OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 128 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-28, 08:18   #3811
zbuntowana20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 272
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez 11minia Pokaż wiadomość
Mam trądzik zaskórnikowo-grudkowy. Strasznie się nakręciłam na tę metodę i od razu poleciałam do sklepu, by zakupić ściereczkę, olejek rycynowy i olejek Babydream. Dzisiaj jestem świeżo po pierwszym użyciu. Wrażeń nie mam co opisywać, bo dopiero kilka minut temu zdjęłam gorącą szmatkę z twarzy.
Ale mam pytanie: Czy ta mieszanka mnie nie zapcha? Mam mnóstwo zaskórników zamkniętych, większe i mniejsze... Boję się, że przy stosowaniu tej metody ich liczba się zwiększy...
W moim przypadku OCM tylko pogorszyło sprawe z zaskornikami i dorobilam się bardzo ale to bardzo wielu nowych.. Ale za to bardzo chwale sobie olejek myjący z BU ( w tej chwili juz sama sobie kręce z jakiegoś olejku i emulgatora ). A na zaskorniki zamknięte z calego serca polegam Ci serum migdałowe AHA 10%, stosuje czasem codziennie, czasem co drugi dzień i jestem wniebowzięta, zaskorniki po prostu same wychodzą. W dodatku nie robi się z nich stan zapalny i pryszcz, z tym sie kiedys bardzo męczylam, tylko po prostu same powoli wychodza i skora się oczyszcza
zbuntowana20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 16:09   #3812
suonce
Przyczajenie
 
Avatar suonce
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Jestem po pierwszych dwóch tygodniach olejowania. Stosuję olejek rycynowy (30%) i olejek z pestek winogron (70%). Pierwsze wrażenia były bardzo pozytywne. Skóra stała się mniej napięta, nie przetłuszczała się. Zwykle rano budziłam się z tłustą twarzą, co jak mniemam spowodowane było zbyt agresywnym oczyszczaniem różnymi żelami. Pomyślałam więc, że ta metoda jest dla mnie stworzona. Niestety po dwóch tygodniach skóra zaczęła się przesuszać. Pojawiło się nieprzyjemne uczucie ściągnięcia, suche skórki na całej twarzy. Nie jestem w stanie nałożyć podkładu, bo wszystko okropnie widać. W dodatku pojawiły się nowe wypryski. Prócz olejków stosowałam czasem Cethapil rano, pod makijaż. Niestety obecnie nie jest w stanie nawilżyć mojej cery. W dodatku zauważyłam, że popękały mi naczynka na policzkach (tuż pod oczami). Co robić? Jestem trochę podłamana i nie wiem czy zmienić olejki na jakieś bardziej tłuste, czy zupełnie zrezygnować z tej metody. Mam cerę mieszaną, trądzikową. Znacie jakieś dobre sposoby na nawilżenie skóry twarzy?
suonce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 18:17   #3813
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez suonce Pokaż wiadomość
Jestem po pierwszych dwóch tygodniach olejowania. Stosuję olejek rycynowy (30%) i olejek z pestek winogron (70%). Pierwsze wrażenia były bardzo pozytywne. Skóra stała się mniej napięta, nie przetłuszczała się. Zwykle rano budziłam się z tłustą twarzą, co jak mniemam spowodowane było zbyt agresywnym oczyszczaniem różnymi żelami. Pomyślałam więc, że ta metoda jest dla mnie stworzona. Niestety po dwóch tygodniach skóra zaczęła się przesuszać. Pojawiło się nieprzyjemne uczucie ściągnięcia, suche skórki na całej twarzy. Nie jestem w stanie nałożyć podkładu, bo wszystko okropnie widać. W dodatku pojawiły się nowe wypryski. Prócz olejków stosowałam czasem Cethapil rano, pod makijaż. Niestety obecnie nie jest w stanie nawilżyć mojej cery. W dodatku zauważyłam, że popękały mi naczynka na policzkach (tuż pod oczami). Co robić? Jestem trochę podłamana i nie wiem czy zmienić olejki na jakieś bardziej tłuste, czy zupełnie zrezygnować z tej metody. Mam cerę mieszaną, trądzikową. Znacie jakieś dobre sposoby na nawilżenie skóry twarzy?
Zdecydowanie za dużo oleju rycynowego. Zejdź do 20%, potem jeśli będzie potrzeba na jeszcze mniej. Może żel hialuronowy po OCM i cethapil?
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 22:02   #3814
Cara_Mel
Zadomowienie
 
