Psychologia, kryminologia - UG - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-26, 20:58   #181
jagodzian
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 41
Dot.: Psychologia, kryminologia - UG

Cytat:
Napisane przez anghel Pokaż wiadomość
Szkoda że na dziennych nie zwiększyli limitu, ale mówi się trudno
no szkoda

dziewczyny, a może któraś z Was też będzie szukała jakiejś stancji w Gdańsku ?
jagodzian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 22:05   #182
Figure09
Rozeznanie
 
Avatar Figure09
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Puste ściany
Wiadomości: 536
Dot.: Psychologia, kryminologia - UG

Cytat:
Napisane przez jagodzian Pokaż wiadomość
w sensie, że chcesz się wynieść od rodziców i też szukasz jakiejś stancji czy jak ?

Mieszkania na spółę z kimś.
__________________
Tylko ten, kto ma odwagę mówić to, co myśli,
zasługuje na pełne zaufanie.
Być może człowiek taki wyrazi się czasem niezręcznie,
a nawet niegrzecznie, ale nie będzie mnie oszukiwał.



Figure09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 22:39   #183
ahsen
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 725
Dot.: Psychologia, kryminologia - UG

Cytat:
Napisane przez RoSa202 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Jestem tegoroczną maturzystką i cały czas myślę o wyborze studiów. Wybieram się na UG, chciałabym studiować psychologię, ale bardzo trudno się tam dostać. Rozważam też pójście na psychologię wieczorową, a na 2gim roku przeniesienie się na dzienną(jeśli średni będzie wyższa niż 4).
Rozważam też kryminologię, nowy kierunek na UG. Jednak jest bardzo mało informacji odnośnie tych studiów. Może wam coś wiadomo na ich temat?Jak jest potem możliwość pracy, to przyszłościowy kierunek ?
Za wszystkie odpowiedzi będę bardzo wdzięczna
Ciężko powiedzięć, czy kryminologia to kierunek przyszłościowy. W Polsce w ogóle ciężko stwierdzić co będzie miało przyszłość. Na pewno jest to mega interesujący kierunek, do którego trzeba mieć pasję i zacięcie. Ja na przykład, oglądając amerykańskie filmy dokumentalne typu "Z akt FBI", zawsze marzyłam, że kiedyś uda mi się zostać kryminologiem lub detektywem sądowym. Może i Ty powinnaś obejrzeć pare programów tego rodzaju i wczuć się w rolę osób, które ponoszą odpowiedzialność w takich sytuacjach. Jeżeli zainteresuje Cię to do tego stopnia, że będziesz chciała zgłębiać tę dziedzinę przez najbliższe parę lat, to może warto pokierować się raczej zainteresowaniem, niż rozsądkiem Powodzenia!
__________________
Mój blog dla kobiet - po angielsku
http://herhub.blogspot.com/
ahsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 08:13   #184
alex24112
Zadomowienie
 
Avatar alex24112
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 135
Dot.: Psychologia, kryminologia - UG

Cytat:
Napisane przez rockowa69 Pokaż wiadomość
Piszą, że będzie można

Szkoda, że stworzą to za 3 lata, mam licencjat z resocjalizacji i nie wahałabym się nad prawem i kryminologią, gdyby już teraz można było robić mgr...
mgr można robić na UW. niestety na UW są tylko studia II stopnia, bo chętnie za rok bym poszła na licencjata z kryminologii właśnie na UW (lepsza uczelnia, poza tym do Warszawy mam 90 km a do Gdańska 299)

---------- Dopisano o 09:13 ---------- Poprzedni post napisano o 09:03 ----------

Ja składam papiery dopiero za rok, bo jestem maturzystką 2014. Zastanawiam się między prawem a kryminologią, a do tego od dziecka chodzi za mną dietetyka, więc tak naprawdę mam czas do września, żeby zdecydować, bo wtedy składam deklarację maturalną i albo będę zdawać wos, albo biologię -.-
Gdybyście miały wybierać, dziewczyny, co z tych trzech byście wybrały? Kryminologia, prawo czy dietetyka?
__________________
4 rok logopedii UW

