Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY - Strona 150 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-22, 15:38   #4471
deskoolka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 4
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Witam,
Jestem nowa na forum Chciałam opowiedzieć jak jest z trądzikiem w moim przypadku. W podstawówce wszyscy się ze mnie podśmiewali, że się nie myję albo coś w tym stylu, dlatego mam tyle krostek. Strasznie mnie to bolało, bo starałam się o siebie dbać. Dopiero w gimnazjum poszłam do dermatolog i po kilku próbach dała mi najlepszy krem (dla mnie przynajmniej) Epiduo. Na początku powodował że byłam cała czerwona na twarzy, schodziła mi skóra, ale po ok. tygodniu stosowania wszystko mi przeszło i mam dość dobrą cerę. Dodatkowo używam kremów nawilżających Cetaphil. Z naturalnych środków mam dwie super maseczki:
  • Ze wszystkich specyfików, które były tu wymienione (tzn. drobno pokrojony czosnek, cynamon, soda, cytryna, jogurt). Działa świetnie oczyszczająco i antybakteryjnie, chociaż PIECZE, ale do tego idzie się przyzwyczaić
  • Z pasty do zębów - najlepsza maseczka matująca!
Mam nadzieję, że przetestujecie
deskoolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 16:28   #4472
sylwia031195
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 81
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

oooo ja też byłam u dermatologa i przepisała mi EPIDUO . Czyli to dobra maść ? Właśnie piecze mi twarz po tym, dlatego odtsawiam jak mi piecze na dzień .. nie wiem czy dobrze robię .. czy mam smarowac nawet pomimo tego, że piecze ? xd jak ty to robiłaś ?
sylwia031195 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 21:07   #4473
helencia01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 95
Dot.: Najlepsze domowe sposoby na trądzik(w jednym wątku)

na trądzik zdecydowanie najlepsza będzie maseczka z drożdzy i mleka, mi pomaga takzę codzienne mycie twarzy rumiankiem, który działa antybakteryjnie
helencia01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 10:50   #4474
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez sylwia031195 Pokaż wiadomość
oooo ja też byłam u dermatologa i przepisała mi EPIDUO . Czyli to dobra maść ? Właśnie piecze mi twarz po tym, dlatego odtsawiam jak mi piecze na dzień .. nie wiem czy dobrze robię .. czy mam smarowac nawet pomimo tego, że piecze ? xd jak ty to robiłaś ?
Epi jest jednym z lepszych specyfikow na tradzik. Polecam nakladanie go punktowo tylko i wylacznie na wypryski, wtedy unikniesz przesuszenia calej buzi.
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 14:21   #4475
deskoolka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 4
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Po Epiduo na początku miałam straszne czerwone plamy, wgl się tego nie spodziewałam i do połowy dnia nie chciało mi to zejść mimo nawilżaczy itp. Za drugim razem było podobnie, ale słabiej, i stopniowo to już tak nie zaczerwieniało, więc ja polecam A propos naturalnych metod to dobrze działa podobno czasowe odstawienie produktów mlecznych (zamiast tego ryby, szpinak, brokuły... żeby uzupełnić wapń). Pierwszy raz przeczytałam to na blogu Azjatycki Cukier i próbuję... Napiszę wam czy działa

---------- Dopisano o 15:21 ---------- Poprzedni post napisano o 15:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Nikita... Pokaż wiadomość
Epi jest jednym z lepszych specyfikow na tradzik. Polecam nakladanie go punktowo tylko i wylacznie na wypryski, wtedy unikniesz przesuszenia calej buzi.
Nie trzeba nakładać punktowo, nie wysuszy się twarz jak będziesz używała dobrego nawilżacza jak np. Dermoprotektor Cetaphil
deskoolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 14:26   #4476
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez deskoolka Pokaż wiadomość
Po Epiduo na początku miałam straszne czerwone plamy, wgl się tego nie spodziewałam i do połowy dnia nie chciało mi to zejść mimo nawilżaczy itp. Za drugim razem było podobnie, ale słabiej, i stopniowo to już tak nie zaczerwieniało, więc ja polecam A propos naturalnych metod to dobrze działa podobno czasowe odstawienie produktów mlecznych (zamiast tego ryby, szpinak, brokuły... żeby uzupełnić wapń). Pierwszy raz przeczytałam to na blogu Azjatycki Cukier i próbuję... Napiszę wam czy działa

---------- Dopisano o 15:21 ---------- Poprzedni post napisano o 15:19 ----------


