Obgryzanie warg... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-14, 15:51   #31
kasienka2883
Rozeznanie
 
Avatar kasienka2883
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 671
Dot.: Obgryzanie warg...

Witam, pogryzione usta to także moj problem
Pomaga mi malowanie ust pomadkami, blyszczykami itd, bo nie lubię ich smaku.
Poza tym wszyscy na mnie krzyczą(rodzina, znajomi) jak gryzę, więc się pilnuję
Też chciałabym pozbyć się tego nawyku, bo już nie mowiąc o tym jak to wygląda, to też niezle boli jak mocno pogryze
kasienka2883 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 16:19   #32
Martek88
Zadomowienie
 
Avatar Martek88
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: Obgryzanie warg...

ja wlasnie "obgryzalam" wargi jak trafilam na ten watek wstyd mi niestety to tez moj problem bo najczesciej robie to nieswiadomie ot nalog po prostu
Martek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 16:30   #33
Asia31
Zakorzenienie
 
Avatar Asia31
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: nad morzem
Wiadomości: 3 827
Dot.: Obgryzanie warg...

Witam mam ten sam problem obgryzuje caly czas tez robie to nieswiadomie
__________________
co nas nie zabije to nas wzmocni



MILEGO DNIA
Asia31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 16:42   #34
sunik1
Zadomowienie
 
Avatar sunik1
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: @
Wiadomości: 1 069
Post Dot.: Obgryzanie warg...

Coś takiego wątek o obgryzaniu... Myślałam,że niewiele osób tak robi.Ja też obgryzam usta od wewnątrz. Jak ktoś patrzy z boku, to miny się robi bardzo dziwne i się wygląda niezbyt fajnie. To mój nałóg,ale robię to przeważnie nieświadomie,albo jak się denerwuję albo jak mi się nudzi.
Żeby tak nie robić,najlepiej zająć się np. żuciem gumy.
sunik1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 21:38   #35
Nemezja
Zakorzenienie
 
Avatar Nemezja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Siódme Niebo Nienawiści
Wiadomości: 3 516
Dot.: Obgryzanie warg...

A ja siedzę i obgryzam,świadomie,nieświ adomie,wisi mi to .Kiedyś jak robiłam jakąś pracę zazwyczaj do szkoly,np.malowałam coś czy rysowałam to miałam nawyk oblizywania się wkoło
__________________

Nemezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 21:42   #36
xxNiuniaxx
Raczkowanie
 
Avatar xxNiuniaxx
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 426
Dot.: Obgryzanie warg...

...co teraz właśnie robie...? przygryzam sobie wewnętrzną strone ust :/
echh...
xxNiuniaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 11:24   #37
nom_de...
Zadomowienie
 
Avatar nom_de...
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 157
Dot.: Obgryzanie warg...

Powiem, ze dosyc ciezko jest nie obgryzac.. Od wczoraj juz kilka razy lapalam sie na tym, ze zaczynam. Na szczescie, po kilku sekundach, zapalala mi sie "czerwona lampka" w glowie, no i przestawalam
Jakos sobie radze
__________________
Do you see?
There's no more me.
I'm happy as can be.
nom_de... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-15, 12:01   #38
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Obgryzanie warg...

Cytat:
Napisane przez ahinsa Pokaż wiadomość
Nie widze w tym problemu, o ile nie gryziecie sie do krwi.
Poza tym, uśmiałam się setnie wyobrażając sobie obgryziona wargę
Jak juz to przygryzanie.
Cytat:
Napisane przez ahinsa Pokaż wiadomość
Ciągle sie nie rozumiemy.
Przygryzanie nie jest śmieszne.
Zabawne jest natomiast pomylenie przygryzania z obgryzaniem. I tyle!
Mogę się pod tym podpisać i generalnie nie rozumiem oburzenia osób,które poprawiasz

Cytat:
Napisane przez nom_de...
Przygryzanie czy obgryzanie, nie wazne jak to nazwiemy, efekt jest podobny...
Ojjj mylisz się ....


