policja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes > Służby mundurowe

Notka

Służby mundurowe Służby mundurowe to forum, na którym dyskutujemy o pracy, szkołach i możliwości zatrudnienia w policji, straży granicznej, wojsku. Podziel się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-20, 20:50   #1
agateczk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 15

policja


hej.
wiem, ze juz kilka wątków odnośnie pracy w policji jest na tym forum jednak żaden nie odpowiedzial mi stuprocentowo na moje pytania..

otoz jestem w II klasie LO i w przyszłości chcialabym pracować w policji bądź w wojsku. Tata jest wojskowym i ciagle powtarza, ze jak chcę do wojska to tylko do szkoly oficerskiej bla, bla, bla... to mnie juz skreśliło, bo aby sie dostać potrzebna matura rozszerzona z matmy fizyki no i tych przedmiotów jest mega dużo na studiach a jestem ciemna z tego.!
Zostaje mi policja, kolejne moje marzenie.
Ale totalnie nie mam pojecia co od A do Z powinnam zrobić po maturze.
Mature najprawdopodobniej będę zdawać z wosu i geografii + polski anglik i matma obowiązkowe
okej, zdam i co dalej?
Jest szkoła policyjna w Szczytnie, jeżeli dostanę sie tam to co potem ? Skoncze szkołę i wtedy muszę wziać udzial w rekrutacji do policji ? ta szkoła pomoże mi w tym jakos?
A jeżeli zamiast tego poszłabym na Bezpieczenstwo Narodowe albo Wewnętrzne w Gdyni to po skonczeniu mam jakieś szanse na przyjęcie do policji ?
jak to wszystko wygląda?
co powinnam zrobić?
jakie studia wybrać ?

Nie mówię tu już o tych testach psychologicznych czy sprawnościowych, myślę, ze to takie masakryczne nie będzie. Uprawiam sport, ejstem obecnie w klasie sportowej, sprawna fizycznie jestem.

Z góry dzięki za odpowiedzi
agateczk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 21:45   #2
Messuah
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 893
Dot.: policja

Z przykladu mojej kolezanki: po liceum poszla na studia na prawo potem brala udzial w rekrutacji i dostala sie do Szczytna byla bodajze skoszarowana chyba z pol roku tam zdawala egz itp. - w kazdym razie niezly wycisk udalo sie teraz ma chyba przez dwa lata sluzbe przygotowawcza a potem marzy o pracy w policji kryminalnej ze stopniem oficerskim bo skonczyla studia
Messuah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 21:28   #3
magdzik91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 49
Dot.: policja

jeśli chcesz eis dowiedzieć czegoś konkretnego do poczytaj na stronie policja.pl tam sa konkretne i aktualne rzeczy odnośnie rekrutacji. Jeśli skończysz studia szkołę w szczytnie( jako cywil) to w niczym Ci to nie pomoże, będzie tak traktowana jak ktoś po politechnice. radziłabym Ci iść jednak na to bezpieczeństwo narodowy, tylko sprawdź sobie czy mają podpisana umowę z policją. Jęśli tak to Twoje szkolenie podstawowe (gdy się już dostaniesz do policji- przejdziesz wszystkie etapy rekrutacji) będzie skrócona z 6 do chyba 4 miesięcy.
magdzik91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 13:57   #4
Kattia87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 46
Dot.: policja

Nie można "Z CYWILA" dostać się do szkoły oficerskiej (POLICJI)w Szczytnie! Tam kierują policjantów już pełniących służbę! I to też przecież nie wszystkich. Na pewno patrzą na wykształcenie - mgr, grupę zszeregowania, lata służby itp. Żeby dostac się do POLICJI trzeba przejść całe postępowanie rekrutacyjne. Jesli się przejdzie kolejne etapy - zostaje się skierowany do jednej ze Szkół Policyjnych: w Słupsku, Pile, Katowicach bądź w Szczynie - chyba jeszcze w Legnionowie. Ale to są TYLKO szkólki !!! półroczne, po których odbywa się służbę przygotowawczą (3lata) w Policji, raczej w Wydziale Prewencji - jako "krawężnik".
Wiem, ze służba przygotowawcza moze być skrócona, jeśli posiada się mgr: PRAWA, ADMINISTRACJI, BEZPIECZENSTWA, EKONOMI i informatyki. Ale najpierw trzeba miec dyplom ;o) i w ogóle dostać się do SŁUŻBY - co nie jest na chwile obecną proste.

---------- Dopisano o 14:57 ---------- Poprzedni post napisano o 14:52 ----------

I w ogóle jeśli mogę coś doradzić... Próbujcie dostać się do policji nawet po szkole średniej. Jesli czujecie się na siłach. A jak już się dostaniecie to zacznijcie studia na odpowiednim kierunku zaocznie. Po skończeniu studiów będziecie mieli już 5 lat stażu pracy! Poza tym normalną i stała pensje za którą opłacicie studia. Ja generalnie żałuję, że staram się o przyjęcie do służby dopiero teraz - gdy skończyłam studia... Ale lepiej późno niż wcale - realizowac swe marzenia ;o)
Kattia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 18:14   #5
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: policja

Z tymi studiami to masz racje Kattio, sama żałuje, że tak nie zrobiłam. Miałabym teraz ponad 10 lat służby, a studia zrobiłabym zaocznie. Zresztą jeden kierunek tak pociągnęłam i dałam radę wszystko pogodzić.

WSPol w Szczytnie szkoli cywili, ale nie na oficerów.
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 15:02   #6
kasiuletka
Rozeznanie
 
Avatar kasiuletka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 573
Dot.: policja

Cytat:
Napisane przez suzana Pokaż wiadomość
Z tymi studiami to masz racje Kattio, sama żałuje, że tak nie zrobiłam. Miałabym teraz ponad 10 lat służby, a studia zrobiłabym zaocznie. Zresztą jeden kierunek tak pociągnęłam i dałam radę wszystko pogodzić.

WSPol w Szczytnie szkoli cywili, ale nie na oficerów.
suzana, racja i nie racja Weź pod uwagę też fakt, że większość 19latków nie ma jeszcze odpowiedni sprecyzowanych planów zawodowych i często ,,wydaje im się, że...'' Z resztą nastolatek w policji? Nie podoba mi się ten fakt.
kasiuletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 10:39   #7
Kattia87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 46
Dot.: policja

Jeśli 19 latek - z wykształceniem średnim - napisze Test Wiedzy pozytywnie (co wymaga wiedzy na pewno szerszej, niż tą którą posiada po lekcjach Wiedzy o Społeczeństwie) zda test sprawności fizycznej, test Multiselect, oraz Psycholog policyjny stwierdzi, ze spełnia wszystkie kryteria do pełnienia służby w Policji - to na pewno wiek nie powinien degradować takiej osoby! Proces rekrutacji trwa i jeśli taki 19latek był cały czas zdeterminowany, żeby przejść wszystkie etapy - to na pewno jest świadomy swojej decyzji.
Kattia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Służby mundurowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:07.