Walczę z pcos, nt i io. Walczę o siebie!
alex24112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 09:01   #185
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Psychologia, kryminologia - UG

Dziewczyny, dlaczego chcecie iść akurat na kryminologię?
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 10:16   #186
alex24112
Zadomowienie
 
Avatar alex24112
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 135
Dot.: Psychologia, kryminologia - UG

Ja bym chciała iść bo:
a. Czytałam o zajęciach na tej kryminologii i tak naprawdę łączą wszystkie ciekawe zagadnienia psychiki człowieka (a ja chciałabym być psychiatrą, czego nie zrobię, bo nie mogę zdać chemii na maturze, żeby iść na medycynę)
b. Zawsze uwielbiałam kryminały i nie ukrywam, że liczę na to, że będę mogła potem pracować np. w policji (zwłaszcza, że czytałam, że na ug są moduły takie jak policyjny, kuratorski, "więzienny" itp)
c. Podoba mi się to, że dotykamy wielu kierunków, bo w 1szym semestrze są zagadnienia z socjologii, filozofii, psychologii, makroekonomii. jest też prawo karne, prawo nieletnich, rodzinne itd. także jeśli ktoś (tak jak ja) interesuje się wieloma rzeczami, to jest to fajny pomysł
d. Myślę, że jeśli będę nadal dbała o mój rozwój języków (z angielskiego mam na razie b2, z francuskiego przez ten rok chcę się podciągnąć do b1, włoski mam na a2), że jeżeli będę szukała doświadczenia zawodowego (no na razie mam tylko wolontariat w mops, ale będę szukała dalej), to jak skończę te studia (a zastanawiam się także, czy nie ciągnąć jakichś innych studiów równolegle), to dam sobie radę zawodowo.

---------- Dopisano o 11:16 ---------- Poprzedni post napisano o 10:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Masalatee Pokaż wiadomość
Hej
może i ja się dołączę

jestem mgr filologii germańskiej, mieszkam i pracuję w Poznaniu i zdecydowałam się składać papiery na kryminologię. Jako, że pracuję, pozostaje mi tryb zaoczny. Niestety zdawałam tylko na maturze (nowa matura) jezyk obcy, polski i biologię - nie mam drugiego przedmiotu, naliczył mi system 97.6 pkt. zobaczymy czy starczy Generalnie będę musiała jakoś sobie zaplanować ewentualne dojazdy - z poznania do gdańska to 4 godziny drogi;/ no ale... cóż. kto nie ryzykuje ten traci Czy któraś z Was też decyduje się na zaoczną kryminologię?
czemu nie naliczył Ci drugiego przedmiotu, skoro można naliczyć matematykę, którą zdaje się obowiązkowo?
__________________
4 rok logopedii UW

Walczę z pcos, nt i io. Walczę o siebie!
alex24112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 19:05   #187
2ystem1645
Zadomowienie
 
Avatar 2ystem1645
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 200
Dot.: Psychologia, kryminologia - UG

Cytat:
Napisane przez FreakChic Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dlaczego chcecie iść akurat na kryminologię?
U nas na prawie, na UG już się śmiejemy, że większość przez popularność CSI itp. pewnie pomyliła kryminologię z kryminalistyką.
__________________


Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Gdzie Ty szukasz pomocy? Nie na porządnym forum (...), tylko w siedzibie zła - na wizażu.
2ystem1645 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-30, 07:14   #188
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Psychologia, kryminologia - UG

Cytat:
Napisane przez 2ystem1645 Pokaż wiadomość
U nas na prawie, na UG już się śmiejemy, że większość przez popularność CSI itp. pewnie pomyliła kryminologię z kryminalistyką.