Avatar Cara_Mel
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 201
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja dopiero zaczęłam swoją przygodę z OCM, podobnie jak wiele osób z 30% olejku rycynowego i 70% oleju z pestek słonecznika. Bardzo sobie chwalę tę mieszankę, póki co, ale stosuję ją dopiero od ok 3 tygodni. Zauważyłam już poprawę kondycji skóry, jest bardziej miękka, delikatna. Nie wiem czy to jest jakoś powiązane, ale z reguł stosowałam OCM codziennie. Zdarzyło się jednak, że przez kilka dni zaprzestałam (brak czasu, w podróży itp.), a na mojej twarzy od razu pojawił się gigantyczny zaskórnik. Potem szybko wróciłam do OCM, ale zdarzyła mi się kilkudniowa przerwa i znów to samo. Być może było to spowodowane zbliżającym się okresem, przy którym następuje u mnie wysyp na twarzy... Tak czy inaczej wnioskuję, że metoda pomaga, ale cały czas zastanawiam się nad jej ulepszeniem. Niestety muszę uważać, bo z moją tłustą cerą łatwo będzie ją zapchać...
Cara_Mel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 10:37   #3815
kataryna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 23
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

stosuje OCM juz czwarty dzien i zauważyłam taką jakby drobną wysypkę na policzkach,czole i pod nosem. Nie swędzi,nie jest czerwona ale czuć ja pod palcami,wydaje mi się,że to przez OCM,Czy to znak,że skóra się oczyszcza? Miała któraś z Was takie niespodzianki podczas stosowania OCM?
kataryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 20:58   #3816
himym
Zadomowienie
 
Avatar himym
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 178
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Siema dziewczyny! dzisiaj mój pierwszy dzień z ocm. Skóra gładka i miła w dotyku. Zdecydowałam się głównie ze względu na cerę. Ominęłam tylko mikrofibrę.
Dałam na oko olejku rycynowego i oliwy z oliwek. Czy któraś z Was próbowała olejku rycynowego + olejku dla dzieci np. johnson czy hipp, bambino?
__________________
The only way to get rid of a temptation is to yield to it
Problem niektórych kobiet polega na tym,że ekscytują się byle czym,a potem biorą z tym ślub.



Nie subskrybuję wątków.
himym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 06:03   #3817
fredka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 93
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Oliwka J&J (Bambino chyba też) to fatalny pomysł bo z tego co się orientuję ma mało wspólnego z olejami, głównym składnikiem jest chyba parafina a to na pewno nie nadaje się do oczyszczania skóry. Oliwka Hipp ma ponoć dobry skład (oleje), ale nie jest polecana na początek z tego względu że w składzie mieszankę różnych olejów, a na początek zalecane jest stosowanie jedynie dwóch olejów (rycynowy+bazowy) żeby wiedzieć co ewentualnie się nie sprawdziło.
A skoro ominęłaś mikrofibrę to w jaki sposób zmywasz oleje?
fredka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-17, 10:43   #3818
himym
Zadomowienie
 
Avatar himym
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 178
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez fredka86 Pokaż wiadomość
Oliwka J&J (Bambino chyba też) to fatalny pomysł bo z tego co się orientuję ma mało wspólnego z olejami, głównym składnikiem jest chyba parafina a to na pewno nie nadaje się do oczyszczania skóry. Oliwka Hipp ma ponoć dobry skład (oleje), ale nie jest polecana na początek z tego względu że w składzie mieszankę różnych olejów, a na początek zalecane jest stosowanie jedynie dwóch olejów (rycynowy+bazowy) żeby wiedzieć co ewentualnie się nie sprawdziło.
A skoro ominęłaś mikrofibrę to w jaki sposób zmywasz oleje?
No właśnie myślę, co użyć w zamian za oliwę z oliwek.
Zwykłą ściereczkę, ponieważ na razie nie mogę kupić mikrofibry.

---------- Dopisano o 11:43 ---------- Poprzedni post napisano o 11:34 ----------

Ok, znalazłam mikrofibrę. Czy ocm nalezy stosować 2 razy dziennie?
__________________
The only way to get rid of a temptation is to yield to it
Problem niektórych kobiet polega na tym,że ekscytują się byle czym,a potem biorą z tym ślub.



Nie subskrybuję wątków.
himym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 10:57   #3819
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez himym Pokaż wiadomość
No właśnie myślę, co użyć w zamian za oliwę z oliwek.
Zwykłą ściereczkę, ponieważ na razie nie mogę kupić mikrofibry.

