Liceum humanistyczno-filmowe ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-01, 12:56   #1
maartynka02
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 43

Liceum humanistyczno-filmowe ?


Witam. Może mi ktoś wytłumaczyć jakie przedmioty są w takim liceum? czy warto się tam wybierać, skoro pasjonuje się produkcją filmową i przyszłość chcę wiązać z tym zawodem..?
maartynka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 13:18   #2
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Liceum humanistyczno-filmowe ?

Cytat:
Napisane przez maartynka02 Pokaż wiadomość
Witam. Może mi ktoś wytłumaczyć jakie przedmioty są w takim liceum? czy warto się tam wybierać, skoro pasjonuje się produkcją filmową i przyszłość chcę wiązać z tym zawodem..?
Sprawdź na stronie tego liceum, które prowadzi taką klasę. Po mojemu to będziesz miała pewnie rozszerzony polski, pewnie angielski, wiedzę o kulturze i pewnie jakieś dodatkowe zajęcia, wyjścia itd. - ale powiedzmy sobie szczerze, zwykle takie udziwnione nazwy mają po prostu przyciągnąć uczniów, więc taki pic na wodę Tak jak z tymi klasami politologicznymi, prawniczymi, medycznymi... Po prostu klasa humanistyczna z dodatkami.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 13:20   #3
maartynka02
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 43
Dot.: Liceum humanistyczno-filmowe ?

Więc lepiej w tym przypadku brać technikum logistyczne?
czy może liceum ogólnokształcące?
maartynka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 13:26   #4
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Liceum humanistyczno-filmowe ?

Cytat:
Napisane przez maartynka02 Pokaż wiadomość
Więc lepiej w tym przypadku brać technikum logistyczne?
czy może liceum ogólnokształcące?
Trudno mi powiedzieć. Sprawdź, jakie wymagania są na kierunku, który Cię interesuje. Jeśli chcesz później iść na organizację produkcji filmowej, to pewnie to technikum by nie było złym pomysłem. Ale jeśli chcesz iść na reżyserię, to wtedy wydaje mi się, że lepiej iść do liceum (mniej godzin zajęć) i mieć więcej czasu np. na jakieś zajęcia przygotowujące.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 13:32   #5
maartynka02
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 43
Dot.: Liceum humanistyczno-filmowe ?

Chciałabym iść w kierunku operatorsko-montażowym

---------- Dopisano o 14:32 ---------- Poprzedni post napisano o 14:27 ----------

Zastanawiam się czy lepszym pomysłem byłoby technikum czy te liceum...
po technikum już jakiś zawód mam, ale jeżeli chodzi o studia to chciałabym filmowe lub jakieś kursy,warsztaty zrobić.. co byłoby lepszym rozwiązaniem? nie chcę zmarnować tych 3/4lat..
maartynka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 17:15   #6
dumb
Raczkowanie
 
Avatar dumb
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 109
GG do dumb
Dot.: Liceum humanistyczno-filmowe ?

ja chodziłam do klasy filmowej w LO, oglądaliśmy głównie klasyczne filmy polskie, ale zaczepialiśmy o światowe. Mnie montażu nikt nie uczył, ale sama z koleżanką nakręciłam czołówkę do kasety studniówkowej, w wolnym czasie lubię sobie coś nakręcić czy obfocić. Ja miałam dodatkowy przedmiot do wszystkich innych - "edukacje filmową" 2h w tygodniu. W tym roku zmieniły się przepisy, więc Ty dodatkowy przedmiot powinnaś mieć dopiero w 2 klasie.
Ja bym na Twoim miejscu poszła do LO, skoro i tak wybierasz się na studia.
__________________
_________________________ _
i zdejmę płaszcz okryty lękiem,
gdy przy mnie i przy nikim więcej
twoja jasna twarz


WYMIANKA
dumb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 20:51   #7
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Liceum humanistyczno-filmowe ?

Cytat:
Napisane przez maartynka02 Pokaż wiadomość
Witam. Może mi ktoś wytłumaczyć jakie przedmioty są w takim liceum? czy warto się tam wybierać, skoro pasjonuje się produkcją filmową i przyszłość chcę wiązać z tym zawodem..?
Przedmioty zależą od szkoły. U nas był rozszerzony polski, angielski i wos, u Ciebie też będą to raczej przedmioty humanistyczne.

Czy warto? Jeśli interesujesz się filmami i chcesz związać się z tym w przyszłości to warto. U nas ludzie z tej klasy mieli np. na polskim na zadanie domowe obejrzeć film a potem pisać jego recenzję albo interpretację + ogólnie mieli więcej wypracowań niż inne klasy. No i mieli sporo angielskiego, bo 6-7 w tygodniu.

Jeśli chodzi Ci o to, czy ten profil w jakimś stopniu przygotowuje Cię do studiów, to odpowiedź brzmi: nie, nie przygotowuje. Jedynie pomaga, u nas były np. wyjazdy na festiwale, w których z całej szkoły brali udział tylko uczniowie profilu filmowego. Teczkę na studia i tak będziesz musiała skompletować sama, czyli pojeździć na różne warsztaty, festiwale itp., no i nie zaszkodzi zapisać się do jakiegoś klubu filmowego .
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:57.