Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-12, 11:53   #3001
marina06
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 145
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Myślicie, że kuracja może źle przebiegać przez to natłuszczanie i spowodować nawrót? :/ co jest z tymi dermatologami, każdy twierdzi inaczej
marina06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 14:41   #3002
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie
 
Avatar Makrela w kapeluszu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 465
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez marina06 Pokaż wiadomość
Myślicie, że kuracja może źle przebiegać przez to natłuszczanie i spowodować nawrót? :/ co jest z tymi dermatologami, każdy twierdzi inaczej
Retinoid tluszcz z twarzy wygania, a ty z powrotem go nakladasz w kremie.. to bez sensu.
__________________
Nie ma brzydkich kobiet, sa tylko niezadbane
C. Chanel


Haneczka 22/08
Makrela w kapeluszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 15:05   #3003
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez marina06 Pokaż wiadomość
Myślicie, że kuracja może źle przebiegać przez to natłuszczanie i spowodować nawrót? :/ co jest z tymi dermatologami, każdy twierdzi inaczej
Natłuszczania, nawilżanie - NIE. Mój dermatolog (jeden z najlepszych w Łodzi) stanowczo zabronił smarowania twarzy jakimś nawilżającym kremem...
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 15:17   #3004
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Wizazanka492 Pokaż wiadomość
Natłuszczania, nawilżanie - NIE. Mój dermatolog (jeden z najlepszych w Łodzi) stanowczo zabronił smarowania twarzy jakimś nawilżającym kremem...
to co zrobic jak sie luszczy twarz? chodzic tak do ludzi? no ale jak trzeba to trzeba !!
Odliczam dni do kuracji.. a raczej do zakupu Akne bo msuze poszukac tam gdzie jest najtaniej
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 15:55   #3005
PanSzaraEminencja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

To jak z tymi kremami ?

Czy smarujecie twarz na dzień na noc bo już zgłupieć można,,,,

Jak możecie podajcie nazwy kremów które smarujecie i po których jest jakiś efekt...

EDIT:
Mam oryginalną broszurę leku Aknenormin która dała mi derma i w niej pisze że gdy mamy suchą skórę twarzy należy cytuje: " Stosować emulsje oleju w wodzie (O/W)" więc chyba powinno się nawilżać twarz...

Edytowane przez PanSzaraEminencja
Czas edycji: 2009-02-12 o 16:02
PanSzaraEminencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 16:13   #3006
Dorix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 195
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

[quote=PanSzaraEminencja;1 0947608]To jak z tymi kremami ?

Czy smarujecie twarz na dzień na noc bo już zgłupieć można,,,,

Jak możecie podajcie nazwy kremów które smarujecie i po których jest jakiś efekt...


Używałam kremu atopra, ale tylko wtedy, gdy łuszczyła mi się skóra. Jest to krem nawilżająco-natłuszczający, szybko widać pozytywne efekty. Mój dermatolog nic nie mówił na temat kremów. W zasadzie nic nie mówił o pielęgnacji .
Radzę zajrzeć na stronę: http://www.izotek.pl/ , wypowiada się tam m.in. przedstawicielka firmy BlauFarma, producenta izoteku.
Dorix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 16:17   #3007
modlishka665
Raczkowanie
 
Avatar modlishka665
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa/Zielona Góra
Wiadomości: 86
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

[QUOTE=Dorix;10947941]
Cytat:
Napisane przez PanSzaraEminencja Pokaż wiadomość
To jak z tymi kremami ?

Czy smarujecie twarz na dzień na noc bo już zgłupieć można,,,,

Jak możecie podajcie nazwy kremów które smarujecie i po których jest jakiś efekt...