---------- Dopisano o 11:43 ---------- Poprzedni post napisano o 11:34 ----------

Ok, znalazłam mikrofibrę. Czy ocm nalezy stosować 2 razy dziennie?
Nie jestem fanką stosowania OCM dwa razy dziennie. Skorzystaj z wyszukiwarki - wszystkie informacje już są
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-21, 13:28   #3820
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

zawsze wieczorem robie sobie masaz olejkami (jojoba,rycynowy,z drzewa herbacianego) masuje okreznymi ruchami ok. 2 minuty a pozniej zmywam wszstyko delikatnym zelem do mycia twarzy.

U mnie bardzo ta metoda pomogla ale zaskorniki mialam dalej bo okazalo sie ze mam alergie na mleko nie moge go pic ani zjadac pod zadna postacia nawet lody powoduja u mnie zaskorniki.

Oczywiscie ciesze sie ze znalazlam swoja przyczyne tradziku choc zawsze mleko lubilam i pilam litr albo i wiecej dziennie

Ale to co robilo z moja cera sprawia ze juz nigdy sie go nie napije

Wspomnialam o tym zebyscie pamietaly ze powodow tradziku moze byc kilka ... ale na pewno odstawienie wszystkich drogeryjnych "wysuszaczy" bardzo pomoze!!!

Powinni zbanowac takie marki jak clearasil itp
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 09:49   #3821
himym
Zadomowienie
 
Avatar himym
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 178
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Fuxia83 Pokaż wiadomość
zawsze wieczorem robie sobie masaz olejkami (jojoba,rycynowy,z drzewa herbacianego) masuje okreznymi ruchami ok. 2 minuty a pozniej zmywam wszstyko delikatnym zelem do mycia twarzy.

U mnie bardzo ta metoda pomogla ale zaskorniki mialam dalej bo okazalo sie ze mam alergie na mleko nie moge go pic ani zjadac pod zadna postacia nawet lody powoduja u mnie zaskorniki.

Oczywiscie ciesze sie ze znalazlam swoja przyczyne tradziku choc zawsze mleko lubilam i pilam litr albo i wiecej dziennie

Ale to co robilo z moja cera sprawia ze juz nigdy sie go nie napije

Wspomnialam o tym zebyscie pamietaly ze powodow tradziku moze byc kilka ... ale na pewno odstawienie wszystkich drogeryjnych "wysuszaczy" bardzo pomoze!!!

Powinni zbanowac takie marki jak clearasil itp
Masz może jakąś listę "kosmetyków do zbanowania"? z checią poczytam.
__________________
The only way to get rid of a temptation is to yield to it
Problem niektórych kobiet polega na tym,że ekscytują się byle czym,a potem biorą z tym ślub.



Nie subskrybuję wątków.
himym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-23, 09:58   #3822
Jessenia
Raczkowanie
 
Avatar Jessenia
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 362
GG do Jessenia
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

ja tylko na szybko - moim odwiecznym problemem jest ogolnie oczyszczanie twarzy.
nienawidze wody na twarzy (nienawidze serio - jest mi formalnie niedobrze jak o tym myślę), nienawidze jej oczyszczać, mam wewnętrzne fuj na kremy i inne specyfiki.
nie znaczy to, że ich nie uzywam - szukam po prostu metody milszej dla mnie.

cerę mam mieszane, dośc mocno rozszerzone pory - i trochę zaskornikow na nosie i brodzie, nic specjalnego.

wczoraj przetestowałam po raz pierwszy (akurat mam Alterre migdał+papaja, on ma w składzie rycynowy) i trwam w zachwycie.
było to dla mnie przyjemne, baardzo (to po pierwsze, bo do tej pory mycie buzi to przykry obowiązek), efekty zaskoczyły mnie.

ide doczytywać - ale czy to oznacza, że mogę wywalić zele, pianki i inne produkty do demakijazu??
i moge sobie tylko płyn micelarny i jakiś krem lekki na rano zostawić????
__________________
ja cię w czerwień powiodę w piekło - ból

5, 10, 21.975, 42.135
Jessenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 09:59   #3823
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Jessenia Pokaż wiadomość
ja tylko na szybko - moim odwiecznym problemem jest ogolnie oczyszczanie twarzy.
nienawidze wody na twarzy (nienawidze serio - jest mi formalnie niedobrze jak o tym myślę), nienawidze jej oczyszczać, mam wewnętrzne fuj na kremy i inne specyfiki.
nie znaczy to, że ich nie uzywam - szukam po prostu metody milszej dla mnie.

cerę mam mieszane, dośc mocno rozszerzone pory - i trochę zaskornikow na nosie i brodzie, nic specjalnego.

wczoraj przetestowałam po raz pierwszy (akurat mam Alterre migdał+papaja, on ma w składzie rycynowy) i trwam w zachwycie.
było to dla mnie przyjemne, baardzo (to po pierwsze, bo do tej pory mycie buzi to przykry obowiązek), efekty zaskoczyły mnie.

ide doczytywać - ale czy to oznacza, że mogę wywalić zele, pianki i inne produkty do demakijazu??
i moge sobie tylko płyn micelarny i jakiś krem lekki na rano zostawić????
teoretycznie tak.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 10:01   #3824
Jessenia
Raczkowanie
 
Avatar Jessenia
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 362
GG do Jessenia
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

bede eksperymentować.
zobaczymy. na razie uzupelnie zapas rycynowego i jakiś miks może ukręce.

