Pytanie o staż. cz. 3. - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-26, 16:14   #271
Katrinaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z laptopa
Wiadomości: 130
Dot.: Pytanie o staż. Część 3.

Zadzwoniłam dzisiaj do nich, powiedziałam że u mnie troszke sie zmienilo, ze mam rozmowe w sprawie pracy w pon. gdzie chce pracowac i poprosilam zeby mnie nie brali pod uwage bo nie chce im problemow robic cos takiego hehe, kobietka podziekowala za info. Uff bo miesjce masakryczne
Katrinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 16:20   #272
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż. Część 3.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
I po kłopocie
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 16:43   #273
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Pytanie o staż. Część 3.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 16:24   #274
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Pytanie o staż. Część 3.

Dziewczyny, oświećcie mnie... Jak to jest, jak się ma ostatni dzień stażu, to w ten dzień mam iść do UP, czy kolejnego dnia razem z pracodawcą?
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 21:52   #275
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż. Część 3.

Cytat:
Napisane przez FreakChic Pokaż wiadomość
Dziewczyny, oświećcie mnie... Jak to jest, jak się ma ostatni dzień stażu, to w ten dzień mam iść do UP, czy kolejnego dnia razem z pracodawcą?
W ostatni dzień stażu masz jeszcze staż, chyba, że wybierzesz sobie przysługujący Ci urlop za ostatni miesiąc na jego koniec. A po co pracodawca ma iść do PUP? Idziesz sama, oddajesz dokumenty i tyle
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 08:47   #276
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Pytanie o staż. Część 3.

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
W ostatni dzień stażu masz jeszcze staż, chyba, że wybierzesz sobie przysługujący Ci urlop za ostatni miesiąc na jego koniec. A po co pracodawca ma iść do PUP? Idziesz sama, oddajesz dokumenty i tyle
Czyli jak on podpisuje ze mną umowę o pracę, to mam się po prostu wyrejestrować z urzędu, tak? Dziękuję za odpowiedź.
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 22:32   #277
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż. Część 3.

Cytat:
Napisane przez FreakChic Pokaż wiadomość
Czyli jak on podpisuje ze mną umowę o pracę, to mam się po prostu wyrejestrować z urzędu, tak? Dziękuję za odpowiedź.
Szkoda, że nie napisałaś, że masz deklrację zatrudnieia po stażu, bo to znacząco ma się nijak do mojej odpowiedzi i zmienia postać rzeczy
Nie wiem, jak czy pracodawca musi się udać do PUP, bo de facto on teraz Cię będzie zatrudniał, a nie znów urząd. Zadzwoń i zapytaj, jak to ma się odbyć w twoim wypadku...
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-30, 19:20   #278
lexi221
Zadomowienie
 
Avatar lexi221
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 090
Dot.: Pytanie o staż. Część 3.

Dziewczyny ja mam taką listę obecności na stażu na której muszę codziennie wpisywać zakres wykonywanych czynności . Masakra siedzę w biurze macie pomysły co mam wpisywać
lexi221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 19:25   #279
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż. Część 3.

Cytat:
Napisane przez lexi221 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja mam taką listę obecności na stażu na której muszę codziennie wpisywać zakres wykonywanych czynności . Masakra siedzę w biurze macie pomysły co mam wpisywać
A co robisz przez 8h stażu dziennie?
Wpisuj po prostu to, co robisz i po kłopocie
A jak nie robisz nic sensownego albo się nudzisz, to coś wymyśl zgodne z Twoimi obowiązkami zawartymi w um. stażowej.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 19:49   #280
ilussia
Wtajemniczenie
 
Avatar ilussia
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 2 624
Dot.: Pytanie o staż. Część 3.

Hej. Mam takie pyt. Mialam staz w firmie, zatrudniono mnie potem na 3 mies.na okres probny. Teraz mam normalna umowe, i nie wiem ile dni urlopu mi przysluguje? 20? Nawet jesli 1 umowa jest z 1 lutego? Czy yo zalezy od kazdeho miesiaca?
ilussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 21:14   #281
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż. Część 3.

