Gitara klasyczna - bicie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-25, 12:51   #1
Fantazjaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z gorącej Barcelony;*
Wiadomości: 1 019

Gitara klasyczna - bicie


Całkiem niedawno kupiłam sobie gitarę klasyczną. Od zawsze było to moje marzenie i w końcu się spełniło. Na razie jestem na etapie nauki akordów i nauce bicia i z tym biciem mam straszny problem. Mam wrażenie, że w ogóle mi nie wychodzi. Nie wiem czy bić opuszkami palców czy paznokciami, którymi palcami bić w górę, a którymi w dół? Wolałabym używać palców niż kostki, bo wiele osób mówi, że ładniej brzmi właśnie palcami. Liczę na waszą pomoc
__________________
Donde una puerta se cierra, otra se abre.

„Bądź sobą. Każdy inny jest już zajęty.” – Oscar Wilde.

Książki: 22/2012
Filmy: 42/2012
Fantazjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 15:29   #2
Figlak
Zadomowienie
 
Avatar Figlak
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Gitara klasyczna - bicie

Zależy chyba od bicia. Ja jak się uczyłam to raczej paznokciami.
Figlak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 18:03   #3
ola_offspring
Raczkowanie
 
Avatar ola_offspring
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 273
Dot.: Gitara klasyczna - bicie

Co do bicia, wiele osób początkujących ma z tym problem, także głowa do góry Są różne techniki i tak właściwie to zależy od piosenki jakie bicie zastosować. Ja dużo zawdzięczam programowi Guitar Pro, w niektórych piosenkach pokazane jest dokładnie kiedy pociągnąć struny od góry, kiedy od dołu, ile uderzeń itp.
Kostka, czy palce - tu ile ludzi, tyle opinii, ćwicz, a sama dojdziesz do wniosku, czym lepiej grać
ola_offspring jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 21:47   #4
Ailanna
Rozeznanie
 
Avatar Ailanna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wolsztyn
Wiadomości: 873
Dot.: Gitara klasyczna - bicie

Cytat:
Napisane przez ola_offspring Pokaż wiadomość
Co do bicia, wiele osób początkujących ma z tym problem, także głowa do góry Są różne techniki i tak właściwie to zależy od piosenki jakie bicie zastosować. Ja dużo zawdzięczam programowi Guitar Pro, w niektórych piosenkach pokazane jest dokładnie kiedy pociągnąć struny od góry, kiedy od dołu, ile uderzeń itp.
Kostka, czy palce - tu ile ludzi, tyle opinii, ćwicz, a sama dojdziesz do wniosku, czym lepiej grać
Popieram, z czasem nauczysz się czuć dokładnie rytm i sama będziesz wiedziała. A program bardzo przydatny, polecam
__________________
Osoby używające więcej niż trzech wykrzykników lub pytajników, to osoby z zaburzeniami własnej osobowości.
- Terry Pratchett -
Ailanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 21:53   #5
Fantazjaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z gorącej Barcelony;*
Wiadomości: 1 019
Dot.: Gitara klasyczna - bicie

Patrzyłam na ten program, ale jest jak na razie dla mnie trochę za drogi, a w internecie nie mogę znaleźć.
A przy biciu mam używać paznokci czy opuszków?
__________________
Donde una puerta se cierra, otra se abre.

„Bądź sobą. Każdy inny jest już zajęty.” – Oscar Wilde.

Książki: 22/2012
Filmy: 42/2012
Fantazjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 12:22   #6
ola_offspring
Raczkowanie
 
Avatar ola_offspring
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 273
Dot.: Gitara klasyczna - bicie

Szukaj a znajdziesz jakiś freeware
Ja raczej biję paznokciami, jak np uderzam od dołu to też używam paznokcia z kciuka tzn jeżeli chodzi o paznokcie z pozostałych czterech palców to mam na tyle krótkie, że wychodzi jakbym biła opuszkami xD
ola_offspring jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 22:36   #7
waits
Raczkowanie
 
Avatar waits
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 113
Dot.: Gitara klasyczna - bicie

