Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 150 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-10-20, 14:12   #4471
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
To dzisiaj robię
Czy później, tzn. po 15 czy 20 minutach jak zmyję peeling mogę posmarować buzię kremem nawilżającym np Lancome Hydrazen ?
Hmmm....teoretycznie możesz, ale zależy, czy i jak bardzo podrażniona/piekąca/czerwona będzie Twoja skóra po peelingu. Osobiście nie znam tego kremu, ale jeśli to ten:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...dratation.html
to podejrzewam, że ze względu na przydługawy skład może zawierać coś, co mogłoby się nie spodobać popeelingowej skórze.
Najlepsze byłoby coś z krótkim, prostym składem, z pantenolem, lanoliną i tego typu łagodzącymi składnikami. Klasykiem po peelingu jest krem sutkowy z lanoliną z rosmanna, ale to jest już straszny tłuścioch na naprawdę porządne obdzieranie.
Ogólnie wszystko zależy od tego, jak skóra zareaguje na peeling. Jeśli nie będzie żadnego dyskomfortu ani podrażnienia, to Twój codzienny krem powinien być ok. Jeśli skóra będzie piekła czy się mocno zaczerwieni, polecam jakiś krem babydreama, hippa, czy nawet zwykły Alantan. Aha, nie wiem, jakim arsenałem z Mazideł dysponujesz, ale są tam przepisy na świetne, łagodzące sera popeelingowe.
Jeśli to Twój pierwszy raz z kwasem migdałowym (), to pewnie zaczynasz do małego stężenia, więc jakiś większych atrakcji nie powinno być i Twój krem wystarczy. Powodzenia
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 14:26   #4472
peorth
Zadomowienie
 
Avatar peorth
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 1 272
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dziewczyny chciałabym złożyć moje pierwsze zamówienie na mazidłach i chcę ukręcić: olejek do mycia twarzy, serum, tonik, kremik i może jakiś peeling. Trochę to czarna magia, zastanawiam się czy nie lepiej na początek zamówić gotowe zestawy z BU
Mam taką prośbę: czy jeśli wrzucę zestaw upatrzonych przeze mnie receptur powiecie mi czy składniki się nie gryzą i ogólnie jak to dobrałam?
Tymczasem lecę buszować w recepturach
__________________
65-64-63-62-61-60
59-58-57-56-55-54-53-52
-13 kg
peorth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 15:02   #4473
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez peorth Pokaż wiadomość
Dziewczyny chciałabym złożyć moje pierwsze zamówienie na mazidłach i chcę ukręcić: olejek do mycia twarzy, serum, tonik, kremik i może jakiś peeling. Trochę to czarna magia, zastanawiam się czy nie lepiej na początek zamówić gotowe zestawy z BU
Mam taką prośbę: czy jeśli wrzucę zestaw upatrzonych przeze mnie receptur powiecie mi czy składniki się nie gryzą i ogólnie jak to dobrałam?
Tymczasem lecę buszować w recepturach
Nie, odpuść BU. Kręcenie samemu naprawdę nie jest bardzo skomplikowane. Musisz po prostu zaopatrzyć sie w łyżeczki miarowe i w miarę pilnować stężeń. O wiele większa frajda i ciekawsze rzeczy możesz ukręcić
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 15:11   #4474
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

dziewczyny wiecie moze czy sa jakies przeciwskazania zeby maslo shea mazidlowe nierafinowane lączyc na buzie z witaminkąC - cevikap?
nie zapycha mnie ta kombinacja i bardzo ją lubie ale nie wiem czy cos zle nie reaguje w takim zwiazku czy cus?
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 15:51   #4475
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez jumaatt Pokaż wiadomość
Hmmm....teoretycznie możesz, ale zależy, czy i jak bardzo podrażniona/piekąca/czerwona będzie Twoja skóra po peelingu. Osobiście nie znam tego kremu, ale jeśli to ten:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...dratation.html
to podejrzewam, że ze względu na przydługawy skład może zawierać coś, co mogłoby się nie spodobać popeelingowej skórze.
Najlepsze byłoby coś z krótkim, prostym składem, z pantenolem, lanoliną i tego typu łagodzącymi składnikami. Klasykiem po peelingu jest krem sutkowy z lanoliną z rosmanna, ale to jest już straszny tłuścioch na naprawdę porządne obdzieranie.
Ogólnie wszystko zależy od tego, jak skóra zareaguje na peeling. Jeśli nie będzie żadnego dyskomfortu ani podrażnienia, to Twój codzienny krem powinien być ok. Jeśli skóra będzie piekła czy się mocno zaczerwieni, polecam jakiś krem babydreama, hippa, czy nawet zwykły Alantan. Aha, nie wiem, jakim arsenałem z Mazideł dysponujesz, ale są tam przepisy na świetne, łagodzące sera popeelingowe.
Jeśli to Twój pierwszy raz z kwasem migdałowym (), to pewnie zaczynasz do małego stężenia, więc jakiś większych atrakcji nie powinno być i Twój krem wystarczy. Powodzenia