Używałam kremu atopra, ale tylko wtedy, gdy łuszczyła mi się skóra. Jest to krem nawilżająco-natłuszczający, szybko widać pozytywne efekty. Mój dermatolog nic nie mówił na temat kremów. W zasadzie nic nie mówił o pielęgnacji .
Radzę zajrzeć na stronę: http://www.izotek.pl/ , wypowiada się tam m.in. przedstawicielka firmy BlauFarma, producenta izoteku.
Ja też używałam atopry. Dermatolog zalecał koniecznie stosowanie kremów nawilżających.
modlishka665 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-12, 18:05   #3008
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie
 
Avatar Makrela w kapeluszu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 465
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Wizazanka492 Pokaż wiadomość
Natłuszczania, nawilżanie - NIE. Mój dermatolog (jeden z najlepszych w Łodzi) stanowczo zabronił smarowania twarzy jakimś nawilżającym kremem...
Twoj dermatolog moze byc najlepszym w Polsce, a ja i tak upieram sie przy swoim - czyli przy tym co pisza producenci leku w ulotce - zacytuje jeszcze raz (ulotka Izoteku, str1, szpalta druga, podpunkt11) : 'W czasie terapii nalezy stosowac masci lub kremy nawilzajace skore oraz balsam do ust, poniewaz moze wystapic wtedy suchosc skory i ust'. Kto jak kto ale producenci chyba wiedza najlepiej, to lek od lat na rynku, zwiazany z wieloma testami klinicznymi i chyba wiedza co pisza w ulotce..
__________________
Nie ma brzydkich kobiet, sa tylko niezadbane
C. Chanel


Haneczka 22/08
Makrela w kapeluszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 18:07   #3009
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

87zł, Tretinex, 30 * 20mg.

Tretinex jest to zamiennik handlowy dla Izoteku (podobnie jak Aknenormin, Curacne czy oryginalny Roaccutane). Niedawno wszedl na polski rynek, produkowany przez Medana Pharma Terpol Group S.A.

TANIO

Trzeba bedzie zobaczyc o co kaman

Poogladalam fotki na stronie izoteku, no daje mi to w sumie sredni optymizm :P na zagranicznych forach bylam pod WIELKIM wrazeniem.. no chyba ze sie tam wyfotoszopywali
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 18:44   #3010
marina06
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 145
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Makrelo w kapeluszu:
Tak ale cera sie poprawiła, w ciągu dnia się nie świeci, a przebarwienia trzeba jakoś zamaskować więc na kremie wydaje mi się ze najlepiej sie to wszystko trzyma ,a ty malujesz się na sucho tak?Jak gruczoły zanikają to krem półtłusty może spowodować że pojawią się z powrotem?..gubię się, ulotka jedno, lekarz drugie..

Edytowane przez marina06
Czas edycji: 2009-02-12 o 18:45
marina06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 18:53   #3011
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez marina06 Pokaż wiadomość
Makrelo w kapeluszu:
Tak ale cera sie poprawiła, w ciągu dnia się nie świeci, a przebarwienia trzeba jakoś zamaskować więc na kremie wydaje mi się ze najlepiej sie to wszystko trzyma ,a ty malujesz się na sucho tak?Jak gruczoły zanikają to krem półtłusty może spowodować że pojawią się z powrotem?..gubię się, ulotka jedno, lekarz drugie..
ja czytalam na innym forum o izoteku i tak wypowiadala sie przedstawiciel blau farma, ze w zasadznie nie powinno sie nawilzac no ale jesli zachodzi juz ostatecznie taka potrzeba to mozna
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-12, 19:00   #3012
marina06
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 145
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
ja czytalam na innym forum o izoteku i tak wypowiadala sie przedstawiciel blau farma, ze w zasadznie nie powinno sie nawilzac no ale jesli zachodzi juz ostatecznie taka potrzeba to mozna

A ja właśnie przejrzałam forum na tej stronie www.izotek.pl i tam wypowiadają się że używają kremów i natłuszczających i nawilżających i że w ulotce nie wspominają nic o nie używaniu w/w. Nic, trzeba się wybrać do dermy i rozwiać wszelkie wątpliwości.Dziękuję za odpowiedź.
marina06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 20:50   #3013
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Jakich filtrow uzywacie przy Izo? Ja mam podklad z SPF 15, ale obawiam sie ze to troche za malo, zwlaszcza ze wiosna idzie
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 21:21   #3014
obłoczek
Raczkowanie
 