Czy nie dociera do niektórych,że obgryzanie ust to byłyby kanibalizm i to na własnym ciele

obgryźć obgryzać «gryząc, objeść lub obskubać coś ze wszystkich stron»


przygryźć-przygryzać
1.
«przyciąć zębami wargi, usta, wąsy; też: przycisnąć coś mocno zębami»2. «sprawić komuś przykrość złośliwymi uwagami»

Przygryzanie ust czy policzków, oblizywanie ust, obgryzanie paznokci etc. są to wszystko sygnały jakie wysyłamy do otoczającego nas świata,są to komunikaty niewerbalne np. oznaczające strach, zdenerwowanie, zamyślenie,a czasami spotkałam się z tym,że przygryzanie ust czy wewnętrznej strony policzka jest przejawem agresji.

Sama od czasu do czasu przygryzam usta gdy staram się skupić i bardzo intensywnie myślę-myśleć insentywnie nie przestanę Może kiedyś w inny sposób będę komunikowała swoją mimiką,że jestem bardzo instensywnie zajęta myśleniem. Jak na razie robię to w taki sposób i mi to nie przeszkadza.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 12:49   #39
chmurka.pl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 487
Dot.: Obgryzanie warg...

Cytat:
Napisane przez sylssa Pokaż wiadomość
Witam,
Właściwie nie wiedziałam gdzie ten wątek umieścić Trafiłam tutaj, gdyż na plotkowym pisze się o wszystkiem.

Ale do rzeczy... Od kilku lat mam głupi nawyk obgryzanie warg i policzków od wewnątrz , nie obgryzam ich "do krwi" tylko zwierzchnią warstwę. Zazwyczaj robie to w sytuacja stresowych, nerwowych, a czasem też zupełnie błachych takich jak oglądanie filmu czy siedzienie przy kompie. Już długo próbuję z tym walczyć, ale nie daję rady! Ciągle do tego wracam... Mam wrażenie że to mam zakorzenione w psychice i nie moge tego wyeliminować. Dodatkowo np. mycie zębów podrażnia mi jamę ustną i poprostu nie mam siły aby dalej nie gryz... Wiem, że to jest mało estetyczne a i wygląda paskudnie, powtarzam sobie że "od dzisiaj dość"... i przegrywam .

Czy któraś z Was zna ten problem? A może ktos się z nim uporał ??? Proszę o jakieś rady, czy są jakieś maści, czy inne specyfiki na to, ewentualnie gdzie z tym można się udać, do jakiego lekarza?

Dzięki za wszelaką pomoc
Mam taką koleżankę która robi to 24h na dobę. Dziwnie to wygląda...
chmurka.pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 12:53   #40
nom_de...
Zadomowienie
 
Avatar nom_de...
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 157
Dot.: Obgryzanie warg...

Cytat:
Cytat:
Napisane przez ahinsa
Nie widze w tym problemu, o ile nie gryziecie sie do krwi.
Poza tym, uśmiałam się setnie wyobrażając sobie obgryziona wargę
Jak juz to przygryzanie.


Cytat:
Napisane przez ahinsa
Ciągle sie nie rozumiemy.
Przygryzanie nie jest śmieszne.
Zabawne jest natomiast pomylenie przygryzania z obgryzaniem. I tyle!


Mogę się pod tym podpisać i generalnie nie rozumiem oburzenia osób,które poprawiasz

Cytat:
Napisane przez nom_de...
Przygryzanie czy obgryzanie, nie wazne jak to nazwiemy, efekt jest podobny...

Ojjj mylisz się ....


Czy nie dociera do niektórych,że obgryzanie ust to byłyby kanibalizm i to na własnym ciele
Ale osoby, ktorych dotyczy ten problem i przygryzaja i obgryzaja a efektem jest wlasnie uszkodzona blona sluzowa jamy ustnej, czy to po wewnetrznej stronie ust, czy tez policzkow...

