jak powinna wyglądać hostessa? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-14, 20:53   #1
grzeczna teoretycznie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 309

jak powinna wyglądać hostessa?


z góry przepraszam, że zaśmiecam forum takimi samymi wątkami, ale na prawdę bardzo mi zależy na uzyskaniu odpowiedzi, a na Biznesowym nie ma w ogóle odzewu, przyjmujecie przeprosiny? :P

pytanie jak w temacie, a dokładniej: w tym roku skończę 18 lat, wiem, że pracować na promocjach można jakoś od 16 roku życia i dlatego mająć teraz ferie zimowe chciałabym sobie trochę dorobić, ale sądzę, że mam małe sznase na zdobycie dorywczej pracy jako hostessa, chodzi mi o wygląd. raczej mam urodę przeciętną, ale jestem strasznie niska (około 155 cm) i tu pytanie, czy z takim wzrostem mogę w ogóle ubiegać się stanie na promocjach? sądzę, że przyjmują raczej wysokie czy średniego wzrostu dziewczyny i stąd moje obawy. czy któraś z Was była (jest) hostessą przy niskim wzroście? pracodawcy bardzo zwracają uwagę na te nieszczęsne centymetry? :p
__________________
ewentualnie Zuźka

Edytowane przez grzeczna teoretycznie
Czas edycji: 2011-02-14 o 20:55
grzeczna teoretycznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 21:00   #2
lady_chwila
Zakorzenienie
 
Avatar lady_chwila
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 8 815
Dot.: jak powinna wyglądać hostessa?

wydaje mi się, że wzrost nie jest jakąś wielką przeszkodą. ja mam 160 cm i pracuję jako hostessa. najlepiej po prostu skonfrontować swoje wątpliwości z potencjalnym pracodawcą. niektórzy szukają tylko wysokich dziewczyn, ale są też tacy, dla których nie ma to aż tak wielkiego znaczenia. powodzenia
lady_chwila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 21:02   #3
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: jak powinna wyglądać hostessa?

Nie wiem czy wzrost ma znaczenie. Sama pracowałam swego czasu długo jako hostessa mając zaledwie 158cm wzrostu. Pracowałam dla Coca Coli, Pepsi, Martini, Knorra i wiele innych znanych marek, zawsze bezpośrednio dla przedstawiciela, rzadko przez agencję, ale nikt nigdy nie zwracał uwagi na mój wzrost.
Tutaj liczy się raczej generalnie atrakcyjność- wiadomo gusta bywają różne, otwartość, szczery uśmiech i umiejętność rozmawiania z ludźmi. Bynajmniej ja zawsze kieruję się taka zasadą. Chyba, że realia pracy na stanowisku hostessy diametralnie się zmieniły do tych, które ja znam.
__________________
"Szukaj małej różnicy, która uczyni wielką różnicę w Twoim życiu"

Edytowane przez Sanderek
Czas edycji: 2011-02-14 o 21:04
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 21:08   #4
grzeczna teoretycznie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 309
Dot.: jak powinna wyglądać hostessa?

dzięki, za odpowiedzi mogły byście jeszcze polecić mi jakąś agencję lub 'bezpośredniego przedstwiciela', który Waszym zdaniem jest rzetelny i godny zaufania (co do późniejszych ewentualnych wypłat)?

(tak, to będzie moja pierwsza praca )
__________________
ewentualnie Zuźka
grzeczna teoretycznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 21:40   #5
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: jak powinna wyglądać hostessa?