Cytat:
Napisane przez ilussia Pokaż wiadomość
Hej. Mam takie pyt. Mialam staz w firmie, zatrudniono mnie potem na 3 mies.na okres probny. Teraz mam normalna umowe, i nie wiem ile dni urlopu mi przysluguje? 20? Nawet jesli 1 umowa jest z 1 lutego? Czy yo zalezy od kazdeho miesiaca?
Wszystko jest zależne od tego, ile posiadasz lat pracy.
Poniżej wyciąg z KP na podstawie art. 155, na podstawie której wyliczysz, ile masz lat pracy i jaki masz wymiar urlopu.

Cytat:
§ 1. Do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, wlicza się z tytułu ukończenia: 1) zasadniczej lub innej równorzędnej szkoły zawodowej - przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż 3 lata, 2) średniej szkoły zawodowej - przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż 5 lat, 3) średniej szkoły zawodowej dla absolwentów zasadniczych (równorzędnych) szkół zawodowych - 5 lat, 4) średniej szkoły ogólnokształcącej - 4 lata, 5) szkoły policealnej - 6 lat, 6) szkoły wyższej - 8 lat. Okresy nauki, o których mowa w pkt 1-6, nie podlegają sumowaniu. § 2. Jeżeli pracownik pobierał naukę w czasie zatrudnienia, do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, wlicza się bądź okres zatrudnienia, w którym była pobierana nauka, bądź okres nauki, zależnie od tego, co jest korzystniejsze dla pracownika.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2013-12-02 o 19:17
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-01, 07:54   #282
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Dot.: Pytanie o staż. Część 3.

jezeli kilka lat temu mialam staz 6 miesiecy z funduszy europ, a teraz 6 miesiecy z fun. pracy, to czy mozliwe jest abym dostala znowu staz?
bo tyle razy slyszalam ze ludzie maja po kilka stazy (lacznie dluzszych niz rok), a z drugiej strony niby mozna miec tylko 12 miesiecy...
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 18:08   #283
lexi221
Zadomowienie
 
Avatar lexi221
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 090
Dot.: Pytanie o staż. Część 3.

Cytat:
Napisane przez cyanide sun Pokaż wiadomość
jezeli kilka lat temu mialam staz 6 miesiecy z funduszy europ, a teraz 6 miesiecy z fun. pracy, to czy mozliwe jest abym dostala znowu staz?
bo tyle razy slyszalam ze ludzie maja po kilka stazy (lacznie dluzszych niz rok), a z drugiej strony niby mozna miec tylko 12 miesiecy...
Wszystko możliwe moja kuzynka już niedługo będzie miała 1,5 roku stażu


Zmieniając temat dzisiaj musiałam pisać pismo kierownikowi powiedział że wszystko ok, tylko przyszła jedna dziewczyna i z tekstem do mnie że poprzednie pismo źle napisałam. Przecinki nie w tych miejscach i coś z odstępami kierownik do niej żeby nie miała do mnie pretensji, bo ja nie jestem od merytorki i żeby nie była taka nerwowa.
Mam wrażenie że ona mnie nie lubi.

Najgorzej mam jak wychodzi ta dziewczyna która jest ze mną w sekretariacie. Wtedy mam prawdziwy młyn telefony, raz mnie woła dyrektor raz kierownik słowem urwanie głowy.
lexi221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 19:37   #284
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż. Część 3.

Cytat:
Napisane przez cyanide sun Pokaż wiadomość
jezeli kilka lat temu mialam staz 6 miesiecy z funduszy europ, a teraz 6 miesiecy z fun. pracy, to czy mozliwe jest abym dostala znowu staz?
bo tyle razy slyszalam ze ludzie maja po kilka stazy (lacznie dluzszych niz rok), a z drugiej strony niby mozna miec tylko 12 miesiecy...
Oficjalnie nie można, ale tutaj wewn. przepisy urzędów to obchodzą.
Tak na prawdę to zależy od danego PUP, w jednym tylko raz pozwolą Ci iść na staż, a w drugim kilkakrotnie
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 10:59   #285
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: Pytanie o staż. Część 3.

