Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie... - Strona 134 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-18, 20:15   #3991
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez caate Pokaż wiadomość
o super, dzieki wielkie!

czyli 5MB jest ciemniejszy niz 6SB?
jakbym wymieszala 5MB z mix P lub A, to wyjdzie mi chlodny,popielaty braz, czy niebieski polysk?

ja przepraszam za takie pytania dziecinnie ale po prostu sie gupie juz co kupic
Szczerze to ja nie wiem co oznacza "M" w Goldwell... "S" to silver czyli srebrny... "N" naturalny, "A" ash - popiel itd.... Ale "M"?

Mix niebieski wyjdzie Ci niebiesko jeśli go dasz zbyt dużo. Gdy dodasz 1-2 cm na farbę nic Ci nie grozi... Nic poza popielem na głowie



Do reszty - Ja dostałam dziś mój ColorTouch 10/81... Jutro farbowanko...
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 20:26   #3992
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław ;)
Wiadomości: 6 993
GG do caate
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Shade_23 okk, pieknie dziekuje
ColorTouch rozni sie paleta od Colorance?

ja zwariuje, znowu miesiac bede myslec nad farba

ja chetnie zobacze zdjecia
caate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 20:33   #3993
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez caate Pokaż wiadomość
Shade_23 okk, pieknie dziekuje
ColorTouch rozni sie paleta od Colorance?

ja zwariuje, znowu miesiac bede myslec nad farba

ja chetnie zobacze zdjecia
Pewnie, że się różni! Przecież to inne firmy...
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 20:35   #3994
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław ;)
Wiadomości: 6 993
GG do caate
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Pewnie, że się różni! Przecież to inne firmy...
aaaaa ale gamon ze mnie
myslam ze to to samo co Topchic
ojjjjj myli mi sie, myli... odpoczne lepiej od tych farb dzis
caate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 22:58   #3995
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Witam,
Planuję zafarbować się na brąz, jakiś zimny raczej, albo popielaty nie wiem właśnie, dlatego tu piszę! Obecnie mam włosy prawie,że białe i mam ochotę wrócić do jakiegoś odcienia zbliżonego mojemu naturalnemu (mam ciemny blond). Oczy mam szaro-niebieskie, a czasem szaro-zielone, ale raczej JASNE, i nie wiem, czy jakiś odcień brązu (nie za ciemny) by pasował. Co sądzicie? Byłabym wdzięczna za nakierowanie mnie na jakieś farby.
Aha, moje włosy nie tolerują Garniera, Joanny, ani temu podobnych. Może powiem tak: chcę loreala

Pozdrawiam
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 08:25   #3996
nanah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 632
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

My Ci tu w żadnym razie Joanny czy Garniera nie polecimy Zdecydowanie będziesz potrzebowała farb profesjonalnych i trochę zabawy z farbowaniem. Jeżeli masz bardzo jasne włosy, to będziesz prawdopodobnie potrzebować prepigmentacji, żeby kolor nie spłynął Ci po trzech myciach Trochę o tym pisała matys-magda, może poczytaj jej posty?
Z farb profesjonalnych możesz spróbować L'Oreal Majirel, chociaż inne też są dobre (jak Wella, Goldwell). Jeśli zdecydujesz się na Majirel, to moim zdaniem spróbuj celować w poziom 7 lub 8, żeby nie wyszły Ci za ciemne włosy. Mogłabyś np. zrobić sobie mieszankę 7,11 (popielaty) i 7,22 (opalizujący). Ale koniecznie poczytaj więcej postów Matys-magdy i poczekaj, co odpowiedzą Ci inne dziewczyny.

