SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :) - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-28, 10:44   #91
(:Iza:)
Wtajemniczenie
 
Avatar (:Iza:)
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: moon
Wiadomości: 2 344
Dot.: siemie lniane

ja czasem przed snem popijam 2-3 lyzeczki niezmielonego siemia lnianego pomaga na zaparcia
(:Iza:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-28, 12:46   #92
nowa16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 294
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

Ostatnio zakupiłam len mielony podwójnie odtłuszczony firmy Oleofarm. Są różne warianty smakowe - naturalny, kardamonowy, malinowy, truskawkowy, wiśniowy i z cynamonem. Mi najbardziej smakuje naturalny i ten z cynamonem. Zjadam z jogurtem naturalnym (2 łyżeczki na 175g jogurtu).
nowa16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 11:45   #93
ryba_22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 166
Dot.: siemię lniane

mam pytanie odnosnie przygotowania tej mikstury.
Daje 1 lyzeczke zmielonego siemienia zalewam szklanke wodą przegotowana i pije? czy mam jeszcze odcedzic te "farfocle"? bo kiedys zrobilam sobie taka plukanke do wlosow i byly farfocle...moze byly dlatego ze dodalam do tego wszystkiego wody gazowanej...no nie wiem
ryba_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 17:46   #94
mirynka
Wtajemniczenie
 
Avatar mirynka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 605
Dot.: siemię lniane

Cytat:
Napisane przez ryba_22 Pokaż wiadomość
mam pytanie odnosnie przygotowania tej mikstury.
Daje 1 lyzeczke zmielonego siemienia zalewam szklanke wodą przegotowana i pije? czy mam jeszcze odcedzic te "farfocle"? bo kiedys zrobilam sobie taka plukanke do wlosow i byly farfocle...moze byly dlatego ze dodalam do tego wszystkiego wody gazowanej...no nie wiem

nie odcedza sie, zalewasz siemie i pijesz
__________________
watek kosmetyki


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post16332141


Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/
mirynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-26, 12:14   #95
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

A czy nasiona siemienia lnianego można jeść nierodrobnione np. do jogurtu? Czy należy je zmielić?
__________________

eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-26, 12:29   #96
paooolka23
Raczkowanie
 
Avatar paooolka23
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 317
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

ja polecam mielone odtłuszczone. dobrze działa na brzuszek, cere itp mimo ze mielone zachowuje swoje wartości! kupuje z firmy oleofarm podwojnie odtluszczone
paooolka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-26, 12:36   #97
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

To są jakieś odtłuszczone?

Kupiłam dziś pierwszy raz w sklepie, zwykle, niemielone. Właśnie jestem w trakcie mielenia Dobre to jest - smakuje jak pestki dyni

Ile siemienia można jeść maksymalnie dziennie? Powiedzmy w łyżeczkach?
__________________

eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-26, 15:26   #98
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

Cytat:
Napisane przez eifersucht Pokaż wiadomość
A czy nasiona siemienia lnianego można jeść nierodrobnione np. do jogurtu? Czy należy je zmielić?
jeśli pogryziesz...

Cytat:
Napisane przez paooolka23 Pokaż wiadomość
ja polecam mielone odtłuszczone. dobrze działa na brzuszek, cere itp mimo ze mielone zachowuje swoje wartości! kupuje z firmy oleofarm podwojnie odtluszczone
1. jedzenie 'odtłuszczonego' mija sie z celem. Bo tu właśnie chodzi o te kwasy tłuszczowe nienasycone i ich właściwości których...
2. ...gotowe kupne, zmielone siemie lniane nie posiada.
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-26, 18:10   #99
Little Angel
Wtajemniczenie
 
Avatar Little Angel
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bydzia
Wiadomości: 2 458
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

Ja spozywam siemie gryziono-cale najpierw na kanapkach,potem jako dodatek do musli,w sumie nie wiecej niz dwie lyzki dziennie.Zaczlem je jesc glownie z powodu klopotow z przemiana materii i teraz klopotow brak...
Little Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-26, 20:22   #100
mirynka
Wtajemniczenie
 
Avatar mirynka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 605
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

Cytat:
Napisane przez eifersucht Pokaż wiadomość
To są jakieś odtłuszczone?

