Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko! - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-12, 17:01   #301
blekitne_niebo
Zakorzenienie
 
Avatar blekitne_niebo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
Ale to nie tak, że jedynym środkiem anty był stosunek przerywany (czyli nie było środków anty), więc nawet jak kobita miała 5 dzieci, to na jedno urodzone mogło przypaśc kilka skrobanek?

Moja mama w sumie jak snuje opowieści z tamtych czasów, to nie kryje, że dla niektórych jej koleżanek aborcja była jak zabieg kosmetyczny. I żadna z nich skrupułów nie miała, skrobanka nic nie kosztowała, a kolejne dziecko z rzędu już niekoniecznie.
Moja mama też często wspomina, że wiele jej koleżanek zanim skończyło liceum to miało na koncie co najmniej jedną aborcję. Statystyk dokładnych nie znam, ale znani mi ginekolodzy też wspominają, że w tamtych czasach wykonywało się dużo zabiegów.

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
(BTW - moim absolutnym hitem z tych opowieści maminych były paczki od rodziny z hameryki. Swetry, getry i... prezerwatywy).
blekitne_niebo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 17:31   #302
TheKey
Wtajemniczenie
 
Avatar TheKey
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 073
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
maja tyle energii... mogliby pomoc w jakiejs fundacji, hospicjum...
O to to

Wiecie na czym polega błąd rozsądnych ludzi w tym wątku/w każdorazowej dyskusji nt aborcji? Na tym, że za bardzo ustępujemy. A fanatycy nie ustępują i przez to rzekomy "kompromis" wypada nie w połowie drogi, tylko prawie pod domem owych fanatyków

Dlatego ja proponuję, żeby aborcja w przypadku ciąży zagrażająej zdrowiu kobiety była obowiązkowa - tak samo jak ratujemy samobójcę wbrew jego woli, tak i owe kobiety byłyby poddawane aborcji w ramach ratowania ich życia - bez dyskusji.

No, i teraz się możemy dogadywać w sprawie kompromisu

Może wreszcie do naszych forumowych fanatyczek dotrze, że najlepiej jest zwyczajnie pilnować swojej macicy a w cudze nie zaglądać
__________________
The best way to a man’s heart is straight through his chest with a sharp knife.

There is never any point in telling people they are wrong or how it is. When people are ready to learn they will learn in their own way.
TheKey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 18:16   #303
karoline3ek
Zadomowienie
 
Avatar karoline3ek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 258
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytując z facebooka:
"macica co miesiąc płacze, bo jest pusta" - kwiatek z nauk przedślubnych.
karoline3ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 18:20   #304
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez karoline3ek Pokaż wiadomość
Cytując z facebooka:
"macica co miesiąc płacze, bo jest pusta" - kwiatek z nauk przedślubnych.
Ja znam w wersji dosadnej: płacze krwawymi łzami
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 18:21   #305
TheKey
Wtajemniczenie
 
Avatar TheKey
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 073
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez karoline3ek Pokaż wiadomość
Cytując z facebooka:
"macica co miesiąc płacze, bo jest pusta" - kwiatek z nauk przedślubnych.
Urocze

Jestem pod wrażeniem wyobraźni księdza który na to wpadł
__________________
The best way to a man’s heart is straight through his chest with a sharp knife.

There is never any point in telling people they are wrong or how it is. When people are ready to learn they will learn in their own way.
TheKey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 18:23   #306
karoline3ek
Zadomowienie
 
Avatar karoline3ek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 258
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Idzie się załamać czytając takie bzdury.
Chcą lepszej polityki prorodzinnej a na razie wzmocnili moją decyzję o nie posiadaniu dzieci w kraju...
karoline3ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 18:37   #307
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez blekitne_niebo Pokaż wiadomość
Moja mama też często wspomina, że wiele jej koleżanek zanim skończyło liceum to miało na koncie co najmniej jedną aborcję. Statystyk dokładnych nie znam, ale znani mi ginekolodzy też wspominają, że w tamtych czasach wykonywało się dużo zabiegów.



