Przewlekłe zapalenie zatok:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-12, 19:23   #1
sawa_sawa
Rozeznanie
 
Avatar sawa_sawa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 756

Przewlekłe zapalenie zatok:(


Kochane zwracam sie do was bo juz nie wiem jak sobie mam poradzić a wiem ze siedza na tym forum wspaniałe wizazanki
ktore nawet jak niepotrafia pomoć to za to bardzoo potrafia pocieszyć

Otoz piszac w skrocie od małe miałam problemy ze słuchem a przez to przekrecałam rozne wyrazy np źle usłyszałam piosenke i źle sobie śpiewałam oj co j a duzo bede pisać miec słaby słuch jest miec naprawde fatalnie
Całe dziecinstwo nie leczylismy tej wady bo wszyscy myśleli ze z tego wyrosne ja głupia tez miałam nadzieje
Obcenie mam15lat i wierzcie mi jest to dla mnie tak utrudniajace zwłaszcza w szkole jak nie usłysze gdy kolezanka ze szkolnej ławki mi coś szepcze a ja nie słysze i oni jeszcze z wielka pretensja: "OO JEJKU!!Już nic!!!"i tego typu

wkoncu sie zbuntowałam i buntowałam od dłuzszego czasu ze chce koniecznie do laryngologa w przychodni prywatnej
noi poszlismy zrobiłam prześwietlenie zatok pani bardzo miła dała mi nadzieje ze da sie to wyleczyć gdyż mam przewlekłe zapalenie zatok(obustronne zapalenie) i przepisała mi antybiotyk ,syrop i jakis co sie psiuka do nosa .Miałam to przyjmowac przez 2 tygodnie.No to ja sie zawziełam brałam regularnie wszytko tak jak trzeba i jestem załamana bo nic nie pomogło
i musze jeszcze raz do niej jechac aby przpisała mi inny antybiotyk a ja juz chodze po tym wycienczona i blada i bez nadziei ze bede normalnie słyszeć (obecnie cały czas i całe dziecinstwo mam uczucie zapchanego ucha)

I otoz odnosze sie do Was kochane z pytaniem czy któraś miała taki przypadek??Lub ktoś ze znajomych miał?.Cokolwiek wszystkie informacje sa dla mnie bardzo cenne
I prosze was o wsparcie i jakiekolwiek informacje
__________________
...........
sawa_sawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 14:21   #2
sawa_sawa
Rozeznanie
 
Avatar sawa_sawa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 756
Dot.: Przewlekłe zapalenie zatok:(

up up
Nikt nie miał nigdy zapalenia zatok??

jestem załamana
__________________
...........
sawa_sawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 15:22   #3
nisiaq
Zadomowienie
 
Avatar nisiaq
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 1 432
GG do nisiaq Send a message via Skype™ to nisiaq
Dot.: Przewlekłe zapalenie zatok:(