Kupiłam dziś pierwszy raz w sklepie, zwykle, niemielone. Właśnie jestem w trakcie mielenia Dobre to jest - smakuje jak pestki dyni

Ile siemienia można jeść maksymalnie dziennie? Powiedzmy w łyżeczkach?
tez jestem tego ciekawa, moze ktos odpowie
__________________
watek kosmetyki


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post16332141


Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/
mirynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-26, 20:35   #101
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

Cytat:
Napisane przez mirynka Pokaż wiadomość
tez jestem tego ciekawa, moze ktos odpowie
nie da się tak określić, każdy ma inną masę, inne zapotrzebowanie...

Ale średnio...
30 g, a oprócz tego jeszcze inne NNKT.
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-27, 09:34   #102
paooolka23
Raczkowanie
 
Avatar paooolka23
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 317
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

ja używam też oleju lnanego i z lnianki, świetny dodatek do sałatek, ryżu itp zreszta lubie się bawić takimi rzeczami, urozmaica smak. naprawde polecam !
paooolka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-27, 18:22   #103
mirynka
Wtajemniczenie
 
Avatar mirynka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 605
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

Cytat:
Napisane przez Ather Pokaż wiadomość
nie da się tak określić, każdy ma inną masę, inne zapotrzebowanie...

Ale średnio...
30 g, a oprócz tego jeszcze inne NNKT.
czyli jak jem ok 2 lyzeczki dziennie to jest ok, nie przesadzam
__________________
watek kosmetyki


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post16332141


Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/
mirynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-27, 19:22   #104
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

Cytat:
Napisane przez mirynka Pokaż wiadomość
czyli jak jem ok 2 lyzeczki dziennie to jest ok, nie przesadzam
mało - jeśli nie masz innych konkretnych NNKT w swojej codziennej diecie
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-27, 20:25   #105
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

A czy prażone siemie nie traci swoich właściwości? Bo mi takie bardzo zasmakowało - pycha smakuje z solą na kanapkach
__________________

eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-27, 20:32   #106
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

Cytat:
Napisane przez eifersucht Pokaż wiadomość
A czy prażone siemie nie traci swoich właściwości? Bo mi takie bardzo zasmakowało - pycha smakuje z solą na kanapkach
jesli nie prażysz zbyt długo to nie traci.
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 18:57   #107
zooosia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 006
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

znalazłam, że siemie lniane działa również przeciw nowotworowo!
http://www.olejlniany.zdrowe-produkt...o=siemielniane
__________________

zooosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-21, 17:50   #108
Katia0005
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 51
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

Witajcie
Ja piję siemię lniane mielone podwójnie odtłuszczone od prawie 5 miesięcy. Nie mogę zgodzić się z tym że jak mielone i odtłuszczone to nie ma żadnych własciwości. Jestem w piątym miesiącu ciąży i na początku pojawiły sie u mnie silne zaparcie i własnie picie tego mielonego odtłuszczonego siemienia lnianego uregulowało mi w ciagu zaledwie 1,5 tygodnia pracę jelit, nie mówiąc już o poprawie cery i paznokci.
Co do odchudzania to lepsze jest właśnie to odtłuszczone bo jak sama nazwa mówi zawiera mniej tłuszczu niż to zwykłe. Moja koleżanka mnie ostrzegała przed tym zwykłym właśnie dlatego że można przytyć.
Nie zrozumcie mnie źle, ja nie krytykuje tego nie mielonego siemienia, każdy pije to co uważa za dobre, tylko nie zgadzam sie ze stwierdzeniem że mielone nie posiada wogóle żadnych własciwośći leczniczych i odżywczych.
pozdrawiam i życzę smacznego mielonego i niemielonego

"Len mielony odtłuszczony zawiera prawie dwukrotnie więcej śluzów, białka, błonnika pokarmowego w porównaniu z tradycyjnym siemieniem lnu. Substancje śluzowe mają przy tym znacznie wyższe wskaźniki pęcznienia i lepkości. Len mielony jest smaczniejszy od tradycyjnych nasion lnu ze względu na usunięcie oleistego posmaku. Wskaźniki strawności białka lnu należą do jednych z najwyższych i są wyższe nawet od strawności białka mleka. Len mielony zawiera aminokwasy, które wpływają korzystnie na wzrok i zapobiegają powstawaniu chorób skóry".