Dokładnie to miałam na myśli zadając pytanie. Najsmutniejsze jest to, że takie osoby zabierają miejsce innym, takim którzy naprawdę podchodziliby do tego z pasją.
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 08:38   #189
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Psychologia, kryminologia - UG

Cytat:
Napisane przez 2ystem1645 Pokaż wiadomość
U nas na prawie, na UG już się śmiejemy, że większość przez popularność CSI itp. pewnie pomyliła kryminologię z kryminalistyką.
Właśnie sobie myślałam skąd popularność takiego kierunku, że aż ma tu zrobiony wątek na głównym. U nas kryminologia to był semestralny przedmiot. Dużo teorii, socjologii, statystyki. Nic praktycznego Nie chcę wbijać kija w mrowisko, ale nie ogarniam, jak można z tego robić odrębny kierunek studiów...
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 09:53   #190
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Psychologia, kryminologia - UG

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
Właśnie sobie myślałam skąd popularność takiego kierunku, że aż ma tu zrobiony wątek na głównym. U nas kryminologia to był semestralny przedmiot. Dużo teorii, socjologii, statystyki. Nic praktycznego Nie chcę wbijać kija w mrowisko, ale nie ogarniam, jak można z tego robić odrębny kierunek studiów...
A jaki kierunek studiujesz, jeżeli to nie tajemnica?
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 12:57   #191
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Psychologia, kryminologia - UG

to co kuleżanka wyżej- prawo


Kryminologia jest ciekawa, myślałam nad seminarium kiedyś, ale ludzie z tej katedry sami mówią, że to taka fajna, ale kompletnie niepraktyczna tematyka. Więc skupiłam się na czymś praktycznym, na przyszłość. U nas wykładający kryminologię są po pierwsze prawnikami i jako prawnicy zarabiają. I dodatkowo zarabiają pracując naukowo na uczelni. Wiem, ze to samo dotyczy np. psychologów wykładających kryminologię. Czyli znowu - po pierwsze są psychologami. Jak ktoś będzie tylko kryminologiem z wykształcenia, to po prostu nie bardzo wiem co dalej. Ale może się nie znam po prostu, ostatecznie jak ktoś wybiera jakiś kierunek to rozumiem (przynajmniej w teorii), że ma jakiś plan (oparty na rzeczywistości, nie ma mrzonkach).

Być może dużo osób bierze ten kierunek jako dodatek do innego - bazowego.
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody

Edytowane przez Suvia
Czas edycji: 2013-07-30 o 12:58
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-30, 16:53   #192
alex24112
Zadomowienie
 
Avatar alex24112
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 135
Dot.: Psychologia, kryminologia - UG

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
Być może dużo osób bierze ten kierunek jako dodatek do innego - bazowego.

może być dobre np. do socjologii, psychologii czy resocjalizacji
__________________
4 rok logopedii UW

Walczę z pcos, nt i io. Walczę o siebie!
alex24112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 12:32   #193
Paratrophy
TrustMe, I'mApsychologist
 
Avatar Paratrophy
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Ciałem morze, sercem góry
Wiadomości: 3 943
Dot.: Psychologia, kryminologia - UG

Dokładnie. Jako dodatek do bazowego może dać szerokie pole manewru. Ja zdecydowałam się na zaoczne, a dziennie studiuję psychologię na 3 roku, wiele przedmiotów mi się pokrywa i jestem ciekawa jak to na ug jest z przepisywaniem ocen. P.S. Mam pokój jednoosobowy do wynajęcia w dużym trzypokojowym mieszkaniu o wysokim standardzie. Jakby ktoś był zainteresowany to podeślę zdjęcia mieszkania i powiem coś więcej
Paratrophy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 22:35   #194
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Psychologia, kryminologia - UG