(za dużo tej wiedzy )
__________________
ja cię w czerwień powiodę w piekło - ból

5, 10, 21.975, 42.135
Jessenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 11:20   #3825
rosagha
Raczkowanie
 
Avatar rosagha
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 32
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Fuxia83 Pokaż wiadomość
U mnie bardzo ta metoda pomogla ale zaskorniki mialam dalej bo okazalo sie ze mam alergie na mleko nie moge go pic ani zjadac pod zadna postacia nawet lody powoduja u mnie zaskorniki.

Oczywiscie ciesze sie ze znalazlam swoja przyczyne tradziku choc zawsze mleko lubilam i pilam litr albo i wiecej dziennie

Ale to co robilo z moja cera sprawia ze juz nigdy sie go nie napije

Wspomnialam o tym zebyscie pamietaly ze powodow tradziku moze byc kilka ... ale na pewno odstawienie wszystkich drogeryjnych "wysuszaczy" bardzo pomoze!!!

Powinni zbanowac takie marki jak clearasil itp
ciekawe, robiłaś jakieś badania/testy alergiczne/wymaz by dowiedzieć się, że przyczyną jest mleko?
Bo ja też bardzo lubię mleko. I pierwsze słyszę o tym by miał związek z problemami cery.
__________________
Róbmy swoje, może to coś da kto wie (...)

24.09.12 OCM - nadal
11.10.12 Olej Budwigowy - piję ale z przerwami
rosagha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 09:41   #3826
fredka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 93
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez rosagha Pokaż wiadomość
ciekawe, robiłaś jakieś badania/testy alergiczne/wymaz by dowiedzieć się, że przyczyną jest mleko?
Bo ja też bardzo lubię mleko. I pierwsze słyszę o tym by miał związek z problemami cery.
O wpływie mleka na stan cery akurat sporo się od jakiegoś czasu mówi i pisze. Nie wiem ile w tym prawdy, ale wystarczy odstawić produkty mleczne na jakiś czas i obserwować czy stan cery się zmienia. Nie wymaga to wielkiego wysiłku.

Edytowane przez fredka86
Czas edycji: 2013-07-25 o 09:53
fredka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 12:05   #3827
Cara_Mel
Zadomowienie
 
Avatar Cara_Mel
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 201
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Jessenia Pokaż wiadomość
wczoraj przetestowałam po raz pierwszy (akurat mam Alterre migdał+papaja, on ma w składzie rycynowy) i trwam w zachwycie.
było to dla mnie przyjemne, baardzo (to po pierwsze, bo do tej pory mycie buzi to przykry obowiązek), efekty zaskoczyły mnie.

ide doczytywać - ale czy to oznacza, że mogę wywalić zele, pianki i inne produkty do demakijazu??
i moge sobie tylko płyn micelarny i jakiś krem lekki na rano zostawić????
Ja właściwie nic z tych wymienionych rzeczy nie używam. Do demakijażu mam tylko małą buteleczkę podróżną, tak samo żel, bo nie zawsze mam okazję stosować ocm jak jestem w rozjazdach. Zrezygnowałam także z kremu na noc. Zauważyłam też, że kiedy wyskakują mi zaskórniki są one od razu "uspokojone", tzn. nie bolą, kiedy moja twarz się rusza przy okazji mimiki i szybciej schodzą.
Cara_Mel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 12:47   #3828
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

A ja robię OCM wyłącznie olejem lnianym (bez rycynowego). Trzy dni i na razie jest ok, cera jest miękka i sprawia wrażenie nawilżonej. Sądzicie, że nic mi nie będzie? Cera: sporo zaskórników, aktualnie podczas kuracji Acnedermem.
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 13:10   #3829
Cara_Mel
Zadomowienie
 