Piszesz, ze kanibalizm... i nie zaprzecze, nazywaj to sobie, jak chcesz. Uwierz jednak, ze niewystarczającą do opanowania takich odruchow jest swiadomosc, ze jest sie w pewnym sensie "kanibalem". To nie pomaga Wątek ten ma mobilizowac osoby do koncentrowania sie na wlasnych, nieswiadomych odruchach. Mozna takze podawac jakies "cudowne metody" (ktorych ja niestety nie znam) na odwrocenie uwagi od tego. Juz napisalam w moim wczesniejszym poscie, ze łapię sie na tej czynnosci i dlatego przestaje obgryzac. Zaczynam wyrabiac sobie nawyk --> wlasnie probuje sie gryzc, nie powinnam tego robic. Musze przestac.

Nie wyobrazajcie sobie mnie, jako potwora zalanego krwia, tego nie widac na zewnatrz. Niewiele (moze jedna) osob zdaje sobie sprawe, ze mam taki problem.
__________________
Do you see?
There's no more me.
I'm happy as can be.
nom_de... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 13:13   #41
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Obgryzanie warg...

Cytat:
Napisane przez nom_de... Pokaż wiadomość
Ale osoby, ktorych dotyczy ten problem i przygryzaja i obgryzaja a efektem jest wlasnie uszkodzona blona sluzowa jamy ustnej, czy to po wewnetrznej stronie ust, czy tez policzkow...

Piszesz, ze kanibalizm... i nie zaprzecze, nazywaj to sobie, jak chcesz. Uwierz jednak, ze niewystarczającą do opanowania takich odruchow jest swiadomosc, ze jest sie w pewnym sensie "kanibalem". To nie pomaga
Ciągle nie rozumiesz tego co my piszemy i o co nam chodzi z ahinsa.

Ahinas i ja uśmiałyśmy się z jednego-z tego,że się nie mówi ogryzać wargi,a poprawie mówi się przygryzanie warg,a ty w uparte idziesz i bronisz tego obgryzania warg

O tym kanibaliźmie napisałam z przekąsem,bo nie wierzę,żę którakolwiek z was ogryzła sobie kawałek ust. Delikatne ranienie sobie ust czy policzków to efekty przygryzania,a nie odgryzania. Jakbyś sobie usta odgryzła to byś nie miała ich części,a jak widać na Twoim avatarze usta masz i to kompletne, ogryzienie kawałka policzka to też byłaby bardzo duża i poważna rana.

Przygryzanie i delikatne ranienie to nie to samo co odgryzanie
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-15, 13:26   #42
j_marta31
Raczkowanie
 
Avatar j_marta31
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: warmia
Wiadomości: 239
Dot.: Obgryzanie warg...

Nie bardzo wiem, po co dyskutować nad tym czy to jest obgryzanie czy przygryzanie Osoby "zainteresowane" wiedzą o co chodzi.
Ja "zrywam" sobie skórki z ust i jakkolwiek to nazwać to od dziś będę z tym walczyć
__________________
Nadzieja - otwarte okno na "może"
j_marta31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 13:36   #43
nom_de...
Zadomowienie
 
Avatar nom_de...
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 157
Dot.: Obgryzanie warg...

Cytat:
Napisane przez j_marta31 Pokaż wiadomość
Nie bardzo wiem, po co dyskutować nad tym czy to jest obgryzanie czy przygryzanie Osoby "zainteresowane" wiedzą o co chodzi.
Ja "zrywam" sobie skórki z ust i jakkolwiek to nazwać to od dziś będę z tym walczyć
Wlasnie.
Po ciula to tlumaczyc, wazny jest problem a nie to, co przez obgryzanie czy przygryzanie rozumiemy itd. itp. ... Nie o wyjasnianie terminow w tym watku chodzi
Dla mnie to tez obgryzanie, skubanie... i masa innych czasownikow mozna to okreslic.