Cytat:
Napisane przez FreakChic Pokaż wiadomość
Dokładnie to miałam na myśli zadając pytanie. Najsmutniejsze jest to, że takie osoby zabierają miejsce innym, takim którzy naprawdę podchodziliby do tego z pasją.
Biedni Ci niedoszli studenci z pasją, którzy są za głupi, żeby w rankingu przebić tych bez pasji.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 21:56   #195
eeriefemale
Raczkowanie
 
Avatar eeriefemale
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 45
Dot.: Psychologia, kryminologia - UG

Zdaję maturę 2014 i zastanawiam się nad pójściem na kryminologię na UwB. Mam parę pytań do osób, które studiują na tym kierunku: cieszycie się ze swojego wyboru? jest ciężko (wkuwacie teorię po nocach, czy jednak tego prawa nie jest aż tak baaardzo dużo)? polecacie ten kierunek czy jednak jest to nowy niepotrzebny wynalazek?
Byłabym wdzięczna za opinie, bo nie wiem czy porywać się na tę wciąż nowinkę czy iść na ekonomię, o której myślałam do tej pory...
eeriefemale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 20:47   #196
Gosia3321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1
Dot.: Psychologia, kryminologia - UG

Co zdawałyście na maturze i na ile % aby dostać się na kryminologię ?
Gosia3321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 23:24   #197
MamI93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2
Dot.: Psychologia, kryminologia - UG

Przy przeliczaniu punktów ze świadectwa maturalnego na kryminologię brane są pod uwagę egzaminy ustne i pisemne z języka polskiego i języka obcego?
MamI93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 09:09   #198
michal321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 268
Dot.: Psychologia, kryminologia - UG

Cytat:
Napisane przez MamI93 Pokaż wiadomość
Przy przeliczaniu punktów ze świadectwa maturalnego na kryminologię brane są pod uwagę egzaminy ustne i pisemne z języka polskiego i języka obcego?
Egzaminy ustne nigdy nie są brane pod uwagę.
michal321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-19, 13:48   #199
marttynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 49
Dot.: Psychologia, kryminologia - UG

Dziewczyny odkopię może trochę, ale co powiecie o samych studiach? Może znajdą się tegoroczne studentki i będziemy mogły pogadać o naszych odczuciach, oczekiwaniach itp? A może znajdziemy sobie współlokatorki przy okazji

Szczerze mówiąc zastanawiam się pomiędzy kryminologią, a neuorobiopsychologią i nie mogę się za bardzo zdecydować, interesują mnie jedne i drugie zagadnienia, więc myślę, że po kryminologii mogłabym zrobić coś uzupełniającego w tym kierunku... jak myślicie?
__________________
Włosomaniaczka
72cm ->90cm
marttynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-22, 20:45   #200
MrUNOwen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 7
Dot.: Psychologia, kryminologia - UG

Hej wszystkim! Jestem w klasie maturalnej i właśnie rozpoczynam poszukiwanie kierunków i uczelni. Chciałbym spytać was o opinie na temat kryminologii. Żałujecie, nie żałujecie? Co po studiach chcielibyście robić? Czy się opłaca się na ten kierunek?
Nie ukrywam, że generalnie chciałbym badać miejsca zbrodni, niejako prowadzić śledztwa, dochodzenia, łapać morderców itd. Wiem, że kryminologia bezpośrednio mi tego nie umożliwi, ale przecież jednym z przedmiotów kierunkowych jest właśnie kryminalistyka. Poza tym, jest też możliwość zdobycia modułu policyjnego. Czy to już by pozwoliło spełnić marzenia? xD
MrUNOwen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 20:50   #201
Paratrophy
TrustMe, I'mApsychologist
 
Avatar Paratrophy
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Ciałem morze, sercem góry
Wiadomości: 3 943
Dot.: Psychologia, kryminologia - UG

Co do kierunku ja osobiście mam mieszane uczucia. Dużo niedociągnięć organizacyjnych, ale to chyba wynika z tego, iż jestem pierwszym rocznikiem, który studiuje ten kierunek + dodatkowo studiuję go w trybie zaocznym.

