Obiadki do pracy-łatwe,proooszę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-04-28, 12:57   #1
misio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 170

Obiadki do pracy-łatwe,proooszę


Jak radzicie sobie z obiadami w pracy?W poradniku jest fajny przepis na kurczaczka w sosie jogurtowym-ale tylko jeden.Interesują mnie jakieś proste przepisy;kurczaczek lub rybka+coś+coś,takie,żeby można było wziąć do pojemniczka.Najlepiej żeby mogły leżakować w lodówce 2-3 dni-leniuszek jestem.Najlepiej dietetyczne choć za wszystkie będę wdzięczna
misio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-28, 12:57   #2
misio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 170
Obiadki do pracy-łatwe,proooszę

Jak radzicie sobie z obiadami w pracy?W poradniku jest fajny przepis na kurczaczka w sosie jogurtowym-ale tylko jeden.Interesują mnie jakieś proste przepisy;kurczaczek lub rybka+coś+coś,takie,żeby można było wziąć do pojemniczka.Najlepiej żeby mogły leżakować w lodówce 2-3 dni-leniuszek jestem.Najlepiej dietetyczne choć za wszystkie będę wdzięczna
misio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-28, 13:51   #3
ma75
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 767
Re: Obiadki do pracy-łatwe,proooszę

Rozumiem, że chodzi Ci o rzeczy których nie trzeba podgrzewać [img]icons/icon12.gif[/img] Moim ulubionym dankiem jest sałatka z soi i fety: soja z puszki (ziarna)+ feta pokrojona w kostkę + pomidor, ogórek, papryka itp. Pyszna jest też sałatka z soczewicy (ja lubię tą o największych ziarnach) z ogórkiem, pomidorem i sosem winegret [img]icons/icon10.gif[/img] .
Poza tym robię sobie różne sałatki zgodnie z ogólną zasadą: jakiś konkret, czyli coś sycącego np. pierś kurczaka albo indyka, tuńczyk, rybka wędzona, soczewica, fasola, ryż (najlepiej dziki, tylko jest przeraźliwie drogi [img]icons/icon9.gif[/img] ), makaron razowy itp. , poza tym warzywka gotowane albo z puszki np. kukurydza, fasolka szparagowa, brokuły itp, no i do tego świeże warzywka, jakie akurat są pod ręką: pomidor, papryka, ogórek, rzodkiewka. A jak nie mam czasu albo mi się nie chce, to po prostu twarożek przegryzam chlebkiem chrupkim (zawsze mam w pracy na wszelki wypadek) i warzywkami surowymi. Te rzeczy mają podstwową zaletę - szybciutko się je przygotowuje, a poza tym chyba są zdrowe [img]icons/icon7.gif[/img]
ma75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-28, 13:51   #4
ma75
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 767
Re: Obiadki do pracy-łatwe,proooszę

Rozumiem, że chodzi Ci o rzeczy których nie trzeba podgrzewać [img]icons/icon12.gif[/img] Moim ulubionym dankiem jest sałatka z soi i fety: soja z puszki (ziarna)+ feta pokrojona w kostkę + pomidor, ogórek, papryka itp. Pyszna jest też sałatka z soczewicy (ja lubię tą o największych ziarnach) z ogórkiem, pomidorem i sosem winegret [img]icons/icon10.gif[/img] .
Poza tym robię sobie różne sałatki zgodnie z ogólną zasadą: jakiś konkret, czyli coś sycącego np. pierś kurczaka albo indyka, tuńczyk, rybka wędzona, soczewica, fasola, ryż (najlepiej dziki, tylko jest przeraźliwie drogi [img]icons/icon9.gif[/img] ), makaron razowy itp. , poza tym warzywka gotowane albo z puszki np. kukurydza, fasolka szparagowa, brokuły itp, no i do tego świeże warzywka, jakie akurat są pod ręką: pomidor, papryka, ogórek, rzodkiewka. A jak nie mam czasu albo mi się nie chce, to po prostu twarożek przegryzam chlebkiem chrupkim (zawsze mam w pracy na wszelki wypadek) i warzywkami surowymi. Te rzeczy mają podstwową zaletę - szybciutko się je przygotowuje, a poza tym chyba są zdrowe [img]icons/icon7.gif[/img]
ma75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-28, 15:17   #5
Nefretete
Zadomowienie
 
Avatar Nefretete
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 759
GG do Nefretete
Re: Obiadki do pracy-łatwe,proooszę

[img]icons/icon40.gif[/img]
chlebek chrupki...?chodzi Ci np. o "Wase" ? Przeciez z tego co wiem, to lepszym dodatkiem do serka czy wedliny bedzie chleb razowy. Jest pelnowartosciowy, zdrowy , smaczniejszy [img]icons/icon10.gif[/img] ;a nie takie suche syfiliszcze rozplywajace sie miedzy zebami [img]icons/icon10.gif[/img]
Moze nie mam racji [img]icons/icon10.gif[/img]
Moze jestem [img]icons/x_blada.gif[/img]
Trza zapytac sie Smoczka...
__________________
Moje życie ->http://www.wiktor.lukasiewicz.net.pl/

http://www.v10.pl

Narodowa strona Polaków-> http://www.narzekalnia.pl

Nefretete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-28, 15:17   #6
Nefretete
Zadomowienie
 
Avatar Nefretete
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 759
GG do Nefretete
Re: Obiadki do pracy-łatwe,proooszę

