buty, torebka, kosmetyczka, fryzjer, panieński, koperta ). Wszystkie oszczędności się rozpłynęły. Dziś dopiero pierwszy a u mnie już pustki na koncie W połowie miesiąca chyba zacznę przymierać głodem I kolejne wesele za tydzień, masakra.
Tak to jest z tym oszczędzaniem, że zawsze w trakcie coś wyskoczy i dooopa Czasem to pieniądze się rozpływają nawet nie wiedząc kiedy i gdzie

Cytat:
Napisane przez fifiorek Pokaż wiadomość
U nas w tym miesiącu nie zapowiada się oszczędnie
Najpierw tydzień z małym w Tatrach - do tej pory wyjazdy były budżetowe - nie ważne gdzie spanie, coś na ząb i aby w górach pobyć.
Teraz musi być osobny pokój, nocleg dostosowany do małego dziecka, blisko do centrum, jazda swoim samochodem..itp.itd - tanio nie jest, ale ponad rok w domu bez żadnego wyjazdu to dla nas zdecydowanie za dużo
My z mężem już tyle lat jesteśmy bez prawdziwego urlopu, że już postanowiliśmy, że w przyszłym roku na sto% jedziemy w góry



Ja już pomału będę odkładać na Komunię Św. mojej chrześniaczki. Nie wiem jeszcze czy dać pieniądze czy kupić prezent?
__________________

Z uniesień pozostało mi uniesienie brwi,
ze wzruszeń - wzruszenie ramion.



home sweet home

Lady_AnneBelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 21:03   #2920
_Naughty
Raczkowanie
 
Avatar _Naughty
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 293
Dot.: Oszczędzamy, więc tytułu nie wymyślamy! Część VIII - nie ostatnia :)

Ekhem, przyszedł wrzesień, więc w końcu czas się zmobilizować i odłożyć trochę kasy. W związku z tym, wykupiłam sobie zabieg keratynowy na włosy na grouponie Od razu mówię - jak najbardziej potrzebny, bo nie chcę być łysa. Od rozjaśniania tak mi się posypały włosy, że podczas czesania i mycia chce mi się płakać Chciałabym bardzo nie kupować nic do ubrania we wrześniu, bo obkupiłam się trochę po urodzinach. Jakby się zastanowić to niczego mi już nie potrzeba. Ale nie wiem, czy podołam temu zadaniu
_Naughty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 21:21   #2921
crescent
Zakorzenienie
 
Avatar crescent
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 931
Dot.: Oszczędzamy, więc tytułu nie wymyślamy! Część VIII - nie ostatnia :)

Ayo a jedziesz pociagiem? Ja ostatnio jezdze na weekendowej biletomanii IC :-D poznan - zakopane 29zl TLK. Tak samo bylismy w gdansku i w opolu.
__________________
crescent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-03, 20:41   #2922
Ayo22
after hours
 
Avatar Ayo22
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 153
Dot.: Oszczędzamy, więc tytułu nie wymyślamy! Część VIII - nie ostatnia :)

Cytat:
Napisane przez crescent Pokaż wiadomość
Ayo a jedziesz pociagiem? Ja ostatnio jezdze na weekendowej biletomanii IC :-D poznan - zakopane 29zl TLK. Tak samo bylismy w gdansku i w opolu.
nie ma tej promocji na tej trasie
__________________
Ayo22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 05:02   #2923
agusiownik
Zakorzenienie
 
Avatar agusiownik
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5 193
Dot.: Oszczędzamy, więc tytułu nie wymyślamy! Część VIII - nie ostatnia :)

hej super, że wątek odżywa
ja też jakoś niezbyt oszczędnie żyję, co chwilę wymyślam co by tu kupić i rozpieszczam moje kociaki
__________________

agusiownik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-02, 21:28   #2924
Alillah
Raczkowanie
 
Avatar Alillah
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 229
Dot.: Oszczędzamy, więc tytułu nie wymyślamy! Część VIII - nie ostatnia :)

Odżywiam wątek
Ja też oszczędzam. Mam główny cel - własne mieszkanie. Chcę je kupić za około trzy lata bez kredytu.
Poza tym mam mniejsze cele, typu np. wesela przyjaciół, prezenty dla rodziny itp.
Prowadzę budżet domowy i zapisuję wszystkie wydatki. Bardzo lubię to robić, może minęłam się z powołaniem i powinnam być księgową
Alillah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-03, 17:03   #2925
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Oszczędzamy, więc tytułu nie wymyślamy! Część VIII - nie ostatnia :)

