Czy warto? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-02, 14:25   #1
SummertimeSadness
Zadomowienie
 
Avatar SummertimeSadness
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 170

Czy warto?


Piszę do Was z prośbą o radę. Otóż dzisiaj robiłam porządki w domu i odkryłam dwa pudła podręczników. Od podstawówki po liceum. Podręczniki są w większość w bardzo dobrym stanie. Mam wiele repetytoriów, książek do nauki języków, podręczników szkolnych do każdego przedmiotu (np. repetytorium Longmana dla gimnazjalistów, testy gimnazjalne, książki do angielskiego Access, Click On i wiele innych). Założyłam wątek, żeby prosić Was o radę: czy jest sens założenia wątku wymiankowego? Byłabym skłonna oddać każdy podręcznik (lub komplet) za koszty przesyłki lub jakąś symboliczną wymiankę (np. kosmetyk). Czy to jest warte robienia zdjęć i opisów? Podstawa programowa się zmienia, więc się zastanawiam, ale z drugiej strony mam bardzo fajne podręczniki dla dzieci, które można wykorzystać jeszcze. Szkoda mi strasznie tego wyrzucać, bo książki były drogie (szczególnie te do nauki języków - po 50 zł za sztukę) i pomyślałam, że komuś może się to przydać, np. zbiory zadań jako przygotowanie do matury.
SummertimeSadness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 14:29   #2
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Odp: Czy warto?

Sprzedaj na allegro

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 14:31   #3
SummertimeSadness
Zadomowienie
 
Avatar SummertimeSadness
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 170
Dot.: Czy warto?

Wątpię, żeby ktoś kupił Poza tym nie zależy mi na kasie, chcę po prostu oddać komuś, komu się przydadzą i pytam, czy to jest warte mojej energii, czy nie
SummertimeSadness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 14:32   #4
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: Czy warto?

Cytat:
Napisane przez SummertimeSadness Pokaż wiadomość
Piszę do Was z prośbą o radę. Otóż dzisiaj robiłam porządki w domu i odkryłam dwa pudła podręczników. Od podstawówki po liceum. Podręczniki są w większość w bardzo dobrym stanie. Mam wiele repetytoriów, książek do nauki języków, podręczników szkolnych do każdego przedmiotu (np. repetytorium Longmana dla gimnazjalistów, testy gimnazjalne, książki do angielskiego Access, Click On i wiele innych). Założyłam wątek, żeby prosić Was o radę: czy jest sens założenia wątku wymiankowego? Byłabym skłonna oddać każdy podręcznik (lub komplet) za koszty przesyłki lub jakąś symboliczną wymiankę (np. kosmetyk). Czy to jest warte robienia zdjęć i opisów? Podstawa programowa się zmienia, więc się zastanawiam, ale z drugiej strony mam bardzo fajne podręczniki dla dzieci, które można wykorzystać jeszcze. Szkoda mi strasznie tego wyrzucać, bo książki były drogie (szczególnie te do nauki języków - po 50 zł za sztukę) i pomyślałam, że komuś może się to przydać, np. zbiory zadań jako przygotowanie do matury.
ja co robie porządki, to przekłądam te podręczniki wprawo i lewo, ostatnio co roku wyrzucam po jednym - ciągle myślę, że może mi się przydadzą... do czego

nie masz jakiś sąsiadów, znajomych, którzy mają dzieci i by przygarnęli, oddaj po prostu, w wymiankę chyba bym się nie bawiła...
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf

magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 14:33   #5
SummertimeSadness
Zadomowienie
 
Avatar SummertimeSadness
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 170
Dot.: Czy warto?