Avatar obłoczek
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 281
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Nie wiem jak powinno byc z tymi kremami, ale ze swojego doświadczenia mogę powiedziec, że u mnie używanie kremów nawilżających nie wpłynęlo negatywnie na kurację (mam na myśli nawrót). Wydaje mi się, że skoro zdania są podzielone to nie jest to jednoznacznie udowodnione: pomaga czy szkodzi.... najlepszy dermatolog w mieście X mówi jedno a najlepszy dermatolog w mieście Y mówi drugie
Poza tym i tak należy używac kremów z filtrami (z reguły tlustawych, skądinąd).
__________________

Wszyscy chcą rozumieć malarstwo, dlaczego nie próbują zrozumieć śpiewu ptaków? (Pablo Picasso)
obłoczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 23:29   #3015
marina06
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 145
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez obłoczek Pokaż wiadomość
Nie wiem jak powinno byc z tymi kremami, ale ze swojego doświadczenia mogę powiedziec, że u mnie używanie kremów nawilżających nie wpłynęlo negatywnie na kurację (mam na myśli nawrót). Wydaje mi się, że skoro zdania są podzielone to nie jest to jednoznacznie udowodnione: pomaga czy szkodzi.... najlepszy dermatolog w mieście X mówi jedno a najlepszy dermatolog w mieście Y mówi drugie
Poza tym i tak należy używac kremów z filtrami (z reguły tlustawych, skądinąd).

Też tak myśle. Ja to nie umiem dobrać sobie odpowiedniego kremu z filtrem i nie używam..:/ moja skóra pewnie mi się odpłaci:/
marina06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 23:59   #3016
kuseczka
Zadomowienie
 
Avatar kuseczka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Raining City
Wiadomości: 1 730
GG do kuseczka
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Załamałam się
Mam 22 lata a trądzik męczy mnie z nawrotami odkąd pamiętam. Właśnie teraz przechodzę ten "gorszy okres". Myślę, że roa jest moim jedynym ratunkiem. Czy ktoś używał roa lub podobnej formy leczenia trądziku w UK? Jestem ciekawa jak to wygląda tutaj.
__________________
kuseczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-13, 09:13   #3017
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie
 
Avatar Makrela w kapeluszu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 465
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez marina06 Pokaż wiadomość
Makrelo w kapeluszu:
Tak ale cera sie poprawiła, w ciągu dnia się nie świeci, a przebarwienia trzeba jakoś zamaskować więc na kremie wydaje mi się ze najlepiej sie to wszystko trzyma ,a ty malujesz się na sucho tak?Jak gruczoły zanikają to krem półtłusty może spowodować że pojawią się z powrotem?..gubię się, ulotka jedno, lekarz drugie..
Marinka, nieuwaznie czytasz moje wypowiedzi. Czy ja napisalam, ze nie uzywalam zadnego kremu?? Jak lwica bronie pogladu o koniecznosci uzywania kremow nawilzajacych. Ja osobiscie na czas kuracji zrezygnowalam z mejkapu.

Wracajac do dyskusji o kremach - cytat ze strony www.izotek.pl
'Witam
Podczas kuracji izotretinoiną (Izotek) wskazane jest w przypadku wystepowania nasilonych dolegliwoSci pod postacia suchości skóry stosowanie kremów nawilżających - nie tłustych.' http://www.izotek.pl/index.php?topic=1319.0

A tak z innej beczki, mamy juz ponad 3000 postow w temacie, no to co, opijamy ??


