Nivea do opalania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-10, 18:55   #1
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Smile

Nivea do opalania


Nie ma jeszcze (chyba ) wątku o tych kosmetykach do opalania.Nie są tanie i się zastanawiam czy są coś warte.Kupiłam sobie piankę w spreju do ciała.Nigdzie nie znalazłam informacji co w tych kosmetykach chroni.Fajne są spreje koloryzujące dla dzieci (wiem,wiem,niepotrzebne barwniki).Co o nich myślicie?
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 18:59   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Nivea do opalania

Cytat:
Napisane przez Aneta???
Nie ma jeszcze (chyba ) wątku o tych kosmetykach do opalania.Nie są tanie i się zastanawiam czy są coś warte.Kupiłam sobie piankę w spreju do ciała.Nigdzie nie znalazłam informacji co w tych kosmetykach chroni.Fajne są spreje koloryzujące dla dzieci (wiem,wiem,niepotrzebne barwniki).Co o nich myślicie?
Podaj dokładną nazwę produktu, skład, zobaczymy co w nich siedzi
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 19:46   #3
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Nivea do opalania

Nivea Sun Mousse.

Ingredients:Aqua,Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate,Ethylhexyl Methoxycinnamate,Glycerin ,Isobutane,Alcohol Denat.,Dimethicone,Butyl Methoxydibenzoylmathane,B is-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine,Peg-40 Stearate,Stearic Acid,Cetyl Alcohol,Phenylbenzimidazo le Sulfonate,Diethylhexyl Butamido Triazone,Propane,Sorbitan Stearate,Phenoxyethanol,E thylhexylglycerin,Methylp araben,Tocopheryl Acetate,Butane,Trisodium EDTA,Propylparaben,Ethylp araben,Iodopropynyl Butylcarbamate,BHT,Cetyl Ricinoleate,Parfum.

Uff,to tyle
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 23:00   #4
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Nivea do opalania

No, jest tu Tinosorb S - Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl, to już dobrze, bo to stabilny filtr. Plus jest tez Parsol (buthyl methoxydibenzoilmethane), którego stabilność jest zwiększana przez Tinosorb właśnie. Preparat powinien więc zapewniac przyzwoitą ochronę, ma alkohol denat., więc moze drażnić i wysuszać, nie ma za bardzo zapychaczy - dla podatnych potencjalnie tylko gliceryna. Zdarzają się podrażnienia i alergie na dimethicone (silikon). Filtr wygląda na dobry, choć mógłby być lepszy - połączenie Tinosorbu S i M jest skuteczniejsze, niż sam S.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 23:26   #5
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Nivea do opalania

Dzięki serdeczne,czyli można używać
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 23:08   #6
scarface
Raczkowanie
 
Avatar scarface
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 447
Dot.: Nivea do opalania

Cytat:
Nie są tanie i się zastanawiam czy są coś warte.Kupiłam sobie piankę w spreju do ciała.Nigdzie nie znalazłam informacji co w tych kosmetykach chroni.
ta pianka ma chyba spf 15 a kosztuje cos ok 30-pare zl za 150ml. za taka sume mozna dostac cos z wyzsza ochrona spf/ppd np garnier, l'oreal lub nawet inne produkty z serii nvei
__________________
scarface jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 10:31   #7
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Nivea do opalania

Cytat:
Napisane przez scarface
ta pianka ma chyba spf 15 a kosztuje cos ok 30-pare zl za 150ml. za taka sume mozna dostac cos z wyzsza ochrona spf/ppd np garnier, l'oreal lub nawet inne produkty z serii nvei
Tak,ma tylko 15 .Pewnie,że można kupić coś lepszego,ale pewne rzeczy kupuje się pod wpływem chwili,pózniej się zastanawiając po co to komu ,ja teraz używam DP na buzie,na ciało zamierzam używać Garniera 40,ten będę używać pozniej,kiedy moja skóra będzie już przyzwyczajona do słońca,albo i wcale,jak sprej Loreala kupiony w zeszłym roku również pod wpływem chwili .
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-02, 12:53   #8
cynamonowe
Zadomowienie
 
Avatar cynamonowe
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 280
Dot.: Nivea do opalania

Podbijam temat, bo mi wyskoczył w wyszukiwarce, a mam podobny problem.

Kupiłam spray Nivea Sun z filtrem 50. Chciałam coś wygodnego w użyciu do ciała i ew. do twarzy (używam kosmetyków mineralnych, ale nie tylko). Dobrze trafiłam?

To skład:
Aqua, Glycerin, Octocrylene, Alcohol Denat., Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Homosalate, Titanium Dioxide (nano), Sodium Phenylbenzimidazole Sulfonate, C18-36 Acid Triglyceride, Ceteareth-20, Methylpropanediol, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Tocopheryl Acetate, VP/Hexadecene Copolymer, Sodium Acrylates/C10-30 Akryl Acrylate Crosspolymer, Trimethoxycaprylylsilane, Ethylhexylglycerin, Trisodium EDTA

Z wypowiedzi powyżej wywnioskowałam, że ten filtr ma parsol, który jest stabilny. Tylko już nie jestem pewna -- można używać mineralnego podkładu na filtr z ustabilizowanym parsolem, czy najlepiej parsolu ma nie być?
__________________

cynamonowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:18.