jakie polecacie ogrzewanie ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-21, 14:29   #1
monix0
Zakorzenienie
 
Avatar monix0
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 612

jakie polecacie ogrzewanie ?


Witajcie
Jestem na etapie wyboru ogrzewania do domku. Nie mamy doprowadzonego gazu i nie wiem jaki by był koszt takiego doprowadzenia. Mamy okazje kupić piec gazowy(używany) za 2 tys. Tylko nie wiem, czy jest sens inwestowania w ogrzewanie gazowe.
Węglowe czy gazowe?
Może macie jakies doświadczenie w tym temacie?
Chodzi mi bardziej o oszczędne ogrzewanie, z czasem w salonie mamy zamiar postawić kominek oraz zakupić kolektory.
Proszę o Wasze opinie.
__________________
[COLOR="Navy"][B]
cel I 59 - 5.08.2013
cel II 55
monix0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 18:46   #2
monix0
Zakorzenienie
 
Avatar monix0
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 612
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

Czemu nikt nie chce pomóc?
__________________
[COLOR="Navy"][B]
cel I 59 - 5.08.2013
cel II 55
monix0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 21:39   #3
anna justyna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

Co mogę poradzić.Ja mieszkam w domku jednorodzinnym na wsi.Od trzech lat mamy piec na ekogroszek.Był bardzo drogi.Obecnie można kupić taniej.Każdemu polecę taki piec i wygodę.W piecu pali się na okrągło ,piec posiada sterownik i sam podaje tyle opału ile potrzebuje.Wodę mamy zawsze goracą.Nareszcie nie trzeba rozpalać,nie potrzeba martwić się o drzewo.Możemy pojechać na cały dzień i kiedy wrócimy w domu jest ciepło.Ogrzewamy powierzchnię 140m.Na cały rok spalamy 4tony opału.Co prawda nie było przez te lata bardzo mrożnych zim.Zakup pieca i tak sie nam opłacił ,bo kiedyś palenie koksem było bardzo drogie i jeszcze trzeba dodać prace i drzewo na opał.Pozdrawiam i polecam.
anna justyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 07:12   #4
monix0
Zakorzenienie
 
Avatar monix0
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 612
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

czyli piec z podajnikiem?Koszt ok 5 tyś....hm...dziękuję bardzo za odpowiedz
__________________
[COLOR="Navy"][B]
cel I 59 - 5.08.2013
cel II 55
monix0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 11:30   #5
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

W praktyce zawodowej też spotykam się najczęściej z ogrzewaniem z piecem na eko groszek. Klienci mówią, że wychodzi bardzo tanio i bardzo wygodnie. Często spotykam się także z ogrzewaniem podłogowym.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 20:51   #6
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

ja będę mieć piec na ekogorszek
i alternatywe którą będzie gaz



szugarbejb

ogrzewanie podlogowe ale na co.....

to tak samo jak by się napisało "Często spotykam się także z grzejnikami"
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 13:09   #7
17zakrecona
Wtajemniczenie
 
Avatar 17zakrecona
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 018
GG do 17zakrecona
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

ja mam ogrzewanie podłogowe i baaardzo sobie chwalę, tylko ze dlugo sie nagrzewa. zaby podloga byla calkiem ciepla, potrzeba ok 2 godziny( w sumie to zalezy od wielkosci pomieszczenia) ciepelko dlugo trzyma i przyjemnie grzeje nóżki tylko ze podlogowka nie powinna byc kladziona w sypialniach i pod panelami. ja w sypialniach mam kaloryfery, a w kuchni, lazienkach i salonie podlogowke. naprawde suuuper sprawa
__________________
17zakrecona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-03, 11:49   #8
Karo1983
Raczkowanie
 
Avatar Karo1983
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 100
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