__________________
Nie ma brzydkich kobiet, sa tylko niezadbane
C. Chanel


Haneczka 22/08
Makrela w kapeluszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-13, 09:51   #3018
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ja tez uzywam kremu nawilzajacego (Humektan) i sobie nie wyobrazam zeby niczym sie nie smarowac, chyba mi cala skora z twarzy zeszla. Z podkladu tez nie zrezygnowalam, bo mam straszne przebarwienia.
A tak na inny temat - miala ktoras z was problem z lupiezem podczas kuracji? Bo ja teraz zauwazylam u siebie a nigdy wczesniej nie mialam
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-13, 09:53   #3019
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Makrela w kapeluszu Pokaż wiadomość
Twoj dermatolog moze byc najlepszym w Polsce, a ja i tak upieram sie przy swoim - czyli przy tym co pisza producenci leku w ulotce - zacytuje jeszcze raz (ulotka Izoteku, str1, szpalta druga, podpunkt11) : 'W czasie terapii nalezy stosowac masci lub kremy nawilzajace skore oraz balsam do ust, poniewaz moze wystapic wtedy suchosc skory i ust'. Kto jak kto ale producenci chyba wiedza najlepiej, to lek od lat na rynku, zwiazany z wieloma testami klinicznymi i chyba wiedza co pisza w ulotce..
Może i na ulotce tak piszą, ale praktyka jest praktyką Mój dermatolog zabronił używania kremów nawilżających, gdyż natłuszczanie skóry powoduje nawrót trądziku, a w tym wypadku stosowanie kremu nawilżającego i przyjmowanie retinoidów to błędne koło. Złuszczanie skóry jest czymś pożądanym tutaj, gdyż wtedy na skórze zachodzi proces tzw "peelingu naturalnego", dzięki któremu wszelkie przebarwienia, blizny, a także i same krostki znikają, skóra jest gładka i zdrowa. Przez pewnien czas, podobnie jak i Wy nawilżałam skórę kremem naliżającym... coprawda nie miałam złuszczonego naskórka, ale powstawały nowe krostki... Poszłam z taką cerą do mojego dermatologa, a ten nakrzyczał wręcz na mnie, że nawilżałam skórę, stanowczo zabronił tego. Od tej pory nie nawilżam już, przez pewien czas (ok tyg.) miałam strasznie złuszczoną skórę, chodziłam w takim stanie do szkoły, ale starałam się nie myśleć o tym i po ok tygodniu wszystko się unormowało a co najważniejsze krostki już nie powstają. Myślę, że warto było darować sobie wszelkie kremy. Teraz cęrę mam o niebo lepszą.
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-13, 11:49   #3020
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie
 
Avatar Makrela w kapeluszu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 465
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Wizazanka492 Pokaż wiadomość
Może i na ulotce tak piszą, ale praktyka jest praktyką Mój dermatolog zabronił używania kremów nawilżających, gdyż natłuszczanie skóry powoduje nawrót trądziku, a w tym wypadku stosowanie kremu nawilżającego i przyjmowanie retinoidów to błędne koło. Złuszczanie skóry jest czymś pożądanym tutaj, gdyż wtedy na skórze zachodzi proces tzw "peelingu naturalnego", dzięki któremu wszelkie przebarwienia, blizny, a także i same krostki znikają, skóra jest gładka i zdrowa. Przez pewnien czas, podobnie jak i Wy nawilżałam skórę kremem naliżającym... coprawda nie miałam złuszczonego naskórka, ale powstawały nowe krostki... Poszłam z taką cerą do mojego dermatologa, a ten nakrzyczał wręcz na mnie, że nawilżałam skórę, stanowczo zabronił tego. Od tej pory nie nawilżam już, przez pewien czas (ok tyg.) miałam strasznie złuszczoną skórę, chodziłam w takim stanie do szkoły, ale starałam się nie myśleć o tym i po ok tygodniu wszystko się unormowało a co najważniejsze krostki już nie powstają. Myślę, że warto było darować sobie wszelkie kremy. Teraz cęrę mam o niebo lepszą.
W tym zdaniu sama sobie zaprzeczasz..
Ale klocic sie nie bede, zreszta znalazlam na tej stronie www.izotek.pl taka wypowiedz, ktora moze nas wszystkich pogodzi;
'(...)szkoły są podzielone i część lekarzy w ogóle nie praktykuje stosowania zewn emolientów. Ja wybieram rozwiązanie pośrednie i zwykle polecam moim pacjentom nawilżanie skóry jeżeli dolegliwości pod postacią suchości, świądu czy pieczenia sa na tyle duże, że pacjent z trudnością sobie z nimi radzi.(...)' - to wypowiedz dermatologa na forum, a przedstawiciele BlauFarmy na tej sztonie pisza tak:
'Na ten temat sporo już zostało powiedziane. Łuszczenie się skóry podczas terapii izotretynoiną jest wskazane, jeśli jednak stanowi objaw trudny do zniesienia, można używać emolientów pozbawionych działania komedogennego. Mycie twarzy Cetaphilem zamiast wodą wydaje się być doskonałym rozwiązaniem dla osób z takim właśnie problemem.