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
Witam,
Planuję zafarbować się na brąz, jakiś zimny raczej, albo popielaty nie wiem właśnie, dlatego tu piszę! Obecnie mam włosy prawie,że białe i mam ochotę wrócić do jakiegoś odcienia zbliżonego mojemu naturalnemu (mam ciemny blond). Oczy mam szaro-niebieskie, a czasem szaro-zielone, ale raczej JASNE, i nie wiem, czy jakiś odcień brązu (nie za ciemny) by pasował. Co sądzicie? Byłabym wdzięczna za nakierowanie mnie na jakieś farby.
Aha, moje włosy nie tolerują Garniera, Joanny, ani temu podobnych. Może powiem tak: chcę loreala

Pozdrawiam
nanah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 08:36   #3997
gadmarka
Zakorzenienie
 
Avatar gadmarka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 215
GG do gadmarka
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

hej
mam już moją 7.11
i pytanie:
jeśli będę robić na 3% to przez jaki czas mam trzymać farbę na włosach? Pierwotnie jest 35 minut przy 6%
__________________
Starsza pani po trzydziestce
gadmarka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-19, 08:50   #3998
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 755
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Szczerze to ja nie wiem co oznacza "M" w Goldwell... "S" to silver czyli srebrny... "N" naturalny, "A" ash - popiel itd.... Ale "M"?

Mix niebieski wyjdzie Ci niebiesko jeśli go dasz zbyt dużo. Gdy dodasz 1-2 cm na farbę nic Ci nie grozi... Nic poza popielem na głowie



Do reszty - Ja dostałam dziś mój ColorTouch 10/81... Jutro farbowanko...
Wypatrzyłam przy 5MB - dark jade brown,JADE = NEFRYT, wpisałam w google i wyskoczyły mi zielone kamienie, tylko jak to się ma do zielonego odcienia tego koloru. Jak jest faktycznie zielony to w sam raz nadaje się do wybicia czerwieni u caate tylko czy on nie jest za ciemny? 6MB - to meduim jade brown, może najpierw tym niech spróbuje?
Powodzenia z dzisiejszym eksperymentem i zdaj relacje jak poszło!
Schade- zerknij proszę tutaj #3664 i powiedz mi proszę jaki ja mam w kocu kolor na głowie i co ja mam zakupić? z góry dziękuję
Fryz5 - bez pigmentacji się nie obejdzie skoro masz jaśniutkie włosy, tzn musisz wprowadzić we włosy pigment, żeby się miała czego trzymać farba. Przeszukaj wątek jest na 100% o tym, nawet sama pisałam. Farby profesjonalne bez problemu kupisz w cenie sklepowych. Też polecam jasny popielaty blond coś z poziomu 8.11 (jaśniejszy) lub średni popielaty blond7.11 ( ciemniejszy) na początek.
Gadmarka- a co to za firma? na 6% może Ci w takim długim czasie rozjaśnić, ale nanah 5.11 Majirel miała robione właśnie na 6% i trzymane ok45 min i wyszły ciemne tojuż sama nie wiem. 3% robi się ton w ton, 2% robi się tonowanie a 6% rozjaśnianie o 1-2 odcieni, najlepiej wypróbuj na pasemku.
Missparker-dziękuję za odpowiedź

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2010-05-19 o 09:18
zyta82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 09:36   #3999
gadmarka
Zakorzenienie
 
Avatar gadmarka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 215
GG do gadmarka
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Zyta, kupiłam majirel
__________________
Starsza pani po trzydziestce
gadmarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 09:37   #4000
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław ;)
Wiadomości: 6 993
GG do caate
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez zyta82 Pokaż wiadomość
Wypatrzyłam przy 5MB - dark jade brown,JADE = NEFRYT, wpisałam w google i wyskoczyły mi zielone kamienie, tylko jak to się ma do zielonego odcienia tego koloru. Jak jest faktycznie zielony to w sam raz nadaje się do wybicia czerwieni u caate tylko czy on nie jest za ciemny? 6MB - to meduim jade brown, może najpierw tym niech spróbuje?
Powodzenia z dzisiejszym eksperymentem i zdaj relacje jak poszło!
dziekuje
wlosy bede farbowac tak za 2tyg, ale teraz sie rozgladam, zeby na spokojnie farbe zakupic i nie zalowac pozniej
wlasnie chyba zobacze ta 6SB, bo tam jest to srebro i moze ono cos zdziala. mam problem tylko doboru tego mixu. Chce narazie farbowac nie trwalymi farbami, bo jednak mam spore obawy przed tymi trwalymi

..ale Chantal kusi,kusi mnieee ten zielony mix
caate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 10:56   #4001
Miviki666
Zadomowienie
 