Hej!
No popatrz, ja jestem jak najbardziej w temacie.
W sumie u mnie to było tak, że nigdy nie lubiałam nosić czapek.
No i chyba 3 lata temu w zimie zaczęły mi się okropne bóle głowy. No masakra, codziennie i na okrągło.
W końcu poszłam do lekarza i się dowiedziałam- zatoki się ujawniły.
Od tego czasu za każdym najmniejszym przeziębieniem, za każdą nieprzespaną nocą ujawniają się one- zatoki.
W sumie nigdy pożądnie nie wzięłam się za leczenie ich, tzn usg bylo, lekarstwa jakieś, po czym zlewałam sprawę bo chwilowo przechodziło
No i w tym roku zaczęło się pogarszać, od kilku miesięcy jak tylko znajdę się w pozycji poziomej mam cały nos zatkany (nie mając kataru), nie mogę przebywać w pomieszczeniach ogrzewanych bo od razu ból głowy, co chwile w ogóle boli głowa, stępił mi się słuch no i tak z pół godziny po przebudzeniu nie mam w ogóle węchu
Masakra, muszę się za to wziąść ale boję się bo wiem, że w moim przypadku leczenie antybiotykiem nic nie da. Słyszałam że takie przypadki leczy się operacyjnie? Ale nie jestem pewna. W końcu trzeba iść
Mnie zawsze bardzo pomagał Ibuprom Zatoki, ból znikał na 2 dni, ale teraz biorę go naprawdę w ostateczności, mam wycięty woreczek żółciowy i staram się nie katować organizmu czymś silniejszym niż apap i nospa. Eh.
W Twoim wypadku wygląda na to że jako dziecko musiałaś mieć nie zdiagnozowane i nie leczone zapalenie zatok.
Nie martw się, napewno będzie dobrze. W sumie są gorsze schorzenia, tym się pocieszam
Nawiasem mówiąc za czasów kiedy miałam tak, że ciągle mi z tych zatok ciekło (fe) to poznałam taką pannę która szybko zauważyła że u mnei z zatokami nie halo, zadzwoniła do mnie i opowiadała mi jak sama miała ten problem, i że leczyła się jakimś ziołem i pomogło. Opowiadała mi różne szczegóły typu jak to miała katar we wszystkich kolorach tęczy. Ale się wyleczyła. Może należałoby pogrzebać w ziołach?
Nie wiem, tak czy owak jutro idę do lekarza prawdopodobnie. Pewnei znowu będzie skierowanie do laryngologa i usg, zobaczymy co dalej, będę donosić
Ty też informuj o rozwoju akcji
Ściskam Cię mocno, nie daj się
__________________
"Trzymałem cię w ręce, Wagabundo. Byłaś przepiękna."



nisiaq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 15:27   #4
nisiaq
Zadomowienie
 
Avatar nisiaq
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 1 432
GG do nisiaq Send a message via Skype™ to nisiaq
Dot.: Przewlekłe zapalenie zatok:(

Aha i jeszcze strasznie mnie wkurza że nie mogę pić Kubusia ani innych soków gęstych bo mnie zatyka tak że koszmar

I jeszcze link
http://www.alergen.info.pl/zap_zatok_przynos.htm
mam wizję że mnie punkcja czeka
__________________
"Trzymałem cię w ręce, Wagabundo. Byłaś przepiękna."



nisiaq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 06:00   #5
sawa_sawa
Rozeznanie
 
Avatar sawa_sawa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 756
Dot.: Przewlekłe zapalenie zatok:(

nisiaq bardzo mi miło ze mi odpisałaś

Ja dzisaj lece do apteki po inny antybiotyk.jejkuu aby on pomógł
dzieki za linka jak tylko bede miała czas to przeczytam

Mam nadziejje ze z Toba tez bedzie dobrze

przepraszam ze tak krotko opisałam ale juz muszee konczyc
buziaki papaa
__________________
...........
sawa_sawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 19:15   #6
sawa_sawa
Rozeznanie
 
Avatar sawa_sawa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 756
Dot.: Przewlekłe zapalenie zatok:(

up up


jesli chodzi o mnie nie wyleczylam sie
brałam spoko antybiotyków
teraz jest zima i moje nasilenie zapalenia zatok jest coraz silniejsze

podbijam watek
bo moze ktoś tak ma albo miał problemy z zatokami
__________________
...........
sawa_sawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 20:07   #7
wildxrose
Optymistka
 
Avatar wildxrose
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 942
Dot.: Przewlekłe zapalenie zatok:(