Oj tak. Ja słyszałam (od tych starszych lekarzy co juz wtedy pracowali ), że jak rozpoznawali ciążę (a oczywiście nie było testów ciązowych,USG - rozpoznanie po badaniu) to od razu pytali "Usuwamy czy zostawiamy?"
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-12, 19:14   #308
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
bo burzą jej bajkowy, bohaterski świat? ;-)
Ha-ha.

Wyraziłam swoje zdanie- jestem przeciwko aborcji z powodów eugenicznych i nie odczuwam potrzeby odnoszenia się do 'sytuacji', które owszem, bywają ciężkie.
Poza tym nie samym Wizażem żyję.

Życzę miłej dyskusji, bo co miałam do powiedzenia już powiedziałam i nie widzę sensu w dalszym moim uczestnictwie w tym wątku, bo jeszcze mnie szajajaba oskarży o trollowanie jak fankępsychiatrii.
Najwidoczniej, Drogie Panie, nie potraficie zaakceptować tego, że każdy ma prawo do posiadania i wygłoszenia własnej opinii.
Zatem strzelajcie jadem do woli

Pozdro

Pozbawiona uczuć, reprezentantka ciemnogrodu

Wen
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 19:28   #309
Sosnowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 163
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

O tym, że nie można z góry ocenić czy ktoś będzie w życiu szczęśliwy. ...

http://www.youtube.com/watch?v=HOihT...eature=related

Edytowane przez Sosnowa
Czas edycji: 2012-10-12 o 19:34
Sosnowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 19:30   #310
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

moja akceptacja kończy się tam, gdzie twoja wola odbiera mi wybór.
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 19:35   #311
Sosnowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 163
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

No tak, jeśli wolny wybór jest aż taką wartością, to może znieśmy kodeks karny. W końcu nikt Ci nie karze zabijać i kraść, ale powinnaś mieć wybór....

Dodam, że mówimy tu o aborcji w przypadku choroby płodu, a nie o przypadku usunięcia ciąży pozamacicznej, bo uważam, że to dwie różne rzeczy.

Edytowane przez Sosnowa
Czas edycji: 2012-10-12 o 19:37
Sosnowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 19:53   #312
passion80
Zakorzenienie
 
Avatar passion80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15 643
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez mad86 Pokaż wiadomość
moja akceptacja kończy się tam, gdzie twoja wola odbiera mi wybór.


---------- Dopisano o 20:53 ---------- Poprzedni post napisano o 20:43 ----------

http://www.facebook.com/photo.php?fb...type=1&theater
__________________
28.05.2011
29.08.2013
passion80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 20:42   #313
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;37040636]Zachodziły, no a jednak jakoś tak strasznie wszystkie nie usuwały. Toż to szok To ja nie wiem, dlaczego nagle teraz takie założenie, że jak tylko pozwoli się na aborcję w jakimkolwiek stopniu - każda z tej furtki skorzysta [/QUOTE]
Z opowieści mojej mamy wiem, że usuwały kobiety nawet po kilka razy. Częściej zachodziły w ciążę, bo gorsze były metody antykoncepcji (żeby nie powiedzieć, że w ogóle kiepskie) więc normalne, że częściej decydowały się też rodzić.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 20:57   #314
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez Sosnowa Pokaż wiadomość
No tak, jeśli wolny wybór jest aż taką wartością, to może znieśmy kodeks karny. W końcu nikt Ci nie karze zabijać i kraść, ale powinnaś mieć wybór....

Dodam, że mówimy tu o aborcji w przypadku choroby płodu, a nie o przypadku usunięcia ciąży pozamacicznej, bo uważam, że to dwie różne rzeczy.
tiaa
rozporządzanie moim ciałem i życiem porównujesz do kradzieży i zabijania.

