rower stacjonarny - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2004-12-27, 14:55   #61
mila76
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 36
Re: ROWEREK TRENINGOWY A ŁYDKI !!!

No właśnie musze spróbować, chociaz koleżanki w pracy mówią mi, że po stepperze nie wyrabiają sie tak mięśnie łydek - a nie ukrywam, że zależałoby mi na zmniejszeniu i wyszczupleniu łydek i ud a nie na powiekszeniu.
Tak czy inaczej bardzo wam dziękuję za podpowiedzi))
mila76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-01-08, 10:40   #62
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Rower stacjonarny

Chcę sobie kupić właśnie taki rower. Napaliłam sie strasznie ale zupelnie się na tym nie znam i nie wiem czym kierować się przy zakupie. Słyszałam tylko, że są na taśme i magnetyczne, ale nie wiem który lepszy. Może ktoś mi pomoże wybrać porządny rower, który długo mi posłuży
__________________
20.06.2015
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-01-11, 22:12   #63
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Re: Rower stacjonarny

Up
__________________
20.06.2015
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-22, 17:26   #64
Monia-22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 194
Stepper&rowerek stacjonarny!!!!!!!!!!

Witam!!!Mam pytanko odnośnie tych dwóch urządzeń...ostatnio kupiłam sobie stepperek(taki bez rączki-z licznikiem)-w domu mam już rowerek stacjonarny-od wczoraj zaczęłam łączyć oba te przyrządy zeby ćwiczenie nie było nudne!!-cwicze 15 minut na stepperze-i po 15 min.wskakuje na rowerek..i tez 15 minutek pedałuje(w sumie 30 minut)-CZY TO MA SENS???????CZY TO COŚ MI W OGÓLE DA????Mi to pasuje bo jest jakies urozmaicenie-ale czy to cos da????Jesli ktos miał podobny sposób to prosze o rade...
Monia-22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-22, 17:35   #65
Monia-22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 194
Re: Stepper&rowerek stacjonarny!!!!!!!!!!

I czy ktos uzywał twistera??To takie kółko do cwiczeń tułowia i bioderek...widziałam w markecie-świetne-i niedrogie 20 zł...świetne moze i jest ale czy skuteczne???na jakie partie ciałka działa???napewno na talię(tą akurat mam w sam raz...)biodra???dolną partie pleców(tzw.fałdki,zgrubie nia, tłuszczyk)???
Monia-22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-22, 22:49   #66
monika83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 378
Re: Stepper&rowerek stacjonarny!!!!!!!!!!

czesc, pewnie ze da, kazdy ruch jest lepszy od siedzenia i nic nie robienia jednak duzo efektywniejszy bylby taki trening trwajacy 45 min. a to ze zmieniasz sprzet to nie jest problem a co do tego twistera z marketu to odradzam, i to nie ze wzgledu na brak działania, ale na troske o kregoslup. Jest to niezbyt zdrowe cwiczenie, szczegolnie robione na podrzednym sprzecie (a nie ukrywajmy tani sprzet z marketu nie jest wysokiej klasy) i robione nieprawidlowo. Jesli na silowni cwiczysz pod okiem trenera to jak najbardziej, w domu nie polecam.
monika83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-23, 12:27   #67
Angelika
Rozeznanie
 
Avatar Angelika
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: lubuszanka
Wiadomości: 929
Re: Stepper&rowerek stacjonarny!!!!!!!!!!

zgadzam sie, że najlepszy efekt (oczywście biarąc pod uwagę że chcesz spalić tłuszcz - bo chyba o to Ci chodziło??) da szybki trening na niezbyt dużym obciążeniu, moim zdaniem lepiej na rowerze. Sama jeżdze na stacjonarnym (rano naczczo 30-45 minut)i potem jakieś cwiczonka i efekt napewno zauważysz.
__________________
Blondes do it better...
Angelika jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-03-23, 17:00   #68
Monia-22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 194
Re: Stepper&rowerek stacjonarny!!!!!!!!!!