Avatar Miviki666
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Heaven...
Wiadomości: 1 359
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Rany dziewczyny, dzisiaj idę do fryzjera na 16 na farbowanko. Ciekawe czy zrobi mój zimny wymarzony popielaty kolorek Nie wiem czy zrobic pasemka czy na całość, nie mogę się zdecydować. Bedzie robiła farbami Matrix. Nie mogę się doczekać!!!
__________________
Postawiłam przed soba ciężką poprzeczkę....Nowy ,ważny i wymarzony cel...
Miviki666 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-19, 12:29   #4002
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław ;)
Wiadomości: 6 993
GG do caate
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Miviki666 Pokaż wiadomość
Rany dziewczyny, dzisiaj idę do fryzjera na 16 na farbowanko. Ciekawe czy zrobi mój zimny wymarzony popielaty kolorek Nie wiem czy zrobic pasemka czy na całość, nie mogę się zdecydować. Bedzie robiła farbami Matrix. Nie mogę się doczekać!!!
Lubie Matrixa
to zalezy cz bedziesz farbowac SoColor (farba trwala) czy ColorSync (odzywka koloryzujaca). Ja osobiscie jestes zakochana w ColorSync, za to ze pieknie odzywia wlosy i daje im polysk, taki krystaliczny blysk
jednak w palecie tej, nie znalazlam odcienia, ktory by zniwelowal ta moja czerwona poswiate, dlatego szukam czegos innego. O SoColor slyszalam pochlebne opinie,kolor sie trzyma spokojnie 4tyg.
Na Twoim miejscu nie robilam bym pasemek, chyba ze chcesz wlosy rozjasnic?
caate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 13:05   #4003
Miviki666
Zadomowienie
 
Avatar Miviki666
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Heaven...
Wiadomości: 1 359
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez caate Pokaż wiadomość
Lubie Matrixa
to zalezy cz bedziesz farbowac SoColor (farba trwala) czy ColorSync (odzywka koloryzujaca). Ja osobiscie jestes zakochana w ColorSync, za to ze pieknie odzywia wlosy i daje im polysk, taki krystaliczny blysk
jednak w palecie tej, nie znalazlam odcienia, ktory by zniwelowal ta moja czerwona poswiate, dlatego szukam czegos innego. O SoColor slyszalam pochlebne opinie,kolor sie trzyma spokojnie 4tyg.
Na Twoim miejscu nie robilam bym pasemek, chyba ze chcesz wlosy rozjasnic?
Moze troszeczke ale chcem mieć konkretny zimny popiel na włoskach taki jak ma Kasia Sowińska Jak chodziłam do fryzjera to zawsze farbowały mnie na ciepłe odcienie i nie byłam zabardzo zadowolona... Zresztą ja tez farbowałam się farbami drogeryjnymi przewaznie brązami to juz po paru myciach wyłaził ten miedziany refleks.... Kiedys miałam na włosach zimny platynowy blond (pasemka) i nawet moja fryzjerka nie spodziewała się ,że będzie mi w nim tak dobrze Dlatego liczę ,że dzisiaj pani zrobi mi zimny popielaty kolorek, mogą byc nawet pasemka byleby odcienie były zimne
__________________
Postawiłam przed soba ciężką poprzeczkę....Nowy ,ważny i wymarzony cel...
Miviki666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 15:51   #4004
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez zyta82 Pokaż wiadomość
Wypatrzyłam przy 5MB - dark jade brown,JADE = NEFRYT, wpisałam w google i wyskoczyły mi zielone kamienie, tylko jak to się ma do zielonego odcienia tego koloru. Jak jest faktycznie zielony to w sam raz nadaje się do wybicia czerwieni u caate tylko czy on nie jest za ciemny? 6MB - to meduim jade brown, może najpierw tym niech spróbuje?
Powodzenia z dzisiejszym eksperymentem i zdaj relacje jak poszło!
Schade- zerknij proszę tutaj #3664 i powiedz mi proszę jaki ja mam w kocu kolor na głowie i co ja mam zakupić? z góry dziękuję
Fryz5 - bez pigmentacji się nie obejdzie skoro masz jaśniutkie włosy, tzn musisz wprowadzić we włosy pigment, żeby się miała czego trzymać farba. Przeszukaj wątek jest na 100% o tym, nawet sama pisałam. Farby profesjonalne bez problemu kupisz w cenie sklepowych. Też polecam jasny popielaty blond coś z poziomu 8.11 (jaśniejszy) lub średni popielaty blond7.11 ( ciemniejszy) na początek.
Gadmarka- a co to za firma? na 6% może Ci w takim długim czasie rozjaśnić, ale nanah 5.11 Majirel miała robione właśnie na 6% i trzymane ok45 min i wyszły ciemne tojuż sama nie wiem. 3% robi się ton w ton, 2% robi się tonowanie a 6% rozjaśnianie o 1-2 odcieni, najlepiej wypróbuj na pasemku.
Missparker-dziękuję za odpowiedź
Noooo jeśli "M" to zieleń to mamy piękne metaliki w Goldwelku!
Co do Twoich włosów. Na moje oko to poziom 8, dosyć "przygaszony" więc źle nie jest. Ja tam nie widzę kompletnie nic jakoś mocno ciepłego. Nie ma miedzi ani czerwieni. Jest samo "złotko" czyli uderzaj w opale (2) z domieszką popieli (1) i powinno być idealnie... Masz naturalnie proste włosy?? Prześliczne!