Ja mieszkam niestety w takiej okolicy gdzie o gazie możemy pomarzyc. Dostalismy domek po dziadkach ze starym piecem węglowym. Rok się przemęczyliśmy a w tym sezonie grzewczym wymienilismy całą instalacje w domu na nową, kupiliśmy piec na ekogroszek i jesteśmy zachwyceni. Piec ma podajnik na chyba 120kg ekogroszku a więc dorzucamy raz w tygodniu. Co trzy dni chodzimy do pieca wybrac resztki popiołu. Nawet w największe mrozy spisał się na 5+.
__________________
Karolcia
Karo1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 11:55   #9
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

a limity na węgiel i ekogroszek wprowadzane przez kopalnie

był program w TV, że babka nie załapała się na zakontraktowanie ekogroszku i zimę przesiedziała bez

w moich stronach kopalnia wyprawiaja cuda - sama wiem jak jest w firmie prosisz się o wegiel, kontraktujesz (po przyznaniu ilości przez kopalnię na stronie www jest formularz kiedy, ile odbierasz jakim samochodem itd) i nie mają
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 12:38   #10
Karo1983
Raczkowanie
 
Avatar Karo1983
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 100
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

Hmmm pierwsze słysze. Ja mieszkam w Warszawie i z ekogroszkiem nie było żadnego problemu przed zimą jak i w trakcie zimy bo musieliśmy go dokupic. W moim jak i w większości piecy jest mozliwosc zamontowania dodatkowego paleniska i wówczas można palic w nim również normalnym węglem i drewnem.
A probemy są ze wszystkim tak samo i z gazem gdzie słyszy się non stop o idących w góre cenach i o tym że pod koniec tego roku dopiero będzie problem gazowy.
__________________
Karolcia
Karo1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 12:54   #11
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

np. w Rybniku cyt:"
Groszek z przydziału

Władze Rybnika interweniowały w sprawie węgla
Interwencja dotyczyła 339 osób, które skorzystały z dofinansowania miasta do wymiany pieca centralnego ogrzewania na urządzenie z ekologicznym atestem. Mieszkańcy zrezygnowali ze starych pieców węglowo-mułowych na rzecz opalanych węglem typu ekogroszek, zachęceni przez władze Rybnika do włączenia się do akcji ograniczania niskiej emisji. Ludzie bez problemów zaopatrywali się w ekogroszek do momentu wprowadzenia przez Kompanię Węglową nowych zasad sprzedaży opału pojedynczym odbiorcom. Chodzi o awizację węgla przez telefon. Klient musi wpierw zgłosić telefonicznie zapotrzebowanie na węgiel i umówić się na konkretną godzinę po odbiór."

dalej

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...403077&v=2&s=0


nie jestem ani za a ni przeciw ekogroszkowi ale dobrze jak potencjalny nabywca pozna plusy i minusy

tu coś

http://forum.muratordom.pl/piece-na-...56356-1440.htm

cyt:"Z tego co się dzisiaj naczytałem na różnych forach faktycznie wynika, że w piecach na ekogroszek warto spalać 30% peletów i 70% groszku.
Gdy jest więcej peletów wtedy na ściankach pieca i wymienniku osadzają się jakieś paskudztwa, natomiast przy 30% jeszcze to zjawisko nie zachodzi, a za to lepiej dopala się groszek.

Poza tym jest mniej popiołu niż przy samym groszku.

Z cenami ekogroszku to ich ostatnio porypało - np. w Allegro jest wystawiony w cenie 750 zł za tonę a w opisie aukcji informacja, żeby dzwonić, bo ceny się często zmieniają - dzwonię a tam już po 820 zł

Muszę dokupić 1 tonę, bo początkowo z powodu złych ustawień piec żarł mi 2 razy za dużo i grzał komin (był ciepły nawet na piętrze) - baran serwisant przez telefon mówił, żeby wentylator chodził na 100% i trzeba zmieniać inne nastawy - teraz jest na 50% i jest ok
"

---------- Dopisano o 13:54 ---------- Poprzedni post napisano o 13:52 ----------

ekogroszek dla wybranych

http://www.nowiny.pl/artykul.php?a=show_art&ida=36296


ekogroszek czy gaz

http://www.forumbudowlane.pl/viewtopic.php?t=3581

Edytowane przez sunshain
Czas edycji: 2009-03-03 o 12:56
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-03, 12:59   #12
Karo1983
Raczkowanie
 