Dzięki za odpowiedzi!!Posłucham was-i zwieksze za jakis czas trening do 40-45 minutek...narazie musze zastane kosci w ruch wprowadzic-hi hi-a z tym twisterem to pomysle-może faktycznie mogłabym sobie krzywde zrobić-znając moje możliwości...A czy to normalne że na stepperku nie ma pokrętła na ustawianie oporu-mam tylko licznik-kumpela mi mówiła ze mozna ustawiac opór-ale ja szukałam i nic...mój chyba to biedniejsza wersja-no ale licznik ma-to chociaż tyle-ale i tak jak ćwiczę to cięzko mi to idzie-opór jest spory...tak sie zastanawiam czy wolne chodzenie tez cos pomoże...???Bo u mnie to raczej za szybko nie da rady chodzić-no i jeszcze ten odgłos syczącego powietrza po 10 minutach!!!!Denerwujące to jest...
Monia-22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-24, 21:46   #69
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: Stepper&rowerek stacjonarny!!!!!!!!!!

hmmm... trening aerobowy (bierznia, rowerek, stepper, orbitek) powinien trwać nie której niż 30min... ale najlepiej tak z godzinke
wysiłek powinien być w jednym tempie, aby tętno było jednostajne w granicach 120-130 wtedy najszybciej spala się tkanke tłuszczową

co do Twojego steppera to każdy powinien mieć takie pokrętło z ustawieniem oporu... ale może Twój nie ma, najlepiej zobacz w instrukcji
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-04-04, 22:46   #70
carla1010
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 566
GG do carla1010
Rowerek

Witajcie babeczki,
ja jakies 2 tygodnie temu zaczelam jeździc na rowerku stacjonarnym, zresztą po lekturze wizażu któras bardzo polecala. Strasznie tego nie lubilam bo strasznie mnie nudzilo tak gapic sie w tv i pedalowac, ale pomyslalam sobie trzeba wreszcie zrobic cos z tym tluszczykiem na udach i bioderkach. Niestety mnie po tabletkach przybylo tu i owdzie. Przed tabletkami wazylam 49 kg przy wzroscie 163 cm, a teraz 56 kg przy tym samym wzroście i zle sie z tym czuje. Bede dzielic sie z wami moimi postepami.
Buziaki
carla1010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-04-05, 06:52   #71
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Re: Rowerek

Ok czekam na wiadomości jak idzie. Bo mam ten sam wzrost i tą samą wagę i też zaczęłam jezdzić na stacjonarnym
__________________
20.06.2015
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-04-05, 07:45   #72
Anulkam77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 18
Re: Rowerek

Hej
To i ja sie dołaczam do was! a stosujecie cos oprocz tego? Jakies cwiczenia albo diete?
pozdrawiam
Anulkam77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-04-06, 12:13   #73
carla1010
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 566
GG do carla1010
Re: Rowerek

Hej, co do diety to po prostu ograniczam słodycze. Ale bez przesady, jak są imieniny to jeden kawałek ciasta można zjeśc, ale co ważne to nie jeśc ich na codzień. Byc może niebawem dodam jakies inne cwiczonka. Mierzylam sie ostatnio i za miesiac powiem jak idzie . Mam nadzieję ze bedzie sie czym pochwalic.
Jakies 5 lat temu gdy odchudzalam sie z pozytywnym rezultatem, nie jadlam slodyczy tak jak teraz, plus codziennie 45 minut cwiczen z Cindy Crawford i obiad plus ewentualnie lody i owoce. Tyle ze nie bralam tabletek.
Jak narazie moj rekord kilometrow to 40 ale nie ciaglej jazdy, rozlozylam to na 2 razy, a tak jezdze ok 15 dziennie, bez zadnego obciazenia, aby modelowac a nie rozbudowac.
Buziaki
carla1010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-04-29, 13:14   #74
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Rower...........

