już się nie kręcą :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-08, 10:55   #1
trolla2405
Rozeznanie
 
Avatar trolla2405
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 697
Question

już się nie kręcą :(


Witam!
jakie mogą byc przyczyny tego że włosy przestają się kręcić?
W wieku 12 lat ściełam długiego warkocza (wlosy wtedy tylko się lekko falowały). Od tej pory włosy zaczęły się stopniowo kręcić, dochodząc po kilku latach do burzy loków. W liceum miałam już niezłe loki
Ale z rok temu zaczęły się rozprostowywać ;( Znajoma-fyzjerka która mnie ścina mówiła że nie poznaje moich włosów bo co do niej przychodze to mam prostsze.
W tym momencie są lekko falowane, i naprawdę nieźle się muszę namęczyć żeby choć trochę się naturalnie kręciły(szampon, pianka do włosow kręconych).
Czy jest to może efekt zmian hormonalnych? Mam teraz 26 lat więc może sie trochę uspokoiły mi te hormony.
Wydaje mi sie że nie jest to kwestia pielęgnacji ponieważ przez dobrych kilka lat nie miałam problemów z utrzymaniem loczków na głowie.
Diety też nie zmieniłam.
Nie choruję.
Proszę odpiszcie czy ktoś miał taki przypadek.
trolla2405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-08, 11:17   #2
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: już się nie kręcą :(

Cytat:
Napisane przez trolla2405 Pokaż wiadomość
Czy jest to może efekt zmian hormonalnych? Mam teraz 26 lat więc może sie trochę uspokoiły mi te hormony.
Wydaje mi sie że nie jest to kwestia pielęgnacji ponieważ przez dobrych kilka lat nie miałam problemów z utrzymaniem loczków na głowie.
Diety też nie zmieniłam.
Nie choruję.
Proszę odpiszcie czy ktoś miał taki przypadek.
Hmmm. Włosy to zmutowana skóra, wobec czego może można byłoby się pokusić o porównanie do cery ? Pod wpływem hormonów cera może stać się z suchej - tłusta i trądzikowa, lub odwrotnie, więc może też miałoby to jakiś wpływ na skręt ?

Może nasze forumowe "kręcioły" się wypowiedzą
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-08, 11:22   #3
iris_ek
Rozeznanie
 
Avatar iris_ek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 504
Dot.: już się nie kręcą :(

a nie wykonywałaś jakiś zabiegów kręcących włosy? Znam dwa przypadki, w których po zrobieniu trwałej na włosach średniokręconych/falowanych zostały proste piórka...
iris_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-08, 11:28   #4
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: już się nie kręcą :(

Cytat:
Napisane przez iris_ek Pokaż wiadomość
a nie wykonywałaś jakiś zabiegów kręcących włosy? Znam dwa przypadki, w których po zrobieniu trwałej na włosach średniokręconych/falowanych zostały proste piórka...
To bym się nieźle wpieniła
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-08, 17:44   #5
hawrodytka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: woj.Opolskie m. Gł........
Wiadomości: 2 018
GG do hawrodytka
Dot.: już się nie kręcą :(

Ja mialam falujace sie wlosy. Ale ja zaczelam brac tabletki anty, to odrostaly mi proste. Moze tez bierzesz anty?
hawrodytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-08, 21:52   #6
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: już się nie kręcą :(

Jeżeli Twoja pielęgnacja jest bez zarzutu to przyczyną najprawdopodobniej są hormony. Wiele dziewczyn obserwuje zmiany w strukturze włosa pod wpływem:
-brania tabletek antykoncepcyjnych
-odstawienia w/w
-ciąży

Jeżeli masz loki pierścionki, typ 3B, które dodatkowo zapuszczasz, to przyczyną może być także...wzrost. Ten typ włosa wykazuje tendencję do rozprostowywania się wraz z długością.
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-09, 09:56   #7
trolla2405
Rozeznanie
 
Avatar trolla2405
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 697
Dot.: już się nie kręcą :(


tabletki biorę anty
jak tak liczę to przestały się kręcić około 2 lat po rozpoczęciu zażywania
ale jest światełko w tunelu - zamierzam odstawić za jakiś czas; ciekawe co będę mieć w czasie ciąży i później - afro?
Jeżeli to hormony to jest szansa że znow się zaczną kręcić
Co do cery to nie zauważyłam praktycznie żadnych zmian w ciągu tych kliku ostatnich lat.
trolla2405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-09, 10:01   #8
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: już się nie kręcą :(