Sory Nati4, lae w ostatnim zdaniu napisalas odgryzanie Tytul watku to obgryzanie, nikt o odgryzaniu nie mowil.
Kurde, nie ma co sie rozwodzic, nie wazne
__________________
Do you see?
There's no more me.
I'm happy as can be.
nom_de... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 14:03   #44
sylssa
Raczkowanie
 
Avatar sylssa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 219
GG do sylssa
Dot.: Obgryzanie warg...

Cytat:
Napisane przez nom_de... Pokaż wiadomość
Wlasnie.
Po ciula to tlumaczyc, wazny jest problem a nie to, co przez obgryzanie czy przygryzanie rozumiemy itd. itp. ... Nie o wyjasnianie terminow w tym watku chodzi
Dla mnie to tez obgryzanie, skubanie... i masa innych czasownikow mozna to okreslic.

Sory Nati4, lae w ostatnim zdaniu napisalas odgryzanie Tytul watku to obgryzanie, nikt o odgryzaniu nie mowil.
Kurde, nie ma co sie rozwodzic, nie wazne
Właśnie miałam o tym pisać
__________________
...musisz wierzyć, że to może się zdarzyć, bo przecież jest ktoś kto też w to wierzy...


...on Cię wybrał dawno temu... wymyślił Cię sobie...


...i spotkasz go - powie Ci, że to Ty...

sylssa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 14:10   #45
sylssa
Raczkowanie
 
Avatar sylssa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 219
GG do sylssa
Dot.: Obgryzanie warg...

Jeśli o mnie chodzi to dziś z kilka razy moje ząbki zahaczyły o wargę, ale od razu to przerywałam. Jest lepiej, gdyż jeszcze dwa dni temu, bym sobie wmówiła „że dziś mogę a od jutra nie gryzę”.
Dziś nie odkładam tego na jutro

Więc może trochę powalczę
__________________
...musisz wierzyć, że to może się zdarzyć, bo przecież jest ktoś kto też w to wierzy...


...on Cię wybrał dawno temu... wymyślił Cię sobie...


...i spotkasz go - powie Ci, że to Ty...

sylssa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 14:50   #46
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Obgryzanie warg...

Cytat:
Napisane przez nom_de... Pokaż wiadomość
Wlasnie.
Po ciula to tlumaczyc, wazny jest problem a nie to, co przez obgryzanie czy przygryzanie rozumiemy itd. itp. ... Nie o wyjasnianie terminow w tym watku chodzi
Dla mnie to tez obgryzanie, skubanie... i masa innych czasownikow mozna to okreslic.

Sory Nati4, lae w ostatnim zdaniu napisalas odgryzanie Tytul watku to obgryzanie, nikt o odgryzaniu nie mowil.
Kurde, nie ma co sie rozwodzic, nie wazne
Wiem co napisałam-definicje obgryzania i odgryzania leżą bardzo blisko,a generalnie chodzi o to,że została jakaś część ugryziona i poprostu jej nie ma. Obgryzać można paznokcie i tym samym człowiek pozbywa ich części,ale nie obgryzamy ust tylko je przygryzamy. Czy to jest tak trudne do zrozumienia
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 15:31   #47
ahinsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 278
Dot.: Obgryzanie warg...

Natii
Znam twoje zamiłowanie do czystości języka i poczułam się troche lepiej, że nie tylko mnie wyobrażenie obgryzionej wargi nieco rozbawiło (kanibalizm, kanibalizm ).

A to, że dyskusja przeniosła się na tory poprawności językowej mnie nie dziwi. Natii ma rację obiektywną. I kropka. Ze słownikiem sie nie wygra.
__________________
ahinsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 15:47   #48
bemolka
Zakorzenienie
 
Avatar bemolka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: okolice Wrocka
Wiadomości: 3 867
Dot.: Obgryzanie warg...

ja też ;( i robie to podświadomie jak juz sie na tym złapie to wiem że musze sie powstrzymać, no ale 10 min zapomne i znowu... takie fazy mam, przez pare dni mog enie podgryzać, a potem jak mnie coś złapie to prawie ciągle.
Przed chwilą też ale przeczytałam temat wątku i pomyślałam "oooo kobieto to o tobie - przestań"
bemolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 15:51   #49
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Obgryzanie warg...

