Spirala - wątek zbiorczy cz. II - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-04-09, 07:33   #1651
myweakness118
Raczkowanie
 
Avatar myweakness118
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 319
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Wkładka i tak wyjdzie tak samo lub nawet taniej (zalezy kto co kupuje i ile tego co miesiąc potrzebuje), bo przy hormonalnej nie ma się miesiączki, a nawet jak się jest tym unikalnym płatkiem śniegu co ma , to tak mikre, że wystarczy trochę wkładek higienicznych.
Po podwiązaniu jajowodów nadal się normalnie miesiączkuje, nadal można mieć wszelkie niemiłe atrakcje okołomiesiączkowe i np. potrzebować dodatkowo tabletek anty/innych hormonalnych w celach leczniczych czy regulacyjnych.



Ja to sobie liczyłam, koszt tamponów/podpasek /wkładek przez 5 lat tez drogą nie chodzi. U mnie tańsza jest wkładka, mimo ze nadal kupuję i używam trochę wkładek higienicznych.
To ja jestem tym snowflake bo założoną mam od sierpnia a okres nadal normalnie 🤣 Tyle że chyba już od dwóch cykli bezboleśnie co nie zdarzyło się jeszcze nigdy, także nie narzekam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myweakness118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-09, 07:47   #1652
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Wkładka i tak wyjdzie tak samo lub nawet taniej (zalezy kto co kupuje i ile tego co miesiąc potrzebuje),
Ja nigdy nie brałam pod uwagę aspektu ekonomicznego przy antykoncepcji. Zwłaszcza że przy każdej metodzie miałam/mam jakieś skutki uboczne, więc decydującym czynnikiem jest jak najmniejsza ich ilość.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-09, 08:25   #1653
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja nigdy nie brałam pod uwagę aspektu ekonomicznego przy antykoncepcji. Zwłaszcza że przy każdej metodzie miałam/mam jakieś skutki uboczne, więc decydującym czynnikiem jest jak najmniejsza ich ilość.



Ja też, ale policzyłam z ciekawości i mi wyszło, ze nie jest to droga metoda, co się tak wydaje jak jednorazowo trzeba wyskoczyć z większej kwoty.


I jak juz policzyłam, to mi wyszło że mnie sie bardzo opłaci, bo ja duzo zuzywąłam podpasek i tamponów w dodatku musiałam kupowac te markowe bo one jednak sa niezaprzeczalnie bardziej chłonne. W czasie najintensywniejszego krwawienia, tampon OB super plus, potrafił mi przeciekać juz po godzinie i brudzic dodatkowo założona wkładke nocną.

+ wieczny koszt żelaza, multiwitaminy i rutinoscorbinu, bo przy takich krwawieniach miałam zalecenie zaczynać łykać je tydzien przed okresem i przez 2 tygodnie w sumie minimum.

---------- Dopisano o 09:23 ---------- Poprzedni post napisano o 09:22 ----------

Cytat:
Napisane przez myweakness118 Pokaż wiadomość
To ja jestem tym snowflake bo założoną mam od sierpnia a okres nadal normalnie �� Tyle że chyba już od dwóch cykli bezboleśnie co nie zdarzyło się jeszcze nigdy, także nie narzekam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



No ja tez, tyle dobrego ze z wodospadu Niagara, przekształciły sie w minimane plamienia które wymagaja tylko wkładki higienicznej, a i to tylko po to żeby bielizny nie brudzić. Bo nawet by chyba nie przesiakło.


Fajnie że wkładka zlikwidowała u Ciebie chociaż bolesność.

---------- Dopisano o 09:25 ---------- Poprzedni post napisano o 09:23 ----------

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
ja używałam kubeczka menstruacyjnego, więc nie kupowałam nic, a teraz nie dość, ze zapłaciłam za spirale to jeszcze troche wkładek mi schodzi więc ekonomia żadna



Płatek śniegu.


__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-09, 08:27   #1654
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Ja teraz mam taką zagwozdkę, bo mąż zamierza w tym roku poddać się wazektomii, a mi w tym roku wypada wyjmowanie/wymiana wkładki. No i teoretycznie nie ma powodu, by kolejną wkładkę zakładać, ale... jakoś nie mam ochoty wracać do normalnej miesiączki. Z drugiej strony, wkładka to zawsze jest jakieś obciążenie dla organizmu, więc jest sens nosić ją tylko dla komfortu braku okresu? Sama nie wiem...
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-09, 08:43   #1655
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Ja teraz mam taką zagwozdkę, bo mąż zamierza w tym roku poddać się wazektomii, a mi w tym roku wypada wyjmowanie/wymiana wkładki. No i teoretycznie nie ma powodu, by kolejną wkładkę zakładać, ale... jakoś nie mam ochoty wracać do normalnej miesiączki. Z drugiej strony, wkładka to zawsze jest jakieś obciążenie dla organizmu, więc jest sens nosić ją tylko dla komfortu braku okresu? Sama nie wiem...