Edytowane przez Katia0005
Czas edycji: 2007-12-21 o 18:29
Katia0005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-21, 19:29   #109
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

Cytat:
Napisane przez Katia0005 Pokaż wiadomość
Witajcie
Ja piję siemię lniane mielone podwójnie odtłuszczone od prawie 5 miesięcy. Nie mogę zgodzić się z tym że jak mielone i odtłuszczone to nie ma żadnych własciwości. Jestem w piątym miesiącu ciąży i na początku pojawiły sie u mnie silne zaparcie i własnie picie tego mielonego odtłuszczonego siemienia lnianego uregulowało mi w ciagu zaledwie 1,5 tygodnia pracę jelit, nie mówiąc już o poprawie cery i paznokci.
Co do odchudzania to lepsze jest właśnie to odtłuszczone bo jak sama nazwa mówi zawiera mniej tłuszczu niż to zwykłe. Moja koleżanka mnie ostrzegała przed tym zwykłym właśnie dlatego że można przytyć.
Nie zrozumcie mnie źle, ja nie krytykuje tego nie mielonego siemienia, każdy pije to co uważa za dobre, tylko nie zgadzam sie ze stwierdzeniem że mielone nie posiada wogóle żadnych własciwośći leczniczych i odżywczych.
pozdrawiam i życzę smacznego mielonego i niemielonego

"Len mielony odtłuszczony zawiera prawie dwukrotnie więcej śluzów, białka, błonnika pokarmowego w porównaniu z tradycyjnym siemieniem lnu. Substancje śluzowe mają przy tym znacznie wyższe wskaźniki pęcznienia i lepkości. Len mielony jest smaczniejszy od tradycyjnych nasion lnu ze względu na usunięcie oleistego posmaku. Wskaźniki strawności białka lnu należą do jednych z najwyższych i są wyższe nawet od strawności białka mleka. Len mielony zawiera aminokwasy, które wpływają korzystnie na wzrok i zapobiegają powstawaniu chorób skóry".
Co do kwestii poprawy perystaltyki - siemie lniane ma bardzo dużo błonnika.
A jeśli chodzi o tłuszcze - siemie zawiera tylko NNKT, które są niezbędne w codziennej diecie. Więc nie ma potrzeby kupowania odtłuszczonego nawet na diecie.
I btw. tyje się od nadmiaru a nie od poszczególnych produktów.
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-22, 11:43   #110
Nutek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 195
GG do Nutek
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

Ja przyrządzam wg. przepisu dietetyczki - jedna duża czubata łyżka mielonego lnu na 3/4 szklanki ciepłej wody. Rano, co najmniej 20 minut przed śniadaniem i wieczorem, przed spaniem. tylko trzeba pamiętać żeby popić to potem od razu co najmniej jedną szklanką najlepiej ciepłej wody (jeszcze lepiej - z cytryną), żeby nie było zaparć.

Lubię siemie, taka smaczna kaszka
Nutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-23, 06:50   #111
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

Cytat:
Napisane przez Nutek Pokaż wiadomość
Ja przyrządzam wg. przepisu dietetyczki - jedna duża czubata łyżka mielonego lnu na 3/4 szklanki ciepłej wody. Rano, co najmniej 20 minut przed śniadaniem i wieczorem, przed spaniem. tylko trzeba pamiętać żeby popić to potem od razu co najmniej jedną szklanką najlepiej ciepłej wody (jeszcze lepiej - z cytryną), żeby nie było zaparć.

Lubię siemie, taka smaczna kaszka
no ale siemie lniane to chyba raczej nie powoduje zaparć skoro ma w sobie dużo błonnika. Prędzej reakcję odwrotną
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-23, 07:23   #112
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

Cytat:
Napisane przez mysza_87 Pokaż wiadomość
no ale siemie lniane to chyba raczej nie powoduje zaparć skoro ma w sobie dużo błonnika. Prędzej reakcję odwrotną

przy dietach wysokobłonnikowych należy bardzo dużo pić płynów z tego względu że błonnik pęcznieje i jeśli płynów jest za mało - powoduje skutki odwrotne do zamierzonych, zamiast zwalczać zaparcia - nasila je.
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-23, 20:25   #113
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