Alillah na zmiane powolania nigdy nie jest za pozno .
fajnie ze ktos tu pisze moze watek odzyje
ja nie pracuje od dluzszego czasu to i nie bardzo oszczedzam ( bo i z czego )
zakupy raz na tydzien czy dwa bo wieksze miasto dalej a na wsi sklepu niema
radzimy sobie
szczerze to z takimi rzadszymi zakupami z lista duzo lepiej wychodzimy niz jak sklep mialam pod nosem ( no ok 1,5 km musialam przejsc ) i zawsze cos trzeba bylo dokupic
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-03, 19:12   #2926
Lady_AnneBelle
Carpe Diem!
 
Avatar Lady_AnneBelle
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Noord Holland
Wiadomości: 7 269
Dot.: Oszczędzamy, więc tytułu nie wymyślamy! Część VIII - nie ostatnia :)

Cytat:
Napisane przez Alillah Pokaż wiadomość
Odżywiam wątek
Ja też oszczędzam. Mam główny cel - własne mieszkanie. Chcę je kupić za około trzy lata bez kredytu.
Poza tym mam mniejsze cele, typu np. wesela przyjaciół, prezenty dla rodziny itp.
Prowadzę budżet domowy i zapisuję wszystkie wydatki. Bardzo lubię to robić, może minęłam się z powołaniem i powinnam być księgową
Trzymam mocno kciuki za mieszkanie bez kredytu

Też lubię wszystko zapisywać

Cytat:
Napisane przez irenkaaa Pokaż wiadomość
szczerze to z takimi rzadszymi zakupami z lista duzo lepiej wychodzimy niz jak sklep mialam pod nosem ( no ok 1,5 km musialam przejsc ) i zawsze cos trzeba bylo dokupic
Ja o wiele mniej wydaję odkąd robię listę tego co muszę kupić. Jeśli nie mam rozpiski to spaceruję później między półkami i nie kupuję tego po co poszłam ale dziesiątki innych rzeczy



Obecnie głowę zaprzątają mi święta. Jestem na etapie pakowania rzeczy, które chcę wywieść do domu do Polski i kompletowania rzeczy na święta (bombki, prezenty, jedzenie, ozdoby). Przed nami 2 tygodnie świątecznego urlopu
__________________

Z uniesień pozostało mi uniesienie brwi,
ze wzruszeń - wzruszenie ramion.



home sweet home

Lady_AnneBelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-08, 20:28   #2927
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Oszczędzamy, więc tytułu nie wymyślamy! Część VIII - nie ostatnia :)

U mnie raczej to wyglądało tak wczesniej ze wracałam do sklepu a to jednak w dwie strony było prawie 3 km a teraz sie przeprowadziliśmy i jakbym miała isc do najbliższego marketu to by wyszło 14 km w dwie str.. Jeździmy raz na 1-2 tyg. Owszem jest jakis sklep w miejscowości sasiedńiej ale jak mam płacić nawet za chleb 2 x tyle co w markecie to dziekuje bardzo wole z lista


Sent from my iPad using Tapatalk
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 10:20   #2928
Bloom16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19
Dot.: Oszczędzamy, więc tytułu nie wymyślamy! Część VIII - nie ostatnia :)

Hej dziewczyny
od dłuższego czasu liczę każdy grosz, ale oczywiście moje oszczędności są praktycznie zerowe.
No ale nic, pracuję mało zarabiam ale w sumie to moja pierwsza praca więc może kiedyś..
Najwięcej wydaje na jedzenie . Praktycznie żadnych przyjemności.
Najgorsze, że moja przyjaciółka ma sporo oszczedności.. Jestem o to strasznie zazdrosna!! Zarabiamy tyle samo, ale ona mieszka z rodzicami i się nie dorzuca do rachunków ani jedzenia.. Ja muszę sama wszystko kupić itp.. całą wypłatę ma dla siebie a ja?
Już nie mam pomysłu z czego zrezygnować. Przeczytałam sporo porad ale już sama nie wiem..
Oszczędzam na wakacje, /Indie/ Koszt około 5 tys, jak ja mam zaoszczędzić do wakacji taką kwotę?
Zarabiam oczywiście najniższą krajową
Bloom16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 14:35   #2929
broccolina
Rozeznanie
 
