Gorąca woda z kranu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-17, 19:53   #1
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063

Gorąca woda z kranu


Kiedys moj tz gotowal ziemniaki i zauwazylam,ze zalal je goraca woda z kranu.Nie wiem ile w tym prawdy ale ponoc nie jest to bez znaczenia dla naszego zdrowia.Byl na prawde zly,kiedy wylalam wode i ponownie zalalam ziemniaki zimna woda Uwaza,ze nie ma zadnej roznicy a przy okazji mozna zaoszczedzis na czasie i gazie..Za kazdym razem ,kiedy sytuacja sie powtarza oboje jestesmy na siebie zli ale tak na prawde to tego oboje nie wiemy.Jakie macie na ten temat zdanie?
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 16:28   #2
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Goraca woda z kranu

Gotuj ziemniaki na parze i nie zalawaj w ogole woda.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-19, 07:12   #3
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: Goraca woda z kranu

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Gotuj ziemniaki na parze i nie zalawaj w ogole woda.
Ale para to woda a jak maz wleje goraca z kranu?
Dzieki za probe podpowiedzi.
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-19, 09:13   #4
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Goraca woda z kranu

Jak gotujesz w parowarze to wode dajesz do pojemnika na dol a ziemniaki sa u gory bez wody. Para to inny stan skupienia wody i zacznie sie wytwarzac dopiero pod wplywem wysokiej temp. Taki sposob gotowania pozwala zachowac w warzywie witaminy i sa one smaczniejsze. Jak da sie ciepla wode do pojemnika parowaru to szybciej ona zacznie parowac tym samym faktycznie jest ekonomicznie choc zalezy jak podgrzewacie wode w mieszkaniu np bojler indywidualny wychodzi dosc drogo. Jak moje tlumaczenie nie wystarczy odsylam do podrecznika do fizyki.

Envoyé depuis mon GT-S5839i avec Tapatalk
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-19, 10:59   #5
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: Goraca woda z kranu

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Jak gotujesz w parowarze to wode dajesz do pojemnika na dol a ziemniaki sa u gory bez wody. Para to inny stan skupienia wody i zacznie sie wytwarzac dopiero pod wplywem wysokiej temp. Taki sposob gotowania pozwala zachowac w warzywie witaminy i sa one smaczniejsze. Jak da sie ciepla wode do pojemnika parowaru to szybciej ona zacznie parowac tym samym faktycznie jest ekonomicznie choc zalezy jak podgrzewacie wode w mieszkaniu np bojler indywidualny wychodzi dosc drogo. Jak moje tlumaczenie nie wystarczy odsylam do podrecznika do fizyki.

Envoyé depuis mon GT-S5839i avec Tapatalk
Mam takie wrazenie,ze gdzies slyszalam o utleniajacych sie metalach z rurociagow,ktore pod wplywem wysokiej temperatury przenikaja do wody i potem przegotowanie jej nie ma znaczenia.Jest po prostu nie zdrowa.Byc moze masz racje,ze goraca woda pobrana bezposrednio z kranu, i przetworzona w pare wodna bedzie wolna od wszelkich tlenkow metali.
Tylko ja chce gotowac normalnie w garnku i zalewac zimna woda a nie goraca z rury ,ktora w pierwszej chwili jest biala i jakas spieniona.
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 10:17   #6
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Goraca woda z kranu

Ziemniaki są zdrowsze i szybciej się gotują jeśli zalewa się je wrzątkiem, tak więc zimna woda do czajniczka, a potem wrzątek do ziemniaków
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 11:33   #7
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 967
Dot.: Goraca woda z kranu

Hallo,
z tego co wiem cieplej wody z kranu sie nie powinno pic ze wzgledu na mozliwosc wystapienia bakteri.(podobno)
ale do gotowania... to nie powinno miec znaczenia bo w 100°C bakterie gina. Jak wlejesz wrzatek z kranu do garnka to faktycznie woda sie szybciej zagotuje i zaoszczedzisz czas i energie. Ja osobiscie gotuje wszystkie warzywa na parze. Sprobuj raz ugotowac makaron na wrzatku z kranu i zobacz czy tak samo sie ugotowal jak na zimnej wodzie podgrzewanej (zawartosc kamienia). Podobno ziemniaki zalewa sie zimna woda i soli wtedy sie rowno gotuja. (ciezko mi ocenic bo je gotuje na parze)
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-27, 13:42   #8
rozważna_i_romantyczna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 674
Dot.: Goraca woda z kranu

Przede wszystkim nie nalezy pić takiej ciepłej kranówy - chodzi o bakterie Legionella, dość nieciekawe, które kochają wyższe temperatury. One w 100stopniach oczywiscie giną. Ale pozostaje druga kwestia, jak wspomniano wyżej - zanieczyszczenia chemiczne. Ja bym nie użyła tego do gotowania, brr.
Robię tak: do dzbanka elektrycznego wlewam wodę z kranu (zimną) i ziemniaki zalewam wrzątkiem z dzbanka. Oszczędza się czas i pieniądze.
rozważna_i_romantyczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-01, 18:06   #9
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Goraca woda z kranu

Dokladnie w cieplej wodzie z kranu moga byc rozne bakterie, zanieczyszczenia chemiczne itp. temu nie powinno sie jej uzywac do gotowania, picia, ani nawet mycia owocow lub warzyw. Powinno sie do tego uzywac tylko zimnej wody. To ty masz racje.
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-01 19:06:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:07.