[img]icons/icon40.gif[/img]
chlebek chrupki...?chodzi Ci np. o "Wase" ? Przeciez z tego co wiem, to lepszym dodatkiem do serka czy wedliny bedzie chleb razowy. Jest pelnowartosciowy, zdrowy , smaczniejszy [img]icons/icon10.gif[/img] ;a nie takie suche syfiliszcze rozplywajace sie miedzy zebami [img]icons/icon10.gif[/img]
Moze nie mam racji [img]icons/icon10.gif[/img]
Moze jestem [img]icons/x_blada.gif[/img]
Trza zapytac sie Smoczka...
__________________
Moje życie ->http://www.wiktor.lukasiewicz.net.pl/

http://www.v10.pl

Narodowa strona Polaków-> http://www.narzekalnia.pl

Nefretete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-28, 21:39   #7
misio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 170
Re: Obiadki do pracy-łatwe,proooszę

A ta soczewica to jaka?Z puszki czy gotowana jakaś?I czy tą soję z puszki można normalnie kupić czy w sklepach ze zdrową żywnością?
misio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-04-28, 21:39   #8
misio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 170
Re: Obiadki do pracy-łatwe,proooszę

A ta soczewica to jaka?Z puszki czy gotowana jakaś?I czy tą soję z puszki można normalnie kupić czy w sklepach ze zdrową żywnością?
misio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-29, 08:03   #9
ma75
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 767
Re: Obiadki do pracy-łatwe,proooszę

Soczewicę gotuję, można kupić w sklepach ze zdrową żywnością i supermarketach, można ją gotować bez namaczania ok 20-30 minut (różne gatunki różnie, trzeba próbować czy już jest miękka). Soję w puszce kupuję w sklepie ze zdrową zywnością, ale w hipermarketach też widziałam. Ta którą ja kupuję jest firmy Polgrunt, jest naprawdę świetnym wypełniaczem do sałatek [img]icons/icon10.gif[/img]
ma75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-29, 08:03   #10
ma75
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 767
Re: Obiadki do pracy-łatwe,proooszę

Soczewicę gotuję, można kupić w sklepach ze zdrową żywnością i supermarketach, można ją gotować bez namaczania ok 20-30 minut (różne gatunki różnie, trzeba próbować czy już jest miękka). Soję w puszce kupuję w sklepie ze zdrową zywnością, ale w hipermarketach też widziałam. Ta którą ja kupuję jest firmy Polgrunt, jest naprawdę świetnym wypełniaczem do sałatek [img]icons/icon10.gif[/img]
ma75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-29, 08:06   #11
ma75
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 767
Re: Obiadki do pracy-łatwe,proooszę

Chlebek chrupki dlatego, że mogę go trzymać w pracy na wszelki wypadek, nie martwiąc się, że się zeschnie. A na pewno jest zdrowszy niż kupiona w bufecie bułka [img]icons/icon12.gif[/img]
ma75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-04-29, 08:06   #12
ma75
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 767
Re: Obiadki do pracy-łatwe,proooszę

Chlebek chrupki dlatego, że mogę go trzymać w pracy na wszelki wypadek, nie martwiąc się, że się zeschnie. A na pewno jest zdrowszy niż kupiona w bufecie bułka [img]icons/icon12.gif[/img]
ma75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-29, 08:16   #13
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: Obiadki do pracy-łatwe,proooszę

Co do chlebka chrupkiego, to jest całkiem dobry pod warunkiem, że wybieramy ten pieczony z jak "najciemniejszej" mąki, bo są chleby i chleby [img]icons/icon12.gif[/img] chrupkie-tak samo jak białe pieczywo i razowe [img]icons/icon7.gif[/img] Mimo wszystko i tak najlepszy jest dobry, świeży chleb razowy bez ulepszaczy [img]icons/icon7.gif[/img]
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-29, 08:16   #14
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: Obiadki do pracy-łatwe,proooszę

Co do chlebka chrupkiego, to jest całkiem dobry pod warunkiem, że wybieramy ten pieczony z jak "najciemniejszej" mąki, bo są chleby i chleby [img]icons/icon12.gif[/img] chrupkie-tak samo jak białe pieczywo i razowe [img]icons/icon7.gif[/img] Mimo wszystko i tak najlepszy jest dobry, świeży chleb razowy bez ulepszaczy [img]icons/icon7.gif[/img]
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 21:11   #15
agsia
Raczkowanie
 
Avatar agsia
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 33
GG do agsia
Dot.: Obiadki do pracy-łatwe,proooszę

ja polecam coś co ja stosuję zwykle na szybko. wieczorem gotuję ryż brązowy. następnie miesznkę chinńską na patelni z piersią z kurczaka (bez tłuszcZu) i potem to mieszam z ryżem pycha i na ciepło i na zimno...pasuje do pudełeczka :P małokaloryczne a pożywne. i do lodówki...następnego dnia pycha
__________________
agsia
agsia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 22:31   #16
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Obiadki do pracy-łatwe,proooszę

Huhu podciągam wątek do góry, może ktoś doda coś ciekawego
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 05:42   #17
halfsara
Rozeznanie
 
Avatar halfsara
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 712
Dot.: Obiadki do pracy-łatwe,proooszę

ja jak mam czas dzien wczesniej to gotuje sobie na parze jakies warzywne mrozonki,wkladam do pudelka i na uczelni konsumuje.Sos sojowy rozcienczony wlewam do malutkiej buteleczki i polewam przed spozyciem.
__________________
"To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away."
halfsara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 16:27   #18
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Obiadki do pracy-łatwe,proooszę

Mniej więcej w jakich ilościach rozcieńczasz?:P
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:18.