Laser na trądzik? (badania) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-23, 21:01   #1
Florame
Raczkowanie
 
Avatar Florame
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 245

Laser na trądzik? (badania)


Witam was bardzo serdecznie. Mam nadzieję, że się nie powtarzam, jeśli już podobny temat był poruszany to z góry bardzo przepraszam, ale proszę o zrozumienie.
Męczę się z trądzikiem już od wielu lat. Była, kuracja u dermatologa, przerwałam ją jednak po 2 latach, bo przestała już dawać dobre efekty, a moja skóra była bardzo wyniszczona. Dokładnie zakończyłam ją jakoś w czerwcu tego roku. Nie będę się wdawać w większe szczegóły, bo nie o tym tu mowa.
Stosuję specjalistyczną pielęgnację, odpowiednimi produktami nie drogeryjnymi. Stosuję także suplementy dietetyczne, minerały itp. Dietę też trzymam, jednak trądzik nadal występuje
Wydaje mi się, że ma on podłoże hormonalne. Chciałabym porobić badania (np. hormonalne) tylko nie wiem, do kogo się zgłosić, do jakiego lekarza i jakie badania powinnam zrobić Dodam, że jestem niepełnoletnia i z tego też powodu nie wiem, czy mogę takie badanie hormonalne wykonać.
Myślałam też o laserowym fotooczyszczaniu trądziku. Czy ktoś wykonywał taki zabieg? Podobno daje bardzo dobre efekty, ale już sama nie wiem. Jestem gotowa przeznaczyć nawet tak dużą kwotę, aby tylko pomogło.
Czy wiecie może, gdzie warto taki zabieg wykonać? Myślałam o tym gabinecie http://www.esteticenter.pl/index.php?id=29 ale nie wiem czy jest on dobry. Znajduje się on w Lublinie, jest mi tam najbliżej, ale jeśli możecie polecić jakiś inny gabinet, np. w Warszawie, to proszę piszcie, liczę się też z dalszymi wyjazdami.

Jest mi już bardzo ciężko, osoby, które mają bądź miały trądzik wiedzą, o czym mówię. Czasami kiedy wstaję rano, to nawet nie chce mi się z domu wychodzić, czuję się bardzo źle. Jak to ktoś kiedyś powiedział: trądzik to przede wszystkim choroba umysłu, naszej psychiki. Najbardziej mnie boli to, że bardzo dbam o siebie, swój organizm i cerę, a trądzik nadal się pojawia. Teraz, kiedy wygląd jest dla mnie ważny (cóż, taki wiek) akurat musiało mnie to spotkać
Ehh, przepraszam Was za to, ale po prostu musiałam się komuś wyżalić, bo jest mi naprawdę ciężko.
Florame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 19:16   #2
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Laser na trądzik? (badania)

Z badaniem hormonalnym to najlepiej do ginekologa, albo poprosić dermatologa i każdy może je wykonać, jednak w młodym wieku to może być trochę pozbawione sensu, bo same mogą się po czasie unormować (nigdy nic nie wiadomo).

Ja chciałam iść na laser, byłam bardzo zdesperowana, ale kosmetyczka powiedziała, że na razie nie mogę (w sumie nie wiem dlaczego, możliwe, że chodziło o ropne zmiany) i w końcu dałam sobie z tym spokój - zresztą już nie wierzę w cuda. W sumie to już wszystkiego chciałam spróbować, ale na mikrodermabrazję na pewno kiedyś pójdę, ale to już na usuwanie blizn, jeśli w ogóle kiedyś z trądzikiem się uporam.

Wiem, jak się czujesz, chyba każdy kto miał trądzik zdaje sobie sprawę. Gdyby nie trądzik to pewnie byłabym inną osobą dzisiaj.

A co do tematu to jest jeden temat ogólny o trądziku: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=718152 .
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 07:55   #3
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Laser na trądzik? (badania)

Florame, napisz jeszcze, jaki masz trądzik, czy masz ropne zmiany, jakich leków używałaś i jakich kosmetyków używasz (do makijażu, jak go zmywasz, pielęgnacyjnych). Poza tym rzeczywiście, mamy wątek ogólny o trądziku.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:05.