Czy rzeby zgubic troszkę ciałka i poprawić kondycje trzeba jeździć na ciężkich przerzudkach???Czy może raczej na tych lżejszych??
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-04-29, 16:24   #75
monyaa
Rozeznanie
 
Avatar monyaa
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 581
Re: Rower...........

Żeby zrzucić tłuszczyk, pedałuj szybko na małym obciążeniu niskie przerzutki).
Na tych wysokich wyrabiasz bardziej mięśnie nóg (większe obciążenie).
monyaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-04-29, 18:19   #76
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Re: Rower...........

Monyaa ma racje

liczy sie tempo, a watpie zebys na mocnych przerzutkach osiagnela optymalne dla spalania tluszczu
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-01, 08:42   #77
haima
Rozeznanie
 
Avatar haima
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 576
GG do haima
Dot.: Re: Rower...........

Zgadzam się z poprzedniczkami. Jeżeli chcesz pozbyc się tłuszczyku, to ustaw najlżejszą przeżutkę. Na mocnych wyrabiałabyś mięśnie.
haima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-01, 10:11   #78
km
Rozeznanie
 
Avatar km
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 514
GG do km
Dot.: Re: Rower...........

tak szybkie machanie nogami jest wskazane ale z drugiej strony praca nad miesniami takze powoduje spalanie tluszczu tak wiec radze jezdzic roznorodnie wiadomo ze organizm nie lubi rutyny najwazniejsze by nam to sprawialo przyjemnosc a nie kojarzylo sie z przykrym obowiazkiem powodzenia
km jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-09, 17:28   #79
Juta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 23
Smile Rower...

Były już wątki na temat jazdy rowerem. Chciałabym jednak wiedzieć jak długo i z jaką prędkością należy jeździć aby spalić tłuszczyk. Jest ładna pogoda i aż korci,żeby wyjechać rowerem w plener. Dlaczego więc nie połączyć przyjemnego z pożytecznym....?
Juta jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-09, 17:37   #80
nikaxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5
Dot.: Rower...

oooo mnie to tez interesuje. Babki - na pewno cos wiecie w tym temacie.Czekamy na info ;-)
nikaxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-10, 10:56   #81
km
Rozeznanie
 
Avatar km
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 514
GG do km
Dot.: Rower...

rower to aeroby ale tak naprawde w spalaniu tluszczu lepszy jest rower stacjonarny no ale kazda z nas wie ze taki prawdziwy daje o wiele wiecej przyjemnosci aby spalic tluszcz trzeba rownomiernie jechac w umiarkowanym tempie ( tetno 70% RH max czyli 220 - wiek * 70%) no i najlepiej utrzymywac to tetno conajmniej przez 45 minut, jak wiadomo trudno w plenerze jechac caly czas rownomiernie i pilnowac tetna no ale lepszy taki ruch niz zaden
km jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-10, 11:24   #82
Hela_Bertz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 544
Dot.: Rower...

Kobieto, nie przejmuj się kaloriami i tempem Jedż do lasu i odpuść sobie myslenie o odchudzaniu - codziennie ze dwie godziny na rowerze - to bedzie około 30 km do przejechania i po ,miesiącu będziesz piekna A mówi ci to człowiek, który jeżdził szosówkę i coś wie- rower daje niesamowitą wydolnośc i nie ma nic lepszego dla serca Zapomnij o stacjonarnym na wiosnę!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!
Hela_Bertz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-10, 12:31   #83
km
Rozeznanie
 
Avatar km
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 514
GG do km
Dot.: Rower...

udzielilam precyzyjnej odpowiedzi na pytanie o najlepsze spalanie tluszczu i tyle, a kwestia tego ze najlepiej jezdzic i sie rozkoszowac sama jazda na rowerze w plenerze jest oczywiste.
km jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-10, 13:06   #84
Agniesia18
Zadomowienie
 
Avatar Agniesia18
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 057
GG do Agniesia18
Smile Dot.: Rower...

ja też zachrzaniałam na rowerku (aerobicznym) ale po pewnym czasie zrezygnowalam. Za bardzo zaczeły mi się odznaczać mięśnie łydek. Gdybym potrenowala trochę wyglądałoby to co najmniej : nieestetycznie
Także z tym rowerkiem to tez nie radzę przesadzać
__________________
Tropical the island breeze
All of nature wild and free
This is where I long to be...
Agniesia18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-10, 16:17   #85
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Cool Dot.: Rower...

