Walka z bliznami potrądzikowymi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-25, 20:11   #1
pyQt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 8

Walka z bliznami potrądzikowymi


Witajcie,
walczę z trądzikiem od ponad 10 lat, powiedzmy, że efekty są ok, bo twarz nie przypomina jednego wielkiego stanu zapalnego, jednak po duszeniu (głupota) zostało mi sporo blizn, głównie malutkich zagłębień przypominających (przynajmniej dla mnie, niewprawionej osoby) rozszerzone pory. Okropieństwo. Mimo iż pogodziłem się z tym, że są na całej twarzy to chciałbym je znacznie spłycić, i teraz pytanie do Was, za co się chwycić? Zabiegów od groma, informacji tyle, że aż się gubię Zdaję sobie sprawę z tego, że tanio nie będzie, ale gdyby to było możliwe, to wolałbym nie pchać się w kosztowne cuda, czyli wymagające kilku wizyt po kilkaset zł każda w niewielkich odstępach czasowych. Dodatkowo musi być to coś co pozwoli mi po kilku dniach wrócić do pracy. Zabieg w piątek/sobotę i powrót do obowiązków z początkiem tygodnia jest ok, ale nie mogę sobie pozwolić na np. całotygodniowy urlop z tytułu czerwonych plam na twarzy.
Kilka słów o tym co do tej pory robiłem: na dzień rzadko czegoś używam, teraz dorwałem niby robiący cuda krem z ONmacabim (czy jakoś tak) do stosowania w dzień, na noc lecę z olejami (kokosowy, orzechowy, migdałowy, z czarnuszki), maścią z witaminą A czy aptecznym kremem z witaminami. Do tego kilka razy w roku kupuję olej z wiesiołka w kapsułkach(1-2 opakowania i przerwa). Tyle z pielęgnacji codziennej, która raczej nie da efektu "łał", ale powinna pomóc długoterminowo(przynajmni ej na to mam nadzieję). Zawiało mnie też do kosmetyczki na coś mocniejszego. Kawitacje, dermabrazje, jakieś kwasy itp. jakoś nie spowodowały, że opadła mi szczena. Tzn. na początku było fajnie, ale po 2-3 tygodniach odnosiłem wrażenie, że świetny efekt mijał i wracało paskudniejsze oblicze. Dałem się też skusić na Focus RF+. Może miałem pecha, może coś poszło nie tak, ale efekty zdecydowanie odbiegały od tego co było zapowiadane, blizny pozostały, może delikatnie się spłyciły.
Dobra, kończąc ten nieco przydługi wywód - w jakim kierunku polecacie uderzyć, czym się zainteresować aby poprawić stan cery?
pyQt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 20:58   #2
Speed33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6
Dot.: Walka z bliznami potrądzikowymi

Możesz spróbować mikorodermabrazji z kwasami - niby piszesz,że chodziłeś do kosmetyczki, ale poleciłabym jakiś bardziej rekomendowany gabinet i dopasowany odstęp czasowy polecane jest chyba 6\7 zabiegów cena ok 90 zł ja próbuje jestem co prawda po 1 mikrodeermabrazji wiadomo na początku nie ma efektu "WOW", lecz jak się patrzę z bliska mały efekt widzę. Wybór należy do CIEBIE!
Speed33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 22:27   #3
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Walka z bliznami potrądzikowymi

Ja uzywałam artredermu(jest to specyfik na receptę) złuszcza naskórek, ale wymaga stosowania filtrów, ale to tak do codziennej pielęgnacji
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 16:33   #4
pyQt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 8
Dot.: Walka z bliznami potrądzikowymi

Cytat:
poleciłabym jakiś bardziej rekomendowany gabinet
Też o tym myślałem, bo równie dobrze mogłem źle trafić
Jakimi kwasami warto zainteresować się na początek?
Cytat:
Ja uzywałam artredermu(jest to specyfik na receptę) złuszcza naskórek, ale wymaga stosowania filtrów, ale to tak do codziennej pielęgnacji
Z tego co widzę na Google Images to odpada, bo konkretnie złuszcza naskórek, więc w pracy ciężko się z czymś takim pokazać.
pyQt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 18:07   #5
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Walka z bliznami potrądzikowymi

Cytat:
Napisane przez pyQt Pokaż wiadomość
Też o tym myślałem, bo równie dobrze mogłem źle trafić
Jakimi kwasami warto zainteresować się na początek?

