Skakanka VS tłuszcz :) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-07-14, 12:37   #61
gusia2120
Raczkowanie
 
Avatar gusia2120
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 207
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Cytat:
Napisane przez andzya
ja skacze na skakance juz od ponad miesiaca i jestem bardzo zadowolona,bo z bioderek mi tluszczyk zniknal to mnie cieszy najbardziej.
A ile minut skaczesz?
gusia2120 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-14, 12:39   #62
gusia2120
Raczkowanie
 
Avatar gusia2120
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 207
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Cytat:
Napisane przez talla


Tylko że ja podzieliłam moje skoki na serie...to ma być niby trening aerobowy więc nie wiem, czy czasem nie popełniłam błędu...
skakałam przed śniadaniem 10 serii po 100 skoków "żabką"
Sprobuj tez po 100 obiema nogami i po 50 na kazda z osobna
gusia2120 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-16, 11:50   #63
aysha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

a ja mam z gruntu pewnie głupie pytanie w sprawie tej skakanki... :P chciałabym wiedzieć jaką długośc powinna mieć skakanka zebym sie o nią nie zabiła?? bo w sklepach są oczywiscie uniwersalne, ja mam taką na 3 metry i musze skrócić, ale boje się przekombinować... albo ktoś mi po prostu pomoze, bo ile powinna mieć skakanka jesli ja mam 175 cm wzrostu?
aysha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-16, 12:03   #64
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

dobre pytanie .. .ja kupilam skakanke tak o w sklepie i i nie patrzylam na dlugosc.ale nie narzekam na nia.
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-16, 12:11   #65
oLaSeK=D
Zadomowienie
 
Avatar oLaSeK=D
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Paris, France
Wiadomości: 1 603
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Kurcze, ale super!! Dzieki za ten watek bo mnei bardzo zainspirowal Zaraz udaje sie na poszukiwanie skakanki...
oLaSeK=D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-16, 12:38   #66
Ewusia
Raczkowanie
 
Avatar Ewusia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 254
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Ja chyba tez w koncu kupie sobie skakanke.

A tak w ogole, to co powiecie na hula-hop? Tez w czyms pomaga?
__________________
A moj wiatr walczy ze mna, gdy stawiam mu opor...
Ewusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-16, 13:24   #67
kasia89
Zakorzenienie
 
Avatar kasia89
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 3 741
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Ja mam pytanie czy obojetne jakim stylem sie skacze? Osobiscie najbardziej lubie i najlepiej zabka mi wychodzi, ale w razie czego z innymi tez nie jest najgorzej Wiec jest jakas roznica miedzy nimi?
kasia89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-16, 13:49   #68
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 173
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Cytat:
Napisane przez Ewusia
Ja chyba tez w koncu kupie sobie skakanke.

A tak w ogole, to co powiecie na hula-hop? Tez w czyms pomaga?
Hula hoop świetnie działa na talie.
Ja mam skakankę,ale skacze na niby skakance-trochę żabka,troche krzyzujac nogi,trochę pajacyki i jeszcze jakoś.
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-16, 21:23   #69
streptococus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 784
Dot.: Skakanka?

dziewcyzny a czy skakanka wysmukli mi szerokie dosc lydki ?no i jak skakaxc na palcach czy calych stopach ?? wiem ze to moga byc glupie pytania
__________________
Jeśli do ludzia tuli sie ludź,
to ludź do ludzia musi coś czuć

pozdrovionka

taaadaaaam
streptococus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-16, 23:32   #70
bietka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 188
Dot.: Skakanka?

z tym wysmuklaniem to czytałam wiele opinii i są rozbieżne, ale co do skakania to tylko na palcach
bietka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-19, 17:51   #71
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Smile Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Dziewczyny, ja mam nową skakankę-nawet nie rozwijana Chętnie się pozbędę jej. Ma drewniane rączki i dosc długą linkę ( wiem bo mam taką samą na której cwicze) Po prostu niepotrzebnie kupiłam dwie- jedną dla siebie, drugą dla kolezanki,ale ona w tym samym czasie sobie sama kupiła, wiec mi została 1 niepotrzebna.
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-26, 19:51   #72
romeska
Raczkowanie
 
Avatar romeska
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: leszno/gdańsk
Wiadomości: 149
GG do romeska
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Hej a mam pytanie ta Twoja skanka ma sznurek czy linke ?
Ja bym mogla od Ciebie ja odkupic o i tak zamierzam...
romeska..
romeska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-26, 19:52   #73
romeska
Raczkowanie
 
