Kokosik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-10, 10:08   #1
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Wink

Kokosik


Chciałam się dzisiaj podzielić przepisem na pyszne ciasto. Nie jest trudne i smakuje super. Robię je zawsze na większe okazje. Przepis pochodzi z któregoś numeru "Babeczki", ale zabijcie nie pamietam z którego bo przepisałam sobie do zeszytu.

KOKOSIK

Ciasto:
7 białek
15 dkg kokosu
15 dkg suchego maku
15 dkg ckuru
łyżka mąki ziemniaczanej

Białka ubijamy na sztywną pianę, dodajemy powoli cukier i nadal ubijamy. Po ubiciu wsypujemy delikatnie mąkę, kokos i mak. Ciasto wylewamy na dużą formę wyłożoną natłuszczonym papierem i pieczemy w temp 170 C ok 35 min. Po upieczeniu wykładamy i studzimy.

Krem
25 dkg masła
1 i 1/2 szkl mleka
2 jajka
3 łyżki cukru
budyń (ulubiony, ja zawsze biorę waliniowy lub śmietankowy)
owoce (ananasy lub brzoskwinie, ja polecam z ananasami)
herbatniki
alkohol

Jajka i cukier roztrzepujemy z 1/2 szkl mleka, wsypujemy budyń, mieszamy. Pozostałe mleka=o gotujemy i wlewamy rozpuszczone składniki. Zagotowujemy. Masę studzimy do temp pokojowej. Masło ucieramy na
"puch" i dodajemy do niego po trochu zimnej masy jajeczno-budyniowej. Krem powinien być puszysty. Pokrojone ananasy układamy na placku makowo-kokosowym (można cieniutko posmarować masą, żeby owoce lepiej się trzymały). Na owoce wykładamy krem. Na kremie rozkładamy herbatniki nasączone alkoholem (ja robię taki poncz z herbaty i alkoholu i tym nasączam herbatniki, ale jak ktoś chce mocniejsze to moze szmym alkoholem). Całość smarujemy polewą (taką zwykłą) i posypujemy siekanymi orzechami.
Smacznego!
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:51.