Avatar Karo1983
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 100
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

Wiadomo każdy ma swoje zdanie na ten temat i wyrażanie swojej opinii. Według mnie ekogroszek jest dosc nowym pomysłem na ogrzewanie i dopiero staje się coraz bardziej popularny. Dowiadywaliśmy się w wielu źródłach co lepszei łatwiej dostępne i wybór z ekogroszkiem sparwdził się 100%.
Żadnego problemu jeszcze z nim nie mieliśmy.
__________________
Karolcia
Karo1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 00:30   #13
mumu
Raczkowanie
 
Avatar mumu
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 462
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

Jest jeszcze takie urządzenie jak pompa ciepła. Rozwiązanie nowoczesne, ekologiczne, dotowane przez UE, bez brudu i wysiłku jak przy węglu a koszty ogrzewania porównywalne jak przy węglu. Pompa ciepła może być gruntowa (ciągnie ciepło z ziemi) i powietrzna (ciągnie ciepło z powietrza). U krajowych producentów nie jest wcale droga, bardzo lubi ogrzewanie podłogowe. Można razem z nią zaprojektować całe sterowanie wentylacją, klimatyzacją, grzaniem wody użytkowej, rozmrażaniem podjazdu do garażu... co sobie właściciel wymyśli. W sytuacji, gdy nie ma przyłącza gazu lub ktoś nie chce grzać gazem to jest idealne rozwiązanie. Pompa ciepła potrzebuje tylko prądu na rozruch sprężarki a reszta ciepła jest za darmo ze środowiska.
__________________
MumuSe.
Żeby mieć piękne usta wypowiadaj piękne słowa.
Żeby mieć piękne oczy szukaj dobra w oczach innych.
Audrey Hepburn
mumu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 08:05   #14
Karo1983
Raczkowanie
 
Avatar Karo1983
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 100
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

Dodajmy tylko jakie ogromne koszty są montażu takiej pompy. Po drugie jeśli ktoś stawia nowy dom to jeszcze i owszem ale jeśli ktoś kupił bądź dostał domek i ma rujnowac połowę żeby zamontowac pompę to koszty są nieporównywalnie większe niz zakup pieca na ekogroszek czy pelet.
__________________
Karolcia
Karo1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 16:37   #15
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

Jak mniej więcej wygląda cenowo ogrzewanie podłogowe?
Czemu nie można go robić w sypialni?
Co sądzicie o turbo-kominku?
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 07:07   #16
mumu
Raczkowanie
 
Avatar mumu
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 462
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

Cytat:
Napisane przez Karo1983 Pokaż wiadomość
Dodajmy tylko jakie ogromne koszty są montażu takiej pompy. Po drugie jeśli ktoś stawia nowy dom to jeszcze i owszem ale jeśli ktoś kupił bądź dostał domek i ma rujnowac połowę żeby zamontowac pompę to koszty są nieporównywalnie większe niz zakup pieca na ekogroszek czy pelet.
Pompę ciepła można zaadaptować do istniejących budynków, nawet grzejniki starego typu - żeberka - są tu świetne.
__________________
MumuSe.
Żeby mieć piękne usta wypowiadaj piękne słowa.
Żeby mieć piękne oczy szukaj dobra w oczach innych.
Audrey Hepburn
mumu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 10:44   #17
neonowka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

Cytat:
Napisane przez monix0 Pokaż wiadomość
Witajcie
Jestem na etapie wyboru ogrzewania do domku. Nie mamy doprowadzonego gazu i nie wiem jaki by był koszt takiego doprowadzenia. Mamy okazje kupić piec gazowy(używany) za 2 tys. Tylko nie wiem, czy jest sens inwestowania w ogrzewanie gazowe.
Węglowe czy gazowe?
Może macie jakies doświadczenie w tym temacie?
Chodzi mi bardziej o oszczędne ogrzewanie, z czasem w salonie mamy zamiar postawić kominek oraz zakupić kolektory.
Proszę o Wasze opinie.
Ja osobiście polecam zamontowanie sobie kolektora słonecznego. Wiem, że to dość drogi, jednorazowy wydatek, ale na pewno w przyszłości się zwróci. Polecam firmę Biawar, możesz tam kupić odpowiedni kolektor, a ponadto firma pomoże ci go zainstalować
neonowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 11:54   #18
photo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 7
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