Taka hop siup do przodu jesteś, więc rozumiem, że w razie co dasz mi na leczenie, opiekę, żarcie i inne potrzeby z grupy "żyć godnie"? Skoro czujesz się na siłach podejmować za mnie takie decyzje, powinnaś razem ze mną dźwigać ich skutki.
Ja się na życie chorych dzieci napatrzyłam i wiem, że to życie nie dla mnie. Dla wielu jest to napisanie postu na forum, dla mojej ciotki 27 lat życia! 27 lat patrzenia na dziecko, gdzie jest zero postępów i brak nadziei na poprawę. Gdzie po tych 27 latach ona sama jest wykończona. To zabrzmi strasznie, ale ona ma dość swojego dziecka.
Plus świadomość, że gdyby miała 2 normalnych dzieci, poszłaby do pracy, rozwiodła się i nie męczyła pod jednym dachem z mężem, na którego patrzeć nie może. Do tego drugie dziecko w przyszłości będzie musiało zapewnić opiekę dwójce staruszków i siostrze.
Rodzina wręcz proponowała oddanie K. do zakładu opieki. Wielu mówi, że najlepiej byłoby, gdyby K. zmarła przy porodzie.
Więc radzę zdjąć różowe okularki i odstawić bajki na półkę. Szare życie niestety jest straszne. Trzeba mieć niezły tupet, żeby robić za kogoś wybory na całe życie. Nie wiem czy to wynik braku styczności z takimi dziećmi czy tez brak wyobraźni?
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa

Edytowane przez mad86
Czas edycji: 2012-10-12 o 20:58
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 21:00   #315
TheKey
Wtajemniczenie
 
Avatar TheKey
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 073
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez mad86 Pokaż wiadomość
tiaa
rozporządzanie moim ciałem i życiem porównujesz do kradzieży i zabijania.

Taka hop siup do przodu jesteś, więc rozumiem, że w razie co dasz mi na leczenie, opiekę, żarcie i inne potrzeby z grupy "żyć godnie"? Skoro czujesz się na siłach podejmować za mnie takie decyzje, powinnaś razem ze mną dźwigać ich skutki.
Ja się na życie chorych dzieci napatrzyłam i wiem, że to życie nie dla mnie. Dla wielu jest to napisanie postu na forum, dla mojej ciotki 27 lat życia! 27 lat patrzenia na dziecko, gdzie jest zero postępów i brak nadziei na poprawę. Gdzie po tych 27 latach ona sama jest wykończona. To zabrzmi strasznie, ale ona ma dość swojego dziecka.
Plus świadomość, że gdyby miała 2 normalnych dzieci, poszłaby do pracy, rozwiodła się i nie męczyła pod jednym dachem z mężem, na którego patrzeć nie może. Do tego drugie dziecko w przyszłości będzie musiało zapewnić opiekę dwójce staruszków i siostrze.
Rodzina wręcz proponowała oddanie K. do zakładu opieki. Wielu mówi, że najlepiej byłoby, gdyby K. zmarła przy porodzie.
Więc radzę zdjąć różowe okularki i odstawić bajki na półkę. Szare życie niestety jest straszne. Trzeba mieć niezły tupet, żeby robić za kogoś wybory na całe życie. Nie wiem czy to wynik braku styczności z takimi dziećmi czy tez brak wyobraźni?
A dlaczego nie odda tej córki?
__________________
The best way to a man’s heart is straight through his chest with a sharp knife.

There is never any point in telling people they are wrong or how it is. When people are ready to learn they will learn in their own way.
TheKey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 21:35   #316
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez TheKey Pokaż wiadomość
A dlaczego nie odda tej córki?
Nie potrafiłaby. A i K. nie umiałaby żyć bez matki. Może gdyby wiedziała od początku. Teraz to już tylko takie gdybanie. Ciocia myślała, że ma zdrowe dziecko.

Przykre, gdy cały czas masz w świadomości, że życie mogłoby być inne. Czasami przeglądamy stare zdjęcia i sama do siebie mówi, że mogłoby być inaczej Dziś jest zmęczoną życiem kobietą, bez nadziei na poprawę.
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 22:03   #317
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez Sosnowa Pokaż wiadomość
No tak, jeśli wolny wybór jest aż taką wartością, to może znieśmy kodeks karny. W końcu nikt Ci nie karze zabijać i kraść, ale powinnaś mieć wybór....