Nie trzeba nakładać punktowo, nie wysuszy się twarz jak będziesz używała dobrego nawilżacza jak np. Dermoprotektor Cetaphil
Jest nawet watek pt Odstawilam mleko, wyleczlam tradzik czy tak jakos. Sprobowac nie zaszkodzi, u mnie sie nie sprawdzilo.
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 00:22   #4477
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Nikita... Pokaż wiadomość
Jest nawet watek pt Odstawilam mleko, wyleczlam tradzik czy tak jakos. Sprobowac nie zaszkodzi, u mnie sie nie sprawdzilo.
U mnie też się nie sprawdziło. Po jakimś czasie wróciłam do kawy z duuużą ilością mleka i też zero różnicy.

Ale może wpływ na to ma fakt, że ja piję tylko prawdziwe mleko, nie żadną białą wodę z supermarketu.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-24, 07:00   #4478
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
U mnie też się nie sprawdziło. Po jakimś czasie wróciłam do kawy z duuużą ilością mleka i też zero różnicy.

Ale może wpływ na to ma fakt, że ja piję tylko prawdziwe mleko, nie żadną białą wodę z supermarketu.
Hej,
no dokladnie, ja tey pije tylko i wylacznie mleko do kawy i zawsze tluste czyli mleko a nie wode. Oprocz tego bardzo lubie jogurty wiec i jakims tam jogurstem nie pogadze ale nie pijam 1 czy 2 szklanek mleka dziennie i nie jadam platkow z mlekiem jak kiedys.
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 11:51   #4479
Milka102
Przyczajenie
 
Avatar Milka102
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 19
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez sylwia031195 Pokaż wiadomość
oooo ja też byłam u dermatologa i przepisała mi EPIDUO . Czyli to dobra maść ? Właśnie piecze mi twarz po tym, dlatego odtsawiam jak mi piecze na dzień .. nie wiem czy dobrze robię .. czy mam smarowac nawet pomimo tego, że piecze ? xd jak ty to robiłaś ?
Stosowałam kiedyś Epiduo, ale dermatolog kazał mi nakładać go na twarz wieczorem. Pamiętam, że strasznie mnie twarz bolała, dlatego nakładałam ją przed samym snem, żeby nie czuć bólu. Maść jest rewelacyjna, zlikwidowała mi trądzik, ale niestety po 2 latach wrócił;-(

---------- Dopisano o 12:51 ---------- Poprzedni post napisano o 12:46 ----------

Teraz stosuję mydło siarkowe i łykam Maxi Krzem (działa na włosy, paznokcie i cerę). Powoli cera robi się gładsza i pryszcze zasychają. Stosuję to dopiero od miesiąca, ale efekty już widzę
Milka102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 16:08   #4480
sylwia031195
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 81
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

[QUOTE=Milka102;37313303]Stosowałam kiedyś Epiduo, ale dermatolog kazał mi nakładać go na twarz wieczorem. Pamiętam, że strasznie mnie twarz bolała, dlatego nakładałam ją przed samym snem, żeby nie czuć bólu. Maść jest rewelacyjna, zlikwidowała mi trądzik, ale niestety po 2 latach wrócił;-([COLOR="Silver"]

taaak, mi też pani dermatolog kazała EPIDUO stosować na noc. A ile czasu musiałaś czekać, aby zobaczyć większe efekty ?
sylwia031195 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 17:36   #4481
Milka102
Przyczajenie
 
Avatar Milka102
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 19
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

taaak, mi też pani dermatolog kazała EPIDUO stosować na noc. A ile czasu musiałaś czekać, aby zobaczyć większe efekty ? [/QUOTE]

Prawie miesiąc musiałam czekać, a po tygodniu zaczynały zasuszać się stare pryszcze. Miałam dość silny trądzik na czole, policzkach i brodzie. Po miesiącu prawie śladu nie było, potem przez 3 miesiące stosowałam dla utrwalenia efektu. Ale jak już pisałam po 2 latach znowu wrócił, nie tak silny, ale jednak
Milka102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-30, 15:55   #4482
sylwia031195
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 81
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

bo u mnie to jest tak, że tez mam spooooory trądzik na brodzie i na czole .. i tak stosuję EPIDUO, a jak juz czuję, że mi piecze i czerwienieje skóra to odstawiam na jakieś 2-3 dni i wtedy na noc zamiast niego kładę na twarz kremik BAMBINO. Przez jakiś czas było już nawet lepiej, ale teraz znowu się pogarsza .. no nie wiem .. czy ja powinnam go tak odstawiać ? jak ty to robiłaś ?
sylwia031195 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 21:37   #4483
Milka102
Przyczajenie
 