Ja też mam taki problem.
W marcu skończę 15 lat.
Głowa bolała mnie odkąd pamiętam.. Na początku chodziłam do zwykłego lekarza. Różne leki dostawałam. Nie przechodziło. Potem zaczęłam leczyć się w poradni neurologicznej. Również jakieś tabletki, ziółka,kropelki. Eh. Nie przechodziło. Wkońcu zaniechałam wizyt u tego lekarza. Przez 2 lata jak bolała mnie głowa, to tylko brałam jakiś ibuprom, czy apap.
No i pewnego dnia, gdy obudzilam się rano, głowa bolała niemiłosiernie!
Nie umiałam wytrzymać z bólu, zbierało mi się na wymioty.. Wkońcu poszłam do lekarza ogólnego. Dostałam dwa zastrzyki - jakiś przeciwbólowy i odwadniający.
Lekarka skierowała mnie do ginekologa (bo też mam nieregularne miesiaczki, wtedy akurat przez 2 miesiace sie nie pojawiła). Ale wizyta nic nie wskazała.
Wkońcu znów zostałam wysłana do neurologa. Okazało się, że w mojej przychodni lekarka zmieniła się na inną. Oczywiście lepszą. Poprzednia umiała przepisać tylko jakieś leki.
A ta nowa wysłała mnie od razu na badania. Poszłam na tomografię komputerową (rozonans). Badanie coś tam wykazalo, ze mam zatoki wypelnione jakims plynem..
Neurolog kazała iść do laryngologa. Laryngolog przepisał lek do psikania do nosa. Miałam brać przez miesiąc. Potem zostałam skierowana na EEG. Badanie wykluczyło, żeby bol glowy byl spowodowany problemami neurologicznymi.
Tak więc teraz bede sie leczyc u laryngologa.
A i zapomniałam dopisać
Od dziecinstwa miałam także problemy z uszami Zapalenie ucha a to prawego, a to lewego. Czesto tez właśnie zatkane uszy To jest okropne..
Bardzo mi przykro, że wczesniej nie wykryli przyczyny moich bólów. Teraz sa skutki. Mam naprawde cos powaznego z zatokami. Pojutrze jade do kliniki w Krakowie, do laryngologa. Na konsultancje. Możliwe, że będe miała oczyszczane zatoki czołowe we wtorek
Strasznie sie boje.. Pytalam cioci, pielegniarki, co to jest. Beda mi czyscic zatoki przez nos. Pod narkozą..
Tyle. Mam nadzieje, ze rozwiaza to inaczej. Nigdy nie mialam zadnej operacji..
Chciałabym być z Tobą, Sawa-sawa w kontakcie.
Pozdrawiam
wildxrose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-31, 20:17   #8
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Przewlekłe zapalenie zatok:(

Cytat:
Napisane przez sawa_sawa Pokaż wiadomość
up up


jesli chodzi o mnie nie wyleczylam sie
brałam spoko antybiotyków
teraz jest zima i moje nasilenie zapalenia zatok jest coraz silniejsze

podbijam watek
bo moze ktoś tak ma albo miał problemy z zatokami
A jakieś badania, posiew z wymazu z nosa?
Jak lekarz dobiera antybiotyk? Ma wizje?

Problemy z zatokami mam odkąd pamiętam. Bóle głowy, ciągłe chorowanie po basenie, bez przerwy kolorowy katar. Jakieś 10 lat temu dodatkowo zaczął mi się lejący katar przypominający alergię. Leczono mnie nawet z tej przypadłości. Bezskutecznie.

Rzecz w tym by znaleźć kompetentnego lekarza.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 20:24   #9
sawa_sawa
Rozeznanie
 
Avatar sawa_sawa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 756
Dot.: Przewlekłe zapalenie zatok:(

wildxrose kochana Twoja historia z tymi zatokami równiez jest nieciekawa Wchodziłam juz na przerózne fora nawet na stronie ibuprom zatoki czytac tam na forum i własnie jak czytam ze tyle osob sie wylecyć nie moze to normalnie ahhh szkoda słow
Twoja historia trochę rózni sie od mojej,bo mnie nic nie boli ani głowa ani nic przy oczach itp ale byłam u laryngologa i dokładnie wskazało ze mam zapalenie zatok przynosowych!
i praktycznie całe zycie jestem przygłucha
Jednak najbardziej denerwuje mnie mimo iż brałam antybiotyki to niepomogło
i teraz jak oczywiscie nie podziałało przestaliśmy jeździć do laryngologa
a ja wciaz jak głucha tak głucha

a i jeszcze chciałam dodać ze jak połykam slinę to słysze takie hmm "clik clik" w uszach
Ale to juz mam całe praktycznie zycie wiec juz mozna powiedziec ze sie przyzwyczaiłam
no ale skoro jej szansa na lepszy słuch to zawsze jest nadzieja



jestem z Tobą kochana
__________________
...........
sawa_sawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 20:27   #10
zetka89
Zakorzenienie
 