Cytat:
Napisane przez magnolia79 Pokaż wiadomość
ja co robie porządki, to przekłądam te podręczniki wprawo i lewo, ostatnio co roku wyrzucam po jednym - ciągle myślę, że może mi się przydadzą... do czego

nie masz jakiś sąsiadów, znajomych, którzy mają dzieci i by przygarnęli, oddaj po prostu, w wymiankę chyba bym się nie bawiła...
no właśnie pytałam wśród znajomych i nie bardzo, te co mogłam to oddałam. a naprawdę mi szkoda wyrzucać nowego repetytorium za 80 zł, którego w szkole oczywiście nie używaliśmy...
SummertimeSadness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 14:43   #6
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Czy warto?

może zamiast pstrykać foty po prostu poszukaj gotowych w necie? zawsze mniej pracy
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 14:44   #7
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Czy warto?

Wystaw na tablicy. Tam można wystawić z opcją 'oddam za darmo' 'zamienie' lub podac konkretna cenę, gdybyś jednak chciała dostać symboliczna złotówke. Myślę, że ktoś by się zainteresował.
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-02, 14:44   #8
TelephoneDesire
Evil olivE
 
Avatar TelephoneDesire
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 531
Dot.: Czy warto?

W niektórych miastach działają takie skupy podręczników. Można tam sprzedać i kupić używane podręczniki.
__________________
We loved with a love that was more than love.
TelephoneDesire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 14:46   #9
SummertimeSadness
Zadomowienie
 
Avatar SummertimeSadness
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 170
Dot.: Czy warto?

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
może zamiast pstrykać foty po prostu poszukaj gotowych w necie? zawsze mniej pracy
w sumie już połowę fotek pstryknęłam

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Wystaw na tablicy. Tam można wystawić z opcją 'oddam za darmo' 'zamienie' lub podac konkretna cenę, gdybyś jednak chciała dostać symboliczna złotówke. Myślę, że ktoś by się zainteresował.
oo spróbuję z tablicą


Cytat:
Napisane przez TelephoneDesire Pokaż wiadomość
W niektórych miastach działają takie skupy podręczników. Można tam sprzedać i kupić używane podręczniki.
niestety nie w mojej mieścinie



Dziękuję za odpowiedzi, spróbuję też na wizażu, bo planuję też założyć wymiankowy z książkami do czytania, więc podręczniki przy okazji Może akurat ktoś przygarnie
SummertimeSadness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 14:46   #10
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Czy warto?

O właśnie, albo do komisu
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 15:16   #11
blackberry8
Zakorzenienie
 
Avatar blackberry8
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 787
Dot.: Czy warto?

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Wystaw na tablicy. Tam można wystawić z opcją 'oddam za darmo' 'zamienie' lub podac konkretna cenę, gdybyś jednak chciała dostać symboliczna złotówke. Myślę, że ktoś by się zainteresował.
Albo na gratyzchaty, pozbywam się tam wielu rzeczy - albo za koszty przesyłki, albo z odbiorem osobistym - komuś się przyda i jeszcze podziękuje, a ja mam wolne miejsce.

Jeśli masz w okolicy jakiś antykwariat to podejdź i zapytaj, czy by nie wzięli tego jako pakiet w zamian za jakąś sumę albo możliwość wybrania sobie kilku książek z ich półek.
blackberry8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-02, 16:35   #12
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: Czy warto?

napisz może na wątku swojego miasta jeśli jest i może akurat jakaś wizażanka będzie potrzebowała coś dla siebie.

sama oddałam w tym roku notatki z własnej matury dla koleżanki siostry. cztery lata przeleżały bezużytecznie
__________________


(;
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 16:43   #13
Pigeons
Zadomowienie
 
Avatar Pigeons
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 401
Dot.: Czy warto?

Cytat:
Napisane przez blackberry8 Pokaż wiadomość

Jeśli masz w okolicy jakiś antykwariat to podejdź i zapytaj, czy by nie wzięli tego jako pakiet w zamian za jakąś sumę albo możliwość wybrania sobie kilku książek z ich półek.
Jeżeli książki są stare (sprzed zmiany programowej) to żaden antykwariat czy skup tego nie weźmie. Kiedyś chciałam sprzedać tak podręczniki ale usłyszałam w skupie, że wchodzi nowa podstawa i starych książek ode mnie nie odkupią bo i tak ich nie sprzedadzą .
Pigeons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 16:51   #14
ivonkapiwonka
Raczkowanie
 
Avatar ivonkapiwonka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 228
Dot.: Czy warto?