Dodam, że mówimy tu o aborcji w przypadku choroby płodu, a nie o przypadku usunięcia ciąży pozamacicznej, bo uważam, że to dwie różne rzeczy.
Jajca se chyba robisz dziewczyno . Przecież masz wybór, możesz ukraść, zabić. Tylko że zdawać sobie musisz sprawę z konsekwencji, bo jak kogoś zabijesz, to pójdziesz siedzieć. Ja za aborcję siedzieć nie pójdę, a wyboru mi się odmawia. Panimajesz?
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 22:19   #318
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez mad86 Pokaż wiadomość
Nie potrafiłaby. A i K. nie umiałaby żyć bez matki. Może gdyby wiedziała od początku. Teraz to już tylko takie gdybanie. Ciocia myślała, że ma zdrowe dziecko.

Przykre, gdy cały czas masz w świadomości, że życie mogłoby być inne. Czasami przeglądamy stare zdjęcia i sama do siebie mówi, że mogłoby być inaczej Dziś jest zmęczoną życiem kobietą, bez nadziei na poprawę.
No właśnie u mojego TŻ też jest chora osoba w rodzinie i już mało kto gdyba, co by było, gdyby się ją oddało do zakładu zaraz po urodzeniu. Jest jak jest, kochają ją, bo to w końcu córka, wnuczka, siostra, co nie zmienia faktu, że życie z nią jest ciężkie, bo jako osoba z porażeniem mózgowym wymaga ciągłej opieki przy myciu, korzystaniu z toalety, karmieniu. To 19-letnia dziewczyna, więc ma i miesiączki i też trzeba się nią wtedy zająć. Nie wspomnę już o tym, że czasem bywa agresywna, krzyczy, bije i też trzeba dużo cierpliwości, żeby ją uspokoić. Z reguły jest wesoła i uśmiechnięta, ale co z nią będzie jak dziadkowie umrą? Ciary mnie przechodzą. Mój facet z tego powodu poszedł o wiele później na studia, bo opiekował się siostrą, zanim skompletowano dla niej specjalny wózek, schodołaz, bo to wszystko dużo kosztuje. I nabawił się kontuzji w postaci dyskopatii- młody chłopak, ledwo po 20tce, a gdzie tu ma dźwigać 50kg dziewczynę dziadek, który ma 80 lat?

Edytowane przez agniesikk
Czas edycji: 2012-10-12 o 22:20
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-13, 08:21   #319
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Rozumiem głosy tych,którzy uważają,że od momentu zapłodnienia jest już nowe życie-człowiek i popieram, bo myślę tak samo,ale są pewne sytuacje, w których i życie nowo powstałe i życie matki byłoby bardzo ciężkie, czasem wręcz niemożliwe do zniesienia-mówię tu o wadach letalnych płodu lub innych bardzo ciężkich, mówię tu o zagrożeniu życia matki-moim zdaniem w takich wyjątkowych okolicznościach- matka powinna mieć wolność wyboru co robić.Nie można jej narzucić co ma zrobić,przecież może nie być w stanie psychicznie i fizycznie dać rady z opieką nad dzieckiem bardzo chorym,może samo dziecko będzie po narodzeniu odczuwać tylko ból?Czasem lepiej wybrać mniejsze zło.
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-13, 09:19   #320
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez agniesikk Pokaż wiadomość
No właśnie u mojego TŻ też jest chora osoba w rodzinie i już mało kto gdyba, co by było, gdyby się ją oddało do zakładu zaraz po urodzeniu. Jest jak jest, kochają ją, bo to w końcu córka, wnuczka, siostra, co nie zmienia faktu, że życie z nią jest ciężkie, bo jako osoba z porażeniem mózgowym wymaga ciągłej opieki przy myciu, korzystaniu z toalety, karmieniu. To 19-letnia dziewczyna, więc ma i miesiączki i też trzeba się nią wtedy zająć. Nie wspomnę już o tym, że czasem bywa agresywna, krzyczy, bije i też trzeba dużo cierpliwości, żeby ją uspokoić. Z reguły jest wesoła i uśmiechnięta, ale co z nią będzie jak dziadkowie umrą? Ciary mnie przechodzą. Mój facet z tego powodu poszedł o wiele później na studia, bo opiekował się siostrą, zanim skompletowano dla niej specjalny wózek, schodołaz, bo to wszystko dużo kosztuje. I nabawił się kontuzji w postaci dyskopatii- młody chłopak, ledwo po 20tce, a gdzie tu ma dźwigać 50kg dziewczynę dziadek, który ma 80 lat?
Właśnie takie historie, czyli samo życie umykają politykom, którzy głosowali przeciwko odrzuceniu tej ustawy w pierwszym czytaniu. Pani Kempie niepełnosprawni chyba kojarzą się jedynie z medalami na paraolimpiadzie. Ciasnota umysłowa.
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-13, 12:01   #321
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez wenedka Pokaż wiadomość
Ha-ha.