Mój Lancome jest nowszy od tego w KWC, ma jeszcze dopisek Neurocalm.
Hmm, mam zamiar zrobić stężenie max 20%.
U kosmetzcyki miaam robionz kwas 70% i pieko bardz tylko kiedy miałam go na twarzy, po zmyciu nawet nie byłam zaczerwieniona
Mam nadzieje, że tym razem bedzie podobnie.

A te sodę do zmycia twarzy to jak sie robi ? Nigdy jej nie używałam do niczego Już ją kupiłam, a na odwrocie jest przepis na ciasto
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 16:37   #4476
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Kurcze, no ja robię zawsze na oko, ale powiedzmy, że (mniej więcej!) na pół szklanki wody daję płaską łyżeczkę sody. Najlepiej jakbyś miała papierki lakmusowe i zmierzyła dodatkowo ph. I wacikiem na twarz. Powinnaś poczuć, jak pieczenie ustaje. No i potem jeszcze koniecznie wodą czystą trzeba przemyć twarz, żeby resztki sody nie zostały.
Chyba trochę offtopujemy, zaraz dostaniemy , jakbyś miała jakieś wątpliwości, polecam wątek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=197242&page=128
dziewczyny się na bieżąca migdalą
Aha, jeszcze tylko jedna ważna sprawa: preparaty gabinetowe a kwas z mazideł to kompletnie 2 różne rzeczy. Kwas z mazideł w stężeniu 70% to samobójstwo.
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 16:39   #4477
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez jumaatt Pokaż wiadomość
Kurcze, no ja robię zawsze na oko, ale powiedzmy, że (mniej więcej!) na pół szklanki wody daję płaską łyżeczkę sody. Najlepiej jakbyś miała papierki lakmusowe i zmierzyła dodatkowo ph. I wacikiem na twarz. Powinnaś poczuć, jak pieczenie ustaje. No i potem jeszcze koniecznie wodą czystą trzeba przemyć twarz, żeby resztki sody nie zostały.
Chyba trochę offtopujemy, zaraz dostaniemy , jakbyś miała jakieś wątpliwości, polecam wątek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=197242&page=128
dziewczyny się na bieżąca migdalą
Aha, jeszcze tylko jedna ważna sprawa: preparaty gabinetowe a kwas z mazideł to kompletnie 2 różne rzeczy. Kwas z mazideł w stężeniu 70% to samobójstwo.
Dlaczego ?
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-20, 17:01   #4478
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat z Mazideł:
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
"Sugerowane stężenie: w warunkach domowych 5%-20 %" i "Peelingi kwasem migdałowym w wysokich stężeniach - od 20% do50% - pozwalają uzyskać poprawę stanu skóry z trądzikiem, zmarszczkami, piegami, ostudą"
Poza tym nie byłabyś w stanie zrobić 70%-ego roztworu w samej wodzie, taka ilość kwasu by się po prostu nie rozpuściła, musiałabyś zrobić to na spirytusie, co by oczywiście dodatkowo porządnie "dopaliło" peeling.
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 17:15   #4479
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez jumaatt Pokaż wiadomość
Cytat z Mazideł:
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
"Sugerowane stężenie: w warunkach domowych 5%-20 %" i "Peelingi kwasem migdałowym w wysokich stężeniach - od 20% do50% - pozwalają uzyskać poprawę stanu skóry z trądzikiem, zmarszczkami, piegami, ostudą"
Poza tym nie byłabyś w stanie zrobić 70%-ego roztworu w samej wodzie, taka ilość kwasu by się po prostu nie rozpuściła, musiałabyś zrobić to na spirytusie, co by oczywiście dodatkowo porządnie "dopaliło" peeling.
Aaaa o to chodzi Dziękuję Ci serdecznie za oświecenie mnie
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 17:23   #4480
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Mariola13 - peeling na kwasie z mazideł będzie znacznie mocniejszy od tego u kosmtyczki. Nawet nie próbuj 70%! Co do sody, daj coś koło łyżeczki na szklankę wody- tyle, że ja biorę na łapkę tą wodę i zmywam twarz. A poźniej jeszcze czystą wodą.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 17:45   #4481
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Mariola13 - peeling na kwasie z mazideł będzie znacznie mocniejszy od tego u kosmtyczki. Nawet nie próbuj 70%! Co do sody, daj coś koło łyżeczki na szklankę wody- tyle, że ja biorę na łapkę tą wodę i zmywam twarz. A poźniej jeszcze czystą wodą.
Dzięki, z peelingiem będę ostrozna, bo ja z tych bojących jestem Musze najpierw na niższych steżeniach sprawdzić jak to bedzie Dobrze, że wiem jak później tę sodę zastosowac, bo już myślałam, że mam sobie jakieś ciasto upiec i to pomoże
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-20, 19:14   #4482
kasiarybka
Raczkowanie
 