A ja siedzę z moją Wellą ColorTouch 10/81 na głowie właśnie... Boję się!
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 18:50   #4005
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 755
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Noooo jeśli "M" to zieleń to mamy piękne metaliki w Goldwelku!
Co do Twoich włosów. Na moje oko to poziom 8, dosyć "przygaszony" więc źle nie jest. Ja tam nie widzę kompletnie nic jakoś mocno ciepłego. Nie ma miedzi ani czerwieni. Jest samo "złotko" czyli uderzaj w opale (2) z domieszką popieli (1) i powinno być idealnie... Masz naturalnie proste włosy?? Prześliczne!

A ja siedzę z moją Wellą ColorTouch 10/81 na głowie właśnie... Boję się!
Dziękuję za fatygę. Moje włosy faktycznie jakoś jaśniej wyszły na tym zdjęciu na poziom 8 i 7. Są "strasznie proste". Jak nakręcę na lakier prostownicą po 10 minutach wracają do prostych, także w kręconych nie chodzę
A tak przy okazji zaszłam do osiedlowego fryca i za położenie mojej farby też chce 30złto chyba mają stały cennik na usługę. Chyba się pokwapię, tylko farbę muszę zakupić.
A właśnie oglądnęłam instrukcję jak farbować włosy na you toubie, tylko jest po angielsku jak chcecie to wklejam linka:
http://www.youtube.com/watch?v=X30cN...eature=channel
Jutro napiszę jakie wnioski wyciągnęłam, bo teraz muszę znikać, buźka
No Schade, dawaj jakieś wieści!!! Jak tam?
zyta82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 19:00   #4006
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Nooo więc...... ogólnie MEGAŚNIE! Pokochałam ColorTouch! Stonował mi pasemka do faktycznie takich perłowo-siwawych (a zaczynały być żółtawe i nijakie). Zrobiłam z połowy tubki i śmiało wystarczyło. Na wodzie 3%. Włosy wręcz odżywione, mięciutkie. Super. Niestety nie złapało siwków (które na szczęście przy moich pasemkach już nie rażą). Ogólnie jestem na TAK.
Strasznie żałuję, że w ColorTouch nie ma mixtonów! (Tak mi napisał sprzedawca na Allegro!). Niby są z Kolestona ale nie można mieszać z Touch... /81 daje super efekt, ale brakuje mi czegoś bardziej popielatego, bo moje włosy pomiędzy pasemkami mają rudawy odcień, i muszę je czymś zgasić...
Tak się zastanawiam nad Kolestonem. Wzięłabym np. 10/16 + 10/81 a do tego mixton 0/11 popielaty i 0/81 srebrny... Może by było ok.........
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 19:40   #4007
L_ka
Rozeznanie
 