Jeszcze się nie pochwaliłam, że przedłużono mi staż o kolejne 3 miesiące ( ostatnie). Dodatkowo złożyłam podanie w sprawie ponownej wizyty u lekarza medycyny pracy w związku, że staram się o dofinansowanie do okularów od organizatora stażu i odpowiedziano mi pozytywnie. Teraz czekam na rozpatrzenie mojego wniosku.
Jakoś się wszytsko układa. Miałam dostac umowę na zastępstwo ale dziewczyna za którą miałam być wróciła ze zwolnienia i p. Skarbnik załatwiła mi to przedłużenie choć za pierwszym razem dostałam odmowę.
Ciekawe czy uda mi się tu zostać po stażu.

Edytowane przez Ilena
Czas edycji: 2013-08-28 o 19:17
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 00:18   #286
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Pytanie o staż. Część 3.

ehh... niezła jest...
dlatego ide na zaoczne mgr, bo dzienne niewiele mi dadzą, jeśli już coś

A myślicie, że przeszłoby takie coś, że sama bym się rozglądała za stażem, a dopiero jakby coś miało wypalić, to zwolniłabym się tam gdzie pracuje (umowa zlecenie, praca zupełnie niezwiązana z zawodem) i stała bezrobotną? Czy lepiej tak otwarcie nie mówić, że pracuje? No sama nie wiem, jak to "rozrgrać" żeby dobrze było Oczywiście jeśli sama nic nie znajde do grudnia to zwalniam się tak czy siak. Bo broniłam się w lipcu i zostanie mi coraz mniej czasu na staż...
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data


Edytowane przez nikisa
Czas edycji: 2013-08-08 o 00:23
nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 09:44   #287
kobieta oszczedna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 115
Dot.: Pytanie o staż. Część 3.

Cytat:
Napisane przez nikisa Pokaż wiadomość
ehh... niezła jest...
dlatego ide na zaoczne mgr, bo dzienne niewiele mi dadzą, jeśli już coś

A myślicie, że przeszłoby takie coś, że sama bym się rozglądała za stażem, a dopiero jakby coś miało wypalić, to zwolniłabym się tam gdzie pracuje (umowa zlecenie, praca zupełnie niezwiązana z zawodem) i stała bezrobotną? Czy lepiej tak otwarcie nie mówić, że pracuje? No sama nie wiem, jak to "rozrgrać" żeby dobrze było Oczywiście jeśli sama nic nie znajde do grudnia to zwalniam się tak czy siak. Bo broniłam się w lipcu i zostanie mi coraz mniej czasu na staż...
Dowiedz się w urzędzie pracy, kiedy są przyjmowane wnioski na staże. U mnie są to cztery 2-tygodniowe okresy w ciągu roku, w odstępach mniej więcej kwartalnych, jak nietrudno się domyślić

Jesli przyjmowanie wniosków jest blisko, to myślę, że możesz rozglądać się za stażem i szukać pracodawcy, który złozyłby imienny wniosek 'na Ciebie'.

Ja widzę jednak duże niebezpieczeństwo zostania z niczym. Znajduejsz pracodawcę, który Cię chce na staż -> zwalniasz się z pracy i rejestrujesz się jako bezrobotna -> pracodawca składa wniosek. A wniosek może być rozpatrzony negatywnie i wtedy zostajesz na lodzie.
kobieta oszczedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 00:45   #288
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Odp: Dot.: Pytanie o staż. Część 3.

Cytat:
Napisane przez kobieta oszczedna Pokaż wiadomość
Dowiedz się w. urzędzie pracy, kiedy są przyjmowane wnioski na staże. U mnie są to cztery 2-tygodniowe okresy w ciągu roku, w odstępach mniej więcej kwartalnych, jak nietrudno się domyślić

Jesli przyjmowanie wniosków jest blisko, to myślę, że możesz rozglądać się za stażem i szukać pracodawcy, który złozyłby imienny wniosek 'na Ciebie'.