Również zastanawiamy się nad pompą. Koszty są spore, ale patrząc na kalkulacje kosztów (np. tutaj http://vikersonn.pl/kalkulator), inwestycja i tak się zwraca po paru latach. Może ktoś się podzieli doświadczeniami po zamontowaniu pompy cieplnej?
__________________
http://www.digital-design.pl
photo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 11:18   #19
nicka01
Wtajemniczenie
 
Avatar nicka01
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 2 233
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
W praktyce zawodowej też spotykam się najczęściej z ogrzewaniem z piecem na eko groszek. Klienci mówią, że wychodzi bardzo tanio i bardzo wygodnie. Często spotykam się także z ogrzewaniem podłogowym.
A w jakim zawodzie ?
__________________



nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj


nicka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-28, 18:11   #20
wisienka_7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 20
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

Jeżeli chodzi o kolektory sloneczne to jest to fajne roziązanie ale najlepiej jest jest zakładać od razu przy budowie domu ,a nie później dostosowywać do nich instalację. Choć słyszałam też głosy ,że w naszych warunakach klimatyczny kolektory się nie opłacają. Ogrzewanie podlogowe polecam w najbardziej w łazience. Miło chodzić po ciepłej podłodze. Ja mam ogrzewanie łączone, czyli piec olejowy (super wygoda) i kominek z rozprowadzeniem na pokoje. Generalnie polecam. Plusem jest to ,że nie trzeba mieć na działce tego okropnego zbiornika na gaz.
wisienka_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-29, 10:48   #21
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

Cytat:
Napisane przez mankaaa Pokaż wiadomość
nawet najlepsze ogrzewanie nie spowoduje, że rachunki za prąd spadną jeżeli nie mamy dobrze docieplonego domu... no właśnie, czym docieplaliście dom??
Najwięcej ciepła uchodzi przez dach. My mamy dom ocieplany styropianem ale i nowy dach i jest super ciepło.
Do tego piec w którym spalę wszystko czyli na koks (palimy flotokoncentratem lub mułem węglowym, węgiel jest diabelsko drogi a ceny idą w górę) + ogrzewanie podłogowe, które "zatrzymuje" ciepło w niższych partiach i rozkłada je równomiernie.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-29, 12:46   #22
anciam87
Raczkowanie
 
Avatar anciam87
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 155
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

Podłogowe!
__________________
życie jest pełne niespodzianek, miej zawsze otwarte oczy!
anciam87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 10:12   #23
noonek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

Ja z mężem zrobiliśmy kalkulację kosztów ogrzewania na stronie MAKROTERMU i wyszło, najkorzystniej ogrzewanie zintegrowane. Na poczatku misimy zainwestować, ale w końcu koszty będą się zwracały
noonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 23:02   #24
maria_mag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 103
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

Ja mam ogrzewanie kominkowe rozprowadzone po całym domu plus ogrzewanie elektryczne ale korzystamy raczej z kominka przy czym palimy drewnem tylko. próbowaliśmy brykietów ale jakoś nas nie zadowoliły. Ale mamy też koletory słoneczne i wiosną i latem plus trochę jesienią ciepłą wodę mamy tylko z nich
Mogę polecić kolektory próżniowe xxx Wiem ile się naczytaliśmy przed założeniem i jak trudno dokonać dobrego wyboru, wiem ,że niektórzy ludzie bardzo narzekają na kolektory ale ja nie narzekam wcale- u nas naprawdę sie sprawdzają i wodę grzeją idealnie już 5 rok - wiec myślę, że po prostu trafiliśmy na dobrego producenta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-09-24 o 12:33 Powód: Link.
maria_mag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-30, 21:37   #25
bob_glazurnik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 60
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