Wyraziłam swoje zdanie- jestem przeciwko aborcji z powodów eugenicznych i nie odczuwam potrzeby odnoszenia się do 'sytuacji', które owszem, bywają ciężkie.
Poza tym nie samym Wizażem żyję.

Życzę miłej dyskusji, bo co miałam do powiedzenia już powiedziałam i nie widzę sensu w dalszym moim uczestnictwie w tym wątku, bo jeszcze mnie szajajaba oskarży o trollowanie jak fankępsychiatrii.
Najwidoczniej, Drogie Panie, nie potraficie zaakceptować tego, że każdy ma prawo do posiadania i wygłoszenia własnej opinii.
Zatem strzelajcie jadem do woli

Pozdro

Pozbawiona uczuć, reprezentantka ciemnogrodu

Wen
zadałam ci konkretne pytanie (niejedno zresztą), na które nie potrafisz odpowiedzieć (bo prawda w oczy kole), więc racja, twoja obecność w tym wątku jest zbędna i pozbawiona sensu. Buziaczki
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-13, 14:27   #322
Dagusiac
Zakorzenienie
 
Avatar Dagusiac
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Konin/Toruń
Wiadomości: 5 566
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Przeczytałam cały wątek od dechy do dechy. Jestem oburzona tym co chce nam nasza kochana władza zgotować. Ja (strach się przyznać) jestem za aborcją na życzenie, ale w kraju takim jak Polska, gdzie są tak silne wpływy kościoła nie można o tym nawet pomarzyć. Aktualnie obowiązująca ustawa jest swego rodzaju kompromisem między przeciwnikami i zwolennikami. Po cholerę jakieś zmiany? I to tak koszmarne, mam ochotę rzucić paroma epitetami, ale sobie daruję.

Mam koleżankę, która ma poważnie chore dziecko. Wiem, że gdyby wiedziała o tej wadzie usunęłaby ciążę. Dziecko ma 3 latka, a wygląda na 6mc. Nie chodzi, nie siedzi, nie mówi, nie je normalnych posiłków, nie rośnie, nie rozwija się. Najgorszy jest fakt, że prawdopodobnie tak już pozostanie. Dziecko tylko leży, cierpi, a matka razem z nim. Naprawdę, dla mnie (obcej osoby) to nic przyjemnego patrzeć na cierpienie dziecka, a co czuje ta matka? Umęczona, wykończona psychicznie, bez pracy (bo pracować nie może), państwo daje jakieś grosze, które nie starczają na leki, pampersy i mleko nie wspominając o rehabilitacji. Nie może nigdzie wyjść, chociażby na psychoterapię bo nie ma z kim zostawić małego. Jej życie to droga przez mękę.

Łatwo krzyczeć o ochronie płodów, życia nienarodzonego, a co z narodzonymi? Jak wspomniała jedna z wizażanek "powiewa mi to". No właśnie...



Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
pomijając że Twój pomysł byłby niewykonalny to uważam,że oczywiście nie można komus narzucać posiadania (czegokolwiek) ale zakaz aborcji nie ma za zadania narzucac kobiecie poczęcia i rodzenia dziecka tylko chroni przed zabiciem to które już jest, które z własnej woli poczęła (od razu przypomnę,że wg mnie gwałty itp usprawiedliwiaja usuniecie ciązy bo nie można jej nikomu narzucać; ale powstałe juz życie trzeba chronić)
Powstałe życie trzeba chronić tak? Ale tylko te, które są chore, bo te z gwałtu (zdrowe) usunąć można? Co za pokrętna logika.



Cytat:
Napisane przez agniesikk Pokaż wiadomość
No właśnie u mojego TŻ też jest chora osoba w rodzinie i już mało kto gdyba, co by było, gdyby się ją oddało do zakładu zaraz po urodzeniu. Jest jak jest, kochają ją, bo to w końcu córka, wnuczka, siostra, co nie zmienia faktu, że życie z nią jest ciężkie, bo jako osoba z porażeniem mózgowym wymaga ciągłej opieki przy myciu, korzystaniu z toalety, karmieniu. To 19-letnia dziewczyna, więc ma i miesiączki i też trzeba się nią wtedy zająć. Nie wspomnę już o tym, że czasem bywa agresywna, krzyczy, bije i też trzeba dużo cierpliwości, żeby ją uspokoić. Z reguły jest wesoła i uśmiechnięta, ale co z nią będzie jak dziadkowie umrą? Ciary mnie przechodzą. Mój facet z tego powodu poszedł o wiele później na studia, bo opiekował się siostrą, zanim skompletowano dla niej specjalny wózek, schodołaz, bo to wszystko dużo kosztuje. I nabawił się kontuzji w postaci dyskopatii- młody chłopak, ledwo po 20tce, a gdzie tu ma dźwigać 50kg dziewczynę dziadek, który ma 80 lat?
Pal licho jeśli waży 50kg. Zazwyczaj takie osoby mają nadmierne łaknienie i są otyłe. Dziewczyny, które znam ważą po 80-90kg a ich matki 50.
__________________
"Nigdy wcześniej nie interesowali mnie niebieskoocy blondyni, ale Pan Idealny nigdy nie zjawia się w postaci jaką sobie wymarzyłyśmy"
Dagusiac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-13, 14:59   #323
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez Dagusiac Pokaż wiadomość
Łatwo krzyczeć o ochronie płodów, życia nienarodzonego, a co z narodzonymi? Jak wspomniała jedna z wizażanek "powiewa mi to". No właśnie...
no właśnie, to aż smutne, że władza reprezentuje ten sam pogląd. Co się z Twoim życiem stanie? aa, powiewa im to i właśnie dlatego mamy taką Polskę jaką mamy, dzięki takim ludziom.

i co mnie przeraża w tym temacie to fakt, że młode kobiety reprezentują te same, mocno ograniczone poglądy.

Cytat:
Powstałe życie trzeba chronić tak? Ale tylko te, które są chore, bo te z gwałtu (zdrowe) usunąć można? Co za pokrętna logika.
dokładnie.
wystarczy zadać konkretniejsze pytanie i już brak odpowiedzi, by poprzeć swoje stanowisko, już się gubią i słynna śpiewka ''nie muszę się tłumaczyć". Ehe
__________________
sun goes down

Edytowane przez WhiteCherry
Czas edycji: 2012-10-13 o 15:01
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-13, 17:26   #324
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
no właśnie, to aż smutne, że władza reprezentuje ten sam pogląd. Co się z Twoim życiem stanie? aa, powiewa im to i właśnie dlatego mamy taką Polskę jaką mamy, dzięki takim ludziom.

i co mnie przeraża w tym temacie to fakt, że młode kobiety reprezentują te same, mocno ograniczone poglądy.