Cytat:
Napisane przez natii4 Pokaż wiadomość
Wiem co napisałam-definicje obgryzania i odgryzania leżą bardzo blisko,a generalnie chodzi o to,że została jakaś część ugryziona i poprostu jej nie ma. Obgryzać można paznokcie i tym samym człowiek pozbywa ich części,ale nie obgryzamy ust tylko je przygryzamy. Czy to jest tak trudne do zrozumienia
no nie wiem jak inni ale ja potrafie tak obgryz-przygryzc -wygryzc ze nie bedzie malutkiego fragmentu (szczegolnie dzis ,kiedy sie niepokoje o koziolka)
Slownik slownikiem ale podobno zwracanie uwagi jest niezgodne z regulaminem
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-15, 16:04   #50
rolkaa15
BAN stały
 
Avatar rolkaa15
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 343
Dot.: Obgryzanie warg...

Widze ze nie jestem sama ja mam en problem od podstawowki nie iwem dlaczego prawiecodziennie obgryzam swoje usta do krwi na zewnatrzi wewnatrz moze to ze stresu ale lapie sie na tym ze nawet siedzac przy komputerze obgryzam proboje sie tego nawyku pozbyc ale niestety nie moge ;/ pomozcie !!
rolkaa15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 16:18   #51
joplin
Zadomowienie
 
Avatar joplin
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 668
Dot.: Obgryzanie warg...

Dołączam się... ciągle, gdy tylko jakaś skórka przy ustach mi 'przeszkadza' (mam b. suche usta) to ją muszę odgryźć i kończy się to potem okropnym pieczeniem...
Oprócz tego często mam taki odruch przejeżdżania zębami po języku i przez to pojawiają mi się takie małe pryszczyki na nim, które sa ogromnie denerwujące
__________________
a traveller
joplin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 16:32   #52
wskazówka
Zakorzenienie
 
Avatar wskazówka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Obgryzanie warg...

Cytat:
Napisane przez natii4 Pokaż wiadomość
Wiem co napisałam-definicje obgryzania i odgryzania leżą bardzo blisko,a generalnie chodzi o to,że została jakaś część ugryziona i poprostu jej nie ma. Obgryzać można paznokcie i tym samym człowiek pozbywa ich części,ale nie obgryzamy ust tylko je przygryzamy. Czy to jest tak trudne do zrozumienia
Cytat:
Napisane przez bess Pokaż wiadomość
no nie wiem jak inni ale ja potrafie tak obgryz-przygryzc -wygryzc ze nie bedzie malutkiego fragmentu (szczegolnie dzis ,kiedy sie niepokoje o koziolka)
Slownik slownikiem ale podobno zwracanie uwagi jest niezgodne z regulaminem
Ja też obgryzam skórki, nie wydaje mi się to być przygryzaniem, ponieważ jak wezmę w zęby (trochę brzydko to brzmi ) skórkę i pociągnę ją dalej (oczywiście zębami ) to jej nie będzie, bo się oderwie, więc jednak przygryzanie to nie jest a odgryzanie Zgodzę się z tym, że usta się przygryza a nie ogryza/odgryza, ale skórki wg mnie się odgryza.
wskazówka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 16:44   #53
nom_de...
Zadomowienie
 
Avatar nom_de...
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 157
Dot.: Obgryzanie warg...

Cytat:
Napisane przez ahinsa Pokaż wiadomość
Natii
Znam twoje zamiłowanie do czystości języka i poczułam się troche lepiej, że nie tylko mnie wyobrażenie obgryzionej wargi nieco rozbawiło (kanibalizm, kanibalizm ).