Cytat:
Napisane przez Ather Pokaż wiadomość
przy dietach wysokobłonnikowych należy bardzo dużo pić płynów z tego względu że błonnik pęcznieje i jeśli płynów jest za mało - powoduje skutki odwrotne do zamierzonych, zamiast zwalczać zaparcia - nasila je.
Dziękuję za informację
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 19:04   #114
Katia0005
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 51
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

Ather mam pytanko, kupiłam ostatnio nowe opakowanie siemienia lnianego mielonego ale niestety z innej firmy niz poprzednio (niestety wyrzuciłam opakowanie i nie wiem jaka to była firma) i teraz po zalaniu wodą robią mi sie straszne grudy i gluty z tego mielonego siemienia, napewno tego nie przełknę. Postanowiłam uprazyć sobie zwykłe siemie i zmielić i takie popijam wodą, czy może byc takie zastosowanie??? Czy mysze go mielić czy mogę poprostu zjeść łyżeczkę lub dwie samych zierenek.
I jeszcze jedno co sądzisz o tym produkcie:

"Bioflax jest naturalnym produktem leczniczym o wysokiej zawartości łagodzących i lekkostrawnych substancji śluzowych, aminokwasów egzogennych, błonnika, związków mineralnych i innych substancji bioaktywnych. Wytwarzany jest z odmian lnu o orzechowym smaku i wysokiej wartości odżywczej.
Podany doustnie w postaci śluzowatego kleiku pokrywa warstwą ochronną błony śluzowe przewodu pokarmowego działając osłaniająco i przeciwzapalnie. Wspomaga to leczenie i łagodzi dolegliwości spowodowane stanami zapalnymi i owrzodzeniami żołądka i dwunastnicy.
Zawartość w Bioflaxie białka, błonnika, substancji śluzowych, lignanów jest prawie dwukrotnie wyższa niż w tradycyjnym siemieniu lnu".

I jeszcze czy to jest to samo co prażone w domu??

"Prażone siemię lnu odmiany "złocistej" preparowane według oryginalnej technologi IWN. W wyniku preparacji siemię uzyskuje orzechowo-sezamowy smak co uatrakcyjnia spożywanie go jako dodatku do posiłków. Bogate w cenne aminokwasy, śluz lniany i wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6. Znakomite do spożywania luzem jak również jako dodatek do potraw (jogurty, zupy, sery, etc.).
Skutkuje poprawą perystaltyki jelit."


ps. sorki za taiego długiego i zakręconego posta
pozdrawiam
Katia0005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 20:03   #115
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

Cytat:
Napisane przez Katia0005 Pokaż wiadomość
Ather mam pytanko, kupiłam ostatnio nowe opakowanie siemienia lnianego mielonego ale niestety z innej firmy niz poprzednio (niestety wyrzuciłam opakowanie i nie wiem jaka to była firma) i teraz po zalaniu wodą robią mi sie straszne grudy i gluty z tego mielonego siemienia, napewno tego nie przełknę. Postanowiłam uprazyć sobie zwykłe siemie i zmielić i takie popijam wodą, czy może byc takie zastosowanie??? Czy mysze go mielić czy mogę poprostu zjeść łyżeczkę lub dwie samych zierenek.
Może być takie zastosowanie jak opisałaś. Możesz je jeść zmielone lub zaparzyć wg. przepisu na opakowaniu, ale radzę mielić.
Poza tym zawsze możesz dodać zmielone siemie do jakiegoś serka etc. - ma dobry smak, przypomina troche orzechowy

Cytat:
Napisane przez Katia0005 Pokaż wiadomość
I jeszcze jedno co sądzisz o tym produkcie:

"Bioflax jest naturalnym produktem leczniczym o wysokiej zawartości łagodzących i lekkostrawnych substancji śluzowych, aminokwasów egzogennych, błonnika, związków mineralnych i innych substancji bioaktywnych. Wytwarzany jest z odmian lnu o orzechowym smaku i wysokiej wartości odżywczej.
Podany doustnie w postaci śluzowatego kleiku pokrywa warstwą ochronną błony śluzowe przewodu pokarmowego działając osłaniająco i przeciwzapalnie. Wspomaga to leczenie i łagodzi dolegliwości spowodowane stanami zapalnymi i owrzodzeniami żołądka i dwunastnicy.
Zawartość w Bioflaxie białka, błonnika, substancji śluzowych, lignanów jest prawie dwukrotnie wyższa niż w tradycyjnym siemieniu lnu".

brzmi interesująco, myślę że nie zaszkodzi ale polecam skonsultować się z lekarzem odnośnie tego specyfiku, ew. poszukać na forum opinii innych na jego temat, na pewno coś się znajdzie


Cytat:
Napisane przez Katia0005 Pokaż wiadomość
I jeszcze czy to jest to samo co prażone w domu??

