Budowa domu. Powierzchnia użytkowa. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-12, 23:34   #1
fifcia
Zadomowienie
 
Avatar fifcia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ja do nieba nie chce wcale ja NieBo mam Tu :)
Wiadomości: 1 265

Budowa domu. Powierzchnia użytkowa.


Witam
przeglądając projekty domów z myślą o niedalekiej jego budowie nasuneło mi się kilka pytań, być może jesteście w trakcie budowy przed lub po niej i mogłybyście mi w tym pomóc.
Zupełnie się na tym nie znam i nie wiem czym różnią sie ceny w koszcie ogółem a systemem gospodarczym? Znalazłam projekt gdzie koszt ogółem wynosił 479 700 a systemem gospodarczym 321300 Na czym sie tam tyle zyskuje? na materiałach budowlanych? na nieociepleniu? 158400zł do zaoszczędzenia, ale z jakiego powodu?
A kolejne pytanko to czym jest powierzchnia użytkowa? dlaczego w niektórych projektach wlicza się w nią kotłownie czy pomieszczenia gospodarcze a winnych już nie?
Jeżeli jesteście w stanie mi pomóc to bardzo proszę
__________________

Edytowane przez fifcia
Czas edycji: 2010-12-12 o 23:36
fifcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-13, 13:17   #2
crescent
Zakorzenienie
 
Avatar crescent
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 931
Dot.: Budowa domu. Powierzchnia użytkowa.

Cytat:
Napisane przez fifcia Pokaż wiadomość
Witam
przeglądając projekty domów z myślą o niedalekiej jego budowie nasuneło mi się kilka pytań, być może jesteście w trakcie budowy przed lub po niej i mogłybyście mi w tym pomóc.
Zupełnie się na tym nie znam i nie wiem czym różnią sie ceny w koszcie ogółem a systemem gospodarczym? Znalazłam projekt gdzie koszt ogółem wynosił 479 700 a systemem gospodarczym 321300 Na czym sie tam tyle zyskuje? na materiałach budowlanych? na nieociepleniu? 158400zł do zaoszczędzenia, ale z jakiego powodu?
A kolejne pytanko to czym jest powierzchnia użytkowa? dlaczego w niektórych projektach wlicza się w nią kotłownie czy pomieszczenia gospodarcze a winnych już nie?
Jeżeli jesteście w stanie mi pomóc to bardzo proszę

z cena Ci nie pomoge..
ale jezeli chodzi o powierzchnie użytkowa to zalezy na jakiej ustawie sie kto opiera, poniewaz sa one roznie okreslone niestety..
dla mnie powierzchnia uzytkowa to powierzchnia budynku poza powierzchnia klatek schodowych i balkonow...
natomiast w ustawach jest to tak ( znalazlam zestawienie na wiki):



W ustawie o podatkach i opłatach lokalnych z dnia 12 stycznia 1991 r.[1] powierzchnię użytkową budynku lub jego części stanowi powierzchnia mierzona po wewnętrznej długości ścian na wszystkich kondygnacjach z wyjątkiem powierzchni klatek schodowych oraz szybów dźwigowych; za kondygnację uważa się również garaże podziemne, piwnice, sutereny i poddasza użytkowe.
Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego z dnia 21 czerwca 2001 r. [2] do powierzchni użytkowej lokalu zalicza się powierzchnię wszystkich pomieszczeń znajdujących się w lokalu, a w szczególności pokoi, kuchni, spiżarni, przedpokoi, alków, holi, korytarzy, łazienek oraz innych pomieszczeń służących mieszkalnym i gospodarczym potrzebom lokatora, bez względu na ich przeznaczenie i sposób używania; za powierzchnię użytkową lokalu nie uważa się powierzchni balkonów, tarasów, loggi, antresoli, szaf, schowków w ścianach, pralni, suszarni, wózkarni, strychów, piwnic i komórek przeznaczonych do przechowywania opału.
Natomiast w ustawie o podatku od spadków i darowizn z dnia 28 lipca 1983 r.[3] za powierzchnię użytkową budynku (lokalu) uważa się powierzchnię mierzoną po wewnętrznej długości ścian pomieszczeń na wszystkich kondygnacjach (podziemnych i naziemnych) z wyjątkiem powierzchni piwnic i klatek schodowych oraz szybów dźwigów.




jak wiadac ustawodawcy robia nam pod gorke wiec stad takie roznice...w urzedzie stosuje sie powierzchnie wg ustawy o podatkach i oplatach lokalnych.
__________________
crescent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-13, 13:57   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Budowa domu. Powierzchnia użytkowa.

Proponuje sie dokształcic na profesjonalnych portalach i forach budowalnych ,tak to juz jest ,ze jak sie człowiek za cos zabiera to musi sie na tym znac lepiej niz profesjonalisci bo inaczej zostanie sie wykorzystanym do dna.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-13, 14:02   #4
2016070953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8 603
Dot.: Budowa domu. Powierzchnia użytkowa.

powierzchnia klatek to powierzchnia ruchu.
a to jak się liczy powierzchnię to jest normach podami Ci konkretnie gdzie jak wróce do domu i znajdę
2016070953 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-13, 15:17   #5
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: Budowa domu. Powierzchnia użytkowa.

Cytat:
Napisane przez fifcia Pokaż wiadomość
Witam
przeglądając projekty domów z myślą o niedalekiej jego budowie nasuneło mi się kilka pytań, być może jesteście w trakcie budowy przed lub po niej i mogłybyście mi w tym pomóc.
Zupełnie się na tym nie znam i nie wiem czym różnią sie ceny w koszcie ogółem a systemem gospodarczym? Znalazłam projekt gdzie koszt ogółem wynosił 479 700 a systemem gospodarczym 321300 Na czym sie tam tyle zyskuje? na materiałach budowlanych? na nieociepleniu? 158400zł do zaoszczędzenia, ale z jakiego powodu?
A kolejne pytanko to czym jest powierzchnia użytkowa? dlaczego w niektórych projektach wlicza się w nią kotłownie czy pomieszczenia gospodarcze a winnych już nie?
Jeżeli jesteście w stanie mi pomóc to bardzo proszę
systemem gospodarczym znaczy że;
mąż wytynkuje
wujek płytki położy
a szwagier ociepli
za to nie płacisz, przynajmniej nie tak jak ekipie budowlanej, i to jest system gospodarczy czyli to co zrobisz sama
a z tą powierzchnią użytkową zależy chyba od wysokości tych piwnic, ale pewności nie mam
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-13, 17:21   #6
Zmienna kobieta
Wtajemniczenie
 
Avatar Zmienna kobieta
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 126
Dot.: Budowa domu. Powierzchnia użytkowa.

Koszt ogółem to znaczy, że zlecasz ekipie budowlanej budowę domu i o nic się nie martwisz.
System gospodarczy to znaczy, że zlecasz wykonanie np. wstawienie okien jednemu fachowcowi, płytki położy wujek, pomalujesz sobie sama, ściany postawi inny fachowiec.
Z powierzchniami sama się ciągle kształcę
W tym momencie jestem na etapie wybierania projektu
__________________

Zmienna kobieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:49.