Avatar romeska
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: leszno/gdańsk
Wiadomości: 149
GG do romeska
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Hej a mam pytanie ta Twoja skanka ma sznurek czy linke ?
Ja bym mogla od Ciebie ja odkupic bo i tak zamierzam...
romeska..
romeska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-26, 20:36   #74
mOonia
Raczkowanie
 
Avatar mOonia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: BytOm
Wiadomości: 40
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

a ja mam pytanie.. czy do skakania dołączacie jakieś diety czy normalne posiłki Bo jestem ciekawa czy te rezultaty są tylko po skakaniu czy czy i po skakaniu i po diecie::P
mOonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-26, 21:11   #75
Cinnamon213
Raczkowanie
 
Avatar Cinnamon213
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Żyrardów
Wiadomości: 43
GG do Cinnamon213
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Cytat:
Napisane przez aysha
chciałabym wiedzieć jaką długośc powinna mieć skakanka zebym sie o nią nie zabiła?? ile powinna mieć skakanka jesli ja mam 175 cm wzrostu?
stan na srodku skakanki i przytnij obydwa konce na wysokosci talii, powinno byc ok... mam nadzieje, ze dosyc jasno to opisalam


a tak a propos tej "wyimaginowanej skakanki"... wedlug mnie lepiej sie jednak sprawdza skakanie z rzeczywista dzieki temu dodatkowo cwiczymy koordynacje, a i samo skakanie jest chyba bardziej efektywne

swietnie, ze powstal ten watek!! od miesiaca juz sie przymierzam do skakania, ale jakos nie moglam sie w sobie zebrac, dzieki Wam sie zmotywowalam i od jutra zaczynam pamietam, ze jak jakies dwa lata temu wpadlam w manie skakania w kazdej wolnej chwili, figure mialam jak nigdy wczesniej i nigdy pozniej teraz co prawda codziennie jezdze na rowerze (20-30km) ale zamiast wyszczuplenia w newralgicznych miejscach cialo robi sie jedynie bardziej jedrne... i umiesnione co w sumie nie jest takie zle, ale nie chce wygladac za pare miesiecy jak damski paker
__________________
w ujemnej czasoprzestrzeni i dodatnim duszoczasie...
Cinnamon213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-26, 23:41   #76
VelvetDream
Raczkowanie
 
Avatar VelvetDream
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 172
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Dziewczyny Kochane!
Mam takie pytanie: gdzie skaczecie? Bo ja w domku nie mam warunków, a przed blokiem to mnóstwo dzieciaków jest i sąsiedzi się patrzą (niezły by mieli ubaw widząc mnie zlaną potem po kilku podskokach ) Nie mam w ogóle pomysłu jak to rozwiązać? Pomóżcie
Buziaki!
__________________
jestem niepoważna
VelvetDream jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-26, 23:47   #77
Cinnamon213
Raczkowanie
 
Avatar Cinnamon213
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Żyrardów
Wiadomości: 43
GG do Cinnamon213
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

ojjjj zdecydowanie cofam moje watpliwosci co do skutecznosci "wirtualnej skakanki"
mam wlasnie za soba pol godzinki cwiczen, w tym wiekszosc wlasnie skakanki - jestem zlana potem bardziej niz po 1,5h szybkiej jazdy na rowerze ciekawa jestem tylko co na to sasiedzi
__________________
w ujemnej czasoprzestrzeni i dodatnim duszoczasie...
Cinnamon213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-26, 23:48   #78
seemore
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 476
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Cytat:
Napisane przez VelvetDream
Dziewczyny Kochane!
Mam takie pytanie: gdzie skaczecie? Bo ja w domku nie mam warunków, a przed blokiem to mnóstwo dzieciaków jest i sąsiedzi się patrzą (niezły by mieli ubaw widząc mnie zlaną potem po kilku podskokach ) Nie mam w ogóle pomysłu jak to rozwiązać? Pomóżcie
Buziaki!
ja mam dokładnie ten sam problem, nie mam gdzie skakać w domu nie bo jak juz kiedys pisalam skonczylo sie to tylko prosbami sąsiadki abym sie uciszyla
seemore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-26, 23:53   #79
Cinnamon213
Raczkowanie
 
Avatar Cinnamon213
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Żyrardów
Wiadomości: 43
GG do Cinnamon213
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Cytat:
Napisane przez VelvetDream
Dziewczyny Kochane!
Mam takie pytanie: gdzie skaczecie? Bo ja w domku nie mam warunków, a przed blokiem to mnóstwo dzieciaków jest i sąsiedzi się patrzą (niezły by mieli ubaw widząc mnie zlaną potem po kilku podskokach ) Nie mam w ogóle pomysłu jak to rozwiązać? Pomóżcie
Buziaki!
A moze zabieraj psiaka (jesli posiadasz) na daleki spacer i cwicz na lakach?
Ja tak rozwiazuje kwestie biegania - parodii biegania dopiero zaczynam i tez nie chce zeby ktokolwiek widzial jak dostaje zadyszki po paruset metrach

