problem z oczami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-09, 14:52   #1
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474

problem z oczami


witam mam taki dzwiny problem mam nadzieje ze mi troche pomozecie
jakis tydzien temu bolalo mnie oko troche kóło, a teraz mam zaczerwienione, boli mnie, jakas wydzielina sie z niego wydziela i pare razy mi sie wydawalo ze widze jakies blyski swiatla. na dodatek mnie boli glowa i mam silniejsze i dluzej trwajace migreny nie wiecie co to moze byc?
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 14:53   #2
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: problem z oczami

Cytat:
Napisane przez fiolusiek Pokaż wiadomość
witam mam taki dzwiny problem mam nadzieje ze mi troche pomozecie
jakis tydzien temu bolalo mnie oko troche kóło, a teraz mam zaczerwienione, boli mnie, jakas wydzielina sie z niego wydziela i pare razy mi sie wydawalo ze widze jakies blyski swiatla. na dodatek mnie boli glowa i mam silniejsze i dluzej trwajace migreny nie wiecie co to moze byc?
powód żeby iść do lekarza?
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 15:16   #3
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: problem z oczami

do okulisty trudno sie dostac a do mojej lekarki rodzinnej to nie chce isc wydaje mi sie ze to jest zapalenie spojowki
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 15:32   #4
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: problem z oczami

My Ci nie powiemy, nawet, gdybyśmy bardzo chciały.
Innej opcji niż lekarz nie ma.
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 15:35   #5
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: problem z oczami

Cytat:
Napisane przez rosiek Pokaż wiadomość
My Ci nie powiemy, nawet, gdybyśmy bardzo chciały.
Innej opcji niż lekarz nie ma.
otóż to
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 15:55   #6
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: problem z oczami

Cytat:
Napisane przez fiolusiek Pokaż wiadomość
do okulisty trudno sie dostac a do mojej lekarki rodzinnej to nie chce isc wydaje mi sie ze to jest zapalenie spojowki
Co z tego, ze tak Ci się wydaje? Ta wiedza Ci nic nie da, i tak musisz iść do lekarza, bo bez jego pomocy się nie obejdzie.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 16:00   #7
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: problem z oczami

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Co z tego, ze tak Ci się wydaje? Ta wiedza Ci nic nie da, i tak musisz iść do lekarza, bo bez jego pomocy się nie obejdzie.
Koniecznie maszeruj do lekarza!
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-09, 16:29   #8
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: problem z oczami

Nawet jeśli tak Ci się wydaje, to leków nie dostaniesz bez recepty. Do okulisty marsz! Jeśli do przychodni są kolejki, do prywatnych nie powinno.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 16:30   #9
luna88
Raczkowanie
 
Avatar luna88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 296
Dot.: problem z oczami

Jak jest zapalenie spojówek to raczej nie wydziela się wydzielina, tylko są czerwone, łzawią okropnie i bolą.
Koniecznie idź do lekarza, z oczami nie ma żartu!!
luna88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 16:53   #10
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: problem z oczami

Cytat:
Napisane przez luna88 Pokaż wiadomość
Jak jest zapalenie spojówek to raczej nie wydziela się wydzielina, tylko są czerwone, łzawią okropnie i bolą.
Jak to nie?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zapalenie_spoj%C3%B3wek
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 17:22   #11
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: problem z oczami

jak napisalas o tych przeblyskach, to nie wiem czemu, ale mi sie skojarzylo z jaskra..
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-09, 17:38   #12
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: problem z oczami

Możliwe.
"Objawów jest tyle, ile postaci jaskry. Objawy mogące świadczyć o niepokojących procesach zachodzących w oku to poranne migreny, widzenie tęczowych pól, obijanie się o przedmioty, odczucie intensywnego bólu oka i głowy, mdłości, zawroty głowy. Wtedy bezwzględnie należy udać się do lekarza na badania." /źródło
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 17:46   #13
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: problem z oczami

Cytat:
Napisane przez fiolusiek Pokaż wiadomość
do okulisty trudno sie dostac a do mojej lekarki rodzinnej to nie chce isc wydaje mi sie ze to jest zapalenie spojowki
A co to, jeden okulista w kraju? Jak trudno się dostać do jednego, to idzie się do drugiego.
__________________
Jeszcze: 4 3 2 1 kg

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 17:49   #14
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: problem z oczami

I nie do lekarza rodzinnego, tylko do okulisty trzeba.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 21:04   #15
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: problem z oczami

nie straszcie mnie jaskra jak jutro nic sie nie porawi to w czartek pojde do lekarza. moze przez to zlapalam to zapalenie ze zadlugo ostatnio siedzialam przed komputerem
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 23:10   #16
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: problem z oczami