Co do modułów, jeszcze nie udzielę Ci odpowiedzi - dopiero w tym semestrze je zaczynamy, jednak zapowiadają się ciekawie i ciężko było (przynajmniej mi) się zdecydować na jeden.

Kryminologię łączę z psychologią, zapewne nie pójdę na magisterkę z kryminologii ze względu na równocześnie zdobytą magisterkę z psychologii.

Ogólnie to sama nie wiem czy zdecydowałabym się na ten kierunek po raz drugi, ale jak już zaczęłam to dociągnę go do końca.
__________________

Jeśli oszukasz mnie raz, to twoja wina. Jeśli oszukasz mnie dwa razy, to moja wina. Jeśli oszukasz mnie trzy razy, to wina nas obu.



Paratrophy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 21:15   #202
MrUNOwen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 7
Dot.: Psychologia, kryminologia - UG

Co rozumiesz przez niedociągnięcia? Mogłabyś rozwinąć myśl?
Na jaki moduł się zdecydowałaś?
Lepiej stacjonarnie czy niestacjonarnie?
MrUNOwen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 21:33   #203
Paratrophy
TrustMe, I'mApsychologist
 
Avatar Paratrophy
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Ciałem morze, sercem góry
Wiadomości: 3 943
Dot.: Psychologia, kryminologia - UG

Mam takie poczucie niekompetencji pewnych wykładowców. Akurat jeżeli chodzi o wykłady z prawa są fenomenalne, jednak inne przedmioty niesamowicie kuleją. W trybie zaocznym jest zbyt mało ćwiczeń, zbyt dużo czasu traci się na bezsensowne prezentacje. Zjazdy są w każdy weekend, a niektóre egzaminy można zdać ściągając i w to bardzo perfidny sposób. Dodatkowo mam wrażenie, że na zaoczne studia przyjęli nas ze względu na ilość (a co za tym idzie pieniążki), a nie na jakość. Na dzienne studia zaś jest się bardzo ciężko dostać (w moim roczniku było tylko 50 miejsc, a chętnych więcej niż na psychologię czy prawo). Nie wiem za to jakie progi były w tym roku.
Zdecydowałam się najpierw na moduł patologie społecznie i psychologię sądowo-penitencjarną, ale pod wpływem ostatecznego impulsu zmieniłam na moduł policyjny.

Psychologię studiuję dziennie już na 4 roku i zdecydowanie bardziej preferuję ten system studiowania, niż zaoczny tryb.
__________________

Jeśli oszukasz mnie raz, to twoja wina. Jeśli oszukasz mnie dwa razy, to moja wina. Jeśli oszukasz mnie trzy razy, to wina nas obu.




Edytowane przez Paratrophy
Czas edycji: 2014-09-23 o 10:16
Paratrophy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 21:41   #204
MrUNOwen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 7
Dot.: Psychologia, kryminologia - UG

Czy w takim razie mógłbym później liczyć na relacje z tego modułu? xD
Byłabyś w stanie odpowiedzieć na te pytania z mojego pierwszego posta?
Cytat:
Nie ukrywam, że generalnie chciałbym badać miejsca zbrodni, niejako prowadzić śledztwa, dochodzenia, łapać morderców itd. Wiem, że kryminologia bezpośrednio mi tego nie umożliwi, ale przecież jednym z przedmiotów kierunkowych jest właśnie kryminalistyka. Poza tym, jest też możliwość zdobycia modułu policyjnego. Czy to już by pozwoliło spełnić marzenia? xD
Bowiem desperacko poszukuję odpowiedzi.