Zależy jaką hostessą chcesz być i jakie mają wymagania. mam 165 cm wzrostu około i ważę 55 kg plus minus trzy, czyli jakaś specjalnie szczupła wysportowana i wysoka nie jestem
Najważniejsze to mieścić się w przeciętnych rozmiarach S-M-L (nikt nie będzie specjalnie dla hostessy sprowadzał ubrań rozmiaru XXS jak i XXL) a powiem ci ze jak niska to też lepiej, żadna sukienka firmowa nie będzie ci przykrótka.
Niektórzy mają głupie wymagania typu "brak odrostów" ale to zależy od firmy, dostaniesz instruktaż :P

co do firmy ich jest masa. ja sama jestem zapisana w aż trzech. i próbowałam w ciemno dwie
nie nastawiaj się też że przed akcją podpiszesz umowę, u mnie najczęściej na pierwszy czy drugi dzień akcji wpadała przedstawicielka i podpisywałyśmy umowę z datą 2 dni do tyłu.
ostatnio w ogóle tydzień po zakończeniu akcji podpisałam umowę, ale do firmy mam zaufanie.
musisz próbować, raczej nie będzie tak że cie ktoś wykiwa, oni po prostu są zabiegani, jedna babka musi poprowadzić 15 hostess w 15 punktach często musisz radzić sobie sama jak jesteś na jakiejś promocji. najważniejsze żebyś nie była sierotką marysią która nie będzie wiedziała co zrobić no i nosić rozmiar między S a L :P trzymam kciuki, niewdzięczna robota :P
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 21:53   #6
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: jak powinna wyglądać hostessa?

Mi również niski wzrost nie przeszkadzał w pracy. Ważniejszy jest uśmiech, komunikatywność i mieszczenie się w standardowe koszulki s/m
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 22:06   #7
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: jak powinna wyglądać hostessa?

A ale co dodam, to nie jest reguła miałam być no hostessą na evencie dla dzieci, takim animatorem.
do ubrania dostałyśmy te same dziecięce koszulki które miałyśmy dzieciom rozdawać :x jakoś wbiłam się w jedyną XL, koleżanka ledwo ledwo w L i tak żeśmy paradowały ze spłaszczonym biustem :x
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-14, 22:13   #8
69love69
Zakorzenienie
 
Avatar 69love69
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 4 413
Dot.: jak powinna wyglądać hostessa?

lepiej być za niską niż za wysoką :P ja mam 182 i jak dostałam koszulkę to kończyła mi się gdzieś na wyskości pępka
69love69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 22:17   #9
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: jak powinna wyglądać hostessa?

jak ja pracowałam jako hostessa to też nikt nie patrzy mi na wymiary
miałam się po prostu mieścić w ciuchy które dostałam
co prawda mam 170 wzrostu ale wtedy wolałabym mieć troszkę mniej bo jednak przykrótka koszulka dla mnie była a moja koleżanka która pracowała na tej samej "promocji" miała wzrostu tyle co Ty czyli 155 i dostała identczyna koszulkę
więc - moim zdaniem spokojnie znajdziesz taką pracę w której twój wzrost nie będzie miał znaczenia
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 08:58   #10
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: jak powinna wyglądać hostessa?

Wzrost ma znaczenie tylko przy promocjach alkoholu i papierosów z tego co zauważyłam.
__________________
1. Anonimowość w internecie to mit.
2. Wszystko wrzucone do internetu zostanie w nim na zawsze.
3. Jeżeli wyśmiewasz czyjś błąd ortograficzny to znaczy, że nie masz argumentów.

Rozsądek przede wszystkim.

Pisz poprawnie zamiast szukać wymówek...!
...albo chociaż się staraj - tak jak ja
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 10:36   #11
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: jak powinna wyglądać hostessa?

Cytat:
Napisane przez panierrka Pokaż wiadomość
Wzrost ma znaczenie tylko przy promocjach alkoholu i papierosów z tego co zauważyłam.
Co ciekawe, ja zauważyłam, że w hipermarkecie, gdzie najczęściej robię zakupy, na alkoholach zwykle są dziewczyny w typie "kruszynka", drobne, niewysokie wróciłam na to uwagę pewnie przez to, że sama mam 174wzrostu i one praktycznie zawsze są ode mnie sporo niższe
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-15, 11:08   #12
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: jak powinna wyglądać hostessa?