Avatar L_ka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 653
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Shade, CT ma mixy! u kogo kupowałaś? zaraz poszukam gdzie widziałam...
...fryz30 ma: 0/88 niebieski i 0/68 fiolet (+inne, ale to nie dla nas)
No i dawaj zdjęcie, bo też myślę o pasemkach i chciałabym zobaczyć jak Ci wyszło tonowanie

zyta82, na zdjęciu z aparatem kitka wyszła nawet nieco zielonkawa, a włosy rzeczywiście fajne, też bym chciała takie proste moje niby proste, ale zawsze zawijają się gdzie nie trzeba
__________________
Lekarstwem na przyzwyczajenie jest inne przyzwyczajenie (Epiktet)

Edytowane przez L_ka
Czas edycji: 2010-05-19 o 19:53
L_ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 20:02   #4008
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

L_ka no ale jakieś dziwne te mixy.... Niby który mam wziąć żeby wybić rudości?? Ten 0/88? W Kolestonie to ewidentnie pisze "popielaty", "srebrny" itd a w CT jakieś durne nazwy i się pogubiłam...

Co do włosków Zyty... No marzenie... Ja też mam proste, ale wywijające się... Marzą mi się takie "śliskie" i "lejące"

Fotki wklejam 2, ale to bez sensu, bo jest wieczór i jedynie pod lampą zrobione czyli bardzooo przekłamane jak zwykle. Jutro zrobię w normalnym świetle. Ogólnie ok, tylko muszę te rudości wytępić "międzypasemkowe"
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 20:16   #4009
L_ka
Rozeznanie
 
Avatar L_ka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 653
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

ok, no to jutro popatrzę, ale już teraz wyglądają fajnie
do rudości to wydaje mi się że właśnie 0/88 - niebieski, chociaż rzeczywiście trochę "dziwnie" wyglądają, ten niebieski jest "najczystszy"
Jak się wybiorę w końcu do fryzjerki to podpytam ją, bo na Welli pracuje.
__________________
Lekarstwem na przyzwyczajenie jest inne przyzwyczajenie (Epiktet)

Edytowane przez L_ka
Czas edycji: 2010-05-19 o 20:19
L_ka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-19, 20:35   #4010
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 755
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez L_ka Pokaż wiadomość
Shade, CT ma mixy! u kogo kupowałaś? zaraz poszukam gdzie widziałam...
...fryz30 ma: 0/88 niebieski i 0/68 fiolet (+inne, ale to nie dla nas)
No i dawaj zdjęcie, bo też myślę o pasemkach i chciałabym zobaczyć jak Ci wyszło tonowanie

zyta82, na zdjęciu z aparatem kitka wyszła nawet nieco zielonkawa, a włosy rzeczywiście fajne, też bym chciała takie proste moje niby proste, ale zawsze zawijają się gdzie nie trzeba
Oj! babiczki, babiczki, a co ja Wam wkleiłam jakieś parę postów temu? Skleroza postępuje? tutaj macie paletę mixów z CT #3588. Na allegro mają, gdzieś widziałam.
Shade ile trzymałaś?
L_ka- no właśnie mi też t jakoś zielenią i złotem zalatuje, a na dworze rude i bądź tu mądra jaki mix dobrać!

Miło mi, że moje cieniuśkie włosy mogą się komuś podobać, dzięki

Na you tubie jest 15 filmików paro - minutowych. Potwierdza się teoria z wybijaniem niechcianego koloru przez kolory przeciwwstawne i ma koło kolorystyczne. Mówi, ze siwe najlepiej się kryje semi-permanent 25%, a powyżej permanent i najlepiej farbować na kolor z naturą czyli dodać N bo Natura ma w sobie 3 podstawowe kolory trzeba ją dać żeby nie wyszły jakieś śmieszne kolory . I co mnie bardzo zaciekawiło i bałam się o Ciebie Shade, bo powiedziała, że na całkowicie białe jak położy się Ash to wyjdą zielone, lub inne niechciane, No a jak na platynę zarzucimy czerwień to wyjdą różowe . No ale widzę, że .81 nie zrobiła Ci szkód. Jest tam fajnie pokazane jak robić odrost to wybierać bardzo cienkimi pasemkami (żeby można było gazetę przez to czytać) i jak już położymy na całą głowę 5-10minut przed końcem czasu przeciągnąć na całość. Takie tam podstawy...