Bardzo ważny jest też prawidłowy montaż takich kolektorów. Radzę korzystać z autoryzowanych montażystów producenta. Może ich usługi są trochę droższe ale w dłuższym rozliczeniu i tak wyjdzie taniej.
bob_glazurnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 23:09   #26
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

Ja osobiście polecam ogrzewanie węglowe.
Równa się to z zakupem dobrego pieca i grzejników, pompa wody i nic tylko delektować się ciepłem w domu oraz gorącą wodą, jeśli używa się pieca również do jej ogrzewania.
Owszem węgiel jest stosunkowo drogi w porównaniu do jego substytutów w postaci jakiegoś mułu, szlamu węglowego czy flotu czy innego cuda ale warto zainwestować. Nie mam doświadczenia jak wychodzi koszt ogrzewania gazem, prądem, olejem czy kominkiem, ale nas zakup węgla i drewna wychodzi ok. 3tyś na sezon (średnio od września/października do marca/kwietnia) . W domu (110m2) mamy cieplutko, że szlajamy się w krótkich rękawach.
Minus - bajzel w piwnicy, pył węglowy w kotłowni, wynoszenie popiołu i konieczność pilnowania pieca aby ten trzymał temperaturę.
Mimo to uważam, że warto.
__________________
"Szukaj małej różnicy, która uczyni wielką różnicę w Twoim życiu"
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 22:10   #27
madalena83
Zadomowienie
 
Avatar madalena83
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 065
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

Cytat:
Napisane przez Sanderek Pokaż wiadomość
Ja osobiście polecam ogrzewanie węglowe.
Równa się to z zakupem dobrego pieca i grzejników, pompa wody i nic tylko delektować się ciepłem w domu oraz gorącą wodą, jeśli używa się pieca również do jej ogrzewania.
Owszem węgiel jest stosunkowo drogi w porównaniu do jego substytutów w postaci jakiegoś mułu, szlamu węglowego czy flotu czy innego cuda ale warto zainwestować. Nie mam doświadczenia jak wychodzi koszt ogrzewania gazem, prądem, olejem czy kominkiem, ale nas zakup węgla i drewna wychodzi ok. 3tyś na sezon (średnio od września/października do marca/kwietnia) . W domu (110m2) mamy cieplutko, że szlajamy się w krótkich rękawach.
Minus - bajzel w piwnicy, pył węglowy w kotłowni, wynoszenie popiołu i konieczność pilnowania pieca aby ten trzymał temperaturę.
Mimo to uważam, że warto.
Znajomy się ma zamiar budować i pytał nas o zdanie jakie ogrzewanie polecamy - bo zaplanował sobie własnie węgiel. Wyliczył sobie, że sezon będzie go kosztował ok. 3.000,00 czyli tak jak u Ciebie (aha - domek sobie wybrał ok. 140m)

My mamy dom 280m2 (w tym ok. 60m2 jest nieogrzewane, bo są to 2 niewykończone pokoje) - mamy ogrzewanie gazowe + kominek z płaszczem wodnym. Na dole 3/4 powierzchni to podłogówka - reszta kaloryfery, na poddaszu kaloryfery + łazienka podłogówka.

W domu mamy 19,5 stopnia - mąż chodzi z krótkim rękawem, ja z długim Gorąco nie jest, ale zimno też nie - dla nas optymalnie
Za cały rok grzania gazem (czyli ogrzewanie od października do marca/kwietnia oraz cały rok grzania wody na mycie) za rok 2011 zapłaciliśmy 3.550,00 zł
Kominkiem grzaliśmy sporadycznie, więc mogę do tej kwoty dodać 100,00 zł za drzewo (ale za tyle na pewno nie wypaliliśmy go)

Także ja polecam gaz(zero jakiejkolwiek brudenj pracy), a z perspektywy czasu polecam ogrzewanie podłogowe w całym domu.
Jeżeli chodzisz po ogrzewniu podłogwym to wrażenie ciepła jest większe niż nastawiona temperatura - Jak ciepło w nogi to ciepło wszędzie Mnie na ogrzewniu podłogowym jak jest 19,5 stopnia gorąco, ale tam gdzie grzejniki ta temp. mi odpowiada.