Zapalenie nie bierze się od komputera. Suchość oczu sprzyja chorobom, ale ich nie powoduje. Czy używasz szkieł kontaktowych, kremu pod oczy, malujesz oczy (możliwa reakcja alergiczna lub zakażenie kosmetyków - tusz do wyrzucenia)?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 07:15   #17
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: problem z oczami

czytalam ze to moze byc od przeciazenia oczu. co prawda na niektore tusze mam uczulenie bo oczy mnie swedza ale nie uzywalam juz tuszu chyba z rok i wogole sie nie maluje juz
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 10:11   #18
northwestpassage
Zadomowienie
 
Avatar northwestpassage
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 1 525
Dot.: problem z oczami

Spróbuj pozakraplac oczka Starazolin Ulga (bez recepty), znika czeroność i takie wydzieliny, miałam podobnie (zapalenie oczu od soczewek, pozakraplałam, wymieniłam na nowe i było w porządku , może obejdzie się bez lekarza? jesli to nie pomoże to koniecznie idź do jakiegoś, może coś przypisze na recepte.
__________________
Kwiaty są pięknymi słowami i hieroglifami natury, którymi daje nam ona poznać, jak bardzo nas kocha.
Johann Wolfgang Goethe (1749-1832)


northwestpassage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 12:36   #19
rare bird
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 265
Dot.: problem z oczami

a nie możesz iść do okulisty prywatnie? wiem, że to kosztuje, ale o oczy warto zadbać

a jak sobie np. kupisz krople i uznasz że jesteś "wyleczona" to i tak wyleczysz tylko objawy, a nie chorobę i jej przyczynę. wątpię, żeby obeszło się bez lekarza i specjalistycznych badań - to jest choroba oczu, a nie rozcięta skóra.
__________________
rare bird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-10, 12:55   #20
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: problem z oczami

Cytat:
Napisane przez northwestpassage Pokaż wiadomość
Spróbuj pozakraplac oczka Starazolin Ulga (bez recepty), znika czeroność i takie wydzieliny, miałam podobnie (zapalenie oczu od soczewek, pozakraplałam, wymieniłam na nowe i było w porządku , może obejdzie się bez lekarza? jesli to nie pomoże to koniecznie idź do jakiegoś, może coś przypisze na recepte.
Nie, nie obejdzie się.
Jakbyś przeczytała uważnie, wiedziałabyś,że dziewczyna ma nasilone bóle głowy i widzi błyski.
__________________
Jeszcze: 4 3 2 1 kg

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 21:41   #21
carmen88
Raczkowanie
 
Avatar carmen88
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 73
Dot.: problem z oczami

Podpinam się pod temat, zamiast tworzyć nowy.
Doradźcie mi, proszę...
Noszę soczewki, wczoraj rano chyba wpadł mi do oka jakiś pyłek albo go potarłam - w każdym razie czułam silne pieczenie, a przez godzinę nie miałam warunków, żeby je przemyć. Później, kiedy miałam już dostęp do wody i łazienki, wyjęłam soczewki, przemyłam oko i nałożyłam na powrót przemyte soczewki (nie miałam jak wrócić do domu, a mam dużą wadę wzroku i bez soczewek/okularów trudno mi sobie normalnie radzić...). Oko wtedy było intensywnie czerwone, z czasem kolor zaczął ustępować, pieczenie również ustało. Zakrapiałam je wczoraj kilka razy sztucznymi łzami.
Dzisiaj od rana widać zaczerwienione lekko żyłki, ale je widać niezmiennie. Kupiłam sobie dzisiaj rano Starazolin i zakrapiałam 3 razy po dwie krople - żyłki są mniej widoczne, ale nadal nie wyglądają naturalnie.
Dodam, że nie mam żadnych innych objawów zapalenia spojówek, jak pieczenie, uczucie piasku pod powiekami, wydzielina - wyłącznie zaczerwienienie.
Miałyście może podobny przypadek? Używałyście na to Starazolinu? Jak szybko Wam przeszło?
Może w ogóle nie ma sensu moje przejmowanie się tym i przesadzam... Miałam kiedyś zapalenie spojówek i źle to wspominam, stąd moja panika
Pomóżcie proszę
carmen88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 21:47   #22
northwestpassage
Zadomowienie
 
Avatar northwestpassage
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 1 525
Dot.: problem z oczami

ja też noszę soczewki, czasem przez moje gapiostwo pojawiają mi się czerwone krwinki w oczach - dlaczego? no właśnie zapominam sciagnąc przez 2-3 dni , ale zwykle wszystko samo się uspakaja po oczyszczeniu ich.