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2010-05-20 o 09:50
zyta82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-20, 10:57   #4011
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Zytka trzymałam ponad 20 minut. Wiesz co... jak zmyłam to miałam wrażenie, że pasemka są takie właśnie jakby lekko zielonkawe, ale po wysuszeniu niczego takiego nie stwierdziłam... Może to przez to, że popiel był na drugim miejscu... Zobaczymy co będzie jak dam mixton

Ok. Dołączam obiecane fotki w świetle dziennym. Nawet nieco jaśniej to wszystko wygląda w realu... Teraz widać, że są takie cieńkie rude niteczki pomiędzy pasemkami - jak wspominałam...

1. Przy oknie
2. -//-
3. W cieniu

Dałabym chętnie w słońcu ale... ukradli je i nie chcą oddać!

Edytowane przez Shade_23
Czas edycji: 2010-05-20 o 11:00
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-20, 11:12   #4012
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Zytka trzymałam ponad 20 minut. Wiesz co... jak zmyłam to miałam wrażenie, że pasemka są takie właśnie jakby lekko zielonkawe, ale po wysuszeniu niczego takiego nie stwierdziłam... Może to przez to, że popiel był na drugim miejscu... Zobaczymy co będzie jak dam mixton

Ok. Dołączam obiecane fotki w świetle dziennym. Nawet nieco jaśniej to wszystko wygląda w realu... Teraz widać, że są takie cieńkie rude niteczki pomiędzy pasemkami - jak wspominałam...

1. Przy oknie
2. -//-
3. W cieniu

Dałabym chętnie w słońcu ale... ukradli je i nie chcą oddać!
Faktycznie mocno Ci wychłodziło gratulacje
a co do mixtonów to ja bym brała albo zestaw 10/81+0/68 albo 10/6+0/88 bo myślę ze przy 10/81 nie ma sensu dodać dużo niebieskiego bo on i tak ma już niebieskiego sporo... a i oznaczenia w CT są takie same jak w Kolestonie

PS. A u mnie piękna pogoda i cieeeeppłoooo a ja się musze uczyć
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-20, 12:05   #4013
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomości: 2 345
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Zytka trzymałam ponad 20 minut. Wiesz co... jak zmyłam to miałam wrażenie, że pasemka są takie właśnie jakby lekko zielonkawe, ale po wysuszeniu niczego takiego nie stwierdziłam... Może to przez to, że popiel był na drugim miejscu... Zobaczymy co będzie jak dam mixton

Ok. Dołączam obiecane fotki w świetle dziennym. Nawet nieco jaśniej to wszystko wygląda w realu... Teraz widać, że są takie cieńkie rude niteczki pomiędzy pasemkami - jak wspominałam...

1. Przy oknie
2. -//-
3. W cieniu

Dałabym chętnie w słońcu ale... ukradli je i nie chcą oddać!
kurczę, ale wychłodziło Ci te pasemka, miejscami są mega mega zimne!

ja z natury jestem blondynką, raczej średnią, mysią, włosy na słońcu pięknie mi jaśniały, ale jak to baba, musiałam poeksperymentować i przyciemniłam włosy, po jakimś czasie wymarzył mi się powrót do blondu, fryzjerka właśnie pasemkami mi go robiła, na początku efekt był super, ale później inna zaczęła eksperymenty na MATRIXIE, kładła ten ColorSync, ja jakoś nie byłam przekonana, bo włosy były ciepłe, ale ona wmawiała, że są absolutnie zimne. w efekcie od półtora roku robię brąz, szkoda mi było włosów na blondy, bo mam bardzo długie, no i nikt nie umiał zabrać się za nie właściwie, a Tobie wyszło super!