Wygoda tez jest ważna, a dawka hormonów punktowa i nieduża.

Ja bym założyła kolejną, jakbym się miała znów męczyć co miesiąc.
Ale moje spojrzenie na miesiączkę tez jest wypaczone, bo miałam jak miałam.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-09, 08:43   #1656
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ja też, ale policzyłam z ciekawości i mi wyszło, ze nie jest to droga metoda, co się tak wydaje jak jednorazowo trzeba wyskoczyć z większej kwoty.


I jak juz policzyłam, to mi wyszło że mnie sie bardzo opłaci, bo ja duzo zuzywąłam podpasek i tamponów w dodatku musiałam kupowac te markowe bo one jednak sa niezaprzeczalnie bardziej chłonne. W czasie najintensywniejszego krwawienia, tampon OB super plus, potrafił mi przeciekać juz po godzinie i brudzic dodatkowo założona wkładke nocną.

+ wieczny koszt żelaza, multiwitaminy i rutinoscorbinu, bo przy takich krwawieniach miałam zalecenie zaczynać łykać je tydzien przed okresem i przez 2 tygodnie w sumie minimum.

---------- Dopisano o 09:23 ---------- Poprzedni post napisano o 09:22 ----------






No ja tez, tyle dobrego ze z wodospadu Niagara, przekształciły sie w minimane plamienia które wymagaja tylko wkładki higienicznej, a i to tylko po to żeby bielizny nie brudzić. Bo nawet by chyba nie przesiakło.


Fajnie że wkładka zlikwidowała u Ciebie chociaż bolesność.

---------- Dopisano o 09:25 ---------- Poprzedni post napisano o 09:23 ----------






Płatek śniegu.


No to ja mam tak na miedziance, może zacznę łykać rutinoscorbin skoro pomagał Ci na obfite krwawienia.
Póki nie wyjmę wkładki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-10, 06:07   #1657
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Powinnam iść wyjąc wkładkę lada moment. Przez inne problemy zdrowotne zakładałam w szpitalu. W narkozie. A przez COVID został mi tylko gabinet. Czy lekarz musi jakoś rozewrzeć szyjkę żeby wyjść spirale ? Czy tylko chwycić za sznurki?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-11, 07:31   #1658
askaaa88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 50
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Powinnam iść wyjąc wkładkę lada moment. Przez inne problemy zdrowotne zakładałam w szpitalu. W narkozie. A przez COVID został mi tylko gabinet. Czy lekarz musi jakoś rozewrzeć szyjkę żeby wyjść spirale ? Czy tylko chwycić za sznurki?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
U mnie tylko chwycił za sznurki i pociągnął, nic nie poczułam - a nie miałam znieczulenia Dodam, że sznurki miałam nieco schowane w szyjce, więc też je trzeba było najpierw znaleźć i dobrze uchwycić...
askaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-11, 09:46   #1659
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez askaaa88 Pokaż wiadomość
U mnie tylko chwycił za sznurki i pociągnął, nic nie poczułam - a nie miałam znieczulenia Dodam, że sznurki miałam nieco schowane w szyjce, więc też je trzeba było najpierw znaleźć i dobrze uchwycić...

Dziękuje. Trzeba to w końcu zrobić miałaś wtedy okres? Albo dzień przed?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-11, 10:26   #1660
Madzeska75
Wtajemniczenie
 
Avatar Madzeska75
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 807
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Nie daję już rady 36 dzień leci ,wkladka od prawie 5 m-cy .Nie jest to plamienie, a krwawienie. Jestem nerwowa, mam stany depresyjne ,co miesiac migrenowe bóle głowy, wykończę się niedługo psychicznie
Jedyne co się zmieniło to od 2 dni nie bolą mnie piersi

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Madzeska75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-11, 10:27   #1661
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Madzeska75 Pokaż wiadomość
Nie daję już rady 36 dzień leci ,wkladka od prawie 5 m-cy .Nie jest to plamienie, a krwawienie. Jestem nerwowa, mam stany depresyjne ,co miesiac migrenowe bóle głowy, wykończę się niedługo psychicznie
Jedyne co się zmieniło to od 2 dni nie bolą mnie piersi

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Madzeska - ja wiem ze to meczace. Ale serio, poczekaj jeszcze 2-3 miesiace, może po pol roku się uspokoi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-11, 10:29   #1662
Madzeska75
Wtajemniczenie
 
