Cło. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-07, 20:16   #1
ninoh
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 16

Cło.


Zamawiam z USA pewną rzecz, ogółem wysyłam im 107$.
Ta rzecz kosztuje 70$ a reszta to koszt przesyłki.

I co z tym cłem? Go będę musiała pryz odbiorze dopłacić...? Czy jak? I ile mniej więcej się płaci tego cła? Ile ja moge zapłacić?
ninoh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 20:55   #2
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Cło.

ta rzecz do ciebie nie przyjdzie tylko przyjdzie do ciebie zaproszenie do zapłaty cła a rzecz dopiero jak cło wpłacisz

wielkość cła zależy od rodzaju rzeczy jaką zamawiasz
np. elektronika, obuwie - to wszystko ma inne stawki cła

moim skromnym jak to elektronika to moze wyjść ok 80 -100zł nawet
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 20:58   #3
weraph
Rozeznanie
 
Avatar weraph
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 883
GG do weraph
Dot.: Cło.

Wszystko zalezy co to jest. I ile wazy. Zwykle jesli paczka nie wazy wiecej niz 200-300 gramów Urząd Celny się nie czepia (chyba ze paczka z góry jest przeznaczona na oclenie).
Cło do większosci rzeczy wynosi 4 %, plus jesli nie prowadzisz działalnosci gospodarczej opłacasz 22 % Vatu.
Wartosc paczki jest wyceniana na podstawie aktualnego kursu waluty i rachunku/faktury którą przedstawiasz oraz dokumentu poswiadczającego zapłate (np. potwierdzenie nadania przelewu) i obliczana bez kosztów przesyłki (o ile pamietam).

Inne stawki cła znajdziesz na stronie urzedu celnego.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=524265

Moj wąteczek wizazowy

http://koralikowaweraph.blogspot.com/

Moja koralikowa strona


weraph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 21:00   #4
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: Cło.

Może tutaj znajdziesz odpowiedź
http://tylkowusa.com/strony/clo.html
__________________
"Szukaj małej różnicy, która uczyni wielką różnicę w Twoim życiu"
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 21:06   #5
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Cło.

Cytat:
Napisane przez weraph Pokaż wiadomość
Wszystko zalezy co to jest. I ile wazy. Zwykle jesli paczka nie wazy wiecej niz 200-300 gramów Urząd Celny się nie czepia (chyba ze paczka z góry jest przeznaczona na oclenie).
Cło do większosci rzeczy wynosi 4 %, plus jesli nie prowadzisz działalnosci gospodarczej opłacasz 22 % Vatu.
Wartosc paczki jest wyceniana na podstawie aktualnego kursu waluty i rachunku/faktury którą przedstawiasz oraz dokumentu poswiadczającego zapłate (np. potwierdzenie nadania przelewu) i obliczana bez kosztów przesyłki (o ile pamietam).

Inne stawki cła znajdziesz na stronie urzedu celnego.
ja sobie to "podliczyłam" z Vatem a zapomniałam o tym dodać ;D
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 21:57   #6
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Cło.

Ale głupoty piszecie.... i wprowadzacie człowieka w błąd

Jeśli paczka miała wartość 107$ to nie będzie cła, ponieważ paczki o wartości do 150euro (co odpowiada ok. 180$- zależnie od kursu w danym dniu) są zwolnione z cła i nakładany jest na nie nakładany tylko VAT (22%)

Co do płatności cła- zależy. Jeśli masz wysyłane jakąś firmą kurierską, np UPSem to oni zawsze dodają rachunki i faktury do przesyłki i oddział w Polsce wie jaką wartość (i zawartość) ma paczka- cli czy vatuje od razu i płacisz to kurierowi przy odbiorze. Podobnie jest z UC, jeśli faktura jest załączona. Jeśli nie jest- wtedy dostajesz wezwanie, żeby udokumentować wartość przesyłki (wysyłasz np wydruk z konta, z PayPala, z aukcji Ebay, itd). Tak czy siak cło płacisz przy odbiorze doręczycielowi.
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 22:06   #7
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Cło.

Cytat:
Napisane przez Ćwirka Pokaż wiadomość
Ale głupoty piszecie.... i wprowadzacie człowieka w błąd

Jeśli paczka miała wartość 107$ to nie będzie cła, ponieważ paczki o wartości do 150euro (co odpowiada ok. 180$- zależnie od kursu w danym dniu) są zwolnione z cła i nakładany jest na nie nakładany tylko VAT (22%)

Co do płatności cła- zależy. Jeśli masz wysyłane jakąś firmą kurierską, np UPSem to oni zawsze dodają rachunki i faktury do przesyłki i oddział w Polsce wie jaką wartość (i zawartość) ma paczka- cli czy vatuje od razu i płacisz to kurierowi przy odbiorze. Podobnie jest z UC, jeśli faktura jest załączona. Jeśli nie jest- wtedy dostajesz wezwanie, żeby udokumentować wartość przesyłki (wysyłasz np wydruk z konta, z PayPala, z aukcji Ebay, itd). Tak czy siak cło płacisz przy odbiorze doręczycielowi.
hym to czemu "po rodzinie" przyszło wezwanie do zapłacenia cła od IPoda któremu do tych 180$ daleko było ? Oczywiscie, nie tylko Vatu ale również cła.
co policzyli sobie "polska" wartość ( bo tu by wyszło w zł. wiecej niż 150 euro) i sobie dali to cło czy co
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-07, 22:09   #8
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Cło.

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
hym to czemu "po rodzinie" przyszło wezwanie do zapłacenia cła od IPoda któremu do tych 180$ daleko było ? Oczywiscie, nie tylko Vatu ale również cła.
co policzyli sobie "polska" wartość ( bo tu by wyszło w zł. wiecej niż 150 euro) i sobie dali to cło czy co
Niekometentny urzędnik? Nie wiem. Paczki do 150euro są zwolnione z cła.
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 07:59   #9
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Cło.

Do wartości celnej przesyłki (tj. podstawy cła) dolicza się koszt transportu do granicy obszaru celnego (w praktyce często całość transportu). Gdy jest nie ujęty na fakturze dolicza się koszty statystyczne wg tabel IATA.
Z cła zwolnione są przesyłki o całkowitej wartości poniżej 150 EUR, z VATu - poniżej 22 EUR.
W przypadku przesyłek pocztowych o małych gabarytach i nie zadeklarowanej wartości często towar trafia od razu do adresata bez oclenia - należy wówczas złożyć wniosek do włąściwego Urzędu Celnego o dopuszczenie do obrotu i naliczenie naleznosci celno-podatkowych
W przypadku przesyłek kurierskich towar zawsze jest przechwytywany przez agencję celną współpracującą z danym kurierem i jej odbiór jest możliwy po uregulowaniu należności.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:22.