Avatar zetka89
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 874
Dot.: Przewlekłe zapalenie zatok:(

hej
tez mam problem z zatokami
zatoki czolowe u mnie nie sa do konca wyksztalcone i mam czeste bole ich.
co do zatok szczekowych to mialam juz kilka razy robiona punkcje. zabieg nie boli zbytnio, jedynie jest nieprzyjemne uczucie w czasie jego trwania. nie ma co sie bac. mialam miec tez robiona punkcje czolowych, ale narazie jest to odwlekane. wildxrose nie wiem czy ty tez masz miec ta punkcje a jak tak to ja bym radzila postarac sie, zeby nie byla pod narkoza, bo z tego co wiem robia ja tez w znieczuleniu miejscowym
moge tez doradzic (szczegolnie w czasie zimy) nawilzanie powietrza w sypialni
__________________

zetka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 21:14   #11
wildxrose
Optymistka
 
Avatar wildxrose
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 942
Dot.: Przewlekłe zapalenie zatok:(

Cytat:
Napisane przez sawa_sawa Pokaż wiadomość
wildxrose kochana Twoja historia z tymi zatokami równiez jest nieciekawa Wchodziłam juz na przerózne fora nawet na stronie ibuprom zatoki czytac tam na forum i własnie jak czytam ze tyle osob sie wylecyć nie moze to normalnie ahhh szkoda słow
Twoja historia trochę rózni sie od mojej,bo mnie nic nie boli ani głowa ani nic przy oczach itp ale byłam u laryngologa i dokładnie wskazało ze mam zapalenie zatok przynosowych!
i praktycznie całe zycie jestem przygłucha
Jednak najbardziej denerwuje mnie mimo iż brałam antybiotyki to niepomogło
i teraz jak oczywiscie nie podziałało przestaliśmy jeździć do laryngologa
a ja wciaz jak głucha tak głucha

a i jeszcze chciałam dodać ze jak połykam slinę to słysze takie hmm "clik clik" w uszach
Ale to juz mam całe praktycznie zycie wiec juz mozna powiedziec ze sie przyzwyczaiłam
no ale skoro jej szansa na lepszy słuch to zawsze jest nadzieja



jestem z Tobą kochana
Dzięki za miłe słowa Z mojej strony też życzę Ci, abyś jak najszybciej wyzdrowiała
Mi się te "zatykanie" ucha też zdaża, nestety Najczesciej jak mnie np. przewieje, albo latem, bo jestem alergikiem
Laryngolog powiedział, zebym zamknela wtedy usta, scisnela nos palcami i wypuszczała powietrze uszami. Czasem pomagało.
Cytat:
Napisane przez zetka89 Pokaż wiadomość
hej
tez mam problem z zatokami
zatoki czolowe u mnie nie sa do konca wyksztalcone i mam czeste bole ich.
co do zatok szczekowych to mialam juz kilka razy robiona punkcje. zabieg nie boli zbytnio, jedynie jest nieprzyjemne uczucie w czasie jego trwania. nie ma co sie bac. mialam miec tez robiona punkcje czolowych, ale narazie jest to odwlekane. wildxrose nie wiem czy ty tez masz miec ta punkcje a jak tak to ja bym radzila postarac sie, zeby nie byla pod narkoza, bo z tego co wiem robia ja tez w znieczuleniu miejscowym
moge tez doradzic (szczegolnie w czasie zimy) nawilzanie powietrza w sypialni
Nie, właśnie to nie jest punkcja Laryngolog stwierdził, że lepiej od razu zrobić ten zabieg, bo tak duzo mam tych "płynów", że nawet kilka punkcji nic nie da
Spróbuje z tym nawilżaniem powietrza. Mam w domu taki awilzacz powietrza, ale czesto moj brat go używa, bo ma astme

Pozdrawiam wszystkie *
wildxrose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-31, 22:18   #12
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: Przewlekłe zapalenie zatok:(

Dołączam się.