A to, że dyskusja przeniosła się na tory poprawności językowej mnie nie dziwi. Natii ma rację obiektywną. I kropka. Ze słownikiem sie nie wygra.
Normalnie wstalam i zaczelam klaskac

Cytat:
Napisane przez bemolka Pokaż wiadomość
ja też ;( i robie to podświadomie jak juz sie na tym złapie to wiem że musze sie powstrzymać, no ale 10 min zapomne i znowu... takie fazy mam, przez pare dni mog enie podgryzać, a potem jak mnie coś złapie to prawie ciągle.
Przed chwilą też ale przeczytałam temat wątku i pomyślałam "oooo kobieto to o tobie - przestań"
Cytat:
Napisane przez rolkaa15 Pokaż wiadomość
Widze ze nie jestem sama ja mam en problem od podstawowki nie iwem dlaczego prawiecodziennie obgryzam swoje usta do krwi na zewnatrzi wewnatrz moze to ze stresu ale lapie sie na tym ze nawet siedzac przy komputerze obgryzam proboje sie tego nawyku pozbyc ale niestety nie moge ;/ pomozcie !!
Dziewczyny powinnyscie wyrobic w sobe nawyk orientowania sie, ze zaczelyscie obgryzac. Moze powidzcie komus z najblizszego otoczenia, zeby zwracal wam uwage, albo same z tym walczcie, jak ja Cudownych srodkow niestety nie ma...
Mozna cos pogryzac (np. slonecznik) i dzieki temu odciagac swoja uwage, ale wg mnie to niezbyt dobry pomysl... Po pol roku mialybysmy mase porownywalna do mlodych słoniątek

Cytat:
Napisane przez joplin Pokaż wiadomość
Dołączam się... ciągle, gdy tylko jakaś skórka przy ustach mi 'przeszkadza' (mam b. suche usta) to ją muszę odgryźć i kończy się to potem okropnym pieczeniem...
Oprócz tego często mam taki odruch przejeżdżania zębami po języku i przez to pojawiają mi się takie małe pryszczyki na nim, które sa ogromnie denerwujące
Ja tak nie robie Ani nie obgryzam czerwieni wargowej, ani nie "jezdze" zebami po jezyku...
Smaruj usta np. truskawkowa wazelina!
__________________
Do you see?
There's no more me.
I'm happy as can be.
nom_de... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 18:15   #54
caya
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 673
Dot.: Obgryzanie warg...

dobra stop z tym słownikiem to sie już irytujące robi. może założymy kilka wątków: obgryzanie, przygryzanie, wygryzanie i każdy pójdzie gdzie chce :P

ja zaczynam dawać sposoby, które przynajmniej raz mi pomogły
-gruuuba warstwa kremu nivea!
caya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 18:16   #55
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Obgryzanie warg...

Cytat:
Napisane przez ahinsa Pokaż wiadomość
Natii
Znam twoje zamiłowanie do czystości języka i poczułam się troche lepiej, że nie tylko mnie wyobrażenie obgryzionej wargi nieco rozbawiło (kanibalizm, kanibalizm ).

A to, że dyskusja przeniosła się na tory poprawności językowej mnie nie dziwi. Natii ma rację obiektywną. I kropka. Ze słownikiem sie nie wygra.


Cytat:
Napisane przez bess Pokaż wiadomość
Slownik slownikiem ale podobno zwracanie uwagi jest niezgodne z regulaminem
Zwracanie uwagi na błędy ortograficzne i gramatyczne jest niezgodne z regulaminem,a regulamin nic nie mówi o błędach leksykalnych jaki się tu pojawił

Cytat:
Napisane przez caya
ja zaczynam dawać sposoby, które przynajmniej raz mi pomogły
-gruuuba warstwa kremu nivea!
U mnie też tak jest,że jak mam suche usta to je przygryzam czy oblizuję,ale jak mam coś nałożone na nie typu błyszczyk, pomadka, wazelina to nie
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 18:26   #56
ahinsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 278
Dot.: Obgryzanie warg...