w tym momencie jestem 3 miesiące po farbowaniu Joico, mieszanka 6A i 5A, przy myciach wspomagam się gencjaną, bo cały czas nie wiem co robić, a po takim czasie kolor zdążył się wyprać. poważnie zastanawiam się nad powrotem do naturalnego, ale raczej w tym nie wytrwam. jak znajdę więcej czasu, to może wybiorę się do fryzjera i zapytam, co on radzi.
__________________


endorfina123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-20, 15:30   #4014
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Dziękuję dziękuję... A pamiętacie jaka byłam mega czarna?? Sama jestem w szoku...
Dziś byłam się jeszcze podciąć. Teraz mam tył krótszy a przody dłuższe i nawet nabrało to charakterku. Przy okazji obejrzałam paletę farb CHANTAL o których była tu mowa... Dziewczyny to jest BAJKA!
W necie nijakie, a na próbniku z włosami... Myślałam, że spłynę z fotela jak otworzyłam zakładkę z popielami... TAKICH cudnych popieli nie widziałam jeszcze w żadnej karcie kolorów! Powalił mnie 9,1 i 8,11... 7,1 też brzecudnie zimny, szary ze srebrnymi tonami!
Mixtony też piękne. Niebieski bardzo głęboki, prawie granatowy z szarymi tonami a perłowo-srebrny to taka złamana biel. Ach... tę zakładkę "ash" mam ciągle przed oczami, naprawdę...
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-20, 17:12   #4015
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 755
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Dziękuję dziękuję... A pamiętacie jaka byłam mega czarna?? Sama jestem w szoku...
Dziś byłam się jeszcze podciąć. Teraz mam tył krótszy a przody dłuższe i nawet nabrało to charakterku. Przy okazji obejrzałam paletę farb CHANTAL o których była tu mowa... Dziewczyny to jest BAJKA!
W necie nijakie, a na próbniku z włosami... Myślałam, że spłynę z fotela jak otworzyłam zakładkę z popielami... TAKICH cudnych popieli nie widziałam jeszcze w żadnej karcie kolorów! Powalił mnie 9,1 i 8,11... 7,1 też brzecudnie zimny, szary ze srebrnymi tonami!
Mixtony też piękne. Niebieski bardzo głęboki, prawie granatowy z szarymi tonami a perłowo-srebrny to taka złamana biel. Ach... tę zakładkę "ash" mam ciągle przed oczami, naprawdę...
Fiu! fiu!, ale sreberko!No rzeczywiście blondyna teraz z Ciebie Pięknie Ci wyszło, nawet te rudawe jak piszesz-dobrze wglądają
A ten 10/6+0/88 czy 10/81+0/68 to poziom 10 zakryje Ci ten rudy? on jest troszkę ciemniejszy? No to co następnym razen testujesz Chantal?

A tak ogólnie powiedzcie mi proszę, czy liczycie czas od momentu nałożenia farby na ostatnie pasmo włosów? to wtedy jak nakładało się dajmy 20 minuy farbę, to te na początku już powinno się zmywać? i czy nakładać tak jak piszą na ulotce od tyłu korony głowy w stronę karku i dopiero potem na samą koronę? To w sumie by dało, że na górze byłoby te 20 minut, a od spodu niech sobie będą dłużej ciemniejsze, czy tam jaśniejsze, tak?
zyta82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-21, 01:20   #4016
L_ka
Rozeznanie
 
Avatar L_ka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 653
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez zyta82 Pokaż wiadomość
L_ka- no właśnie mi też t jakoś zielenią i złotem zalatuje, a na dworze rude i bądź tu mądra jaki mix dobrać!
Ale końcówki masz rude? Bo mi to wygląda, że bliżej głowy, a im dalej tym więcej żółci i zieleni (no, takiej delikatnej ). Chyba trzeba by to jakoś na raty