Avatar broccolina
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 543
Dot.: Oszczędzamy, więc tytułu nie wymyślamy! Część VIII - nie ostatnia :)

Ja tak samo zazdroszczę wszystkim rówieśnikom, którzy jeszcze mieszkają z rodzicami i nie muszą płacić za mieszkanie, jedzenie, etc. Koszt jedzenia stanowi ok 1/3 mojej wypłaty, tyle samo mieszkanie. Pozostaje mi na rachunki za kom/net i już niewiele dla mnie na jakieś wyjście do kina, nie mówiąc o ciuchy czy ekstra pizzy
__________________
broccolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-19, 13:21   #2930
Alillah
Raczkowanie
 
Avatar Alillah
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 229
Dot.: Oszczędzamy, więc tytułu nie wymyślamy! Część VIII - nie ostatnia :)

Cytat:
Napisane przez broccolina Pokaż wiadomość
Ja tak samo zazdroszczę wszystkim rówieśnikom, którzy jeszcze mieszkają z rodzicami i nie muszą płacić za mieszkanie, jedzenie, etc. Koszt jedzenia stanowi ok 1/3 mojej wypłaty, tyle samo mieszkanie. Pozostaje mi na rachunki za kom/net i już niewiele dla mnie na jakieś wyjście do kina, nie mówiąc o ciuchy czy ekstra pizzy
Ja też tak miałam, ale postanowiłam drastycznie ograniczyć wydatki. Mieszkanie i rachunki to już trudno, płacić trzeba, ale można zaoszczędzić w innych miejscach. Zakupy spożywcze planuję, kupuję raz na tydzień w weekend i starcza - nie dokupuję nic w ciągu tygodnia. Za komórkę na kartę płacę z benefitów pracowych - możemy sobie wziąć raz na 3 miesiące kartę przedpłaconą na 150 zł, wiec ja kupuję za to doładowania, ale nie więcej niż 20 zł na miesiąc, wiec jeszcze na zakupy jakieś starcza. Nie kupuję ciuchów, jako prezenty od rodziny gdy zbliżają się święta, urodziny itp prosimy o rzeczy praktyczne, które i tak musielibyśmy kupić np. narzuta na kanapę albo karta podarunkowa do rossmana.
W ten sposób przy dobrej organizacji jestem w stanie zaoszczędzić około 65-70 % swoich dochodów. Dodam, że pracuję bardzo dużo, etat 40 h plus praca dodatkowa i rzadko kończę pracę przed 21:00.
Alillah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 18:39   #2931
sunshinebutterfly
Zadomowienie
 
Avatar sunshinebutterfly
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 073
Dot.: Oszczędzamy, więc tytułu nie wymyślamy! Część VIII - nie ostatnia :)

Cytat:
Napisane przez Alillah Pokaż wiadomość
Ja też tak miałam, ale postanowiłam drastycznie ograniczyć wydatki. Mieszkanie i rachunki to już trudno, płacić trzeba, ale można zaoszczędzić w innych miejscach. Zakupy spożywcze planuję, kupuję raz na tydzień w weekend i starcza - nie dokupuję nic w ciągu tygodnia. Za komórkę na kartę płacę z benefitów pracowych - możemy sobie wziąć raz na 3 miesiące kartę przedpłaconą na 150 zł, wiec ja kupuję za to doładowania, ale nie więcej niż 20 zł na miesiąc, wiec jeszcze na zakupy jakieś starcza. Nie kupuję ciuchów, jako prezenty od rodziny gdy zbliżają się święta, urodziny itp prosimy o rzeczy praktyczne, które i tak musielibyśmy kupić np. narzuta na kanapę albo karta podarunkowa do rossmana.
W ten sposób przy dobrej organizacji jestem w stanie zaoszczędzić około 65-70 % swoich dochodów. Dodam, że pracuję bardzo dużo, etat 40 h plus praca dodatkowa i rzadko kończę pracę przed 21:00.
Oszczędzanie dobra rzecz i tu się zgadzam, kupę kasy wydaje się na głupoty dopóki się człowiek nie opamięta. Też kiedyś wydawałam sporo na głupstwa typu gotowe śniadania i przekąski do pracy i praktycznie codzienne jadanie na mieście począwszy od śniadania na kolacji kończąc dopóki nie zobaczyłam ile na to pieniędzy idzie Jestem więc za , że nie można przesadzać z rozwalaniem pieniędzy na prawo i lewo.
Ale z drugiej strony we wszystkim trzeba mieć umiar, jaki jest sens pracować tak jak wspominasz nawet do 21 i na wszystkim oszczędzać tylko po to, żeby oszczędzić. Przecież to nawet niekorzystnie wpływa na psychikę, człowiek pracuje od rana do nocy i nie może sobie na nic pozwolić....Takie podejście na dłuższą metę też do niczego nie prowadzi, chyba, że do szybszego wypalenia zawodowego
sunshinebutterfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 10:57   #2932
Alillah
Raczkowanie
 