Avatar Madzeska75
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 807
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Kaylla nie mam już siły poczekam bo nie po to tyle zainwestowałam, żeby od razu wyjąć
Jedno jest pewne,przy Kyllenie czułam się lepiej psychicznie

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Madzeska75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-12, 05:59   #1663
askaaa88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 50
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Dziękuje. Trzeba to w końcu zrobić miałaś wtedy okres? Albo dzień przed?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Właśnie nie, byłam gdzieś w połowie cyklu, a na tej samej wizycie miałam od razu zakładaną nową wkładkę
askaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-12, 06:35   #1664
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Ja już nie pamiętam kiedy miałam wyjmowaną poprzednią wkładkę, ale raczej to nie było w czasie okresu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-12, 06:55   #1665
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez askaaa88 Pokaż wiadomość
Właśnie nie, byłam gdzieś w połowie cyklu, a na tej samej wizycie miałam od razu zakładaną nową wkładkę

Szczęściara. Mi lekarz chce wpierw zrobić cytologię i czekać na wynik. A później wkładka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 06:55 ---------- Poprzedni post napisano o 06:55 ----------

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Ja już nie pamiętam kiedy miałam wyjmowaną poprzednią wkładkę, ale raczej to nie było w czasie okresu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Bolało ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-12, 06:59   #1666
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Szczęściara. Mi lekarz chce wpierw zrobić cytologię i czekać na wynik. A później wkładka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 06:55 ---------- Poprzedni post napisano o 06:55 ----------




Bolało ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie, coś Ty. Sekunda i wyjęte. Niedługo znowu idę, ale tym razem nie zakładam nowej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-12, 10:10   #1667
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Madzeska75 Pokaż wiadomość
Kaylla nie mam już siły poczekam bo nie po to tyle zainwestowałam, żeby od razu wyjąć
Jedno jest pewne,przy Kyllenie czułam się lepiej psychicznie

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka



A miałaś dokładnie sprawdzane, czy nie masz jakiejś torbieli na jajniku?
Może to nie problem z wkładką/antykoncepcją w ogóle, tylko inny. Jakaś torbiel i tak krwawi?




I jednak poszłabym do innego lekarza i poprosiła o sprawdzenie, czy nie doszło do perforacji macicy. To się czasem zdarza.




Bo IMo to jest coś nie tak. Zwłaszcza że piszesz o świeżej krwi.


Nie mam na celu Cię straszyć, ale uspokajanie na siłe i czekanie tyle czasu az zrobi sie lepiej, nie jest IM) w tej sytuacji najlepsze.
W sumie myślałam cały czas, ze Twoje plamienia sa minimalne i raczej takie brązowe.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-12, 10:32   #1668
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
A miałaś dokładnie sprawdzane, czy nie masz jakiejś torbieli na jajniku?
Może to nie problem z wkładką/antykoncepcją w ogóle, tylko inny. Jakaś torbiel i tak krwawi?




I jednak poszłabym do innego lekarza i poprosiła o sprawdzenie, czy nie doszło do perforacji macicy. To się czasem zdarza.




Bo IMo to jest coś nie tak. Zwłaszcza że piszesz o świeżej krwi.


Nie mam na celu Cię straszyć, ale uspokajanie na siłe i czekanie tyle czasu az zrobi sie lepiej, nie jest IM) w tej sytuacji najlepsze.
W sumie myślałam cały czas, ze Twoje plamienia sa minimalne i raczej takie brązowe.
Chyba troche przesadzilas 🧐 przy perforacji macicy objawy sa bardzo gwaltowne, ja bylam 2 razy na kontroli i wszystko jest w porzadku-bez zadnych torbieli i perforacji a podkrwawianie mam od blisko 1,5 roku z tym ze mam przerwy przynajmniej 2 tyg miedzy koncem plamienia a nowym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-12, 10:40   #1669
Madzeska75
Wtajemniczenie
 
Avatar Madzeska75
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 807
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Na ostatniej kontroli ,która była w grudniu (miesiąc po założeniu wkładki) mialam torbiel
Jestem zapisana na piątek do gin ,ale nie wiem czy nie przełożę bo znowu mam okres .....

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Madzeska75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-12, 11:10   #1670
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Madzeska75 Pokaż wiadomość
Na ostatniej kontroli ,która była w grudniu (miesiąc po założeniu wkładki) mialam torbiel
Jestem zapisana na piątek do gin ,ale nie wiem czy nie przełożę bo znowu mam okres .....