Edytowane przez MrUNOwen
Czas edycji: 2014-09-22 o 21:49
MrUNOwen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 21:53   #205
Paratrophy
TrustMe, I'mApsychologist
 
Avatar Paratrophy
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Ciałem morze, sercem góry
Wiadomości: 3 943
Dot.: Psychologia, kryminologia - UG

Cytat:
Napisane przez MrUNOwen Pokaż wiadomość
Czy w takim razie mógłbym później liczyć na relacje z tego modułu? xD
Byłabyś w stanie odpowiedzieć na te pytania z mojego pierwsza posta? Bowiem desperacko poszukuję odpowiedzi.
Nie miałam przedmiotu głównego - kryminalistyka. Ewentualnie kryminologia. Kryminalistykę też dopiero będę miała

Co do badania miejsc przestępstw? Same studia na 100% Ci tego nie umożliwią, jeśli dostaniesz się po tych studiach do policji to już będzie dobrze.
Nie wiemy jeszcze jak będzie wyglądała magisterka z tego kierunku, ale samym licencjatem możesz sobie podetrzeć cztery litery.
Licencjat umożliwia tylko pójście na magisterkę. Z tym, że na tych studiach zdobędziesz masę wiedzy teoretycznej, praktyk niestety nie zapewniają - bynajmniej nie na zaocznych. Co do modułu dam znać.

P.S.
sam moduł to też teoria, jeżeli masz przekonanie, że po tym kierunku będziesz badał miejsca przestępstw i w ogóle niczym w serialach kryminalnych - to obudź się z marzeń, bo w PL to trochę inaczej funkcjonuje.

P.S. 2.

Poczytaj sobie sylabusy na stronie prawo.ug.edu.pl
__________________

Jeśli oszukasz mnie raz, to twoja wina. Jeśli oszukasz mnie dwa razy, to moja wina. Jeśli oszukasz mnie trzy razy, to wina nas obu.




Edytowane przez Paratrophy
Czas edycji: 2014-09-23 o 11:09
Paratrophy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 10:58   #206
Paratrophy
TrustMe, I'mApsychologist
 
Avatar Paratrophy
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Ciałem morze, sercem góry
Wiadomości: 3 943
Dot.: Psychologia, kryminologia - UG

http://prawo.ug.edu.pl/jesli_studiuj...niestacjonarna

Tu masz sylabusy dla wszystkich przedmiotów + sylabusy związane z modułami. Warto się zapoznać z ewentualnymi treściami programowymi.
__________________

Jeśli oszukasz mnie raz, to twoja wina. Jeśli oszukasz mnie dwa razy, to moja wina. Jeśli oszukasz mnie trzy razy, to wina nas obu.



Paratrophy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 13:37   #207
ewanka1989
Zakorzenienie
 
Avatar ewanka1989
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków/warszawa
Wiadomości: 5 063
Dot.: Psychologia, kryminologia - UG

Cytat:
Napisane przez MrUNOwen Pokaż wiadomość
Czy w takim razie mógłbym później liczyć na relacje z tego modułu? xD
Byłabyś w stanie odpowiedzieć na te pytania z mojego pierwszego posta? Bowiem desperacko poszukuję odpowiedzi.

Co do Twojego pytania: "Nie ukrywam, że generalnie chciałbym badać miejsca zbrodni, niejako prowadzić śledztwa, dochodzenia, łapać morderców itd. Wiem, że kryminologia bezpośrednio mi tego nie umożliwi, ale przecież jednym z przedmiotów kierunkowych jest właśnie kryminalistyka. Poza tym, jest też możliwość zdobycia modułu policyjnego. Czy to już by pozwoliło spełnić marzenia? xD"