Serdecznie pozdrawiam

Danuta Madejska-Wróbel
Senior Product Manager IZOTEK
BLAU FARMA
////////////
'(...)jednym z mechanizmów działania izotretynoiny jest powodowanie inwolucji (częściowego zaniku) gruczołów łojowych. Zjawisko to obserwuje się w przebiegu terapii z zastosowaniem dawki co najmniej 0,5 mg/kg mc/dobę. Po zakończeniu leczenia skóra z reguły jest jeszcze sucha, czasem bardzo. W niektórych przypadkach łojotok powraca, jednak nie ma to związku ze stosowaniem lub brakiem stosowania środków nawilżających podczas leczenia(...)

To ostatnie zdanie dla mnie osobiscie jest najwazniejsze. Czyli niech kazdy robi jak chce i jak mu sumienie/dermatolog/skora/wiedza/ulotka dyktuje..
__________________
Nie ma brzydkich kobiet, sa tylko niezadbane
C. Chanel


Haneczka 22/08
Makrela w kapeluszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-13, 13:03   #3021
Dorix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 195
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Jestem lekko podłamana. Skóra na twarzy trochę się złuszczyła, ale przez to plamy, które wcześniej miałam, stały się bardziej widoczne.
Dorix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-13, 13:43   #3022
kasiaash
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 111
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Dorix Pokaż wiadomość
Jestem lekko podłamana. Skóra na twarzy trochę się złuszczyła, ale przez to plamy, które wcześniej miałam, stały się bardziej widoczne.
mi pani derm. powiedziała, że w czasie kuracji blizny i ślady mogą być bardziej czerwone niż zwykle były, ale po kuracji zbledną
__________________

kasiaash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-13, 15:07   #3023
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Copykat Pokaż wiadomość
Ja tez uzywam kremu nawilzajacego (Humektan) i sobie nie wyobrazam zeby niczym sie nie smarowac, chyba mi cala skora z twarzy zeszla. Z podkladu tez nie zrezygnowalam, bo mam straszne przebarwienia.
A tak na inny temat - miala ktoras z was problem z lupiezem podczas kuracji? Bo ja teraz zauwazylam u siebie a nigdy wczesniej nie mialam
Mi dermatolodzy zawsze mowia zeby wystrzegac sie Humektanu, bo on natluszcza a nie nawilza.. i kazdy tak mowil.
Ja go stosowalam i mnie podraznila o dziwo i zapychal.

Znalazlam jakeis kosmetyki Eucerin w aptece, zaraz bede lookac co to i z czym sie je a na powaznie jakie sklady maja.. bo sa tam nawilzacze do atopowej i ŁZS
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-13, 17:44   #3024
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ja tam skórę nawilżałam, a nawet natłuszczałam (oilatum) - była sucha jak wiór. Nie bardzo rozumiem, dlaczego nie można stosować kremów nawilżających... jeśli komuś szkodzą to ok, ale równie dobrze można poszukać innego. Wydaje mi się że skóra niczym nie chroniona choćby w zimie, ma szanse nabawić się rozszerzonych naczynek i innych "przyjemności". Nie mówię już o filtrach...które powinny być stosowane ze względu na podatność na przebarwienia w trakcie kuracji.