Cytat:
Napisane przez zyta82 Pokaż wiadomość
A tak ogólnie powiedzcie mi proszę, czy liczycie czas od momentu nałożenia farby na ostatnie pasmo włosów? to wtedy jak nakładało się dajmy 20 minuy farbę, to te na początku już powinno się zmywać? i czy nakładać tak jak piszą na ulotce od tyłu korony głowy w stronę karku i dopiero potem na samą koronę? To w sumie by dało, że na górze byłoby te 20 minut, a od spodu niech sobie będą dłużej ciemniejsze, czy tam jaśniejsze, tak?
No tak się liczy, od końca nakładania, w salonach też. I to z koroną na końcu też prawda, choć akurat fryzjerki nakładały mi zawsze od góry. Ale mam nauczkę po tym jak mi kiedyś mama Wellatona w ten sposób przetrzymała. Teraz nie ma, że niewygodnie, czubek głowy na końcu i dla niego liczymy czas.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Pokaż wiadomość
Fiu! fiu!, ale sreberko!No rzeczywiście blondyna teraz z Ciebie Pięknie Ci wyszło, nawet te rudawe jak piszesz-dobrze wglądają
A ten 10/6+0/88 czy 10/81+0/68 to poziom 10 zakryje Ci ten rudy? on jest troszkę ciemniejszy? No to co następnym razen testujesz Chantal?
Shade, fajnie wygląda Twój blondzik (może w tym miejscu przypomnę temat wątku ), też mi się wydaje, że ta 10 to za jasna jest by zakryć, choć z drugiej strony w tym momencie powinien zadziałać mix (jak u Nanah), tylko nie wiem jaki da efekt na tych najjaśniejszym pasemkach...
__________________
Lekarstwem na przyzwyczajenie jest inne przyzwyczajenie (Epiktet)
L_ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-21, 10:31   #4017
nanah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 632
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Ok, dziewczyny. Zachciało mi się jeszcze czegoś spróbować Mam jeszcze trochę Majirel 6,07 i 6,11 i postanowiłam wczytać się w instrukcję Majirel Mix. Tam polecają zrobić mieszankę 50ml farby + 75ml oxydantu + 1/4 tubki mixu. Zmieszałam więc w takim proporcjach 6,07 + violet + bleu + wodę 3% i mam tę mieszankę na głowie. Zobaczymy, co mi wyjdzie Chciałabym po prostu zutylizować te szóstki. Poza tym przy 6,07 mam w zasadzie wszystkie zimne barwniki, jakie występują w Majirelu - zobaczymy, jak ochłodzi to kolor. Pewnie wyjdzie dość ciemny, ale się zbytnio nie martwię. Oczywiście wkleję zdjęcia, jak zwykle.

Shade, fajny ten chłodny blond Jest już naprawdę zimno i ładnie!
nanah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-21, 11:40   #4018
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

No tak właśnie pomyślałam, że jestem zdrajcą... Sama założyłam wątek o brązach a teraz tu jakieś blondy promuję - Na pocieszenie - to chwilowe... Właśnie już zastanawiam się*nad poziomem 9.... A potem będzie niżej... Ale nie niżej niż 7 - to na pewno. Czarna nie chcę już być przez przynajmniej... 5 najbliższych lat

Myślę, że Chantal na bank przetestuję! Ale w pierwszej kolejności chyba jeszcze Koleston... Zobaczymy...
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-21, 11:58   #4019
nanah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 632
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Wyszło jakoś w ciapki Sama nie wiem, czy mi się podoba - chyba wolałam efekt po samych mixach. Oczywiście, zobaczę jeszcze, jak się będzie spłukiwać - ale chyba w moim przypadku (wbrew słowom Matys-Magdy, że mixtony lepiej z naturą łączyć i wbrew instrukcji Majirel) lepiej mi w mixtonach...

Sama nie wiem, skąd ten multikolor - starałam się wyjątkowo równo nałożyć farbę Trochę kiepsko to wygląda...
nanah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-21, 20:31   #4020
missparker
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 48
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez nanah Pokaż wiadomość
Wyszło jakoś w ciapki Sama nie wiem, czy mi się podoba - chyba wolałam efekt po samych mixach. Oczywiście, zobaczę jeszcze, jak się będzie spłukiwać - ale chyba w moim przypadku (wbrew słowom Matys-Magdy, że mixtony lepiej z naturą łączyć i wbrew instrukcji Majirel) lepiej mi w mixtonach...

Sama nie wiem, skąd ten multikolor - starałam się wyjątkowo równo nałożyć farbę Trochę kiepsko to wygląda...
a mi sie strasznie podobaja!!!! pieknie!!!
missparker jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:49.