Oczywiście dużą rolę odgrywa ocieplenie domu jak i dachu - nie wierzę w dom nieocieplony w ogóle, nawet jak jest wybudowany z bardzo dobrego czy grubego materiału - wydaje mi się, że minimalna warstwa ocieplenia musi być.
__________________


"Nie da się żyć byle jak ani nawet tak sobie. Trzeba żyć perfekcyjnie"

Jan Lubiński

Edytowane przez madalena83
Czas edycji: 2012-01-09 o 13:13
madalena83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 12:49   #28
bob_glazurnik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 60
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

Ogrzewanie węglowe ma jeszcze tę wadę, że ciężko w takim przypadku zastosować jakakolwiek automatykę. Problemu tego nie ma w przypadku ogrzewania gazowego.
Dobrze przemyślana i zaprogramowana automatyka pozwala na osiągnięcie całkiem sporych oszczędności na kosztach ogrzewania.
bob_glazurnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 06:28   #29
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

Są piece z podajnikami albo zasypowe, do które odpalasz raz w tygodniu i tyle cię widać w kotłowni.

Znajomi od początku lat 90-tych mają ogrzewanie gazowe (dom wybudowany w 90-tym którymś roku więc nie tak stary w porównaniu do naszego) i chcą je przerobić na węgiel. Gaz coraz droższy poza tym oni mają zawsze zimno w domu. Dogrzerwają kominkiem albo kaloryferkiem na prąd. Jeśli komuś odpowiada temp. 18-19 C i chodzenie w polarze po domu cały czas to OK ale ja jestem ciepłolubna i muszę mieć powyżej 20C. Najlepiej 23C.
W życiu nie zamieniłabym ogrzewania węglowego na inne. Poza tym mogę spalić jakieś papiery i mniejsze odpadki.
Niestety ceny węgla coraz wyższe.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 08:12   #30
bob_glazurnik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 60
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Są piece z podajnikami albo zasypowe, do które odpalasz raz w tygodniu i tyle cię widać w kotłowni.
Owszem są tylko, że po pierwsze bezwładność temperaturowa tego systemu jest tak duża, że automatyka się nie sprawdzi, a jeżeli już to kosztem dużych strat ciepła na piecu. Poza tym stosując podajnik należy się liczyć ze wzrostem kosztów zakupu samego sprzętu.

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Znajomi od początku lat 90-tych mają ogrzewanie gazowe (dom wybudowany w 90-tym którymś roku więc nie tak stary w porównaniu do naszego) i chcą je przerobić na węgiel. Gaz coraz droższy poza tym oni mają zawsze zimno w domu. Dogrzerwają kominkiem albo kaloryferkiem na prąd. Jeśli komuś odpowiada temp. 18-19 C i chodzenie w polarze po domu cały czas to OK ale ja jestem ciepłolubna i muszę mieć powyżej 20C. Najlepiej 23C.
To, że oni mają cały czas zimno w domu to nie znaczy, że przy ogrzewaniu gazowym nie może być ciepło. Najwięcej ciepła traci się na podniesienie temperatury w pomieszczeniach. Należy pamiętać, że nie wystarczy podniesienie temperatury powietrza. Trzeba również wygrzać całe pomieszczenie (ściany, sufit, meble itp.). Utrzymanie stałej (nawet wyższej) temperatury pochłania już później mniej energii.
Pozostaje jeszcze kwestia prawidłowego zaprojektowania i wykonania instalacji. I nie chodzi tu tylko o samo ułożenie rur i powieszenie grzejników. Ważny jest również dobór poszczególnych elementów tej instalacji.
Ważnym (choć zazwyczaj pomijanym) czynnikiem przy wyborze rodzaju ogrzewania jest również koszt eksploatacji zastosowanej instalacji (m.in. dlatego tak mało popularne są na razie pompy ciepła).

Generalnie wybór systemu ogrzewania jest trudnym tematem i chyba nie ma idealnego rozwiązania tego problemu.
bob_glazurnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:14.