Jeszcze tak apropo opalania - dziewczyny - szczerze odradzam. Już nawet nie dlatego, że jestem zagorzałą przeciwniczką niszczycielskich promieni UV, ale efektem opalania jest pogrubienie naskórka, czyli nawarstwia się więcej komórek żeby chronić skórę, a tym samym czopuje ujścia gruczołów łojowych i wracamy do punktu wyjścia... trądzik... Przemyślcie to zanim znów wyjdziecie na plażę...
April007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-13, 19:39   #3025
marina06
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 145
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Makrela w kapeluszu Pokaż wiadomość
W tym zdaniu sama sobie zaprzeczasz..
Ale klocic sie nie bede, zreszta znalazlam na tej stronie www.izotek.pl taka wypowiedz, ktora moze nas wszystkich pogodzi;
'(...)szkoły są podzielone i część lekarzy w ogóle nie praktykuje stosowania zewn emolientów. Ja wybieram rozwiązanie pośrednie i zwykle polecam moim pacjentom nawilżanie skóry jeżeli dolegliwości pod postacią suchości, świądu czy pieczenia sa na tyle duże, że pacjent z trudnością sobie z nimi radzi.(...)' - to wypowiedz dermatologa na forum, a przedstawiciele BlauFarmy na tej sztonie pisza tak:
'Na ten temat sporo już zostało powiedziane. Łuszczenie się skóry podczas terapii izotretynoiną jest wskazane, jeśli jednak stanowi objaw trudny do zniesienia, można używać emolientów pozbawionych działania komedogennego. Mycie twarzy Cetaphilem zamiast wodą wydaje się być doskonałym rozwiązaniem dla osób z takim właśnie problemem.

Serdecznie pozdrawiam

Danuta Madejska-Wróbel
Senior Product Manager IZOTEK
BLAU FARMA
////////////
'(...)jednym z mechanizmów działania izotretynoiny jest powodowanie inwolucji (częściowego zaniku) gruczołów łojowych. Zjawisko to obserwuje się w przebiegu terapii z zastosowaniem dawki co najmniej 0,5 mg/kg mc/dobę. Po zakończeniu leczenia skóra z reguły jest jeszcze sucha, czasem bardzo. W niektórych przypadkach łojotok powraca, jednak nie ma to związku ze stosowaniem lub brakiem stosowania środków nawilżających podczas leczenia(...)

To ostatnie zdanie dla mnie osobiscie jest najwazniejsze. Czyli niech kazdy robi jak chce i jak mu sumienie/dermatolog/skora/wiedza/ulotka dyktuje..