Cytat:
ja mam dokładnie ten sam problem, nie mam gdzie skakać w domu nie bo jak juz kiedys pisalam skonczylo sie to tylko prosbami sąsiadki abym sie uciszyla
do mnie kiedys tez sasiadka zadzwonila z pretensjami o halasowanie (wybitnie nadwrazliwa i zlosliwa jednostka z niej) wyjasnilam jej, ze cwicze i bynajmniej nie zamierzam przestac, gdyz przeraza mnie, ze moglabym kiedys wygladac jak ona wiem, wiem, podle i niekulturalne... ale nie moglam sie oprzec
__________________
w ujemnej czasoprzestrzeni i dodatnim duszoczasie...
Cinnamon213 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-27, 00:01   #80
VelvetDream
Raczkowanie
 
Avatar VelvetDream
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 172
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Cinnamon213 dzieki wpadl mi jeszcze jeden pomysl do glowy, dzieki Tobie: na rowerku pojechac sobie za miasto i poskakac wlasnie gdzies na lakach Rankiem wyruszam wiec ze skakanka w plecaku na przejazdzke
__________________
jestem niepoważna
VelvetDream jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-27, 18:20   #81
mOonia
Raczkowanie
 
Avatar mOonia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: BytOm
Wiadomości: 40
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

nie masz jakiegoś boiska w pobliżu, albo podwórka za blokiem gdzie nikt nie chodzi:P Pozdrawiam
mOonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-27, 22:02   #82
VelvetDream
Raczkowanie
 
Avatar VelvetDream
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 172
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Pierwszy dzien skakanki - 15 minut bez przerwy a potem takie sobie podkakiwanie. Efekty - lydki bola... cos za cos
__________________
jestem niepoważna
VelvetDream jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-27, 22:05   #83
ma.ko
Zakorzenienie
 
Avatar ma.ko
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Oława:)
Wiadomości: 9 188
GG do ma.ko
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Hej postanowilam sie do was dolaczyc robie rozne rzeczy no chce zrzucic troche zbednego brzuszka.jak narazie czasem cwicze Tae Bo i codziennie 8Minute ABS i 15polbrzuszkow z podniesionymi nogami no i troche sie krece na twisteku. A mam do was pytanko. czy od skakania na skakance uda mi sie zrzucic troche sadelka na brzuszku? i czy nie zmniejszy mi sie biust za bardzo? Wy sie chyba lepiej znacie ode mnie wiec prosze o rade

Andzya duzo ci ubylo cm w biodrach od skakanki? i robilas cos jecsze czy tylko skakanka??
ma.ko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-28, 08:32   #84
Qyodai
Raczkowanie
 
Avatar Qyodai
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 205
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Mnie też namówiłyście na tą skakankę. Zaraz idę do sklepu!

Ma.ko - zaczynam razem z Tobą.
Choć wydaje mi się, że nie mam nadwagi (nie pamiętam kiedy się ostatnio ważyłam ), to mam nadzieję, że pojawiająca się fałdka na brzuchu powinna zniknąć.
Pozdrowienia dla Wszystkich "skaczących".
Qyodai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-28, 08:34   #85
Qyodai
Raczkowanie
 
Avatar Qyodai
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 205
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

A może właśnie powinnam zacząć się ważyć, żeby móc śledzić ewentualne skoki wagi? Co o tym sądzicie?
A może lepiej się mierzyć?
Qyodai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-28, 08:42   #86
KasiulkaS
Raczkowanie
 
Avatar KasiulkaS
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: z pracy ;-)
Wiadomości: 205
GG do KasiulkaS Send a message via Skype™ to KasiulkaS
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

a ja zdecydowanie polecam hula - hop. Doskonałe na boczki i wcale nie męczy. Poczytajcie sobie.
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=580&w=22477928
KasiulkaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-28, 12:08   #87
hulietta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 181
GG do hulietta
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