dokładnie.
wystarczy zadać konkretniejsze pytanie i już brak odpowiedzi, by poprzeć swoje stanowisko, już się gubią i słynna śpiewka ''nie muszę się tłumaczyć". Ehe
Z czyjegoś punktu widzenia to Twoje poglądy mogą być ograniczone
To bardzo delikatna sprawa i najlepszy byłby złoty środek, nigdy nikt nie będzie zadowolony w 100%.
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA

Edytowane przez golgie
Czas edycji: 2012-10-13 o 17:39
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-13, 20:46   #325
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
Z czyjegoś punktu widzenia to Twoje poglądy mogą być ograniczone
pozbawianie wyboru względem własnej macicy to ogranicz(a)enie
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-13, 22:27   #326
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
Z czyjegoś punktu widzenia to Twoje poglądy mogą być ograniczone
To wprawdzie nie do mnie, ale pogląd mam podobny, więc i mój jest ograniczony Tyle, że przezeń nikt jeszcze realnie i bezpośrednio nie ucierpiał, natomiast przez "pro-life" oszołomów już niejedno życie zostało zlamane.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 00:47   #327
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;37010621]http://fakty.interia.pl/polska/news/...urza-w,1851408

Trafiła mnie... szlag mnie jasny trafił po prostu. W skrócie: nawet, jeśli płód jest ciężko chory i z licznymi wadami genetycznymi, nawet, jeśli zagrożone jest życie matki - trzeba być w ciąży. Nie ma hulaj duszy, matko - ródź

Ja tak tę bandę kretynów zapraszam do pierwszej lepszej szkoły specjalnej i niech sobie idioci porozmawiają o miodach życia z matkami.[/QUOTE]

moja pierwsza myśl, kto będzie chciał to i tak sobie aborcję zrobi

Takie mam podejście do wszystkiego co się dzieje niech sobie zarządzają co chcą- ja i tak zrobię po swojemu...

---------- Dopisano o 00:44 ---------- Poprzedni post napisano o 00:16 ----------

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;37011618]

b) zmusza się do życia tego człowieka małego, który będzie wiecznie zależny od innych, będzie odczuwał głównie cierpienie, będzie robił pod siebie całe życie i tak dalej?

[/QUOTE]

O dokładnie, bo często zapomina się o tym dziecku, którego całe życie może być wielkim cierpieniem zakończonym śmiercią a wieku lat kilku/kilkunastu.

Dla mnie skazanie kogoś na coś takiego pachnie okrucieństwem.

Ok, jestem w stanie pojąć, że są osoby z takim światopoglądem, który uważa życie poczęte za święte nieważne co by się działo.
Ale ich narzucanie to już mnie denerwuje.

---------- Dopisano o 00:49 ---------- Poprzedni post napisano o 00:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Albo ten dzieciak co gra Maćka w Klanie - zespół Downa jest niewyleczalny. Myślisz, że nie ma godności?

T
No ok, może on nie jest w pełni rozwinięty, ale też nie jest osobą, której np życie jest zależne od maszyn i całe dnie spędza w łóżku, w wielkim bólu, a też o takich osobach mówimy.

---------- Dopisano o 00:55 ---------- Poprzedni post napisano o 00:49 ----------

Cytat:
Napisane przez arrachne Pokaż wiadomość
Poza tym widzicie dwa rozwiązania: zabić albo wychowywać. A to nie prawda, dziecko można też oddać.
Doprawdy świetny wybór... Nie dość, że skazać kogoś na ciężkie życie to jeszcze osamotnione...

---------- Dopisano o 00:58 ---------- Poprzedni post napisano o 00:55 ----------

Cytat:
Napisane przez wenedka Pokaż wiadomość

Ja znam inne historie rodzin dotkniętych wrodzonymi wadami dziecka, ale nie zamierzam się targować.
Różni są ludzie, ale moim zdaniem większość ciężko chorych nie jest z takiego życia zadowolona.

---------- Dopisano o 01:14 ---------- Poprzedni post napisano o 00:58 ----------



---------- Dopisano o 01:18 ---------- Poprzedni post napisano o 01:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
List JPII do arcybiskupa Sarajewa : wezwał Bośniaczki zgwałcone przez Serbów aby „przemieniły akt przemocy w akt miłości, rodząc poczęte przez gwałt dzieci”.