Satysfakcjonuje mnie ta wypowiedź. Polecisz może jakiś krem nawilżający? Do czego właściwie służą kremy tłuste,półtłuste jeżeli nasza skóra potrzebuje nawilżenia a nie natłuszczenia?Ja stosowałam półtłusty z przekonaniem że on idealnie nawilży moją skórę podczas kuracji.
marina06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-13, 19:43   #3026
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez marina06 Pokaż wiadomość
Satysfakcjonuje mnie ta wypowiedź. Polecisz może jakiś krem nawilżający? Do czego właściwie służą kremy tłuste,półtłuste jeżeli nasza skóra potrzebuje nawilżenia a nie natłuszczenia?Ja stosowałam półtłusty z przekonaniem że on idealnie nawilży moją skórę podczas kuracji.
ciekawa jestem jak dziala kwas hialuronowy do nawilzania z biochemii urody bez konserwantow i zapychaczy..
Mnie polecono Bepanthen ale zrezygnowalam no bo w skladzie parafina no szok!
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-13, 19:44   #3027
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Makrela w kapeluszu Pokaż wiadomość
Twoj dermatolog moze byc najlepszym w Polsce, a ja i tak upieram sie przy swoim - czyli przy tym co pisza producenci leku w ulotce - zacytuje jeszcze raz (ulotka Izoteku, str1, szpalta druga, podpunkt11) : 'W czasie terapii nalezy stosowac masci lub kremy nawilzajace skore oraz balsam do ust, poniewaz moze wystapic wtedy suchosc skory i ust'. Kto jak kto ale producenci chyba wiedza najlepiej, to lek od lat na rynku, zwiazany z wieloma testami klinicznymi i chyba wiedza co pisza w ulotce..
mój jest lekarz Profesorem dermatologii i alergologii i też KAZAŁ nawilżać !!! inaczej skóra robi się wysuszona na wiór i będzie chciała bronić się przed tym wytwarzaniem łoju....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-13, 19:51   #3028
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
mój jest lekarz Profesorem dermatologii i alergologii i też KAZAŁ nawilżać !!! inaczej skóra robi się wysuszona na wiór i będzie chciała bronić się przed tym wytwarzaniem łoju....
no wlasnie kazdy co innego mowi.. ja jeszcze slyszalam ze nie powinno sie nawilzac bo skora powinna sie zluszczyc i przebarwienia powinny zniknac w taki sposob.. ale kurde no dajcie spokoj jak chodzic z sucha twarza ja tam napewno bede nawilzac, ale nie wiem czym bo wiele kremow mnie zapycha.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-13, 20:11   #3029
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez marina06 Pokaż wiadomość
Satysfakcjonuje mnie ta wypowiedź. Polecisz może jakiś krem nawilżający? Do czego właściwie służą kremy tłuste,półtłuste jeżeli nasza skóra potrzebuje nawilżenia a nie natłuszczenia?Ja stosowałam półtłusty z przekonaniem że on idealnie nawilży moją skórę podczas kuracji.
Kremy tłuste i półtłuste są raczej dla cer suchych odwodnionych, a nie tłustych odwodnionych. Cera sucha z trochę innych przyczyn jest odwodniona, jej problem polega na tym, że wydziela za małą ilość łoju ( a on jest odpowiedzialny za wiązanie wody w naskórku i przeciwdziałanie odparowywaniu ). Jeśli chodzi o skórę tłustą - jej odwodnienie spowodowane jest wadliwym składem łoju. Mimo że jest produkowany w dużej ilości, nie rozprowadza się równomiernie i zalega w gruczołach łojowych (trądzik). Dlatego też nie spełnia swojej roli.
Dlatego skórze suchej potrzeba substancji tłuszczowych zastępujących łój, a skórze tłustej raczej lekkich niekomedogennych środków plus to co już wcześniej pisałam - odblokowanie porów skóry ( nie lubie tego okreslenia ).

Tak na marginesie - dlatego swoją skórę natłuszczałam - ponieważ w trakcie kuracji łój jest produkowany w niewielkiej ilości i skóra staje się chwilowo sucha. Ale możliwe że retinoidy nie na każdego działają tak samo silnie jak na mnie.

Edytowane przez April007
Czas edycji: 2009-02-13 o 20:12
April007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-13, 20:22   #3030
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez April007 Pokaż wiadomość
Tak na marginesie - dlatego swoją skórę natłuszczałam - ponieważ w trakcie kuracji łój jest produkowany w niewielkiej ilości i skóra staje się chwilowo sucha. Ale możliwe że retinoidy nie na każdego działają tak samo silnie jak na mnie.
otoz to.. to tak samo jak czytalam ze differin wysusza wszystkich a u mnie w ogole jakby nic nie działał, ani podraznienia ani wysuszenia.

Na kazdej cerze wszystko bedzie inaczej sie odbijalo.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:31.