Ja widzę jednak duże niebezpieczeństwo zostania z niczym. Znajduejsz pracodawcę, który Cię chce na staż -> zwalniasz się z pracy i rejestrujesz się jako bezrobotna -> pracodawca składa wniosek. A wniosek może być rozpatrzony negatywnie i wtedy zostajesz na lodzie.
i jak to zrobic zeby bylo dobrze? Bez ryzyka sie nie obedzie chyba

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 05:35   #289
kobieta oszczedna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 115
Dot.: Odp: Dot.: Pytanie o staż. Część 3.

Cytat:
Napisane przez nikisa Pokaż wiadomość
i jak to zrobic zeby bylo dobrze? Bez ryzyka sie nie obedzie chyba

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Chyba nie i tak jak piszę - na kolejną szansę na staż, przynajmnie u mnie, musiałabyś czekać 3 meisiące, a 3 miesiące bez dochodu to długo.
kobieta oszczedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-09, 12:52   #290
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: Pytanie o staż. Część 3.

Z tego co zauważyłam to wysyłajcie same swoje CV do Starostwa do wydziału, który was interesuje i możecie akurat trafić, że potrzebują stażystki. U nas w każdym wydziale prawie są stażyści.
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 15:26   #291
Buzzerka
Zakorzenienie
 
Avatar Buzzerka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 970
Dot.: Pytanie o staż. Część 3.

Dziewczyny, mam głupie pytania, no ale muszę zapytać. Byłam dziś zarejestrować się w Urzędzie Pracy i po rejestracji po prostu wyszłam. Mówiłam tej kobiecie tam, że interesowałby mnie staż, ale nie wiem czy oni już będą mi go szukać, czy sama mam to robić? Czy jakby coś było to zadzwonią do mnie czy jak? Czy ja mam tam łazić i pytać czy coś jest? Wiadomo, że najlepiej jakbym sama sobie znalazła i dała im znać, ale czy oni też się tym poważnie zajmą Jestem głupia, że sama nie popytałam jej, ale raz, że mi się spieszyło, a dwa to kompletnie wyleciało mi z głowy
Buzzerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 17:36   #292
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż. Część 3.

Cytat:
Napisane przez Buzzerka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam głupie pytania, no ale muszę zapytać. Byłam dziś zarejestrować się w Urzędzie Pracy i po rejestracji po prostu wyszłam. Mówiłam tej kobiecie tam, że interesowałby mnie staż, ale nie wiem czy oni już będą mi go szukać, czy sama mam to robić? Czy jakby coś było to zadzwonią do mnie czy jak? Czy ja mam tam łazić i pytać czy coś jest? Wiadomo, że najlepiej jakbym sama sobie znalazła i dała im znać, ale czy oni też się tym poważnie zajmą Jestem głupia, że sama nie popytałam jej, ale raz, że mi się spieszyło, a dwa to kompletnie wyleciało mi z głowy
To, że powiedziałaś, to nic nie znaczy.
Takich osób, które chcą mieć staż jest sporo i nikt na stwierdzenie "chcę mieć staż" im go nie da. Czasem trzeba sobie dosłownie wychodzić ten staż, bo różnie to bywa.

Zapytaj, jakie mają staże, na który byś się nadawała, chyba, że masz ich podgląd w sieci na stronie PUP, wtedy jest prościej. Tylko na takie staże ze skierowaniem chodzi multum osób (u mnie w pracy przewinęło się dosłownie 29 stażystek), a wybrana zostaje jedna osoba. Możesz też sama załatwić sobie staż, ale problemem może być gwarancja zatrudnienia po stażu ze strony pracodawcy.
Powodzenia
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 17:40   #293
Buzzerka
Zakorzenienie
 
Avatar Buzzerka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 970
Dot.: Pytanie o staż. Część 3.

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
To, że powiedziałaś, to nic nie znaczy.
Takich osób, które chcą mieć staż jest sporo i nikt na stwierdzenie "chcę mieć staż" im go nie da. Czasem trzeba sobie dosłownie wychodzić ten staż, bo różnie to bywa.