Cytat:
Napisane przez nom_de... Pokaż wiadomość
Normalnie wstalam i zaczelam klaskac
No widzisz, nareszcie i ciebie to rozbawiło.
Zdrowy odruch.

Chciałam tylko jeszcze niesmiało zauwazyć, że nie nalezy walczyc z OBJAWAMI, ale z PRZYCZYNAMI przygryzania. Bo nałogi niezwykle łatwo zastępuje się innymi nałogami.

Walczcie ze stresem.
Na przykład śmiechem - wiem, jestem wredna.
__________________
ahinsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 18:55   #57
nom_de...
Zadomowienie
 
Avatar nom_de...
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 157
Dot.: Obgryzanie warg...

Cytat:
Napisane przez ahinsa Pokaż wiadomość
No widzisz, nareszcie i ciebie to rozbawiło.
Zdrowy odruch.

Chciałam tylko jeszcze niesmiało zauwazyć, że nie nalezy walczyc z OBJAWAMI, ale z PRZYCZYNAMI przygryzania. Bo nałogi niezwykle łatwo zastępuje się innymi nałogami.

Walczcie ze stresem.
Na przykład śmiechem - wiem, jestem wredna.
ahinsa a powiedz czy Ty wiesz co znaczy ten problem? Mam nie odrabiac lekcji, nie ogladac telewizji, nie korzystac z komputera, nie myslec intensywnie? Wlasnie podczas takich czynnosci zdarzalo mi sie to robic...
Mowisz smiechem- byc moze to dobra metoda, jesli Ci w stresowych sytuacjach pomaga. Mi nie.
Jestes wredna? Nie sadze, tylko przywalilas tym tycio nietaktownym tekstem na poczatku. Wiesz o co mi chodzi- widok czlowieka z odgryziona i zakrwawiana warga tylko wydaje sie smieszny.
__________________
Do you see?
There's no more me.
I'm happy as can be.
nom_de... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 21:32   #58
ahinsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 278
Dot.: Obgryzanie warg...

Nom, szczerze ci powiem, że poki nie przestaniesz miec tak mega-emocjonalnego podejścia do tego tematu nie uda ci sie wiele zdziałać, żeby przeciwdziałać swojemu nawykowi. Jeżeli cokolwiek sie uda. Troche dystansu.
__________________
ahinsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 22:03   #59
nom_de...
Zadomowienie
 
Avatar nom_de...
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 157
Dot.: Obgryzanie warg...

Cytat:
Napisane przez ahinsa Pokaż wiadomość
Nom, szczerze ci powiem, że poki nie przestaniesz miec tak mega-emocjonalnego podejścia do tego tematu nie uda ci sie wiele zdziałać, żeby przeciwdziałać swojemu nawykowi. Jeżeli cokolwiek sie uda. Troche dystansu.
Juz widze postepy Male, ale sa...
__________________
Do you see?
There's no more me.
I'm happy as can be.
nom_de... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-16, 11:06   #60
sylssa
Raczkowanie
 
Avatar sylssa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 219
GG do sylssa
Dot.: Obgryzanie warg...

Kurcze, wczoraj było dobrze, a dzś przed chwilą się zapomniałam i zaczełam obgryzać.... I mam zadziorki...a to kusi

Tak się zastanawiam czy ahinsa ma rację pisząc że należy wyeliminowć przyczynę przygryzania warg... Bo co tu jest przyczyną??? Stres owszem, załóżmy że można go sie pozbyć (choć nie jest to łatwe), ale intensywne myślenie, czy skupienie???
Z drugiej strony myśleniu (u osób nadmiar wrażliwych) może towarzyszyć stres i znowu wracamy do punktu wyjścia... Czy przyczyną gryzienia byłby tylko stres i nadmierne przeżywanie wszystkiego???
__________________
...musisz wierzyć, że to może się zdarzyć, bo przecież jest ktoś kto też w to wierzy...


...on Cię wybrał dawno temu... wymyślił Cię sobie...


...i spotkasz go - powie Ci, że to Ty...

sylssa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:19.