A antykwariat odpada?
Córka akurat jest pierwszym rocznikiem z nową podstawą to wiem jak jej schodziły książki (praktycznie większość poszła w antykwariacie) a jak syna 3 lata starszego.Tu raczej na cud trzeba liczyć, ale językowe może by wzięli....

Widzę wątek antykwariatu powyżej; syn kilka książek sprzedał sprzed nowej reformy, ale zupełnie pojedyncze sztuki.

Edytowane przez ivonkapiwonka
Czas edycji: 2013-05-02 o 16:53
ivonkapiwonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 17:30   #15
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Czy warto?

Ja bym oddała do biblioteki szkolnej, czytelni.
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 17:38   #16
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Czy warto?

Cytat:
Napisane przez mineralka bez gazu Pokaż wiadomość
Ja bym oddała do biblioteki szkolnej, czytelni.
To nie takie proste podobno... Chodzi o kwestie darowizny itp biblioteki nie chcą się w to bawić.
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 17:40   #17
SummertimeSadness
Zadomowienie
 
Avatar SummertimeSadness
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 170
Dot.: Czy warto?

Niestety mieszkam w malutkim mieście, u nas nie ma żadnego antykwariatu, a nie uśmiecha mi się jechać 30 km do najbliższego dużego miasta specjalnie z książkami. No i z wystawianiem lokalnym też słabo, bo mało mieszkańców itd. Ale spróbuję właśnie na tych serwisach. Dziękuję

Założyłam wątek na wizażu, jest odzew, więc może ktoś przygarnie

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=691054 dla zainteresowanych
SummertimeSadness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 18:19   #18
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Czy warto?

Cytat:
Napisane przez Angel_00 Pokaż wiadomość
To nie takie proste podobno... Chodzi o kwestie darowizny itp biblioteki nie chcą się w to bawić.
No coś Ty? Za "moich czasów" przyjmowali z otwartymi rękoma bardzo chętnie, nie wiedziałam że aż tak się zmieniło.
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 18:25   #19
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Czy warto?

"za moich czasów" też bez problemów biblioteki przyjmowały - więc może tam? ja w czasach swojej szkoły średniej często szukałam książek ze starszych podstaw programowych bo nauczyciele polecali także może akurat w bibliotekach się zainteresują
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-02, 19:01   #20
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Czy warto?

Cytat:
Napisane przez mineralka bez gazu Pokaż wiadomość
No coś Ty? Za "moich czasów" przyjmowali z otwartymi rękoma bardzo chętnie, nie wiedziałam że aż tak się zmieniło.
Z rachunkowego punktu widzenia takie rzeczy trzeba też ewidencjonować... Ale może chodzi o jeszcze coś innego.
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 22:30   #21
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Czy warto?

Cytat:
Napisane przez mineralka bez gazu Pokaż wiadomość
No coś Ty? Za "moich czasów" przyjmowali z otwartymi rękoma bardzo chętnie, nie wiedziałam że aż tak się zmieniło.
za moich czasów też, ale teraz to w niektórych miejscach "ąę" Przepisy, umowy darowizny, skarbówka... cuda wianki...
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 22:30   #22
SOCKI
Zakorzenienie
 
Avatar SOCKI
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 3 567
Dot.: Czy warto?

A może gdzieś do Domu Dziecka oddać? W tych ośrodkach, które ja znam mają sale do wspólnej nauki, są tam regały na książki. Zawsze ta wiedza byłaby bliżej dzieciaków.
__________________
Wymiana książkowa, czyli porządki styczniowe

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post44413363
SOCKI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 09:12   #23
ivonkapiwonka
Raczkowanie
 
Avatar ivonkapiwonka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 228
Dot.: Czy warto?