Zapytaj, jakie mają staże, na który byś się nadawała, chyba, że masz ich podgląd w sieci na stronie PUP, wtedy jest prościej. Tylko na takie staże ze skierowaniem chodzi multum osób (u mnie w pracy przewinęło się dosłownie 29 stażystek), a wybrana zostaje jedna osoba. Możesz też sama załatwić sobie staż, ale problemem może być gwarancja zatrudnienia po stażu ze strony pracodawcy.
Powodzenia
To oznacza, że znów muszę się tam wybrać? Chodzi mi też o to czy jak będą mieć jakieś staże do rozdania to czy będą informować czy właśnie ja mam co jakiś czas jeździć i pytać?
Buzzerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 17:44   #294
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Pytanie o staż. Część 3.

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2013-08-13 o 10:02
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 17:50   #295
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż. Część 3.

Cytat:
Napisane przez Buzzerka Pokaż wiadomość
To oznacza, że znów muszę się tam wybrać? Chodzi mi też o to czy jak będą mieć jakieś staże do rozdania to czy będą informować czy właśnie ja mam co jakiś czas jeździć i pytać?
Niestety musisz
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 17:57   #296
Buzzerka
Zakorzenienie
 
Avatar Buzzerka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 970
Dot.: Pytanie o staż. Część 3.

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Niestety musisz
A co jaki czas najlepiej jeździć? Przepraszam, że tak pytam, ale to moje pierwsze doświadczenie z UP
Buzzerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 18:04   #297
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż. Część 3.

Cytat:
Napisane przez Buzzerka Pokaż wiadomość
A co jaki czas najlepiej jeździć? Przepraszam, że tak pytam, ale to moje pierwsze doświadczenie z UP
Ciężko powiedzieć, bo nie wiem, kiedy Twój przyjmuje zgłoszenia od pracodawców na staże i ile czasu potrzebuje na ich "przetworzenie" i kiedy są te oferty podawane do wiadomości publicznej (wywieszane w gablotkach, dodawane na stronę www itd).
Najlepiej śledzić stronę PUP, gdzie zamieszczają oferty pracy, oferty stażu, doposażenia stanowiska pracy itd, a gdy się coś pojawi, wtedy jechać do urzędu- o ile twój urząd publikuje oferty w internecie
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 18:11   #298
Buzzerka
Zakorzenienie
 
Avatar Buzzerka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 970
Dot.: Pytanie o staż. Część 3.

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Ciężko powiedzieć, bo nie wiem, kiedy Twój przyjmuje zgłoszenia od pracodawców na staże i ile czasu potrzebuje na ich "przetworzenie" i kiedy są te oferty podawane do wiadomości publicznej (wywieszane w gablotkach, dodawane na stronę www itd).
Najlepiej śledzić stronę PUP, gdzie zamieszczają oferty pracy, oferty stażu, doposażenia stanowiska pracy itd, a gdy się coś pojawi, wtedy jechać do urzędu- o ile twój urząd publikuje oferty w internecie
Widzę, że coś tam publikuje, ale tam na miejscu jest tego o wieeeeele więcej wyświetlanego No nic, będę coś myśleć nad tym. Dzięki za pomoc
Buzzerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 18:15   #299
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż. Część 3.

Cytat:
Napisane przez Buzzerka Pokaż wiadomość
Widzę, że coś tam publikuje, ale tam na miejscu jest tego o wieeeeele więcej wyświetlanego No nic, będę coś myśleć nad tym. Dzięki za pomoc
Może być, bo nie wszystkie urzędy na bieżąco wszystko publikują
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 17:55   #300
lexi221
Zadomowienie
 
Avatar lexi221
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 090
Dot.: Pytanie o staż. Część 3.

Cytat:
Napisane przez Buzzerka Pokaż wiadomość
Widzę, że coś tam publikuje, ale tam na miejscu jest tego o wieeeeele więcej wyświetlanego No nic, będę coś myśleć nad tym. Dzięki za pomoc
Dobrym rozwiązaniem będzie jeśli w UP w sekretariacie złożysz podanie że chciałabyś odbywać staż w kierunku przez ciebie określonym
lexi221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-07-20 14:43:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:57.