Avatar kasiarybka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa/Londyn
Wiadomości: 398
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Kochane, macie jakiś pomysł jak użyć mazidłowego mleczka Manuka? Zainteresowało mnie ono, ale nie mam pojęcia co z nim zrobić, kiedy już je kupię
__________________
Projekt "Denko" - marzec: 3

Ograniczam zakupy kosmetyczne tzn... chciałabym bardzo...




Odpisz, proszę, u mnie
kasiarybka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 21:30   #4483
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
Aaaa o to chodzi Dziękuję Ci serdecznie za oświecenie mnie


Cytat:
Napisane przez peorth Pokaż wiadomość
Dziewczyny chciałabym złożyć moje pierwsze zamówienie na mazidłach i chcę ukręcić: olejek do mycia twarzy, serum, tonik, kremik i może jakiś peeling. Trochę to czarna magia, zastanawiam się czy nie lepiej na początek zamówić gotowe zestawy z BU
Mam taką prośbę: czy jeśli wrzucę zestaw upatrzonych przeze mnie receptur powiecie mi czy składniki się nie gryzą i ogólnie jak to dobrałam?
Tymczasem lecę buszować w recepturach
Olejek do mycia to pod względem ukręcenia najprostsza rzecz na świecie. Absolutnie nie opłaca się kupować go na BU.
Tonik i serum raczej też bez problemów (oczywiście, o ile masz miarki tudzież wagę).
Najwięcej zachodu jest faktycznie z kremami, szczególnie, że dużo kremów mazidłowych trzeba kręcić na gorąco. Ale za to potem jaka satysfakcja
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 21:39   #4484
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

ja tez wlasnie mysle o mazidlach zamiast BU


tylko co z peelingiem enzymatycznym <?> ponoc na mazidlach jest jakis silniejszy?
to prawda?

Ja mam bardzo wrazliwa skore
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 22:05   #4485
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
ja tez wlasnie mysle o mazidlach zamiast BU


tylko co z peelingiem enzymatycznym <?> ponoc na mazidlach jest jakis silniejszy?
to prawda?

Ja mam bardzo wrazliwa skore
Czy silniejszy to już zależy jakie stężenie sobie wymieszasz. W razie co więcej mleka w proszku/płatków i masz mniejsze.
A cenowo wyjdzie Ci to nieporównywalnie taniej niż na BU.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-21, 06:50   #4486
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
ja tez wlasnie mysle o mazidlach zamiast BU


tylko co z peelingiem enzymatycznym <?> ponoc na mazidlach jest jakis silniejszy?
to prawda?