Nie studiowałam kryminologii - miałam ją przez jeden semestr na studiach i nie wyobrażam sobie tego studiować, bo to ma niewiele wspólnego z pracą praktyczną o jakiej marzysz. Jak dla mnie to głównie teoria i statystyka. Może coś ciekawszego jest na tych modułach, jednak jeśli chciałabyś badać miejsce zbrodni to po prostu polecam pójście do policji, a jako kierunek studiów to kryminalistykę (ewentualnie jako studia podyplomowe), a nie kryminologię, bo to jest ogromna różnica.
Poza tym warto byłoby poczytać jak wygląda taka praca w praktyce. Ja pracowałam przez pewien czas w prokuraturze i byłam zachwycona pracą prokuratora - po prostu mi się to podobało, jest to dla mnie bardzo ciekawa praca, ma się poczucie, że robi się coś ważnego. Chociaż osobiście uważam, że jest to bardzo obciążająca psychicznie praca - człowiek napatrzy się na takie patologie... Później trudno przejść z tym do porządku dziennego. Sam widok zwłok ludzkich - w naprawdę różnym stanie jest dość ciężki dla niektórych, czy też udział w sekcji zwłok.
__________________





ewanka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 14:27   #208
Paratrophy
TrustMe, I'mApsychologist
 
Avatar Paratrophy
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Ciałem morze, sercem góry
Wiadomości: 3 943
Dot.: Psychologia, kryminologia - UG

Dokładnie. Prawdę mówiąc wiele osób na kierunku kryminologia ma nadzieje na pracę w policji i wybrało ten kierunek tylko z tego względu. Ale czy kryminologia zapewni Ci tam pracę? Tego raczej nikt nie wie.

Ja zdecydowałam się połączyć psychologię z kryminologią, ze względu na poszerzenie swoich ewentualnych możliwości co do przyszłej pracy w zawodzie psychologa.

Co do postu @ewanka1989 na kierunku kryminologia nie mieliśmy zbyt dużo statystyki.

Wiele przedmiotów z zakresu psychologii, socjologii, biologii, prawa (między innymi karnego), czy nawet medycyny lub psychiatrii sądowej, więc same studia nie do końca są takie "nudne", jednak rzeczywiście czysto teoretyczne (ze względu na brak ewentualnych praktyk).

Osobiście mam jednak poczucie zbyt małej ilości godzin związanej z większością przedmiotów, a także zbyt dużego spędu ludzi, którzy "płacą więc wymagają łatwej drogi do osiągnięcia sukcesu".
__________________

Jeśli oszukasz mnie raz, to twoja wina. Jeśli oszukasz mnie dwa razy, to moja wina. Jeśli oszukasz mnie trzy razy, to wina nas obu.




Edytowane przez Paratrophy
Czas edycji: 2014-09-23 o 14:29
Paratrophy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 21:51   #209
MrUNOwen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 7
Dot.: Psychologia, kryminologia - UG

Jak tam opinie o tych słynnych modułach na UG?
Chciałbym też usłyszeć od was, jak przebiegają zajęcia na kryminologii (pytam o UG)oraz to, czego się tam uczycie. Dla przykładu chciałbym wiedzieć więcej o biologii kryminalnej, kryminalistyce czy nawet tej wiktymologii, bo stanowią dla mnie taką... lekką enigmę, o.
MrUNOwen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 17:42   #210
kingula16
Rozeznanie
 
Avatar kingula16
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 501
Dot.: Psychologia, kryminologia - UG

Hej dziewczyny, nie będę zakładać nowego wątku więc napiszę tutaj, może któraś z Was się orientuje
Otóż jestem na III roku resocjalizacji i nie chcę robić z tego magisterki, myślałam właśnie o kryminologii i ona mnie jakoś pociąga dodam, że planuję swoją przyszłość z policją więc wydaje, mi sie, że ten kierunek jest jak najbardziej spoko, nie chce robic bezpieczenstwa narodowego co robi teraz 50% społeczenstwa jak nie ma na co iść, chce właśnie coś konkretnego
Czaję się na kryminologię zaoczną na UW, któraś z Was wie jak jest czy ciężko się dostać bo też widzę, że limit 40 osób TYLKO
A drugie pytanie to uważacie, że to dobre połączenie reso z kryminologią bo wg mnie coś tam mają wspolnego?
kingula16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-06 22:58:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:37.