Dietka warzywna! POLECAM :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-04, 12:03   #1
gapiorka
Raczkowanie
 
Avatar gapiorka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 39
Arrow

Dietka warzywna! POLECAM :)


Zaczynam wątek dietki warzywnej, bo chyba tu takiej nie ma
Dietkę te stosowałam już 2. razy -2. lata temu w grudniu i teraz od jakoś przez miesiąc. To nie jest dieta typowo odchudzająca, ale odchudza.
Polega na jedzeniu tylko warzyw!! ale bez kukurydzy, ziemniaków, groszku, fasoli, wszystkich strączkowych. Z owoców jedynie grejfruty i jabłka. Poprzez dostarczanie organizmowi pokarmów nisko energetycznych zmuszamy go do wykorzystania tego, co już mamy w sobie Pozbywamy się tym samym tzw. złogów, które nie tylko sprawiają, że chudniemy, ale stajemy się zdrowsze. Tą dietę stosowałam ja, moja mama, która sama mi ją poleciła (a wiadomo jak mamy patrzą na diety, chodzi im o zdrowie dziecka itp.) i jej koleżanki z pracy. Wszystkie chudną i nie wracają do poprzedniej wagi Pierwsze 3. są najtrudniejsze, bo trzeba się przyzwyczaić, ale potem, to już.. Żołądek sie skurczy i jest git ;D Ja po tej diecie straciłam apetyt na wszelkiego rodzaju fast foody, chipsy itp. Po prostu nie mam na nie ochoty, a jak zjem, to czuję się po nich zle (boli żołądek). W pierwszym tygodniu diety czuję się lekka, mam dobry humor i widzę jak brzuszek zjeżdża a to motywuje, mootyywujeee.. :p
Także gorąco polecam!

A może, któraś z Was już ja stosowała, hm?

Kóniec,
Pozdrawiam,
Nathi^^
gapiorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 12:14   #2
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Dietka warzywna! POLECAM :)

przez miesiac jesc tylko warzywa ?
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 12:49   #3
gapiorka
Raczkowanie
 
Avatar gapiorka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 39
Red face Dot.: Dietka warzywna! POLECAM :)

Cytat:
Napisane przez anniaa Pokaż wiadomość
przez miesiac jesc tylko warzywa ?

Yhym Wiem, że to brzmi conajmniej niewykonalnie, ale.. ja dałam radę, więc chyba każdy da ;p
Do szkoły brałam obrane, pokrojone marchewki (2-3) i ćwiartki jabłek bądz małe całe Wszyscy mi zawsze podżerali Ja jestem z tych ludzi, kóry muszę coś gryśc non stop, tak więc na każdej przerwie marchewka idelna rzecz ;]
Na obiad np. gotowany kalafior, brokuł
Kolacja i w ciągu dnia jabłka, marchewki itp.

Jestem jakies 2. miesiące po diecie i trzymam się Postanowiłam nie jeśc pieczywa i jem tylko te chlebki Wasa (graham, wieloziarniste). Maja do 16% błonnika, więc po 2. jestem najedzona Opakowanie 5zł, a w nim bodajze 20 chlebków?? Nie jestem pewna
Stram się też nie jeśc pożno i słodyczy, ale przed okresem, to mam taką pazere na czekolade, że trudno hehe :P
A tak ja mówiła, chipsy, które kiedyś kochałam już nie mnie "kręcą", tak smao frytki, kebaby..

Kóniec,
Pozdrawiam,
Nathi^^
gapiorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 12:52   #4
hula_hula
Zakorzenienie
 
Avatar hula_hula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 398
GG do hula_hula
Dot.: Dietka warzywna! POLECAM :)

Dziewczyno, zniszczyłaś sobie metabolizm doszczętnie.
hula_hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 13:37   #5
gapiorka
Raczkowanie
 
Avatar gapiorka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 39
Exclamation Dot.: Dietka warzywna! POLECAM :)

Cytat:
Napisane przez hula_hula Pokaż wiadomość
Dziewczyno, zniszczyłaś sobie metabolizm doszczętnie.

Yyy.. dlaczego?? Nie strasz ;p
gapiorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 13:46   #6
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Dietka warzywna! POLECAM :)

Chyba o głupszej i bardziej nierozsądnej diecie do tej pory nie słyszałam. Aż mnie nosi,aby powiedzieć coś niemiłego,ale powstrzymam się,bo to do niczego nie prowadzi.
Dieta składająca się z samych warzyw? ewentualnie 2 owoce do wyboru? gdzie tu białko,które jest NIEZBĘDNE w diecie,gdzie węglowodany,z których czerpiemy energię,gdzie NNKT?
kompletna głupota,metabolizm na bank zrujnowany.
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 14:41   #7
gapiorka
Raczkowanie
 
Avatar gapiorka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 39
Exclamation Dot.: Dietka warzywna! POLECAM :)

Cytat:
Napisane przez agness51 Pokaż wiadomość
Chyba o głupszej i bardziej nierozsądnej diecie do tej pory nie słyszałam. Aż mnie nosi,aby powiedzieć coś niemiłego,ale powstrzymam się,bo to do niczego nie prowadzi.
Dieta składająca się z samych warzyw? ewentualnie 2 owoce do wyboru? gdzie tu białko,które jest NIEZBĘDNE w diecie,gdzie węglowodany,z których czerpiemy energię,gdzie NNKT?
kompletna głupota,metabolizm na bank zrujnowany.