Avatar Cara_Mel
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 201
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tambourinist Pokaż wiadomość
A ja robię OCM wyłącznie olejem lnianym (bez rycynowego). Trzy dni i na razie jest ok, cera jest miękka i sprawia wrażenie nawilżonej. Sądzicie, że nic mi nie będzie? Cera: sporo zaskórników, aktualnie podczas kuracji Acnedermem.
Nikt Ci tego nie powie, bo w każdym przypadku cery, jej wymagania są indywidualne i nie ma jednego sprawdzonego przepisu, który sprawdzi się u wszystkich. Niestety, swoją recepturę trzeba wyćwiczyć. Jeśli nie zauważysz podrażnień, zaskórników czy zbytniej suchości/tłustości twarzy, a poprawę stanu cery, to znaczy, że Ci służy

A jeśli miałby Ci zrobić jakąś krzywdę, o nawet już po kilku zastosowaniach byś zauważyła.
Cara_Mel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-28, 13:45   #3830
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tambourinist Pokaż wiadomość
A ja robię OCM wyłącznie olejem lnianym (bez rycynowego). Trzy dni i na razie jest ok, cera jest miękka i sprawia wrażenie nawilżonej. Sądzicie, że nic mi nie będzie? Cera: sporo zaskórników, aktualnie podczas kuracji Acnedermem.
To olej rycynowy ma właśnie właściwości "myjące" - rozpuszcza brud i sebum. Powinien być w metodzie OCM. Sam lniany możesz stować po oczyszczeniu buzi czymś innym. Wilk syty, owca cała - cera czysta i bariera lipidowa zachowana.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 14:07   #3831
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
To olej rycynowy ma właśnie właściwości "myjące" - rozpuszcza brud i sebum. Powinien być w metodzie OCM. Sam lniany możesz stować po oczyszczeniu buzi czymś innym. Wilk syty, owca cała - cera czysta i bariera lipidowa zachowana.
Spotkałam się z takimi opiniami, ale nigdy nie podawano szczegółów. Z czego to działanie wynika? Z innej struktury cząsteczkowej tych olejów?
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 17:31   #3832
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tambourinist Pokaż wiadomość
Spotkałam się z takimi opiniami, ale nigdy nie podawano szczegółów. Z czego to działanie wynika? Z innej struktury cząsteczkowej tych olejów?
Olej rycynowy ma największe powinowactwo do sebum. Czyli jest najbardziej do niego podobne. A jak wiadomo - podobne rozpuszcza podobne. łatwiej w takim razie usunąć zanieczyszczenia z cery i te siedzące w porach.
Olej lniany ma inną budowę po prostu.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 18:05   #3833
julkala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 85
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Czy można pominąć etap ze szmatką muślinową/szmatką z mikrofibry i zmyć mieszankę olejków za pomocą rąk?
julkala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 19:02   #3834
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez julkala Pokaż wiadomość
Czy można pominąć etap ze szmatką muślinową/szmatką z mikrofibry i zmyć mieszankę olejków za pomocą rąk?
Cały brud i tłusta warstwa zostanie na twarzy, a Ty tylko porozciągasz skórę.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 09:07   #3835
demonyianioly
Rozeznanie
 
Avatar demonyianioly
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 954
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Witam wszystkie dziewczyny! Mam ogromną prośbę, nie wiem czy trafiłam na dobry wątek... Piszę pracę licencjacką związaną z olejami naturalnymi i do niej dołączona jest ankieta, czy mogę zamieścić tu link i te z Was które miałyby ochotę odpowiedzieć na krótkie pytania ułatwiłyby mi życie?
Pozdrawiam
__________________
wymiana kosmetyczna :
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post48628710
MIKOŁAJ
demonyianioly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 14:44   #3836
Cara_Mel
Zadomowienie
 
Avatar Cara_Mel
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 201
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

demonyianioly, nie wiem dokładnie jak tam z regulaminem w takich przypadkach, więc najbezpieczniej przez PW. Ja chętnie pomogę w razie czego.
Cara_Mel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 21:26   #3837
demonyianioly
Rozeznanie
 
Avatar demonyianioly
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 954
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ankieta jest całkowicie darmowa więc kto ma ochotę niech klika https://docs.google.com/forms/d/1FsQ...Rim-M/viewform
__________________
wymiana kosmetyczna :
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post48628710
MIKOŁAJ
demonyianioly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 08:26   #3838
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez demonyianioly Pokaż wiadomość
Ankieta jest całkowicie darmowa więc kto ma ochotę niech klika https://docs.google.com/forms/d/1FsQ...Rim-M/viewform
proszę bardzo
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 12:35   #3839
wildclouds
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 138
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ankieta wypełniona
wildclouds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 12:50   #3840
pijona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 5
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

a mnie ciekawi czym myjecie buźkę rano? też olejami czy rano używacie jakiegoś łagodnego żelu lub pianki?
pijona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:51.