Cytat:
Napisane przez trolla2405 Pokaż wiadomość

tabletki biorę anty
jak tak liczę to przestały się kręcić około 2 lat po rozpoczęciu zażywania
ale jest światełko w tunelu - zamierzam odstawić za jakiś czas; ciekawe co będę mieć w czasie ciąży i później - afro?
Jeżeli to hormony to jest szansa że znow się zaczną kręcić
Co do cery to nie zauważyłam praktycznie żadnych zmian w ciągu tych kliku ostatnich lat.
Jest szansa, że wrócą do siebie, kiedy odstawisz, ale musisz pamiętać, że te, które już wyrosły się nie zmienią. Dopiero te odrastające będą takie jak kiedyś. Co do ciąży - niestety wielu kobietom prostują się włosy po urodzeniu. Zdarza się jednak, że kręcą się bardziej albo pozostają takie same. Organizm ludzki kryje jeszcze przed nami wiele tajemnic.
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 17:08   #9
trolla2405
Rozeznanie
 
Avatar trolla2405
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 697
Dot.: już się nie kręcą :(

dzięki za odpowiedzi
cóż narazie nie zrezygnuje z tabletek ale bedę pilnować czy jak odstawie to włoski zrobią się kręcone
muszę przeczytać na ulotce czy coś takiego jest napisane jako możliwy efekt uboczny
trolla2405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 19:53   #10
sparx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 745
Dot.: już się nie kręcą :(

Nio ja mialam kiedys piekne krecone wloski...teraz z wiekiem przestaja mi sie krecic...zauwazyłam ze im dłuzsze tym bardziej proste...chyba musze je obciac
no i jasna sprawa...farbowanie...
__________________
-
Kocham
-
sparx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 17:23   #11
Aguśkaa83
Zakorzenienie
 
Avatar Aguśkaa83
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 409
Dot.: już się nie kręcą :(

Witam...jestem teraz w ciazy i zaobserwowalam ze pod wplywem hormonow ciazowych wlosy kreca mi sie mocniej...zawsze wlosy mi sie lekko podkrecaly ale teraz to sie zrobila burza lokow...ale wcale mi sie to nie podoba..wolalam jak lekko sie podkrecaly a nie jak u baranka
__________________
FILIPEK
16.05.2009 godz. 11:55
SZYMONEK

08.03.2012 GODZ. 18:47

Najpiękniejsze dni w moim życiu!

Aguśkaa83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-12, 18:16   #12
emilcynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 12
Dot.: już się nie kręcą :(

Hej
Mam podobny problem. Szukałam informacji w necie na ten temat, ale nic konkretnego nie znalazłam. Od urodzenia miałam mocno falowane włosy, od 16 roku życia - kręcone, śliczne loczki. W wieku 21 lat zaczęłam brać tabletki anty (przez 4 lata) i przez ten czas włosy na szczęście nie zmieniły swojej struktury. 2 miesiące po odstawieniu tabletek włosy z kręconych zmieniły się w lekko falujące. Myślałam, że wrócą do poprzedniego stanu, ale od roku nie ma żadnych zmian i jestem załamana tym faktem, bo kompletnie nie radzę sobie z tymi, które mam teraz na głowie Czy jest jakaś szansa, że będę miała z powrotem swoje loczki? Możliwe, że hormony odpowiedzialne za włosy nie wrócą już do normy? Może odpowiednie podcięcie coś pomoże?
Z góry dziękuję za pomoc
emilcynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 13:30   #13
201802141209
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 465
Dot.: już się nie kręcą :(

Treść usunięta
201802141209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 15:41   #14
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: już się nie kręcą :(

Przyczyn może być wiele. Mogą to być wspomniane hormony czy niewłaściwa pielęgnacja (tutaj kłania się podforum dla zakręconych). Może to być też niewłaściwe ścięcie. U niektórych im krótsze włosy tym bardziej kręcone, a u innych im dłuższe. Może to też być zmiana struktury włosa (prostowanie, kręcenie lokówką, trwała, farbowanie). Ja też tak mam. Jako dziecko miałam ledwo ledwo falowane włosy. Gdy byłam nastolatką, po ścięciu u fryzjera zaczęły kręcić się jak szalone. Trwało to sporo lat. W trakcie farbowałam na różne kolory. Gdy wróciłam do naturalnych stały się prawie że proste.
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 18:54   #15
emilcynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 12
Dot.: już się nie kręcą :(

Może powodem jest to, że moje włosy są za długie i zbyt ciężkie. Należę właśnie do tych, którym włosy ładniej się kręcą, gdy są krótsze. Jutro wybieram się do fryzjera, żeby je podciąć. Jeśli to nie pomoże to pozostaje mi tylko konsultacja z lekarzem.
Ps. Przyznam, że często (ale od zawsze) używam suszarki, farbuje sporadycznie odżywkami z Henny.

Dzięki za odpowiedzi
emilcynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:56.