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka



Nie przekładaj, idź.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-12, 11:11   #1671
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Madzeska75 Pokaż wiadomość
Na ostatniej kontroli ,która była w grudniu (miesiąc po założeniu wkładki) mialam torbiel
Jestem zapisana na piątek do gin ,ale nie wiem czy nie przełożę bo znowu mam okres .....

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Zdecydowanie bym nie przekładała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-12, 11:12   #1672
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
Chyba troche przesadzilas 🧐 przy perforacji macicy objawy sa bardzo gwaltowne, ja bylam 2 razy na kontroli i wszystko jest w porzadku-bez zadnych torbieli i perforacji a podkrwawianie mam od blisko 1,5 roku z tym ze mam przerwy przynajmniej 2 tyg miedzy koncem plamienia a nowym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



No może i tak, z tą perforacją.
Niemniej jednak, jak cały czas jest świeża krew, to IMO nie ma co juz dłużej czekać.
No coś jest nie tak i nie powinno tak być.

Co tu dłużej czekać?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-12, 11:40   #1673
Madzeska75
Wtajemniczenie
 
Avatar Madzeska75
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 807
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

IMO co tzn ?

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Madzeska75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-12, 11:57   #1674
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 461
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Treść usunięta
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 08:28   #1675
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Madzieska, i co tam u Ciebie?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 09:02   #1676
Madzeska75
Wtajemniczenie
 
Avatar Madzeska75
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 807
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Madzieska, i co tam u Ciebie?
Ide dzisiaj do gin
3 dni temu skonczyl mi sie okres ,ale cały czas plamię i krwawię w niewielkiej ilości. Ale bez wkładki higienicznej ani rusz

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka[COLOR="Silver"]
Madzeska75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 11:09   #1677
myweakness118
Raczkowanie
 
Avatar myweakness118
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 319
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

A mogę zapytać w jaki sposób przeszkadza ci to plamienie w kontaktach intymnych? Partner tego nie akceptuje? Bo nie wiem, mój wie że mam wkładkę (sam ze mną jechał do gabinetu) i mu wytłumaczyłam, że tak może być na początku i jakoś nam to nie przeszkadza. Wiadomo, trzeba uważać na pościel chwilami ale poza tym to jakoś nie leje się ze mnie, czasem jedyne co to prezerwatywa jest lekko zabarwiona (tak, dalej używamy przez większość czasu xD). Jedyne co to przy zdejmowaniu bielizny z przyklejoną wkładką higieniczną mi było na początku dziwnie, ale no nie podtykam mu tego pod nos tylko składam i odkładam na bok tak żeby nie było "na wierzchu"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myweakness118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 11:34   #1678
Madzeska75
Wtajemniczenie
 
Avatar Madzeska75
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 807
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

To jest krwawienie, a nie plamienie.Naprawde dziwię się, że nie czujecie dyskomfortu nie tylko w zbliżeniach, ale i podczas dnia .Do cholery to nie podobne,żeby chodzić wiecznie z czymś w gaciach, albo z tamponem .Dla mnie to jest ogromny dyskomfort

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Madzeska75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 12:52   #1679
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 461
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Treść usunięta
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 12:59   #1680
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ja też, ale policzyłam z ciekawości i mi wyszło, ze nie jest to droga metoda, co się tak wydaje jak jednorazowo trzeba wyskoczyć z większej kwoty.


I jak juz policzyłam, to mi wyszło że mnie sie bardzo opłaci, bo ja duzo zuzywąłam podpasek i tamponów w dodatku musiałam kupowac te markowe bo one jednak sa niezaprzeczalnie bardziej chłonne. W czasie najintensywniejszego krwawienia, tampon OB super plus, potrafił mi przeciekać juz po godzinie i brudzic dodatkowo założona wkładke nocną.

+ wieczny koszt żelaza, multiwitaminy i rutinoscorbinu, bo przy takich krwawieniach miałam zalecenie zaczynać łykać je tydzien przed okresem i przez 2 tygodnie w sumie minimum.

---------- Dopisano o 09:23 ---------- Poprzedni post napisano o 09:22 ----------






No ja tez, tyle dobrego ze z wodospadu Niagara, przekształciły sie w minimane plamienia które wymagaja tylko wkładki higienicznej, a i to tylko po to żeby bielizny nie brudzić. Bo nawet by chyba nie przesiakło.


Fajnie że wkładka zlikwidowała u Ciebie chociaż bolesność.

---------- Dopisano o 09:25 ---------- Poprzedni post napisano o 09:23 ----------






Płatek śniegu.


To u mnie jeszcze taniej: 650zl Levosert z założeniem na 5 lat i 0zl na podpaski

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-14 08:20:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:14.