Avatar Milka102
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 19
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Stosowałam go cały czas bez przerwy. Na podrażnioną i sypiącą sie skórę stosowałam czerwony krem garniera, mocno nawilżał mi skórę i tak bardzo się już nie łuszczyła i nie piekła.
Milka102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 06:40   #4484
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Ekstazaa Pokaż wiadomość
A właśnie, miałam zapytać. Stosował ktoś maść z wit A na trądzik? Nie zapycha? Efekty? Bo w sumie tania, a kiedyś mi się obiło o uszy. W końcu retinol polecany na trądzik razem z innymi retinoidami tworzy tą witaminę.

Nie wyobrażam sobie stosowania jej na twarz, lekarz polecił ją na pękające stopy i dłonie. To jest dość tłusta maść i sprawdziła się rewelacyjnie ale nie stosowałabym jej na twarzy
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 17:06   #4485
sylwia031195
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 81
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Milka102 Pokaż wiadomość
Stosowałam go cały czas bez przerwy. Na podrażnioną i sypiącą sie skórę stosowałam czerwony krem garniera, mocno nawilżał mi skórę i tak bardzo się już nie łuszczyła i nie piekła.
ahaa a czy to czerwienienie skóry zejdzie ? czy będę musiała czekać na ten efekt baaaardzo długo ? jak było w twoim przypadku ? ;D
sylwia031195 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 09:37   #4486
HelenaTrojańska
Rozeznanie
 
Avatar HelenaTrojańska
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 688
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez sylwia031195 Pokaż wiadomość
bo u mnie to jest tak, że tez mam spooooory trądzik na brodzie i na czole .. i tak stosuję EPIDUO, a jak juz czuję, że mi piecze i czerwienieje skóra to odstawiam na jakieś 2-3 dni i wtedy na noc zamiast niego kładę na twarz kremik BAMBINO. Przez jakiś czas było już nawet lepiej, ale teraz znowu się pogarsza .. no nie wiem .. czy ja powinnam go tak odstawiać ? jak ty to robiłaś ?
bambino ma w sobie ciekłą parafinę, która potrafi koncertowo zapchać. ale wiadomo, nie każdej cerze będzie szkodzić.
__________________
20.05.2017 ŚLUBUJEMY
HelenaTrojańska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 10:44   #4487
RedForEver
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 62
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

O taak, dziewczyny, uważajcie z Bambino :/
Miałam kiedyś duży trądzik, ale tylko na czole - wiecie, ropne gule, takietam, ale raczej bez zaskórników zamkniętych.
Kupiłam sobie Bambino, na początku bardzo mi pomógł - mniej pryszczy, nie były czerwone, więc o wiele mniej widoczne. Zaczęłam nakładać krem w dość dużych ilościach, rano i wieczorem i po gdzieś dwóch tygodniach używania zaczął się koszmar .__.
Całą twarz miałam w zamkniętych zaskórnikach, czoło, noc policzki, które kiedyś były całkiem czyste...
Oczywiście Bambino odłożyłam, gule wróciły a zaskórniki zostały.
Do dziś nie mogę sobie poradzić z policzkami, na których dodatkowo robią mi się straszne blizny.

Za to na gule znalazłam sposób dla mnie idealny - herbatkę z bratka.
Cudowna jest! <33

Teraz nie walczę już ze swoją skórą, którą zaczynam powoli tolerować, lecz z psychiką. Nałogowo się wyciskam, ale staram się przestać i jest lepiej :3
RedForEver jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 11:05   #4488
Milka102
Przyczajenie
 
Avatar Milka102
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 19
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez sylwia031195 Pokaż wiadomość
ahaa a czy to czerwienienie skóry zejdzie ? czy będę musiała czekać na ten efekt baaaardzo długo ? jak było w twoim przypadku ? ;D
Już tak dokładnie nie pamiętam, ale chyba około tygodnia, gorzej było z łuszczącą się suchą skórą łuszczyła mi się około miesiąca
Milka102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 18:32   #4489
sylwia031195
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 81
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

a ja teraz też dostałam od mojej dermatolog próbki cetaphilu to bambino odstawię ;D

a epiduo dalej będę nakładać xd
sylwia031195 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-03, 20:30   #4490
Milka102
Przyczajenie
 