Ja mam bardzo wrazliwa skore
Nie tyle peeling jest silniejszy, ile siła działania bromelainy. Na Mazidłach bromelaina ma GDU 1200, na BU 300, także różnica jest spora. Ale tak jak napisała alkaxy, stężeniem można sterować.
Na Mazidłach jest przepis na peeling z ichnią bromelainą i max stężenie, jeśli będziesz się tym kierować, na pewno nie zrobisz sobie krzywdy
No i zawsze możesz napisać do pani Lidii, z pytaniem, jakie stężenie i dodatki byłyby odpowiednie dla wyjątkowo wrażliwej cery.
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-21, 10:40   #4487
peorth
Zadomowienie
 
Avatar peorth
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 1 272
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez jumaatt Pokaż wiadomość
Olejek do mycia to pod względem ukręcenia najprostsza rzecz na świecie. Absolutnie nie opłaca się kupować go na BU.
Tonik i serum raczej też bez problemów (oczywiście, o ile masz miarki tudzież wagę).
Najwięcej zachodu jest faktycznie z kremami, szczególnie, że dużo kremów mazidłowych trzeba kręcić na gorąco. Ale za to potem jaka satysfakcja
Dziewczyny dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi
Lecę studiować przepisy na mazidłach w takim razie

Pozdrawiam wszystkie biochemiczki
Miłego dnia
__________________
65-64-63-62-61-60
59-58-57-56-55-54-53-52
-13 kg
peorth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-21, 16:27   #4488
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Hey dziewczyny dostalam moje pierwsze zamówienie z mazidel
Chcialam sobie ukrecic witamine B3 z woda destylowana ale cos mi kalkulator stezen nie dziala :/ jak inaczej obliczyc?
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-21, 17:46   #4489
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Hey dziewczyny dostalam moje pierwsze zamówienie z mazidel
Chcialam sobie ukrecic witamine B3 z woda destylowana ale cos mi kalkulator stezen nie dziala :/ jak inaczej obliczyc?
działa , działa , tylko mamy lenia

musisz tylko zwracać uwage na ciężar nasypowy , większośc jest ok , ale niacynamid ma zły , wpisz o.59 taki jak podają na mazidłach . Pamietaj nie używamy przecinka tylko kropke

Edytowane przez Natalia 1
Czas edycji: 2009-10-21 o 17:54
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-21, 18:07   #4490
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Czy silniejszy to już zależy jakie stężenie sobie wymieszasz. W razie co więcej mleka w proszku/płatków i masz mniejsze.
A cenowo wyjdzie Ci to nieporównywalnie taniej niż na BU.
Cytat:
Napisane przez jumaatt Pokaż wiadomość
Nie tyle peeling jest silniejszy, ile siła działania bromelainy. Na Mazidłach bromelaina ma GDU 1200, na BU 300, także różnica jest spora. Ale tak jak napisała alkaxy, stężeniem można sterować.
Na Mazidłach jest przepis na peeling z ichnią bromelainą i max stężenie, jeśli będziesz się tym kierować, na pewno nie zrobisz sobie krzywdy
No i zawsze możesz napisać do pani Lidii, z pytaniem, jakie stężenie i dodatki byłyby odpowiednie dla wyjątkowo wrażliwej cery.
zastanowilam się, jednak zloze zamowienie na Mazidlach
wiec odnosnie tego peelingu, moglabym poprostu dodać mniej bromelaniny, bo z wieksza iloscia platkow i mleka i chyba bedzie problem


z tym żelem do twarzy nie wiem czy sobie poradze, tylko skladnikow

http://mazidla.com/index.php?option=...d=152&Itemid=2
macie moze przepis na dokladnie taki sam jak z BU??
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-21, 18:59   #4491
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
działa , działa , tylko mamy lenia

musisz tylko zwracać uwage na ciężar nasypowy , większośc jest ok , ale niacynamid ma zły , wpisz o.59 taki jak podają na mazidłach . Pamietaj nie używamy przecinka tylko kropke
Nie wiem co robie zle ale wpisuje obok hydrolantu 95 % a obok B3 5% a mi sie na dole procenty nie zeruja i ciagle wyskakuje mi ze procenty musza sie sumowac do 0
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-21, 19:09   #4492
Tweet
Raczkowanie
 