Byłam ok. 1,5 miesiąca temu u lekarza rodzinnego. Wyszłam z receptą na:
Zyrtec (1 tabletka na noc), jak on się ma do zapalenia zatok? Nie jestem alergikiem?
Sinupret (3x dziennie- takie zielone tabletki)
i inhalator Bioparox też 3x

I co? Zatoki jak bolały tak bolą (czapkę noszę), czasami przy smarkaniu z nosa leci krew, nos non stop zatkany - jak same wiecie oddychanie w nocy to koszmar.

Dzisiaj rano kupiłam Ibuprom zatoki, który to ponoć je oczyszcza. Wzięłam już 2 tabletki. Oddychać mogę, ale zatoki jak bolały tak bolą.



Bolą mnie oczy, mam okropne i siniaki wory pod nimi. Po przeczytaniu waszych postów mam wrażenie, że to przez te zatoki czasami niedosłyszę.

Już chyba się przyzwyczaiłam do chorych zatok zimą, pamiętam że pod koniec wakacji też mnie bolały, więc nie jest to wina nienoszenia czapki (a jak pisałam noszę).
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 22:38   #13
wildxrose
Optymistka
 
Avatar wildxrose
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 942
Dot.: Przewlekłe zapalenie zatok:(

Ehh
Ja na początku nawet nie wiedzialam, ze jest tyle odmian.. A tu czołowe, szczękowe i nosowe..
wildxrose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 22:38   #14
zetka89
Zakorzenienie
 
Avatar zetka89
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 874
Dot.: Przewlekłe zapalenie zatok:(

moze skoro macie problemy z zatokami, to macie tez problemy z bocznymi migdałkami. ja mialam i miedzy innymi tez mialam troche ze sluchem i z glosem problemy przez nie. wycieli mi i glos i sluch troche sie poprawily. akurat jestem w trakcie ropnego zapalenia ucha wiec lepiej o nim juz nie pisze a czeste ropne zapalenia gardla i uszu to niestety moj efekt uboczny wyciecia migdałków.

trzymajcie sie
__________________

zetka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 22:46   #15
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Przewlekłe zapalenie zatok:(

Ines-ka, Zyrtec zatrzyma chyba wytwarzanie wydzieliny, czyli po prostu kataru.
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 17:57   #16
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: Przewlekłe zapalenie zatok:(

Cytat:
Napisane przez rzastin Pokaż wiadomość
Ines-ka, Zyrtec zatrzyma chyba wytwarzanie wydzieliny, czyli po prostu kataru.
Chyba tak.


Byłam dzisiaj u lekarza rodzinnego, dostałam skierowanie na prześwietlenie. Pójdę w poniedziałek, a później zobaczymy. No i też nareszcie szykuje się operacja przegrody nosa.
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 21:38   #17
sawa_sawa
Rozeznanie
 
Avatar sawa_sawa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 756
Dot.: Przewlekłe zapalenie zatok:(

Dobrze dziewczyny ze u was coś sie rusza z leczeniem

u mnie jak było tak jest i wizyta do lekarza sie nie zapowiaada bo nikt nie odczuwa u mnie w rodzinie tego co ja i mysla ze wszytko jest okay;/
__________________
...........
sawa_sawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 11:49   #18
sawa_sawa
Rozeznanie
 
Avatar sawa_sawa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 756
Dot.: Przewlekłe zapalenie zatok:(

up up
__________________
...........
sawa_sawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 11:56   #19
isla01
Raczkowanie
 
Avatar isla01
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 31
Dot.: Przewlekłe zapalenie zatok:(