"Prażone siemię lnu odmiany "złocistej" preparowane według oryginalnej technologi IWN. W wyniku preparacji siemię uzyskuje orzechowo-sezamowy smak co uatrakcyjnia spożywanie go jako dodatku do posiłków. Bogate w cenne aminokwasy, śluz lniany i wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6. Znakomite do spożywania luzem jak również jako dodatek do potraw (jogurty, zupy, sery, etc.).
Skutkuje poprawą perystaltyki jelit."


ps. sorki za taiego długiego i zakręconego posta
pozdrawiam
kupne prażone nigdy nie będzie takie jak prażone w domu, własnoręcznie lepsze to domowe oczywiście, przynajmniej wiesz co z nim dokładnie robisz i co dodajesz i masz świeże.
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 20:13   #116
Katia0005
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 51
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

Ather dziękuję za odpowiedź
Katia0005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-29, 09:28   #117
Nutek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 195
GG do Nutek
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

Cytat:
Napisane przez Katia0005 Pokaż wiadomość
Ather mam pytanko, kupiłam ostatnio nowe opakowanie siemienia lnianego mielonego ale niestety z innej firmy niz poprzednio (niestety wyrzuciłam opakowanie i nie wiem jaka to była firma) i teraz po zalaniu wodą robią mi sie straszne grudy i gluty z tego mielonego siemienia, napewno tego nie przełknę.

Katia! Miałam taki sam problem jak Ty - pierwszy raz mi się zdarzyło kupic mielony len, którego po prostu NIE DAłO się przyrządzić bez grudek... I jużgo chciałam wyrzucić, gdy wpadłam na pomysł i po prostu przesiałam je w całości przez sitko, takie ze średnimi oczkami (ale pewnie im mniejsze tym lepiej). Teraz już grudek nie ma, siemie odratowane
Nutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 19:41   #118
Katia0005
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 51
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

Nutek ja napewno już takiego nie przełknę tak się zraziłam, a na dodatek to że jestem w ciąży powoduje że sam zapach mnie odrzuca. Jak miałam z innej firmy to zalewałam wodą dolewałam soku i piłam jak grysik i dało sie przełknąć, ale to co mam teraz to poprostu porażka, ale dzięki za radę, jak mi trochę obrzydzenie przejdzie to napewno spróbuje . Narazie praże sobie całe ziarna, mielę je w młynku i popijam wodą albo daje do jogurtu jak radziła Ather i powiem, że smak naprawde przypomina orzechowy i jest całkiem niezły szczególnie z jogurtem biszkoptowym Danona.

A tak na marginesie to co sądzicie o smakowym siemieniu mielonym na przykład o smaku cynamonowym??? dobre to jest??
pozdrawiam
Katia0005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-31, 13:09   #119
kreetka
Przyczajenie
 
Avatar kreetka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 22
Wyślij wiadomość przez MSN do kreetka
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

Ja miele siemie sama, przez to nie jest zbyt drobne i nie ma grudek
Poza tym takie mielone trzeba dosc szybko zjesc, duzo szybciej traci swoje magiczne wlasciwosci!
Musze jednak przyznac, ze do smaku ciezko jest sie przyzwyczaic...
kreetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-01, 13:58   #120
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

Cytat:
Napisane przez kreetka Pokaż wiadomość
Ja miele siemie sama, przez to nie jest zbyt drobne i nie ma grudek
Poza tym takie mielone trzeba dosc szybko zjesc, duzo szybciej traci swoje magiczne wlasciwosci!
Musze jednak przyznac, ze do smaku ciezko jest sie przyzwyczaic...
zawsze można mielić konkretną ilośc bezpośrednio przed spożyciem. A co do smaku - mi osobiście bardzo smakuje, ma lekko orzechowy posmak
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-27 15:00:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:47.