Avatar Tweet
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 305
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
Przyleciała moja paczuszka
To dzisiaj robię peeling migdałowy
Powiedzcie mi jak go potrzymam na buzi kilka minut to później czym mam przemyć twarz ?
a jak robisz ten peeling? bo tonik z kwasem migdałowym znam, ale peeling nie wiem jak się robi
Tweet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-21, 23:54   #4493
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

od kilku dni stosuje 5% serum z niacynamidem - i roztworem kwasu hialuronowego - jestem zachwycona -buzia aksamitna - az milo sie dotyka

na 10 ml serum potrzeba -

9 ml wody (95%)
0,36 ml niacynamidu (5%)
0,46 ml kwasu hialuronowego - roztworu (5%)
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-22, 05:20   #4494
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Nie wiem co robie zle ale wpisuje obok hydrolantu 95 % a obok B3 5% a mi sie na dole procenty nie zeruja i ciagle wyskakuje mi ze procenty musza sie sumowac do 0
będzie dobrze , też na tym ugrzęzłam . Kłania się punkt 2 z instrukcji .
Mówiąc po prostu , klikasz na każdy zaznaczony skladnik po lewej stronie , czyli B3 i hydrolat . po prawej wyskoczy - pozostalo procent
jak dobrze wpisalaś procenty czyli 5 i 95 , to na dole wyskoczy zero i wtedy wciskasz oblicz .
Zerknij jeszcze raz na ten pomocniczy dobrze wypelniony kalkulator , co link ci poslałam ,to już ci wszystko wyjaśni .

I pamiętaj o ciężarze nasypowym dla B3 , musisz sama wpisać - 0.59 , bo potem odmierzysz łyżką miarową nasypowo , nie bedziesz tego ściskać . powoli ze wszystkim się polapiesz
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-22, 06:12   #4495
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
będzie dobrze , też na tym ugrzęzłam . Kłania się punkt 2 z instrukcji .
Mówiąc po prostu , klikasz na każdy zaznaczony skladnik po lewej stronie , czyli B3 i hydrolat . po prawej wyskoczy - pozostalo procent
jak dobrze wpisalaś procenty czyli 5 i 95 , to na dole wyskoczy zero i wtedy wciskasz oblicz .
Zerknij jeszcze raz na ten pomocniczy dobrze wypelniony kalkulator , co link ci poslałam ,to już ci wszystko wyjaśni .

I pamiętaj o ciężarze nasypowym dla B3 , musisz sama wpisać - 0.59 , bo potem odmierzysz łyżką miarową nasypowo , nie bedziesz tego ściskać . powoli ze wszystkim się polapiesz
I jaaa już wiem dzieki bardzo
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-22, 09:33   #4496
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość

z tym żelem do twarzy nie wiem czy sobie poradze, tylko skladnikow

http://mazidla.com/index.php?option=...d=152&Itemid=2
macie moze przepis na dokladnie taki sam jak z BU??
ale na co przepis? na żel do mycia twarzy z BU? Z tego, co wiem, tam nie ma żelu do mycia twarzy w ofercie. Czy się mylę?
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-22, 10:24   #4497
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez jumaatt Pokaż wiadomość
ale na co przepis? na żel do mycia twarzy z BU? Z tego, co wiem, tam nie ma żelu do mycia twarzy w ofercie. Czy się mylę?
chyba chodzi o olejek do mycia na BU sa tylko olejki.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-22, 14:07   #4498
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

No tak, chodzilo mi o to co kupic zeby zrobic olejek taki jak na BU...i czy musze jakies miarki kupowac do zrobienia tego olejku??
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-22, 14:49   #4499
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
No tak, chodzilo mi o to co kupic zeby zrobic olejek taki jak na BU...i czy musze jakies miarki kupowac do zrobienia tego olejku??
http://mazidla.com/index.php?option=...d=135&Itemid=2

Teoretycznie przydałby się cylinder miarowy, ale w praktyce bierzesz 9 części oleju i 1 część emulgatora i po problemie Ekstrakt z rozmarynu nie jest obowiązkowy, ale jeśli go posiadasz, nie zaszkodzi. + ewentualnie olejek eteryczny.
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-22, 14:51   #4500
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez jumaatt Pokaż wiadomość
http://mazidla.com/index.php?option=...d=135&Itemid=2

Teoretycznie przydałby się cylinder miarowy, ale w praktyce bierzesz 9 części oleju i 1 część emulgatora i po problemie Ekstrakt z rozmarynu nie jest obowiązkowy, ale jeśli go posiadasz, nie zaszkodzi. + ewentualnie olejek eteryczny.


nie wiem jak szukalam że nie znalazlam
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:08.