Avatar Milka102
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 19
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Wczoraj w rossmanie kupiłam krem Siarkowa Moc. Fajnie i długotrwale matuje cerę Czy ktoś go może już stosuje???
Milka102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 20:52   #4491
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Milka102 Pokaż wiadomość
Wczoraj w rossmanie kupiłam krem Siarkowa Moc. Fajnie i długotrwale matuje cerę Czy ktoś go może już stosuje???
używałam kiedyś i całkiem miło wspominam
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 21:14   #4492
brzydkie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 661
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

ja tez wczoraj kupilam siarkowa moc krem i zobaczymy
na kwc ma dobre opinie zarowno jak mydlo antybakteryjne ztej serii,niektorych wyleczylo lepiej niz antybiotyki i lekarze.

a tak serio to uwazajcie na to czego uzywacie. podklady ,pudry,zele ,mleczka ,niektore potrafia spowodowac tradzik kosmetyczny ,ja od 3 miesiecy mam na brodzie jakies guzy a cale zycie mialam idealna cere a podklad mnie tak doprowadzil.Takze tylko naturalne i sprawdzone kosmetyki.!!przede man maskakra musze wprzsrac malwoac ta brode ;( cieagle nei moge sie odzwyczaic i jest tylko gorzej

pozatym warto tabletki z wiesiołka pomocniczo podobni warto ale mam zamiar dopiero wyprobowac
__________________
zapuszczam wlosy


JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE, JESZCZE BEDZIE NORMALNIE.....

Edytowane przez brzydkie
Czas edycji: 2012-11-03 o 21:17
brzydkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 18:30   #4493
Milka102
Przyczajenie
 
Avatar Milka102
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 19
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Szwagier mi polecił maść-żel do smarowania twarzy benzacne 5%. Smaruje nią twarz rano i wieczorem i po 3 dniach nie mam już pryszczy, a stare zasychają i schodzą. I na dodatek nie jest droga, zapłaciłam w aptece niecałe 10 zł
Milka102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 12:00   #4494
Venstar
Raczkowanie
 
Avatar Venstar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 124
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Aktualnie stosuję Siarkową Moc - pięknie pachnie, fajna konsystencja.
Niby matuje, ale na mnie żadne matujące specyfiki nie działają....
Mat utrzymuje się do 15-30 min po aplikacji kremiku. Nawet jak się wypudruję to max niecała godzina i jestem chodzącym reflektorem. Moja cera okropnie się przetłuszcza. A używam duużo nawilżających kremów i piję sporo wody... No cóż.
__________________

Venstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 14:30   #4495
Gial
Raczkowanie
 
Avatar Gial
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 118
Red face Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Dziewczyny, od 8 listopada stosuję maseczkę/ tonik cebulowy ;P ( ale trochę przerobiłam jej skład:
*pół cebuli trę na tarce- zostawiam większe płatki cebuli, które później kładę np. na cała brodę
* kładę się, wkoło buzi owijam ręczniczki papierowe zamykam oczy i kładę utartą cebulę na ok 20- 30 min (masuje czasami skórę)
*po tym czasie większe kawałki ściągam i idę przepłukać buzię

Przed nałożeniem cebuli warto zrobić peeling( nie częściej niż 2x w tygodniu, ja robię rzadziej)

Zapach maseczko/toniku jest niemiły ale i na to znalazłam sposób!
po umyciu twarzy smaruję ją plasterkiem pomidora- pomidor niweluje brzydki, ostry zapach i dodatkowo matuje twarz
Polecam spróbować zrobić maseczkę na weekend, ponieważ twarz może być po niej zaczerwieniona- choć ja takowej nie mam.
I zapraszam do wygoooglowania maseczki cebulowej- dziewczyny podają różne sposoby, dodają np. glinkę i mąkę. Ja postawiłam na prostotę.