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
co do firmy ich jest masa. ja sama jestem zapisana w aż trzech. i próbowałam w ciemno dwie
nie nastawiaj się też że przed akcją podpiszesz umowę, u mnie najczęściej na pierwszy czy drugi dzień akcji wpadała przedstawicielka i podpisywałyśmy umowę z datą 2 dni do tyłu.
ostatnio w ogóle tydzień po zakończeniu akcji podpisałam umowę, ale do firmy mam zaufanie.
musisz próbować, raczej nie będzie tak że cie ktoś wykiwa, oni po prostu są zabiegani, jedna babka musi poprowadzić 15 hostess w 15 punktach często musisz radzić sobie sama jak jesteś na jakiejś promocji. najważniejsze żebyś nie była sierotką marysią która nie będzie wiedziała co zrobić no i nosić rozmiar między S a L :P trzymam kciuki, niewdzięczna robota :P
Ja w życiu nie widziałam nikogo z agencji,w których pracowałam umowy podpisywałam przez neta,kasę normalnie przelewali,potem pit-a wysyłali pocztą. Ciuchy i gadżety czekały na mnie na miejscu albo kurier przywoził.
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 11:47   #13
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: jak powinna wyglądać hostessa?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Co ciekawe, ja zauważyłam, że w hipermarkecie, gdzie najczęściej robię zakupy, na alkoholach zwykle są dziewczyny w typie "kruszynka", drobne, niewysokie wróciłam na to uwagę pewnie przez to, że sama mam 174wzrostu i one praktycznie zawsze są ode mnie sporo niższe
Naprawdę? Ja - gdy szukałam dorywczego zajęcia - znajdywałam ogłoszenia z wymogiem powyżej 1,70 m. A zwróciłam uwagę, bo takie zazwyczaj były lepiej płatne. Widać, co promocja, to inne zwyczaje. W każdym razie to dobrze dla autorki
__________________
1. Anonimowość w internecie to mit.
2. Wszystko wrzucone do internetu zostanie w nim na zawsze.
3. Jeżeli wyśmiewasz czyjś błąd ortograficzny to znaczy, że nie masz argumentów.

Rozsądek przede wszystkim.

Pisz poprawnie zamiast szukać wymówek...!
...albo chociaż się staraj - tak jak ja
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 12:00   #14
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: jak powinna wyglądać hostessa?

ja widywałam bardzo często bo akcje odbywały się w stolicy województwa czyli tam gdzie najczęściej mieszkały babki, bo wiadomo że nie wszędzie mogły dojechać.
czasami też musiałam wysyłać pocztą bo chcieli koniecznie w tej formie mieć umowę...

co do hostess alkoholi i papierosów, stałam kiedyś na jogurtach obok była lodówka z piwem, słuchajcie laska nieziemska, 175 cm wzrostu, szczuplutka... ale w strój firmowy i tak się nie zmieściła bo to była jakaś XS :P więc to nieee ma reguły :P
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 12:04   #15
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: jak powinna wyglądać hostessa?

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
co do hostess alkoholi i papierosów, stałam kiedyś na jogurtach obok była lodówka z piwem, słuchajcie laska nieziemska, 175 cm wzrostu, szczuplutka... ale w strój firmowy i tak się nie zmieściła bo to była jakaś XS :P więc to nieee ma reguły :P
Jak stałam na promocji w Leroy Merlin to dostałam męską koszulkę rozmiar chyba L
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 12:13   #16
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: jak powinna wyglądać hostessa?

:-D więc nie ma reguły hahaha

nie no gorzej jak się nie dostanie koszulki, ja byłam promotorem pewnej firmy w sklepie ze sprzętem elektronicznym, ludzie mylili mnie z klientką.
-dzień dobry w czym panu pomóc
-ja tu nie pracuję proszę pani ale chętnie pani pomogę
-hymmmm nie to ja chcę panu pomóc
-aaa to nie, nie, dziękuję

:P
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 12:41   #17
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: jak powinna wyglądać hostessa?