hej laseczki!
Ja skaczę na skakance od półtorej miesiąca 3-4 razy w tygodniu, plus ćwiczenia siłowe i rowerek 2 x w tygodniu. Skakanie zajmuje mi 15 minut i ronie 15 seri po 100 podskoków. Od kiedy zaczęłam skakac zdarzył sie cud: Tłuszcz z bioder się ruszył!! Żadne ćwiczenia nie pomagały a dzieki skakaniu straciłam 2 cm w biodrach i 2 cm w pasie, biust pozostał w normie. Oprócz tego łydki są ładnie zarysowane no i pupsko ujędrnione. Polecam wam skakanie na prawdziwej skakance, gdyż sprawia ona że pracują również ramiona. W sklepach można również kupic specjalne skakanki, których rączki są obciążone - one dodatkowo modelują ręce.
hulietta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-28, 12:36   #88
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Przerabiałam skakanke wieki temu Miałam małe efekty z których byłam nawet zadowolona...na jednym z forów poświęconych ćwiczeniom (zabijcie mnie ale tera znie pamietam ) i utrzymania sylwetki przeczytalam,że skakanie na skakance nie jest korzystne dla ludzi,któzy na codzien nie mają doczynienia z innymi ćwiczeniami,czyli dla laików któzy nagle postanowili sobie,że z leżenia na łóżku przejdą na skakankę.Bokserzy,sportow cy,ludzie ćwiczący intensywnie codziennie mogą sobie na to pozwolić mając zagwarantowane szybkie spalanie tluszczu bo ich organizm wie jak sobie z takimi naglymi intensywnymi cwiczeniami poradzic.Skakanie powoduje wielkie skoki tętna co dla osob,ktore wcześniej intensywnie nie trenowaly jest bardzo niekorzystne,organizm przeżywa swoistego rodzaju szok.(sama zauważyłam,że po kilku minutach treningu bylam diabolicznie zmeczona i nie moglam złapać oddechu).Najszybciej organizm spala tłuszcz po 20 minutch ćwiczeń,ale pod jednym warunkiem -tętno po lekkiej rozgrzewce musi być na stałym poziomie,nie może dochodzić do wielkich amplitud jak to ma miejce wlasnie przy skakance.Takie skoki tętna źle podobno wpływają na serce,na mięśnie (poźniejsze zakwasy) i raczej spalanie tłuszczu zniesione jest na dalszy plan,najpierw organizm musi poradzić sobie z szokiem który wycieńcza.

tyle wiem,ile w tym prawdy nie mam pojecia.
Nie lubilam skakanki wlasnie za ten szok dla organizmu,wolę fitness gdzie organizm sie rozgrzewa a potem utrzymując tętno na stalym poziomie,wykorzystuje zapasy tluszczu

ale wiadomo,każda z nas jest inna i ma inne potrzeby i obserwacje wlasnego organizmu
cattt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-28, 12:38   #89
ma.ko
Zakorzenienie
 
Avatar ma.ko
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Oława:)
Wiadomości: 9 188
GG do ma.ko
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Cytat:
Napisane przez hulietta
hej laseczki!
Ja skaczę na skakance od półtorej miesiąca 3-4 razy w tygodniu, plus ćwiczenia siłowe i rowerek 2 x w tygodniu. Skakanie zajmuje mi 15 minut i ronie 15 seri po 100 podskoków. Od kiedy zaczęłam skakac zdarzył sie cud: Tłuszcz z bioder się ruszył!! Żadne ćwiczenia nie pomagały a dzieki skakaniu straciłam 2 cm w biodrach i 2 cm w pasie, biust pozostał w normie. Oprócz tego łydki są ładnie zarysowane no i pupsko ujędrnione.
a skakalas na czczo??

Qyodai ciesze sie bedziemy teraz razem skskac tylko ze ja na wirtualnej skakance bo niestety nie mam w domu warunkow do skakanki ale mysle ze tak tez bedzie dobrze. na poczatek robie tak jak powiedzial jedna z wizazanek 5 serii po 50 podskokow i codziennie bede robila np. o jedna serie wiecej.
Aha poczytaj sobie watek:"walka z tluszczem"tam dziewczyny waza sie co srode i naprawde warto do nich przylaczyc bo daja niezlego kopa
ma.ko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-28, 14:05   #90
Qyodai
Raczkowanie
 
Avatar Qyodai
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 205
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Hej Ma.Ko!
Czytałam ten wątek o walce z tłuszczem i regularnym mierzeniu i ważeniu. Podziwiam dziewczyny za tą systematyczność. Ja powtarzałam sobie, że zaraz po obronie biorę się za siebie na maksa. Od pół roku chodzę na aerobik i mój facet zauważył, że ciało zrobiło mi się jakby jędrniejsze. Może to i prawda, ale wydaje mi się, że przez same ćwiczenia nie schudłam. Po przeanalizowaniu wypowiedzi wielu wizazystek staram się stosować od poniedziałku zasadę MŻ, ciężko idzie, ale wydaje mi się że z dnia na dzień coraz lepiej. Mam nadzieję, że skakanka będzie doskonałym dopełnieniem.
Dzięki
Qyodai jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:19.