Avatar Alillah
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 229
Dot.: Oszczędzamy, więc tytułu nie wymyślamy! Część VIII - nie ostatnia :)

Cytat:
Napisane przez sunshinebutterfly Pokaż wiadomość
Ale z drugiej strony we wszystkim trzeba mieć umiar, jaki jest sens pracować tak jak wspominasz nawet do 21 i na wszystkim oszczędzać tylko po to, żeby oszczędzić. Przecież to nawet niekorzystnie wpływa na psychikę, człowiek pracuje od rana do nocy i nie może sobie na nic pozwolić....Takie podejście na dłuższą metę też do niczego nie prowadzi, chyba, że do szybszego wypalenia zawodowego
Ja moją drugą pracę, tę którą wykonuję do późnego wieczora, bardzo lubię. Poza tym nigdzie nie napisałam, że oszczędzam po to, żeby oszczędzać. Z mężem oszczędzamy po to, aby za dwa lata, może półtora roku kupić w Krakowie mieszkanie bez kredytu, praktycznie za gotówkę. Niektórym uśmiecha się brać kredyt na 300 tysięcy i spłacić łącznie ponad 500 tysięcy, ale nam nie.
Oprócz tego, nie znajduję w tym momencie rzeczy, której kupienie dałoby mi jakieś niesamowite szczęście. Ja już wszystko mam. Czas wolny, wieczór z mężem, weekend u rodziny - to daje nam szczęście. W tej chwili wolne mamy weekendy, ale niedługo nie będę musiała tak dużo pracować, bo będziemy mieć relaks - zero wynajmu, pieniądze tylko na rachunki. Teraz pracuję po to, żeby kiedyś mieć wybór co będę robić.
Alillah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 13:36   #2933
broccolina
Rozeznanie
 
Avatar broccolina
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 543
Dot.: Oszczędzamy, więc tytułu nie wymyślamy! Część VIII - nie ostatnia :)

Dziewczyny, a jak radzicie sobie z jedzeniem do pracy? Ja np. nie mogłabym robić raz w weekend zakupów na cały tydzień bo lubię mieć co rano świeże bułki do pracy i owoce

Poza tym nie wiem w niedzielę, na co będę miała ochotę na obiad np. w czwartek Jaki macie na to sposób?
__________________
broccolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 15:34   #2934
Alillah
Raczkowanie
 
Avatar Alillah
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 229
Dot.: Oszczędzamy, więc tytułu nie wymyślamy! Część VIII - nie ostatnia :)

Cytat:
Napisane przez broccolina Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jak radzicie sobie z jedzeniem do pracy? Ja np. nie mogłabym robić raz w weekend zakupów na cały tydzień bo lubię mieć co rano świeże bułki do pracy i owoce

Poza tym nie wiem w niedzielę, na co będę miała ochotę na obiad np. w czwartek Jaki macie na to sposób?
Piekę chleb z samych ziaren, starcza na tydzień, zresztą bardzo mało jemy pieczywa. Ja w ogóle powinnam raczej bezglutenowo się odżywiać Owoce mamy w pracy, jabłka, gruszki, pomarańcze, można sobie brać. Mój mąż ma w pracy dofinansowaną stołówkę, więc bardzo tanio kupuje obiady, np po 5 zł. Ja raczej zabieram z domu np zupę, albo coś innego, ale zawsze sobie przynoszę. Gotuję np. zupę na dwa dni, albo robię naleśniki ze szpinakiem w większej ilości i sobie zabieram do pracy. Pewnie, że czasem mam dziwne zachcianki, typu "dziś zjadłabym carbonarę", ale staram się im nie ulegać, bo po pierwsze i tak ważę za dużo, a po drugie wymagałoby to ode mnie dodatkowego stania przy garach, którego nie lubię i na które nie mam czasu
Alillah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 20:26   #2935
Ayo22
after hours
 