Biblioteki pozbywają się teraz nawet starych wydań książek, o wiele cenniejszych niż te nowe.Kupują potem nowe. Taka polityka. Ja chętnie przygarniam niektóre stare(są za darmo), bo lubię np. ilustracje Szancera . Trochę wiem jak jest.
Domy Dziecka tez chyba starych( używanych) rzeczy nie mogą teraz przyjmować.

Ale jedno mi przyszło do głowy; Polacy na wschodzie, oni są chętni na każdy kawałek książki pisanej ojczystym językiem.
ivonkapiwonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 09:44   #24
ytaaa
Zadomowienie
 
Avatar ytaaa
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 337
Dot.: Czy warto?

Antykwariat bardzo słabo płaci , a w szczególności za podręczniki , które są pod dostatkiem .
Kiedyś wybrałam się autobusem do antykwariatu z książkami , w większości takie do poczytania , trochę językowych ( nówek , prawie nie zaglądanych ) . Rezultat był taki , że pan z łachą wziął ze 4 czy 5 książek i dostałam za to 20 zł . A wszystkie książki były nowiusieńkie , pachniały nowością , może raz były przeczytane Tylko się nadzwigałam , bo wróciłam z pełną torbą książek . Nawet za darmo nie chciał wziąść .
ytaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 09:55   #25
Cytruska89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 66
Dot.: Czy warto?

a jakie masz do gimnazjum?
Cytruska89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 11:35   #26
ivonkapiwonka
Raczkowanie
 
Avatar ivonkapiwonka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 228
Dot.: Czy warto?

Cytat:
Napisane przez ytaaa Pokaż wiadomość
Nawet za darmo nie chciał wziąść .
Zgadza się, biorą to, co mogą sami sprzedać a ceny zależa od konkretnego antykwariatu; u mnie w jednym dają po kilkanaście zł za książkę a w drugim 200 m dalej 5-6 zł.
Ale autorka po prostu nie chce wyrzucać książek tylko je oddać za koszt przesyłki.
Może podpowiem potencjalnym zainteresowanym; podręczniki z nowej podstawy często różnią się drobiazgami; układem zdjęć na stronie np. Jeśli ktoś może porównać obie wersje i nie będzie dużych różnic to można zaryzykować.
Koleżanka ucząca fizyki w gim. przejrzała dokładnie podręcznik do fizyki nowy i stary i jedyne co je różniło to jedno zdanie w tekście. Niestety szkoły podają standardowy dodatek, ze wymagają podręczników z nowej podstawy programowej i zdejmuja z siebie wszelką odpowiedzialność.
ivonkapiwonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 12:17   #27
SummertimeSadness
Zadomowienie
 
Avatar SummertimeSadness
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 170
Dot.: Czy warto?

No właśnie moja koleżanka kiedyś chciała oddać jakieś stare książki do biblioteki to tylko krzywo popatrzyli i odmówili, bo coś tam...

Jedna wizażanka już się zgłosiła po podręczniki do angielskiego, dzięki temu oddam 4 książki Bardzo się cieszę, że się komuś przydadzą

Ja też doświadczyłam wiele zmian w podstawie i dla mnie to chore. Kazali nam kupować nowy podręcznik do biologii za 30 zł, który różnił się od starego, który można było odkupić za kilka zł tylko szatą graficzną i obrazkami. Ale nowa podstawa, masz kupić i koniec..

Edytowane przez SummertimeSadness
Czas edycji: 2013-05-03 o 12:21
SummertimeSadness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 12:32   #28
ivonkapiwonka
Raczkowanie
 
Avatar ivonkapiwonka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 228
Dot.: Czy warto?

Cytat:
Napisane przez SummertimeSadness Pokaż wiadomość
...nowa podstawa, masz kupić i koniec..
Mamy silne lobby wydawców...
ivonkapiwonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:48.