I amen, kuffa I tak powinno być, morda w kubeł lejdis.

oficjalnie odpadam

---------- Dopisano o 01:19 ---------- Poprzedni post napisano o 01:18 ----------

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ja to chyba jestem z innego świata
Np boli mnie okrucieństwo wobec zwierząt to jest dla mnie logiczne, że w miarę możliwości wesprę schronisko czy np organizację zajmującą się sterylizacją bezpańskich kotów.

Czyli- idźcie i rodźcie, państwo da (od wszystkich, tych przeciwnych zmuszaniu kobiet do rodzenia dzieci, które umrą niedługo po narodzeniu) i będzie fajnie
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 00:52   #328
bober111
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 876
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Za aborcję powinna byc kara śmierci dla lekarza i matki.
bober111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 01:09   #329
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Do obecnych tutaj "obrońców zycia"
Zmuszanie kobiety do urodzenie chorego dziecka, które umrze w pół roku po urodzeniu, po pół roku cierpien, dni spędzonych w szpitalu, na oiomie, podłączonego do rurek, bez mozliwośći normalnego zycia, nie jest dobrem i obroną zycia jest sadyzmem, wyrachowanym, okrutnym sadyzmem,

.
Założę się, że niektórzy by Ci coś takiego osłodzili słowami, że to wyższy plan, stwórca tak chciał, spotkacie się w niebie, cierpienie ma sens i uszlachetnia, uczy czegoś tam, bla bla bla. A poza tym to tylko ziemskie, nic nie znaczące życie.

chętnie się takim uszlachetnieniem podzielę

---------- Dopisano o 02:01 ---------- Poprzedni post napisano o 01:59 ----------

Cytat:
Napisane przez wenedka Pokaż wiadomość



Narrhien, a dlaczego mam się Tobie spowiadać? Nie muszę nic nikomu udowadniać. Wy chcecie się popastwić, a ja chciałam wyrazić swoją opinię bez przepychanek słownych.
I tak, napisałam 'Wasze gierki', bo już wcześniej moje zachowanie zostało określone jako 'typowe' w tym wątku, więc chyba nie mam rozdwojena jaźni Fajnie jest łapać za słówka, co nie?
popastwić? nie sądzę. Bo gdybyś napisała, że robisz coś więcej oprócz wyrażania poglądów na wizażu to raczej wzbudziłabyś respect

---------- Dopisano o 02:06 ---------- Poprzedni post napisano o 02:01 ----------

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Też nie mam. To jest naprawdę dramat, ileż można na "mniejsze zło" głosowac, które różni sie od PiSu jedynie brakiem manii prześladowczej. A reszta - to samo nieudacznictwo.
Kiedyś to mnie jeszcze śmieszyło, a teraz płakac się chce...

coście sk&*@*#*$& uczynili z tą krainą...


.
Ja po prostu wybrałam brak zainteresowania wydarzeniami politycznymi, od samego oglądania wiadomości kraju nie zmienię, a denerwować się szkoda.

---------- Dopisano o 02:09 ---------- Poprzedni post napisano o 02:06 ----------

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
W gospodarce coraz gorzej, nadciąga kryzys
Nadciąga? u nas może go kiedyś ewentualnie wywiać Był i jest
Kij ze wskaźnikami, ale patrząc na płace w porównaniu do cen (nie mówię o sobie, a ogólnie) to ja widzę wieczny kryzys
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 06:40   #330
Shinn
Zakorzenienie
 
Avatar Shinn
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 492
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez bober111 Pokaż wiadomość
Za aborcję powinna byc kara śmierci dla lekarza i matki.
Za takie poglądy powinni palić na stosie
__________________


Wiki Królikowska: Ładne nogi, płaski brzuch czy fajne cycki?
Jakub Żulczyk: Przede wszystkim jędrny mózg.


Shinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-31 13:29:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:57.