Avatar Ayo22
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 153
Dot.: Oszczędzamy, więc tytułu nie wymyślamy! Część VIII - nie ostatnia :)

kurczę, też bym chciała taki system wprowadzić z jedzeniem do pracy, jednak ciężko się przemóc i ruszyć tyłek po pracy..
bo idziemy z tż po chleb i coś na obiad, a wracamy z dwoma siatkami zakupów, ale już to TŻ ogranicza robiąc listę.

fakt, że nie musimy sobie niczego odmawiać, ani z jedzeniem, ani z ciuchami itd, ale przydałoby się więcej oszczędzać, też odkładamy na mieszkanie.

ja zdecydowanie powinnam bardziej planować zakupy ciuchowe, bo co chwila coś dokupuję, a i tak mam wrażenie, że chodzę non stop w tym samym do pracy.
wczoraj zrobiłam takie zakupy, że aż mi wstyd, ale może mnie to na trochę pohamuje... wydałam prawie 5 stów (na niby wyprzedaży), za 2 marynarki, dwie pary spodni i koszulę. (muszę się ubierać elegancko do pracy, więc trzeba się poświęcać).
o tyle dobrze, że kupuję same absolutnie klasyczne rzeczy, więc długo posłużą i z mody nie wyjdą. Gatunkowo też dość dobre, bo większość z naturalnych materiałów.
__________________
Ayo22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 20:55   #2936
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Oszczędzamy, więc tytułu nie wymyślamy! Część VIII - nie ostatnia :)

Alillah a jak robisz ten chleb? Możesz podać jakiś przepis?
Dziękuje. Jak nie tu to na Priv
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 22:23   #2937
Ayo22
after hours
 
Avatar Ayo22
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 153
Dot.: Oszczędzamy, więc tytułu nie wymyślamy! Część VIII - nie ostatnia :)

Cytat:
Napisane przez irenkaaa Pokaż wiadomość
Alillah a jak robisz ten chleb? Możesz podać jakiś przepis?
Dziękuje. Jak nie tu to na Priv
też mnie zainteresował!
__________________
Ayo22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 11:31   #2938
Alillah
Raczkowanie
 
Avatar Alillah
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 229
Dot.: Oszczędzamy, więc tytułu nie wymyślamy! Część VIII - nie ostatnia :)

Proszę bardzo, tu przepis na chleb, bardzo prosty zresztą (ja robię z połowy ilości, bo przepis jest na dwie formy keksowe)

Chleb z ziarnami (na dwie foremki)

Składniki:

1 kg mąki krupczatki

szklanka otrębów pszennych lub żytnich

5 dag drożdży

6 łyżek ziaren słonecznika

6 łyżek siemienia lnianego

3 łyżki sezamu

2 łyżki ziaren dyni

1,5 łyżki soli

3 łyżki cukru

1 l gorącej wody

Wykonanie:

Sypkie składniki pomieszać, dodać pokruszone drożdże, wymieszać, zalać ciepłą wodą i wyrabiać ręką (10-15 minut). Odstawić na 20 minut pod przykryciem. Dwie formy na keks (podłużne) wysmarować olejem. Ciasto odkryć, wymieszać dokładnie łyżką i przełożyć do foremek.
Odstawić pod przykryciem na 20 minut. Piec w piekarniku nagrzanym do 190 st. C przez 55 minut. Gdyby chleb rumienił się zbyt szybko, można przykryć foremki folią aluminiową.

Smacznego!
Alillah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 11:54   #2939
Ayo22
after hours
 
Avatar Ayo22
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 153
Dot.: Oszczędzamy, więc tytułu nie wymyślamy! Część VIII - nie ostatnia :)

mniam!
__________________
Ayo22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 12:42   #2940
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Oszczędzamy, więc tytułu nie wymyślamy! Część VIII - nie ostatnia :)

Mniam. Zainteresowało mnie na początku ze z samych ziaren ( wiem ze można i niektórzy i tak robią. ) super chlebek. Tez jak piekłam chleby kiedys to dużo ziaren dodawałam . Oj naszło mnie na taki chlebek. Chyba zrobię w przyszłym tygodniu.
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-30 20:25:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:47.