Ja przez wszystkie wiosny < a bylo ich dopiero 16 w moim zyciu) jezdzilam tylko i wylacznie na rolkach i to sporo. Ale w tym roku powiedzilam sobie, za trzeba ten zakurzony rowerek wyprowadzic z garazu. Hmm mam nadzieje ze rolki sie nie obraza :P, bo w tym roku podbijam samotne serca jazda na rowerze ihihihh Pozdrawiam papa
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-10, 18:41   #86
Hela_Bertz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 544
Dot.: Rower...

A ty wiesz, że masz rację Ja kiedyś mialam taka trasę, tzw. przez Łagiewniki na Stryków, którą zawsze jezdzili kolarze i to najrózniejsi. Wiecie z iloma ludxmi można było pogadać? czasem pod kogoś się podczepić, czasem ktoś mnie gonił, zdziwiony, że nie może dogonić dziewczyny *akurat to mnie nie dziwiło Także tylko znależć taką trasę i jezdzić Szkoda tylko, że sezon z dobrymi warunkami to tylko od maja do wrzesnia...
Hela_Bertz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-12, 21:30   #87
Juta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 23
Smile Rower...

Ja tez mam wytyczoną trasę, którą pokonuje prawie codziennie(prócz deszczowych dni), ma ona ok.20 km., i tak juz od marca. Nie zauwazyłam, żeby mi zbytnio rozwinęły się mięśnie i moim zdaniem jest to najlepszy sposób na zgrabne nogi. Mimo długich godzin w pracy zawsze znajdę czas na rower.
Polecam
Juta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-13, 05:26   #88
Agneska
Rozeznanie
 
Avatar Agneska
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Gdzieś we wszechświecie :)
Wiadomości: 813
Dot.: Rower...

Juta - nic tylko pogratulować! Podziwiam osoby, które mimo długich godzin w pracy, znajdują po południu czas dla siebie. Ja kupiłam rowerek stacjonarny w styczniu i z przykrością i wstydem muszę stwierdzić, że użyłam go może 15 razy, za każdym razem tłumacząc się ciężkim dniem w pracy
Ale od poniedziałku znowu zabieram się za siebie. Słyszałam, że rower nie tylko spala tłuszczyk, ale działa też na mięśnie brzucha. Ja chcę połączyć rowerek z jakimiś innymi ćwiczeniami, np. brzuszkami itp. Najpierw np, 15 km na rowerku - daje niezłą rozgrzewkę, a potem brzuszki, wymachy nogami, coś na ramiona, tylko jeszcze nie wiem co Do tego basen 2 razy w tygodniu i wierzę, że będę piękna ... I Wy też - wcale w to niewątpię !! Pozdrawiam
__________________
...:Aga:...

__________________
Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today ...
Agneska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-17, 22:03   #89
Juta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 23
Unhappy Rower...

Znowu pogoda deszczowa..........a rower stoi.

Chęci są ale warunków nie ma.......
Juta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-19, 21:32   #90
Kreestal
Raczkowanie
 
Avatar Kreestal
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 227
Dot.: Rower...

A po ile można kupić rower stacjonarny? Mam na myśli najtańszy spośród tych, które pokazują przebyte km i spalone kaleorie. Aha i jeszcze: mam dość umięśnione nogi i nie chciałabym ich jeszcze bardziej rozbudować, jak należy w takim wypadku jeździć?
Kreestal jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:02.