u mnie jak już było źle i zakraplałam Starazolinem to tak dwa do max trzech dni, więc się nie martw tylko pozakraplaj oczka jutro i wieczorem zobaczysz ze będzie juz dobrze, jak nie to w niedziele też i na pewno pomoże
__________________
Kwiaty są pięknymi słowami i hieroglifami natury, którymi daje nam ona poznać, jak bardzo nas kocha.
Johann Wolfgang Goethe (1749-1832)


northwestpassage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 21:55   #23
carmen88
Raczkowanie
 
Avatar carmen88
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 73
Dot.: problem z oczami

northwestpassage - dziękuję
Właśnie chyba panikuję za bardzo. Ale mam wrażenie, że o ile po pierwszym zakropieniu objawy się zmniejszyły, to teraz jest ciągle tak samo. Chyba mam coś z hipochondryczki Boję się tylko tego zapalenia i tego, że znowu usłyszę, jak wtedy, że nie mogę się uczyć, a jest sesja i się nie da

A bardzo źle było u Ciebie przed tym Starazolinem?
carmen88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 22:01   #24
Lara Croft
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 307
Dot.: problem z oczami

Podraznilas sobie spojowke, Starazolin powinien pomoc, ale tez nie od razu. Jak sie skaleczysz na skorze to tez nie od razu Ci sie goi.
__________________
Moze nie jestem idealna, ale idealnie sobie z tym radze!
Lara Croft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-23, 05:59   #25
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: problem z oczami

Cytat:
Napisane przez Lara Croft Pokaż wiadomość
Podraznilas sobie spojowke, Starazolin powinien pomoc, ale tez nie od razu. Jak sie skaleczysz na skorze to tez nie od razu Ci sie goi.
dziekuje za chec pomocy ale to bylo wirusowe zapalenie spojowek bylam u okulisty
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 14:09   #26
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: problem z oczami

fiolusiek - o, fajnie że napisałaś co w końcu się okazało Mam nadzieję, że oczka już zdrowe.

carmen88 - standardowo: jak nie minie do tygodnia, marsz do okulisty (powiedzmy, że do piątku, żeby jakby co nie przeciągać rozpoczęcia leczenia do poniedziałku). Dobrze, że się martwisz, jako soczewkowiczka jesteś mocno narażona na infekcje. Przemywałaś je wczoraj wodą czy płynem? Jeśli wodą, to do wyrzucenia. Nosisz je od tego czasu? Odstaw je na parę dni, przez ten czas codziennie zmieniając płyn i czyszcząc je mechanicznie. Nie przesadzaj ze Starazolinem. Może to tylko podrażnienie, może nie. Jedno jest pewne - konieczność odstawienia soczewek do czasu aż objawy miną. Mam nadzieję, że za parę dni przejdzie

northwestpassage - masz soczewki, które można nosić kilka dni non stop, czy zwykłe i zapominasz ściągnąć? Jeśli to drugie, to powiedz mi, jak to możliwe, że myjesz się codziennie, a czynności związane z soczewkami (zdejmowanie, czyszczenie), które są podstawową higieną oczu, wykonujesz co parę dni?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 14:14   #27
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: problem z oczami

zapomnialam napisac wczesniej mam nadzieje ze to sie juz nigdy nie powtorzy
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 16:57   #28
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: problem z oczami

Ja mam troszkę inny problem, a mianowicie bardzo zmęczone oczy. Spędzam dziennie ok. 10 godzin przed komputerem, taką wykonuję niestety pracę. Po całym dniu oczy się zmęczone, nagle zaczynają piec i łzawić, trwa to chwilę, aż gałka się nawilży, po czym znowu jest na jakiś czas spokój. Nadmieniam, że noszę okulary przeznaczone w szczególności do pracy przy komputerze i oglądania tv. Moje oczy nie wykazują typowych objawów "suchego oka".
Czy znacie jakieś sprawdzone przez Was kropelki, na receptę lub bez, aby ulżyć moim oczom? Wybieram się do okulisty, chciałabym jednak zaczerpnąć również i Waszego zdania, z waszych doświadczeń.

