ESCAPELLE - pomocy! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-28, 22:03   #31
Aagatkaaa
Raczkowanie
 
Avatar Aagatkaaa
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 35
Dot.: ESCAPELLE - pomocy!

Cytat:
Napisane przez Kingulaaa Pokaż wiadomość
Krwawienie bądź plamienie to coś normalnego po takiej dawce hormonów. U mnie również wystąpiło lekkie krwawienie w dniu spodziewanej miesiączki, a potem na okres czekałam 2 miesgoiące.

A i również wyszły mi 2 kreski w teście z moczu. Lecz badanie krwi niczego nie wykazało. Lekarz powiedział, że tak się zdarza gdy organizm "Szaleje"./
Dwa testy z dwoma wyraznymi kreskami by sie mylily??? Nie mozliwe.
Aagatkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 23:50   #32
Kingulaaa
Zadomowienie
 
Avatar Kingulaaa
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 081
Dot.: ESCAPELLE - pomocy!

Cytat:
Napisane przez Aagatkaaa Pokaż wiadomość
Dwa testy z dwoma wyraznymi kreskami by sie mylily??? Nie mozliwe.
Z moczu bardzo możliwe.
Zresztą gdybyś byłą w ciąży to escapelle nie działa na poronienie tylko wtedy podtrzymuje ciąże, dzięki temu, że zawiera Lewonorgestrel.
__________________
Tylko w słowniku sukces jest przed wysiłkiem

razem od 09.03.2010 !

zaręczeni od 15.11.2012

ślub 19.09.2015


Kocham i jestem kochana
Kingulaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 10:46   #33
boxia
Raczkowanie
 
Avatar boxia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Ozorków
Wiadomości: 108
GG do boxia
Dot.: ESCAPELLE - pomocy!

Przyjęłam Escapelle 14.07 około 35 godziny po wpadce z pękniętą prezerwatywą. Niestety kochaliśmy się u szczytu moich dni płodnych. Nigdy nie miałam problemów z nieregularnym cyklem. Nie pojawiło się żadne plamienie, tylko 8 dnia po tabletce zaczęły się dziwne bóle podbrzusza trochę takie jak pierwszego dnia miesiączki, trochę takie jak przy rozwolnieniu i lekkie mdłości wraz z brakiem apetytu. Trwają do dzisiaj, niestety nie mam żadnych innych objawów zwiastujących okres (bóle piersi i puchnięcie), wiem, że przyjęłam potężną dawkę hormonów i mój organizm zgłupiał, ale trochę niepokoją mnie te bóle i pojawiające się mdłości. Dla pewności zrobiłam sobie dzisiaj test ciążowy z moczu (13-o dnia od stosunku), wyszedł negatywny co mnie uspokoiło, jednak teraz zastanawiam się, czy nie zrobiłam sobie krzywdy przyjmując Escapelle. Jak długo mogą sie utrzymywać skutki uboczne??
__________________
I deszcz myślą barwimy
I uderzenia gromu, będące przypomnieniem.
San Rice
boxia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 16:22   #34
MascarpOOne
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wisteria Lane
Wiadomości: 4 236
GG do MascarpOOne
Dot.: ESCAPELLE - pomocy!

Cytat:
Napisane przez boxia Pokaż wiadomość
Przyjęłam Escapelle 14.07 około 35 godziny po wpadce z pękniętą prezerwatywą. Niestety kochaliśmy się u szczytu moich dni płodnych. Nigdy nie miałam problemów z nieregularnym cyklem. Nie pojawiło się żadne plamienie, tylko 8 dnia po tabletce zaczęły się dziwne bóle podbrzusza trochę takie jak pierwszego dnia miesiączki, trochę takie jak przy rozwolnieniu i lekkie mdłości wraz z brakiem apetytu. Trwają do dzisiaj, niestety nie mam żadnych innych objawów zwiastujących okres (bóle piersi i puchnięcie), wiem, że przyjęłam potężną dawkę hormonów i mój organizm zgłupiał, ale trochę niepokoją mnie te bóle i pojawiające się mdłości. Dla pewności zrobiłam sobie dzisiaj test ciążowy z moczu (13-o dnia od stosunku), wyszedł negatywny co mnie uspokoiło, jednak teraz zastanawiam się, czy nie zrobiłam sobie krzywdy przyjmując Escapelle. Jak długo mogą sie utrzymywać skutki uboczne??

Jak sama przyznałaś to jest olbrzymia dawka hormonów. Ja po tej tabletce dostałam miesiączkę na 6 dni po, do tego miałam mdłości, bóle i raz zemdlałam. Moja koleżanka, która mnie właśnie na te tabletkę namówiła "po wypadku" nie miała żadnych dolegliwości po jej zażyciu poza częstym oddawaniem moczu ;-).
Tak więc nie ma co zgadywać najlepiej odczekać ile trzeba i iść zrobić test z krwi.
Oczywiście koleżanka i ja nie zaszłyśmy

---------- Dopisano o 17:22 ---------- Poprzedni post napisano o 16:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Aagatkaaa Pokaż wiadomość
Wlasnie poronilam Escapelle jest do niczego....
Odpiszę tak dla przykładu:

Po 1. Po escapelle nie jest możliwe poronienie.
Po 2. Jeżeli ciąża to dla was nie koniec świata nie bierzcie jej! Bo po co się truć?
MascarpOOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-12, 19:52   #35
Haydamaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 4
Dot.: ESCAPELLE - pomocy!

Hejka! Ja na jednej z imprez zostałam wykorzystana seksualnie. Oczywiacie od razu pobiegłam do ginekologa, ktory po mojej opowiesci z automatu pezepisal mi escapelle i ellaona. Oczywiście wziełam escapelle, bo zdarzenie miało miejsce po owulacji. Ella ona ma wysoka slutecznosc ale wtedy kiedy stosunek odbywal sie przed owulacją - tak mnie poinformowano w gabinecie. Dostałam okres w terminie, ale mega bolesny. Czy Waszym zdaniem może to wynikac z przyjęcia tabletki? Jeszcze nigdy tak mnie nie bolało, miała która z Was podobnie?
Haydamaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-12 20:52:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:03.