Witam wszystkie wizazystki!
Jesli chodzi o mnie, to dowiedzialam sie od kolezanki ze skuteczna jest diatermia, czyli naswietlanie krotkimi falami. Niestety nie wiem gdzie mozna to wykonac w Krakowie, wiec prosze o pomoc. Moje zatoki na Ibuprom nie reaguja. Osobiscie polecam Disophrol retard - umozliwia lepsze usuniecie wydzieliny z nosa (najlepiej wygrzac sie w lozku), otrivin - przetyka nos, w koncu to spray. Od czasu do czasu jeszcze Cirrus ktory zapobiega nadmiernemu wydzielaniu sie sluzu. Ale zdecydowanie polecam pierwszy lek! Natomiast prosze o jakies namiary na przychodnie NFZ-u lub prywatne ktore wykonuja diatermie. Pozdrawiam!
isla01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-23, 12:25   #20
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Przewlekłe zapalenie zatok:(

mnie również męczy ta przypadłość, ale ja sobie naświetlam skroń lampą na podczerwień dostępną w aptece- 15 min. dziennie dopóki nie ustaną dolegliwości- spokój mam na rok sama używam tej http://www.dworek.jaroslaw.pl/info.php?idprod=irl2333, ale jest dużo na rynku, do wyboru, do koloru. Warto spróbować niż truć się lekami.
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 23:43   #21
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: Przewlekłe zapalenie zatok:(

U mnie z kolei ta lampa zero efektów. Nie iwem na pewno czy mówimy o tym samym urządzeniu,ale wnioskując po metodzie dzialania to raczej tak. Bez antybiotyku raczej się nie obchodzi. Co prawda, juz od dluższego czasu mam spokój (po letnich przebojach), ale tak raczej bez duomoxu nigdy mi nie przeszlo
naily jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-14, 15:11   #22
krzysio77
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 5
Dot.: Przewlekłe zapalenie zatok:(

czy dobrze rozumiem, że używacie lampy z czerwonym światłem do odtykania zatok? ja znam ten sposób i doraźnie bardzo pomaga
krzysio77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-14, 15:58   #23
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Przewlekłe zapalenie zatok:(

Cytat:
Napisane przez doloresd Pokaż wiadomość
mnie również męczy ta przypadłość, ale ja sobie naświetlam skroń lampą na podczerwień dostępną w aptece- 15 min. dziennie dopóki nie ustaną dolegliwości- spokój mam na rok sama używam tej http://www.dworek.jaroslaw.pl/info.php?idprod=irl2333, ale jest dużo na rynku, do wyboru, do koloru. Warto spróbować niż truć się lekami.
Tez używam doraźnie. Plus okłady z gorącej soli w skarpetce.

Ja miałam potężne bóle zatok szczękowych. Pomógł summamed - antybiotyk. Wystarczą 3 pigułki.

Najlepsze na zatoki jest podobno nurkowanie. Przy wyplywaniu tworzy się ciśnienie, ktore wyciąga wszystko, co tam zalega.
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-18, 23:55   #24
Arcydiakon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 177
Dot.: Przewlekłe zapalenie zatok:(

Poczytaj sobie o ssaniu oleju słonecznikowego, znam dziewczynę, której to świetnie oczyściło zatoki.
Arcydiakon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 20:30   #25
Zuziannaaa
Raczkowanie
 
Avatar Zuziannaaa
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Warszafka
Wiadomości: 50
Smile Dot.: Przewlekłe zapalenie zatok:(

Ssanie oleju słonecznikowego ...... bosz :P ciekawa opcja, muszę poczytać. Ja osobiście preferuje specjalistów z takimi dolegliwościami.
__________________

"Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód." P.Coelho
Zuziannaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-31, 09:42   #26
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Przewlekłe zapalenie zatok:(

mam problemy z zatokami odkąd pamiętam zawsze jak było zaostrzenie brałam jakieś leki (ostatnio głównie sinupret), naświetlałam lampą, płukałam solą fizjologiczną i na jakiś czas przechodziło. Teraz nie chce przejść, zatoki mam zatkane już od 2 tyg Zapisałam się na wizytę do centrum laryngologicznego i będę miała endoskopowe badanie zatok - czy któraś z Was miała to badanie? I czy któraś z wrocławianek była w centrum laryngologicznym na Wyszyńskiego i może polecić / odradzić?
Cytat:
Napisane przez Zuziannaaa Pokaż wiadomość
Ssanie oleju słonecznikowego ...... bosz :P ciekawa opcja, muszę poczytać. Ja osobiście preferuje specjalistów z takimi dolegliwościami.
ja próbowałam z tym olejem, nic nie pomogło
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-31 10:42:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:39.