Dziękuję i pozdrawiam
__________________
"Szukaj małej różnicy, która uczyni wielką różnicę w Twoim życiu"
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 21:09   #29
123asia
Rozeznanie
 
Avatar 123asia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 518
Dot.: problem z oczami

Dziewczyny nie znalazlam innego wątku na temat oczu. A więc: noszę soczewki kontaktoweod kilku lat, i zauważyłam tak z tydzień temu jakąś czerwoną podłużną narośl na oku, w kąciku(tym od strony nosa) odstawiłam wiec soczewki. Poszłam na lekarza, ktory stwierdził, że mam zapalenie spojówek, dostałam krople itd. Jednak po tygodniu nie ma w ogole poprawy. Dodam, że mam mnóstwo żyłek w oku. Nie odczuwam bólu, nie łzawią mi oczy. Kontrole mam dopiero za 7 dni Wiecie może co mi dolega?
123asia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 08:10   #30
fionka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 118
Dot.: problem z oczami

Hej ja się tu podepnę ze swoim dylematem

Wiec jeszcze jak szlam na prawko 4 lata temu i miałam badanie wzroku u lekarza widziałam wszystko pięknie, rok później gdy miałam badany wzrok (przy tablicy z literkami) pomyliłam jakaś literkę prawym okiem z dolnego rządku o ile pamiętam. To był czas kiedy często łzawiły mi oczy a ja myślałam ze to alergia wiec do okulisty się nie wybierałam. Potem miałam taki czas ze prawie 12/24 h spędzałam przy kompie w tym 6-8 h w pracy i nie wiem kiedy tak mocno pogorszył mi sie wzrok zwlekałam odkładałam ciągle wizytę u okulisty bo albo brak kasy albo brak czasu Teraz nie widzę napisów na filmie w 52 calowym telewizorze z 6 m, chyba ze zmrożę oczy ze prawie zamknę, auto wprawdzie prowadzę po krótkich stałych trasach z domu do pracy i nie ma problemu, ale gdy raz z TZ pojechałam gdzieś do nieznanego większego miasta i wsiadłam za kierownice to zatrzymałam sie i zamieniłam sie z nim z powrotem bo na dużych drogowskazach musiałam wytężać wzrok zeby zobaczyć którędy np jechać do Katowic. Chodze na kurs jezyka obcego i nie widzę wyraźnie z tablicy widzę tylko w pierwszej ławki o ile literki nie sa za małe.
Zapisałam sie do okulistki prywatnie ale mam termin dopiero za miesiąc wolny wiec czekać muszę. A to czekanie jest straszne, weszłam w necie na jekies stronki z przykładowym badaniem wzroku i np jak patrzałam na tablice do badania oczu z 3,5 m to widziałam tylko górna literkę i po zmrożeniu oczu 2 górny rząd dużych literek. Teraz sie martwię, ze okaże sie mam jakies -7 dioptrii, nie wiem do ilu dioptrii można nosić szklą. Pol roku temu gdy przymierzałam koleżanki -1,75 widziałam w nich rewelacyjnie az wydawało mi sie ze za mocno.
Nie wiem czy w ciagu 3 lat wzrok moze sie tak mocno popsuć ze nie widze liter jak jestem w miejscu pełnym ludzi szczególnie w pomieszczeniu oddalone twarze widzę zamazane.
moze problem leży gdzieś głębiej ?

Przy jakiej wadzie wzroku (- dioprie) nie widzi sie liter z tablicy okulistycznej???????

---------- Dopisano o 08:50 ---------- Poprzedni post napisano o 08:44 ----------

I czy przy pierwszej wizycie u okulisty można wszystko załatwić od razu? tzn zbadać jaka wada i przepisać szklą? Czy będę musiała oczy zakrapiać itp??
Pytam bo tydzień po tej umówionej wizycie wyjeżdżam do angli na 3 miesiące, a chciałabym już wtedy mieć szkła.

---------- Dopisano o 09:10 ---------- Poprzedni post napisano o 08:50 ----------

Zastanawia mnie jeszcze czy mogą cofnąć mi bezterminowe prawo jazdy ??
Normalne, ze będę nosiła szklą (ostatecznie okulary) bo wiem ze muszę i nawet teraz prawie nie jeżdżę autem. Ale jak ja taka ślepa jak kura sie zrobiłam przez te 2-3 lata to sie zastanawiam czy mi tego prawka nie cofną??

I tak sobie przypomniałam, ze jak miałam 14-15l to z kumpela zakrapiałam sobie oczy kroplami mojej siostry na rozszerzenie źrenic bo chciałyśmy mieć wielkie źrenice no mlode i głupie porostu ale nie zakrapiałyśmy non stop zdazylo nam sie z 4 razy zakropić i nie tak codziennie jak to moja siostra musiala prze tydzień tylko my z 2 razy zakropiłyśmy i to wszytko no ale sie zastanawiam czy to wzroku nie popsuło nam?? bo i ona nosi okulary teraz i ja mam problem ze wzrokiem??

Edytowane przez fionka88
Czas edycji: 2010-08-18 o 07:45
fionka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:58.