Kolejnym moim sposobem- stosowanym od kilku dni jest przecieranie twarzy mlekiem i pozostawienie go na ok 3h

Edytowane przez Gial
Czas edycji: 2012-11-11 o 14:33
Gial jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 10:54   #4496
libacjaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 50
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Ja też walcze z trądzikiem od ładnych paru lat i powiem Wam, że moja twarz w tym momencie nie jest idealna ale jest duzo lepiej niz bylo np w wakacje.
W wakacje ciągle byłam na jakimś polu namiotowym i nad jeziorami.
Wiadomo mniejsza higiena i jakby mam wrazenie ze ten piasek tez mimo wszystko dotykał mi twarzy. Piłam dużo alkoholu i opalałam się jak idiotka!!!
No właśnie opalałam sie bez filtrów.. Efekt byl taki , że moja twarz była calutka czerwona jak burak, na czole miałam zaskórnik na zaskórniku, tak , że jak poszłam do kosmetyczki to za nim mnie oczyściła całą to na 3 razy musiałam chodzić... Zaczeły mi wyskakiwać gulena twarzy i zostały mi blizny.. Teraz oczyszczam sie sama regularnie z pełną higieną.
Używałam miliona rzeczy a teraz moja pielęgnacja wygląda tak :
Rano myje twarz Iwostinem zielonym
Następnie nakładam krem nie zbyt znanej marki Jean Darce'l ( drogi bo 85zł za 30 ml) ale krem świetny! Nie świece się po nim i bardzo dobrze nawilża. A punktowo stosuje Akneroxid 5% oraz taki sztik też firmy J.D.

Czytałam dużo na temat make upow, juz mialam zamawiac jakies najlepsze ale zrezygnowalam w zeszłym tygodniu.
Majac fluid a na to suchy puder i tak zaraz mi wszystko schodzilo, swiecilam sie i mialam masakre na twarzy.
Teraz nakladam ten krem Jean Darce'l i suchym pudrem sie przypudruje i róż na policzki.. przestałam się ludzmi przejmować.. jakoś trzeba walczyć z tym syfem..
__________________
Czerwiec 2012 -początek olejowania włosów
Dbam o cere i włosy i paznokcie
Zdrowo się odżywiam

Codzienne treningi
libacjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 07:40   #4497
ewiczkasa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 23
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

hej dziewczyny, mam pytanie do zorientowanych
2 mce temu odstawiłam tabsy anty i zaczęły się pryszcze, dodam, ze bliżej mi do 30-tki niż 20-tki, jako młoda dziewczyna miałam okropny trądzik, próbowałam róznych maści, leków, smarowideł -często cuchnących ..te dolegliwości złagodniały po tabletkach a z czasem prawie całkowicie ustąpiły, ale o co chodzi. Chodzi o to, że mam specyficzną pracę, która wymaga ode mnie całodobowej gotowosci, czasami muszę się zebrać w 10 minut do wyjścia, w związku z tym nie mogę sobie pozwolić na okłady z cebuli, maseczki cynamonowe i każde inne sposoby po których cera jest srednio pachnąca czy czerwona.

Moja cera - mieszana
skłonnosć do alergi - zerowa
pryszcze rózne gdzieniegdzie same białe łebki a gdzieniegdzie czerwone bolące, które często nie dojrzewają - nie wiem czy to dobrze, czy źle

co robię:
- przemywam tonikami domowej roboty, zielona herbata
a wczoraj zrobiłam tonik pietruszkowy - jeszcze nie używałam
zrezygnowałam z mycia buzi wodą z kranu - delikatna poprawa jest
- raz w tygodniu peeling
- nawilżam kremami nivea na nac i na dzień
jako nastolatka pamiętam, że duża poprawa była po vichy normaderm i po avene
ale chciałabym poczytać wasze opinie zanim wydam kilkadziesiąt zł.
- łykam witaminę a+e

zrezygnować z nabiału/mleka nie mogę
co prawda po mleku jest mi niedobrze ale piję grzybka tybetańskiego
ze względu na infekcje pochwy które czesto mi się pojawiały, odkąd piję grzybka są one rzadkością, więc z tego nie zrezygnuję.
Nie palę, prawie nie jem słodyczy, nie jem fast foodów.

czy coś mi poradzicie drogie wizażanki?
lecę teraz do pracy, jak coś mi się przypomni to dopiszę jak wrócę
miłego dnia
ewiczkasa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-16, 09:40   #4498
ewiczkasa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 23
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

jeszcze: nie piję alkoholu ani innych używek
ewiczkasa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-16, 11:09   #4499
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Ja bym wywaliła kremy Nivea, mogą zapychać. Jeśli masz duże zmiany albo jakieś ropne pryszcze, absolutnie nie rób peelingu mechanicznego, lepszy będzie enzymatyczny.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-16, 17:47   #4500
ewiczkasa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 23
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Jaki krem w takim razie?
ewiczkasa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-10 11:01:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:03.