A mnie ciekawi dlaczego kupiłaś sobie właśnie gitarę klasyczną. Z tego co zrozumiałam interesuje Cię granie typowo akordowe, ogniskowe a nie koncerty Rodrigo. Odpowiedniejszy byłby więc akustyk, który przez swoją budowę jest po prostu prostszy w obsłudze. Na gitarze klasycznej przede wszystkim gra się paznokciami, czasami - gdy chodzi o grę, która z klasyką nie ma nic wspólnego - używa się piórka/kostki. Cienkiej, by nie katować nylonowych strun. A na problemy z rytmem? Proponuję włączyć głośno muzykę, włączyć swój słuch i zacząć grać. W końcu się dopasujesz.
Życzę powodzenia!
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=_-KoEofNim4
waits jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-27, 09:35   #8
magdolena
Zakorzenienie
 
Avatar magdolena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 220
Dot.: Gitara klasyczna - bicie

Ja polecam kostkę. Od początku używam kostki i było mi tak znacznie wygodniej. Co prawda teraz gram na elektrycznej, ale jak najpierw miałam akustyka to praktycznie tylko kostką.

Co do bicia to ja na początku też byłam zielona, zaczęłam oglądać tutoriale na YT i jak zobaczylam kilka przykładowych bić i trików, to potem już sama umialam dostosowac bicie do piosenki. Powodzenia!
__________________
Wymiana kosmetyczna
magdolena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 18:34   #9
Fantazjaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z gorącej Barcelony;*
Wiadomości: 1 019
Dot.: Gitara klasyczna - bicie

cz oba bicia są poprawne? chodzi mi "wykorzystanie palców" w jednym używamy tylko dwóch, a w drugich czterech. Wydaje mi się, że więcej osób układa palce jak pan na tym drugim filmiku, ale to mi w ogóle nie wychodzi on bije paznokciami?

http://www.youtube.com/watch?v=1WqBa-lMAtk

http://www.youtube.com/watch?v=ljC2k...ayer_embedded#!


Cytat:
Napisane przez magdolena Pokaż wiadomość
Ja polecam kostkę. Od początku używam kostki i było mi tak znacznie wygodniej. Co prawda teraz gram na elektrycznej, ale jak najpierw miałam akustyka to praktycznie tylko kostką.

Co do bicia to ja na początku też byłam zielona, zaczęłam oglądać tutoriale na YT i jak zobaczylam kilka przykładowych bić i trików, to potem już sama umialam dostosowac bicie do piosenki. Powodzenia!
a też miałaś klasyka? pamiętasz może jakieś filmiki godne polecenia?
__________________
Donde una puerta se cierra, otra se abre.

„Bądź sobą. Każdy inny jest już zajęty.” – Oscar Wilde.

Książki: 22/2012
Filmy: 42/2012
Fantazjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 21:01   #10
Ailanna
Rozeznanie
 
Avatar Ailanna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wolsztyn
Wiadomości: 873
Dot.: Gitara klasyczna - bicie

Cytat:
Napisane przez Fantazjaa Pokaż wiadomość
cz oba bicia są poprawne? chodzi mi "wykorzystanie palców" w jednym używamy tylko dwóch, a w drugich czterech. Wydaje mi się, że więcej osób układa palce jak pan na tym drugim filmiku, ale to mi w ogóle nie wychodzi on bije paznokciami?

http://www.youtube.com/watch?v=1WqBa-lMAtk

http://www.youtube.com/watch?v=ljC2k...ayer_embedded#!




a też miałaś klasyka? pamiętasz może jakieś filmiki godne polecenia?
Tak, oba są poprawne, o ile nie brzmią fąłszywie Ilu ludzi tyle technik. Nie nauczysz się od razu wszystkiego, powoli, sama wszystko wyczujesz, a może nawet wypracujesz swój własne, oryginalny sposób grania. Najpierw naucz się płynności podstawowych rytmów tak, żeby brzmiały (czy jednym czy pięcioma palcami to nie ma wielkiego znaczenia), później zacznij kombinować.
__________________
Osoby używające więcej niż trzech wykrzykników lub pytajników, to osoby z zaburzeniami własnej osobowości.
- Terry Pratchett -
Ailanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:56.