Wiem, wiem, wiem.. Wiem, co sobie myślicie.. Brakuje tu tych wszystkich składników, ale podkreślałam, ze to nie jest typowa dieta na odchudzanie. Ta dietka pochodzi z ksiązki "Leczyć ducha jedzeniem" czy coś takiego, nie pamietam, a obecnie nie mam jej w domu.
Dieta polega na oczyszczaniu organizmu! Podczas jej stosowania pozbywa się wszystkich złogów, ktore siedza w Nas i niekiedy są przyczynami bólów, chorób itp. Ona jest dobra na gora miesiąc, a potem.. przerwa i można coś innego.

Ja sie czuje po niej bardzo dobrze, a tak jak mówiłam nie pierwszy raz ją stosowałam. I to nie tylko ja..
I jak wszystki diety trzeba stosowac z glową

Pozdrawiam
gapiorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-04, 15:29   #8
truskawaa
Raczkowanie
 
Avatar truskawaa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 490
Dot.: Dietka warzywna! POLECAM :)

Jak mi ktos wytlumaczy w JAKI sposob taka dieta "oczyszcza" organizm ze "złogów" tak od tej strony biochemicznej to uwierze Przez miesiąc? To naprawde za dużo na cokolwiek... nie będe powtarzac to co agness, aniaa i inne dziewczyny, naprawde nie warto niszczyc sobie zdrowia
__________________
truskawaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 15:46   #9
cukiereczeQ
Rozeznanie
 
Avatar cukiereczeQ
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 545
Dot.: Dietka warzywna! POLECAM :)

moim zdaniem ta dieta jest dobra ale.... nie na dluzej jak tydzien ! Bo naprawde mozna sobie rozwalic metabolizm zreszta nie od dzis wiadomo ze chude mieso, jogurty i prod. zbozowe z pelnego ziarna pozwalaja schudnac Trzeba dostarczac organizmowi wszystkich skladnikow odzywczych a w warzywach jest tego zdecydowanie za malo !
pzdr
__________________
58-- 57,5--57 --56,5-- 56 --55,5 --55-- 54,5-- 54


"Jeśli chcesz znajdziesz sposób, jeśli nie znajdziesz powód"

cukiereczeQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-11, 14:10   #10
Malin0wa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Edinburgh
Wiadomości: 83
Dot.: Dietka warzywna! POLECAM :)

ojej..cały miesiąc na samych warzywach? Myślę, że Twoja mama usłyszała co nieco o diecie opracowanej przez Maję Błaszczyszyn. Ale widzę, nie do końca ktoś ją poinformował.
Jest to dieta oczyszczająca, owocowo warzywna. Ale powinna trwać 10 dni.
Polega ona na jedzeniu owoców, warzyw, spożywaniu dużej ilości świeżych soków, wody mineralnej czy też zup warzywnych.

O ile pamiętam powinna wyglądać tak:
1-2 dzień, swieże soki(najlepiej pomarańczowy lub z cytryny) i dowolny owoc (najlepiej jabłko, grapefriut)
3-8 dzień, codziennie dowolne owoce(oprócz banana), na obiad surówki warzywne, na kolacje warzywa na parze lub duszone
9-10 dzień, świeży sok jak dnia 1-2, jakieś musli z jogurtem, na obiad soki z warzyw, rybka albo pierś z kurczaka z surówką, na kolacje sałata lub inne warzywa.

I po takich 10 dniach diety oczyszczającej nie należy raczej wracać do normalnego jedzenia lub "objadania się", tylko najlepiej później stosować dietę 1000kcal jakieś 2 tyg.

Malin0wa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 21:56   #11
Avelon
Przyczajenie
 
Avatar Avelon
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 8
GG do Avelon
Dot.: Dietka warzywna! POLECAM :)

Rozwalić metabolizm.?Ja bym po tygodniu wymiotowała tymi warzywami,biorąc pod uwagę,że jadam tylko strączki,ew. brokuły,kalafior. Z głodu bym padła,a jabłka to wspaniała rzecz. I picie i jedzenia i kilo mniej
__________________
Robisz postępy,
ponieważ przyzwyczaiłeś się do bycia dupkiem.
Avelon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:32.