Z tego co widzę na Google Images to odpada, bo konkretnie złuszcza naskórek, więc w pracy ciężko się z czymś takim pokazać.
tak to prawda chociaz każda skóra reaguje inaczej, no a blizn można się głównie pozbyc przez złuszczanie naskórka


na zabiegach które w bliznach mogły by pomóc to byłam 3 razy na mikrodermabrazji, może trochę pomogło ale w sumie to cięzko mi ocenić



pomyśl jecsze o peelingu cosmelan
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 20:26   #6
sosenkaania
Bias Cut
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 14
Dot.: Walka z bliznami potrądzikowymi

Cytat:
Napisane przez pyQt Pokaż wiadomość
Też o tym myślałem, bo równie dobrze mogłem źle trafić
Jakimi kwasami warto zainteresować się na początek?

Z tego co widzę na Google Images to odpada, bo konkretnie złuszcza naskórek, więc w pracy ciężko się z czymś takim pokazać.
Hej. Atrederm świetny ale na przebarwienia, rozszerzone pory , zaskórniki i miejscowo na pojawiające się niespodzianki. Mnie wręcz wypala skórę( zarówno stężenie 0,25 jak i 0,5) ale na pewno nie zlikwiduje on blizn Jeżeli chodzi o inne sposoby to myślę,że jednak trzeba przejść kilka zabiegów i to inwazyjnych żeby był jakikolwiek rezultat.Życzę powodzenia i pozdrawiam
sosenkaania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 16:24   #7
Midnight___
Rozeznanie
 
Avatar Midnight___
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 533
Dot.: Walka z bliznami potrądzikowymi

A ja własnie czytałam że Atrederm tworzy nowa skórę i wtedy nie ma juz blizn..
__________________
CHUDNIEMY!
wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=804148
Midnight___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-02, 09:52   #8
sosenkaania
Bias Cut
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 14
Dot.: Walka z bliznami potrądzikowymi

Cytat:
Napisane przez Midnight___ Pokaż wiadomość
A ja własnie czytałam że Atrederm tworzy nowa skórę i wtedy nie ma juz blizn..
No niestety, nie jest tak fajnie On oczywiście złuszcza naskórek( podobnie jak mocny peeling) ale to tylko cieniuteńką warstwę , na tyle,że zamykają się pory( nie na stałe) i usuwają przebarwienia( ale skóra jest zdecydowanie bardziej podatna na powstanie nowych) . Ponadto po zastosowaniu , nawet najsłabszej wersji, skóra jest jakby przypalona i masakrycznie uwrażliwiona nawet dwa tygodnie po odstawieniu leku. Zdecydowanie lepsze efekty daje laser frakcyjny, tyle,że cena zdecydowanie wyższa.Pozdrawiam i życzę szybkiego pozbycia się problemów
sosenkaania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 20:00   #9
pyQt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 8
Dot.: Walka z bliznami potrądzikowymi

Cytat:
pomyśl jecsze o peelingu cosmelan
Fajna sprawa, tylko to nie jest bardziej na przebarwienia? Gdzie nie znajdę jakiś informacji o nim to całość skupia się właśnie w okół tego problemu.
Cytat:
Jeżeli chodzi o inne sposoby to myślę,że jednak trzeba przejść kilka zabiegów i to inwazyjnych żeby był jakikolwiek rezultat.
Zdaję sobie z tego sprawę, że szybki efekt wymaga kasy i cierpienia, po prostu szukam pomocy w okół czego najlepiej się zacząć kręcić aby nie zrobiło spustoszenia na koncie (czyt. 3 zabiegi w miesięcznych odstępach po 300 zł są milej widziane niż jeden za 900 zł ) i nie zrobiło spustoszenia na twarzy, że trzeba by tydzień urlopu brać
Odkryłem na forum "biochemię kosmetyczną", jest co czytać
pyQt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-09, 21:05   #10
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: Walka z bliznami potrądzikowymi

A moze, skoro po zabiegach zaraz problem powraca, to jednak szkodzi coś Ci na cerę w pielęgnacji lub od strony wewnętrznej organizmu?

Atrederm to chyba cos w rodzaju Atrederm? ja bawiłam sie z Benzacne i AcneDerm, niestety na grubszy problem to nic nie da. Ewentualnie półprofesjonalne kremy z kwasami, ale trzeba sie trzymać instrukcji i nie szaleć.

Poszukaj dobrego gabinetu z kosemtologami, podpytaj co by Ci radziły, dlaczego itd., poszukaj na forach czy z polecenia. Moze potrzebne Ci gruntowne oczyszczanie twarzy, by dokopać się do dalszych warstw.
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-12, 12:24   #11
Margatea
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 21
Dot.: Walka z bliznami potrądzikowymi

Hm, wiem, że wiele gabinetów oferuje spłycanie blizn laserem - może o tym pomyśl? (ja wiem, że ma coś takiego Dermamed - piszę o nim bo akurat ten gabinet znam). Oczywiście laser blizn Ci nie usunie - ale widocznie je spłyci.
Margatea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-12 13:24:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:23.