Nigdy nie byłam hostessą, ale mam koleżanki które były. Jedna ma tyle wzrostu co ja, czyli 183 cm, druga 160 cm, więc wzrost chyba nie jest wymogiem. Mówiły, że hostessa przede wszystkim powinna być uśmiechnięta, mieć zadbane ręce (w tym paznokcie!). Wydaje mi się, że wszystkiego dowiesz się od firmy, która Cię zatrudnia.
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 12:55   #18
malina333
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 466
Dot.: jak powinna wyglądać hostessa?

ja pamiętam jak z koleżanką byłam hostessą na dziale z kosmetykami. ja miałam zwykłą koszulkę z nazwą produktu ale moja kumpela musiała założyć kombinezon wiecie taki czarny, niby skóra najlepsze jest to, że w sklepie okazało się, że zamek w kombinezonie się nie zapina (z przodu)
dobrze, że miała bluzkę na ramiączkach pod spodem
ehh te stroje
__________________
włosomaniaczka

Rośnijcie
malina333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 14:05   #19
grzeczna teoretycznie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 309
Dot.: jak powinna wyglądać hostessa?

podniosłyście mnie na duchu


Cytat:
Napisane przez grzeczna teoretycznie Pokaż wiadomość
dzięki, za odpowiedzi mogły byście jeszcze polecić mi jakąś agencję lub 'bezpośredniego przedstwiciela', który Waszym zdaniem jest rzetelny i godny zaufania (co do późniejszych ewentualnych wypłat)?

(tak, to będzie moja pierwsza praca )
i jeszcze ślicznie proszę o odpowiedzi na zacytowane

ps. najlepiej dolny śląsk, Legnica itp
__________________
ewentualnie Zuźka
grzeczna teoretycznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-15, 14:12   #20
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: jak powinna wyglądać hostessa?

Cytat:
Napisane przez panierrka Pokaż wiadomość
Wzrost ma znaczenie tylko przy promocjach alkoholu i papierosów z tego co zauważyłam.
Ja stałam na promocji alkoholi wiele razy, a mam 160 cm Więc wzrost raczej nie gra roli.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 14:23   #21
Blond Wenus
Raczkowanie
 
Avatar Blond Wenus
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Made In Poland
Wiadomości: 120
Dot.: jak powinna wyglądać hostessa?

Rozluźnij siem i uspokój, gdyz w naszym Kauflandzie na promocji kluchy lanej stoi babka ok 60 lat a obok niej jakis jeszcze starszy emeryt i nieźle dają po garach...haha także wrzuc na luz ziomalu ))
Blond Wenus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 14:28   #22
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: jak powinna wyglądać hostessa?

Cytat:
Napisane przez Blond Wenus Pokaż wiadomość
Rozluźnij siem i uspokój, gdyz w naszym Kauflandzie na promocji kluchy lanej stoi babka ok 60 lat a obok niej jakis jeszcze starszy emeryt i nieźle dają po garach...haha także wrzuc na luz ziomalu ))
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 19:03   #23
Lolaa87
Zadomowienie
 
Avatar Lolaa87
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 868
Dot.: jak powinna wyglądać hostessa?

Zależy do agencji Jak stałam na alkoholach w klubach to tam mieli wymogi minimum 170cm, długie włosy i musiałyśmy mieć czerwone paznokcie
__________________
Lolaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 12:28   #24
ania1982_02
Przyczajenie
 
Avatar ania1982_02
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14
Dot.: jak powinna wyglądać hostessa?

Ile agencji hostess tyle różnych zasad na przyjęcia "idealnych" dla nich hostess. Wymagania minimum 170 cm wzrostu są bardziej dla modelek, a hostessy na promocjach nie muszą być wysokie. Wystarczy poszukać agencji dla której Twoje wymiary będą atutem
__________________
Praca tancerki bywa trudna…ale też i satysfakcjonująca . No ale mohery to już przesada...
ania1982_02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:54.